Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej

 

Ja będę z osobą towarzyszącą ... - Docentem :wink: - poprosze o identyfikator dla NIego :wink: .

 

A Twoja żona z żoną Docenta :D

 

Ja będę single - żona zarabia. A Docent, kurde, nie wiem nawet czy sam czy "+1". :D

 

Pozdrowienia B.

 

No tak... kobieta zarabia a Ty przepijasz :wink: Jakiś podział ról musi być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja będę z osobą towarzyszącą ... - Docentem :wink: - poprosze o identyfikator dla NIego :wink: .

 

A Twoja żona z żoną Docenta :D

 

Ja będę single - żona zarabia. A Docent, kurde, nie wiem nawet czy sam czy "+1". :D

 

Pozdrowienia B.

 

No tak... kobieta zarabia a Ty przepijasz :wink: Jakiś podział ról musi być :wink:

 

"Niech każdy wypełni swój obowiązek" - gen. Montgomery (lub Alexander?) przed bitwą pod M.Cassino. I tego się będe trzymać.

8)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola - Witaj Olu. U mnie ocieplają za 25zł brutto za m2. Jakbym chciał dodatkowo z tynkiem to byłoby 30zł. Do tego otwory okienne i drzwiowe mniejsze niż 3m2 liczą sie jak normalna ściana, ale to też standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można powiedzieć, że drugie spotkanie Grupy Trójmiasto przeszło do historii.

 

Muszę sie pochwalić pierwszymi efektami pracy mojej pompy ciepła. Trzy doby pracy ciągłej, temperatura 24C (suszenie domu) i na liczniku nabiło 40 kWh, co daje jak na razie 400 kWh za miesiąc. Czyli 400 x 0,36 zł = 144 PLN miesięcznie za ogrzanie całego domu. Gdy go wysuszę, zejdę z temperaturą do 20-21C i pozakładam drzwi wewnętrzne, to powinienem dojść do 100 PLN przy obecnych temperaturach i gdzieś 150 przy mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję osób, które realizują lub zakończyły budowę C – 12 „Wilcze Łyko” Dotychczasowe poszukiwania na forum nie były zbyt owocne. Na wiosnę planuję rozpoczęcie budowy. Posiadam wszystkie zezwolenia. Nie mam jednak żadnego doświadczenia technicznego – budowlanego. Interesują mnie wszelkie doświadczenia z tym projektem realizacyjne i kosztorysowe mile widziane foty.

Mam nadzieję, że jako nowicjusz na forum i w temacie budowy mogę liczyć na waszą pomoc i wyrozumiałość.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam ! Pozdrowienia dla "nowych" forumowiczów.

Ze spotkania wróciłem szczęśliwie, chociaż pogoda była delikatnie mówiąc kiepska. Dziękuję wszystkim za przybycie i przyjazną atmosferę. Myślę, że kolejne spotkanie trzeba by zorganizować trochę wcześniej niż za 1,5 roku - może na wiosnę 2005?

Jedna tylko sprawa umknęła naszej uwadze - licytacja na rzecz Nikoli. Dlatego przyłączam się do apelu maksia o pomoc w miarę możliwości dla dziewczynki i Jej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Uff, w końcu jakoś udało mi się dotrzeć na spotkanie forumowiczów. Jak to się mówi do trzech razy sztuka :-)

Moja żonka po spotkaniu stwierdziła ze zdziwieniem że wydawało jej się że budujemy mały domek, a wyszło na to że nasz ze swoimi wymiarami 14m x 12m jest kolosem ;-) Dzięki spotkaniu mogliśmy wreszcie się gdzieś razem wyrwać, wcześniej ciągle praca, budowa, praca, budowa,...

 

Wczoraj zaczęliśmy ustawianie mebli w pokoju córki...

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Gratuluję udanego spotkania, ja niestety w tym czasie byłem dość daleko ...

 

W międzyczasie wiecha zawisła i kolejny etap zamknięty. Teraz powstaje komin, a od dziś zaczynają dekarze. Wygląda na to, że przed sniegami uda mi się ten dom przykryć.

 

Markus - 150 zł miesięcznie za ogrzewanie pompą ciepła to niezły wynik, ale spodziewałbym się lepszego. Za sezon to wyjdzie około 1000 zł, a na wstępne (zobacze jak się skończy ..) kalkulacej ogrzewania tylko prądem wyszło mi na mój dom około 5000 zł / sezon. Może jest to efekt suszenia i wygrzewania wnętrz i docelowo spokojnie zejdziesz poniżej tej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...