Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... WAKMEN - Jeżeli chodzi o drewno do kominka to 12 - 15 m3 napewno wystarczy. Tylko załozenia cenowe są błędne.

1 m3 "suchego" drewna kosztuje ok 130 - 150 zł

Chyba że chcesz kupić prosto z lasu i suszyć około 2 lata.

Ja kupiłem sezonowane drewno za 140 zł o wilgotności 18 - 22% co oznacza że drewno było sezonowane około 1-1,5 roku.

Takie drewno jednak nie jest wystarczająco suche i przydałoby się je jeszcze podsuszyć około 1 rok.

Właśnie jestem na etapie załatwiania drewna bo chyba mnie zmuszą do przeprowadzki za rok i wtedy czym będę palił? Cena 90 PLN za m3 za mix liściastego to jest dość dobra (teraz ścinane) ale szukam jeszcze niższej.

CO do suszenia to nie mam zamiaru kupować wysuszonego bo i tak nie będzie tak wysuszone jak bym chciał. Sam zrobię to lepiej a i zakupię od razu na dwa sezony.

Za 110 - 120 wysuszone.

Podzwoń po leśniczówkach w nadleśnictwie Starogard. We wrześniu kupowałem świeżo ścięty buk po 59 zł. Papierówkę mieli o 10 zł drożsżą, ale nie wiem, czy na sprzedaż dla takich szaraczków, jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Walkmen

 

Zaczynałeś od kosztów eksploatacji posiadanego "systemu grzewczego" i na tym temacie się skupiłem w mojej odpowiedzi. Dalej niezmiennie twierdze, że 1.000 zł/sezon to jest mało (niezależnie czy przy pompie, drewnie, gazie, ...).

Jeśli natomiast rozpatrywać koszty inwestycyjne, to czemu nie mówić o fatydze obsługi, wygodzie, potencjalnym wzroście cen "paliw", itd. ? Jak wybiórczo, to wybiórczo, a jak systemowo to systemowo.

 

Do tego dochodzi temat kosztu zakupu drewna poruszony przez Bartiego.

 

Czuję, że sie nie dogadamy.

 

Zresztą, to chyba temat na inny wątek.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Benicia i Docenta (jeśli jeszcze tu bywa): czy słyszeliście coś o petycji w sprawie drogi z Banina do Pępowa ?

 

Hej

 

O petycji słyszałem od "sołtysa" Jóźwiaka w niedziele. A jak on cos mówi, to można mieć pewność, że wcieli to w życie :D. Na jakim to jest etapie? - nie mam pojęcia.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o leśniczówkach z okolic Starogardu - ostatnio obdzwaniałem wszystkie i wszędzie odpowiedź - drewna nie ma, nie wiemy kiedy będzie.

Udało mi się dostac drewno (liściaste-brzoza, dąb, trochę przesuszone, klocki, klepka) ze składu drewna w Narkowach k. Tczewa - tel. 0506117640 p. Waldemar Jamróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Benicia i Docenta (jeśli jeszcze tu bywa): czy słyszeliście coś o petycji w sprawie drogi z Banina do Pępowa ?

 

Hej

 

O petycji słyszałem od "sołtysa" Jóźwiaka w niedziele. A jak on cos mówi, to można mieć pewność, że wcieli to w życie :D. Na jakim to jest etapie? - nie mam pojęcia.

 

Pozdrowienia B.

Mamy bardzo mocny argument za wybudowaniem tej drogi i chętnie dołączymy się do tego. Ostatnio zawarliśmy nawet układ z Energą w Kartuzach, że jeśli powstaną jakiekolwiek uszkodzenia sieci energetycznej w gminie, to nasze osiedle ma absolutny priorytet. Dowód mieliśmy w ostatnim tygodniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy bardzo mocny argument za wybudowaniem tej drogi i chętnie dołączymy się do tego. Ostatnio zawarliśmy nawet układ z Energą w Kartuzach, że jeśli powstaną jakiekolwiek uszkodzenia sieci energetycznej w gminie, to nasze osiedle ma absolutny priorytet. Dowód mieliśmy w ostatnim tygodniu :D

 

Hm, nie w temacie jestem :-? . Jakaś awaria była czy jak? Poza tym, co to za układ z Energą?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa zaczyna się raczej dopiero teraz ścinać (bynajmniej powinni) ze względu na "zasypianie drzew na zimę" i zmniejszona ilość "soków" w nich.

 

Tak, ale w 2 leśniczówkach odpowiedzieli że będą sprzedawać dopiero w styczniu :-( a w pozostałych trzech że nie wiedzą kiedy.

Ja w każdym razie żeby się nie stresować kupiłem 8 m3, poza tym mam z 4 m3 drewna z budowy (stemple, deski), tak więc na jakiś czas powinno starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy bardzo mocny argument za wybudowaniem tej drogi i chętnie dołączymy się do tego. Ostatnio zawarliśmy nawet układ z Energą w Kartuzach, że jeśli powstaną jakiekolwiek uszkodzenia sieci energetycznej w gminie, to nasze osiedle ma absolutny priorytet. Dowód mieliśmy w ostatnim tygodniu :D

 

Hm, nie w temacie jestem :-? . Jakaś awaria była czy jak? Poza tym, co to za układ z Energą?

 

Pozdro

Mieli wyłączyć na jakieś 4 godziny z rana, ale podjechali, przełączyli nasze osiedle na inny transformator i po 10 minutach prąd był. Szkoda, że w to miejsce kogoś innego odłączyli :-? A układ z Energą mamy taki trochę prywatny.

Jeśli można, to pojawię się u Ciebie w sprawie płotu (podejrzeć Twoje dzieło). Pogoniłem kolejną ekipę. Świat zwariował, jeśli zwykły murarz (bez urazy) chce zarabiać więcej, niż informatyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to pojawię się u Ciebie w sprawie płotu (podejrzeć Twoje dzieło). Pogoniłem kolejną ekipę. Świat zwariował, jeśli zwykły murarz (bez urazy) chce zarabiać więcej, niż informatyk.

 

Spoko-wpadaj. Moja budowa płotu zapadła w sen zimowy. Wrócę do tematu jak będzie cieplej.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...