Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam obecnie uchylnej bramy garażowej Hormanna lub Wiśniowskiego. Gdzie można korzystnie je kupić???

Ja kupiełm Wiśniowskiego w firmie Amer-Pol Sokółka, mają oddziały w Miszewku (jakieś 5km za Chwaszczynem), Gdyni, Sopocie i chyba w Gdańsku. U nich było najtaniej i z VAT 7% jak z montażem. Jeśli chodzi o bramy, nie wszyscy się na to godzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus - 150 zł miesięcznie za ogrzewanie pompą ciepła to niezły wynik, ale spodziewałbym się lepszego. Za sezon to wyjdzie około 1000 zł, a na wstępne (zobacze jak się skończy ..) kalkulacej ogrzewania tylko prądem wyszło mi na mój dom około 5000 zł / sezon. Może jest to efekt suszenia i wygrzewania wnętrz i docelowo spokojnie zejdziesz poniżej tej wartości.

 

Wybacz, ale jeżeli 1000 zł rocznie za ogrzanie domu to według Ciebie nie najlepszy wynik to chyba liczysz na "perpetum mobile".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Ja również wyniosłem bardzo miłe wrażenia ze spotkania. Zabrakło krzeseł i w tym miejscu chciałem podziękować Michałowi - mężowi Kingi, że udsotępnił małżonce swoje kolana, a ona z kolei mi udostępniła krzesło ... :D . Pozdrowienia dla wszystkich, a zwłaszcza dla uroczych forumowiczek 8) .

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - 150 zł miesięcznie za ogrzewanie pompą ciepła to niezły wynik, ale spodziewałbym się lepszego. Za sezon to wyjdzie około 1000 zł, a na wstępne (zobacze jak się skończy ..) kalkulacej ogrzewania tylko prądem wyszło mi na mój dom około 5000 zł / sezon. Może jest to efekt suszenia i wygrzewania wnętrz i docelowo spokojnie zejdziesz poniżej tej wartości.

 

Wybacz, ale jeżeli 1000 zł rocznie za ogrzanie domu to według Ciebie nie najlepszy wynik to chyba liczysz na "perpetum mobile".

 

Generalnie pompa ciepła kojarzy mi się z ciepłem za darmo i wydaje mi się, że widziałem kalkulacje gdzie zużycie prądu było naprawdę znikome stąd moje wrażenie. Ale mogę się mylić bo nie analizowalem tego dogłębniej. Będę czekał na info od Ciebie jak juz zamieszkasz i dom wyschnie. Mimo wszystko wydaje mi się, że ten koszt jeszcze Ci zmaleje.

 

Swoją drogą ciekawe ile ja przeliczyłem się z tym 5000 :wink: I w którą stronę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - 150 zł miesięcznie za ogrzewanie pompą ciepła to niezły wynik, ale spodziewałbym się lepszego. Za sezon to wyjdzie około 1000 zł, a na wstępne (zobacze jak się skończy ..) kalkulacej ogrzewania tylko prądem wyszło mi na mój dom około 5000 zł / sezon. Może jest to efekt suszenia i wygrzewania wnętrz i docelowo spokojnie zejdziesz poniżej tej wartości.

 

1000 zł/sezon to wg mnie wynik bardzo dobry.

Ja mam gaz ziemny i za rok wyjdzie mi około 2.700 zł (w tym ciepła woda i gotowanie).

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam obecnie uchylnej bramy garażowej Hormanna lub Wiśniowskiego. Gdzie można korzystnie je kupić???

Ja kupiełm Wiśniowskiego w firmie Amer-Pol Sokółka, mają oddziały w Miszewku (jakieś 5km za Chwaszczynem), Gdyni, Sopocie i chyba w Gdańsku. U nich było najtaniej i z VAT 7% jak z montażem. Jeśli chodzi o bramy, nie wszyscy się na to godzą.

 

Dzieki Tomi na szybka odp.

Moze ktos ma namiary na dobrych przedstawicieli Hormanna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam obecnie uchylnej bramy garażowej Hormanna lub Wiśniowskiego. Gdzie można korzystnie je kupić???

Ja kupiełm Wiśniowskiego w firmie Amer-Pol Sokółka, mają oddziały w Miszewku (jakieś 5km za Chwaszczynem), Gdyni, Sopocie i chyba w Gdańsku. U nich było najtaniej i z VAT 7% jak z montażem. Jeśli chodzi o bramy, nie wszyscy się na to godzą.

 

Dzieki Tomi na szybka odp.

Moze ktos ma namiary na dobrych przedstawicieli Hormanna...

Witam,

Takze rozgladam sie za brama garzaowa ale segmentowa. Obecnie rozwazam BigTor, Wisniowski ew Krispol. Hormann za brame o grubosci 40 mm chce zbyt kosmiczne pieniadze. Namiary na sprzedawcow Hormana: RANT, Rumia, 7711340, Hajwam, Reda, te. 678 47 70

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GABI - masz rację, zupełnie zapomniałem, a rok temu ktoś mi pokazywał zdjęcia z tamtego spotkania.

 

MARCIN - to na deklu od mojej pompy jest napisane "Darmowa energia z wnętrza ziemi" :D . No niestety nic nie ma za darmo.

 

DO SZUKAJĄCYCH BRAMY - Mam bramę segmentową Wiśniowskiego, kupowana w Amerpol (vis a vis Hali Targowej w Gdyni) 2,50 x 2,50. Z montażem (7% VAT kosztowała mnie 3.500. Dostawa przed obiecanym terminem, montaż bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk1: niestety nazwa Twojego projektu nic mi nie mówi.

Nie wiem czy na tych stronach już byłeś:

http://muratordom.wp.pl/9085_9101.htm

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=95 - prezentacja projektu

Domek wygląda ładnie, są w nim pewne drobiagi które bym poprawił - typu większy daszek nad wejściem, razi mnie ta drewniana zabudowa w szczycie między belkami, malutkie pomieszczenie gospodarcze (świadomość tego że nie wchodzi w grę piec opałowy), brak przejścia z domu do garażu. Plusy projektu - fajne rozmieszczenie pokojów, duży salon, wykorzystana przestrzeń nad garażem, nieudziwniona płaszczyzna dachu.

 

Co do kosztów to radziłbym przemnożyć 1800 zł x powierzchnię domu netto (148 m2) czyli 266 tys zł i nie liczyć że budowa będzie kosztować mniej. Na pewno więcej...

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów to radziłbym przemnożyć 1800 zł x powierzchnię domu netto (148 m2) czyli 266 tys zł i nie liczyć że budowa będzie kosztować mniej. Na pewno więcej...

 

Pozdrawiam

Adamski

 

Swiete słowa. Jak jeszcze przemnożysz razy VAT to otrzymasz prawidłowy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za pierwsze słowa otuchy.

Zmieniłem częściowo projekt, przez co myślę, że poprawi się jego funkcjonalność. Piec opałowy, a jakże, zaprojektowałem częściowe podpiwniczenie (kotłownia wraz z pomieszczeniami gospodarczymi 20,5 m). Niewielkie zmiany poczyniłem na parterze – kuchnia otwarta na salon, wyodrębniłem klatkę schodową (dodałem tutaj część pomieszczenia gospodarczego z parteru) i stamtąd jest też bezpośrednie przejście do garażu, natomiast z łazienki i pozostałej części pomieszczenia gospodarczego zrobiłem większą łazienkę, połączyłem hol i przedsionek. Daszek oczywiście musi być większy.

Jednak optymizmem nie napawa mnie „kosztorys” Adamskiego :cry: .

O moich doświadczeniach będę mógł coś napisać dopiero wiosną.

Dzisiaj próbuję walczyć z kosztorysami i budowlańcami :evil: .

Budować będę się nieopodal Starogardu

Dzięki za wszystko :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk1: sorki, ale tu nie ma mowy o optymiźmie. Jest tylko chlodny realizm :-( Sam liczyłem że nasz dom będzie tańszy, ale już wiem że 300tys nie starczy. No ale u nas jest dachówka ceramiczna, upstrzony dach, wełna na ocieplenie elewacji, kominek Jotul i drogi stolarz do opłacenia. Niestety to wszystko kosztuje...

Jeżeli decydujesz się na piwnicę to niestety koszty wzrosną - murarka, izolacje, dodatkowy strop. Następne 20 m2 do przemnożenia.

Powtarzam - lepiej teraz zdawać sobie sprawę z kosztów i później pieniądze które zostaną przeznaczyć na piękny ogród, niż się sparzyć.

 

Może powyższy tekst wygląda na biadolenie - ale pracując w banku niejeden raz miałem do czynienia z opowieściami o budowach, kredytach i późniejszych problemach.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk1: sorki, ale tu nie ma mowy o optymiźmie. Jest tylko chlodny realizm :-( Sam liczyłem że nasz dom będzie tańszy, ale już wiem że 300tys nie starczy. No ale u nas jest dachówka ceramiczna, upstrzony dach, wełna na ocieplenie elewacji, kominek Jotul i drogi stolarz do opłacenia. Niestety to wszystko kosztuje...

Jeżeli decydujesz się na piwnicę to niestety koszty wzrosną - murarka, izolacje, dodatkowy strop. Następne 20 m2 do przemnożenia.

Powtarzam - lepiej teraz zdawać sobie sprawę z kosztów i później pieniądze które zostaną przeznaczyć na piękny ogród, niż się sparzyć.

 

Może powyższy tekst wygląda na biadolenie - ale pracując w banku niejeden raz miałem do czynienia z opowieściami o budowach, kredytach i późniejszych problemach.

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

Adamski

 

 

Niestety, ale muszę się zgodzic. Szacując koszty budowy miałem 2 kosztorysy - podstawowy, w którym zakładałem prosztszą wersję wykonania i tańsze materiały, oraz zmaksymalizoway - gdzie były dobre materiały i super rozwiązania. Na obecym etapie budowy już przekroczyłem ten drugi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...