Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kingaa zaglądaj jednak do Topwertu w Gdańsku przy Auchanie, można tam kupić wykładziny tzw. resztki (są to czasami baaardzo spore resztki) w b.dobrej cenie, obawiam się, że tak jak napisał Markus- prócz Topwertu i Komfortu nie ma jakiegoś większego wyboru.(ew.zagramanica :wink: )

 

Gosia@,JBDK witajcie :D

 

No a teraz długie Piiiiiip :evil:- nie przyjechały moje okna, które niby to były już w zeszłym tygodniu :evil: Markus chyba przebiję Twoją opowieść o oknach, u mnie okazało się, że skurczybyki jedne dopiero po miesiącu od wpłacenia przez nas zaliczki, przesłali ją do fabryki, więc okna będą dopiero... na początku grudnia!(w połowie września wpłaciliśmy zaliczkę!) Cholera czy montaż okien w zimie jest wogóle możliwy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a teraz długie Piiiiiip :evil:- nie przyjechały moje okna, które niby to były już w zeszłym tygodniu :evil: Markus chyba przebiję Twoją opowieść o oknach, u mnie okazało się, że skurczybyki jedne dopiero po miesiącu od wpłacenia przez nas zaliczki, przesłali ją do fabryki, więc okna będą dopiero... na początku grudnia!(w połowie września wpłaciliśmy zaliczkę!) Cholera czy montaż okien w zimie jest wogóle możliwy :(

 

Eeeee, to jeszcze Ci daleko do mnie - kwiecień / październik i dwie firmy po drodze. A okna mozna praktycznie montować zawsze. No może nie przy -20 C, bo wtedy nawet pianka montażowa nie twardnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się wyjątki :) Tak jak np. mój, gdybym skusiła się na pierwszą działkę, która bardzo mi się spodobała wizualnie.....to pewnie dzisiaj musiałabym wydać kupę kasy, żeby wiosną nie pływać w jeziorze na działce

 

To fakt.Ja takich bajorek na działkach sporo widziałam:-)Nawet sprytnie je nazywają "oczka wodne"tak napisali w ogłoszeniu, a na miejscu okazało sie, ze to potworne bajoro,brrr

 

A w mojej metropolii pod nazwą Bojano szukałaś działek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpa jest problem kiedy trzeba sie za nią zabrać :) Tzn. umocnić , zagospodarować itp., potem gdy wszystko jest już zrobione to pewnie, że pięknie wygląda i można cieszyć oczy. Moja skarpa ma nieco ponad 2 m. i muszę się zastanowić jak ja umocnic, żeby potem nie mieć problemów np. z obsuwającą się ziemią.

 

 

A, a jak planujesz ja umocnić?Masz na niej dom?czy jest obok?

 

Skarpę mam obok domu (a razczej za domem). Działka była na samym początku cała spadzista, więc zrówanałam ją do poziomu sąsiada obok zostawiając z tyłu skarpę.

Planuje kupić sitkę na skarpy albo geowłóknine, a na dole wymurować murek z klinkieru na wyoskość ok 0,5 m co by skarpa się nie obsuwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek w ten śliczny słoneczny i bezwietrzny dzionek ;-)

Taka pogoda to jest to co tygryski lubią najbardziej :-) No może poza....

 

Mój daszek na domku czuje się dobrze, wczoraj przez chwilę układałem wełnę na małym stryszku w szczycie domu i to niesamowite uczucie być tak blisko wiatru, słyszeć go jak się rozbija o dachówkę.

Co do skarpy to zapraszam do mnie - poziom naszej działki jest o jakieś 1,5 wyżej niż tej "za nami" i w związku z tym musielismy zrobić murek oporowy - 60 cm w głab ziemi + 1,5 m wysokości - wymurowany bloczkami betonowymi. Wcześniej po pierwszej zimie połowa mojej skarpy wylądowała u sąsiada. Teraz jest ok.

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Bogu, że przestało padać. Podnosi to szanse mojej folii dachowej :evil:. Wczoraj wieczorem groziło mi nocowanie na działce - zakopałem się w śniegu :o . Na szczęście plac budowy pełen jest cudownych narzędzi jak np. szpadel :wink: i już po 10-15 min machania szpadlem miałem piękne 2 tory wykopane do piasku i dałem radę wydostać się z posesji. Co to za pogoda ? Jak żyję nie pamiętam trwających tydzień wichur i burz śnieżnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój daszek na domku czuje się dobrze, wczoraj przez chwilę układałem wełnę na małym stryszku w szczycie domu i to niesamowite uczucie być tak blisko wiatru, słyszeć go jak się rozbija o dachówkę.

Co do skarpy to zapraszam do mnie - poziom naszej działki jest o jakieś 1,5 wyżej niż tej "za nami" i w związku z tym musielismy zrobić murek oporowy - 60 cm w głab ziemi + 1,5 m wysokości - wymurowany bloczkami betonowymi. Wcześniej po pierwszej zimie połowa mojej skarpy wylądowała u sąsiada. Teraz jest ok.

 

Cholerka, czy stok, to samo co skarpa???Bo dom ma stac na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej metropolii pod nazwą Bojano szukałaś działek ???

 

By6łam w sobotę ostatnią, ale nastawiamy sie raczej na Koleczkowo,bo tam wybudowali sie znajomi co maja dziecie w wieku mojego syna i razem do zerówki chodza, tak ze wozic w razie czego mozemy na zmiane je do szkoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@: spokojnie, ta pogoda nie działa dobrze na Twoje nerwy ;-)

 

Temat rzeczywiście nie zbiegł się z Twoimi intencjami, ale też róznie nasze działki wyglądają. U mnie wcześnie był stok (róznica wysokości pomiędzy dwiema granicami działki - o to chodzi :-) ? ), po nawiezieniu ziemi poziom się wyrównał, za to działka "z tyłu" jest jeszcze niżej niż była. Dobrze że to teren na razie nie przeznaczony pod zabudowę - łąka z choinkami samosiejkami i mam fajny widok z trasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce zobaczyć metrowe zaspy i ślady po dwóch zakopanych pługach, które wyciągano do późna w nocy, to zapraszam do Banina :-? Do pracy udało mi się dotrzeć na 12:00 8)

 

 

To sie nazywa znaleźć przekonujący "ekskjuz" dla szefa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALL - gdzie się kupuje elementy do alarmów ? Namiary poproszę.

A może macie zaprzyjaźnione miejsce albo znajomego dystrybutora ?

dobrze zaopatrzony sklep jest w Sopocie ul.Niepodległości róg 23-marca

Bołgin alarmy.Prawa strona jadąc z Gdyni

najlepiej mieć kogoś kto bierze u nich sprzęt mam na myśli instalatorów

bo są znaczne upusty.

ale musisz wiedzieć co chcesz kupić i ile tego.

KRZYŚ Z GDYNI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...