Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

LUDZIE - cały dzień i nic :lol: Przestaliście budować czy tez już wszystko wiecie?

Kto przestał budować :o :wink: Markus mam pytanko o Twoją elewację tzn.jakiego jest koloru bo na zdjęciach to taka oliwka i jaką masz strukturę tynku bo wygląda mi to na brak struktury czyli gładki tynk, który coraz bardziej mi się podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie bracia i siostry. Poczekajcie - na sen zimowy jeszcze przyjdzie czas, a póki co trzeba zaiwaniać przy budowie 8).

 

JOOLA - celowałem w jasną oliwkę i chyba mi się udało. Poczekaj dwa tygodnie na wyrok (przylatuje moja koleżanka małżonka, wielbicielka piasków, żółci i innych takich tam) i będzie albo czapa i do piachu, albo przeżyję. Na szczęście zdążę wziąć udział w spotkaniu Grupy Trójmiasto & Comp.

 

Struktura tynku to baranek 1,5 mm. Mam wstręt do kornika (rzecz gustu). Chciałem nawet zejśc z ziarnem do 1,0 mm, ale ekipa od elewacji tyle łez wylała, że taką drobnicą to oni by nie bardzo chcieli robić, że w końcu dałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINGA - często duży wybór drobnicy łazienkowej mają w salonach gdzie sprzedają płytki. Między innymi: WEMA (Rumia, Gdynia), KLINK i SFINKS przy wjeździe do Sopotu od strony Gdyni, HARIMEX (również Gdynia ale na Hutniczej). Zobacz w salonie płytek w Przejazdowie koło MACRO. To jest bliżej Twojej okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - dobrym źródłem ziemi z wykopów są firmy sprzedające beton i oferujące transport budowlany. OLTRANS, WAKOZ, MEGA i pomniejsza drobnica. Mają tylko jeden wspólny problem - słowność. Umawiasz sie na konkretny dzień, a tymczasem Twoja ziemia jedzie gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam, po długiej przerwie.

rafalg - ja mam troszkę zbędnej ziemi, ale wymieszanej z humusem. Oddaję za darmo, tylko transport, a ode mnie do Ciebie to jednak kawałek. A poza tym podziwiam Wasze tempo i plany.

U nas sezon zakończył się dwa tygodnie temu. Teraz mamy ok. 30 cm ścianki fundamentowe wystające z ziemi. Reszta zasypana i cała działka wyrównana. (oprócz góry humusu z ziemią z wykopu).

W przyszłym roku będziemy kończyć i mam nadzieję, pod koniec roku - wprowadzać.

Witam na forum kolejną znajomą - cześć Ola!

A także moją przyszłą sąsiadkę - witaj Agnieszko i odezwij się jeszcze!

Życzę wszystkim udanego zakończenia tego sezonu. Chciałabym Was wszystkich zobaczyć na "żywca", niestety 5 listopada wzywają mnie obowiązki zawodowe...

Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja do wspólnych spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - dobrym źródłem ziemi z wykopów są firmy sprzedające beton i oferujące transport budowlany. OLTRANS, WAKOZ, MEGA i pomniejsza drobnica. Mają tylko jeden wspólny problem - słowność. Umawiasz sie na konkretny dzień, a tymczasem Twoja ziemia jedzie gdzie indziej.

 

Markus_Gdynia - dwie pierwsze znam, Możesz podesłać mi namiary na MEGĘ. Kótrra znich może mieć najatrakcyjniesze ceny? O słowność to już nie pytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - dobrym źródłem ziemi z wykopów są firmy sprzedające beton i oferujące transport budowlany. OLTRANS, WAKOZ, MEGA i pomniejsza drobnica. Mają tylko jeden wspólny problem - słowność. Umawiasz sie na konkretny dzień, a tymczasem Twoja ziemia jedzie gdzie indziej.

 

Markus_Gdynia - dwie pierwsze znam, Możesz podesłać mi namiary na MEGĘ. Kótrra znich może mieć najatrakcyjniesze ceny? O słowność to już nie pytam :wink:

 

Ceny zależą o dwóch zasadniczych czynników: odległość transportu i ilość amatorów na to co w danym momencie kopią. MEGA, tel: 667-1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus

Od miesiąca jestem posiadaczem pompy ciepła, notabene piątym w bezpośrednim sąsiedztwie
Też jestem zainteresowany pompą ciepła, stąd mam kilka pytań: Czy wspomniani sąsiedzi również mają pompę z Clima Comfort (Neuratherm)? Czy rozpatrywałeś też inne rozwiązania? Czego używasz do c.w.u ? Jakie wrażenia z użytkowania do tej pory? ...uff z góry dziękuję.

 

I z innej beczki, jak sprawują się okna z GFO?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONTRADMIRAŁ - tylko jeden z sąsiadów zdecydował się na inny produkt. Cała reszta zaopatrzyła się w Neuratherm. Podgrzewacz CWU, który też jest wyposażony w organiczną pompę ciepła już jest podłączony i go testowałem. Nie grzałem wody na maksa bo nie mam jej gdzie zużyć. Więcej wrażeń będę mógł podać po przeprowadzce. Natomiast zasadnicza pompa ciepła powinna zostać uruchomiona w tym tygodniu (czekam na przyjazd serwisu). Wstrzymywałem się z uruchomieniem ze względu na to że kafelkarz kładł posadzki na parterze. Ale posadzki od piątku są skończone. Jutro też będzie ukończona łazienka na parterze. Tak więc nic nie będzie stało na przeszkodzie aby uruchomić podłogówkę.

 

Na etapie projektowania domu przerabiałem temat ogrzewania kominkiem z DGP (juz się wypowiadałem na ten temat kiedyś), zbiornika na gaz płynny. Stanęło na pompie ciepła. Fakt że bardzo brakuje mi dzisiaj tych pieniędzy jakie extra musiałem włożyć w pompę, ale mówi sie trudno. Nie żałuję tej decyzji jak na razie.

 

Jeżeli moje okna miałeś na mysli to nie są one z GFO tylko z WINDOWS 2000 (tfu, niech będą przeklęci) :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...