Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Ładnie wiało ostatnio - zwiało mi 6 paneli z podbitki ! Na szczęście znalazłem i udało mi się naprawić ubytki - tylko, że pracę w porywach sztormowego wiatru przypłaciłem niestety przeziębieniem.

Na szczęście było minęło.

A propo ścian jednowarstwowych - mam takowe keramzytowe. I być może rozczaruję, co niektórych :wink: ale nie zamierzam ocieplać.

Przez rok zużyłem 2200 m3 gazu na dom 211m2 - CWU, CO, gotowanie.

Sporadycznie dogrzewając kominkiem. W tym roku, też będzie sporadycznie bo zakupiłem całkiem mokre drewno :-?

Właśnie policzyłem i wychodzi średnio około 200zł miesięcznie czyli 94gr/m2 (z abonamentem). W sumie satysfakcjonujący wynik przynajmniej dla mnie biorąc pod uwagę że w dzień jest około 22 C a w nocy 20 - tak to jest jak się jest ciepłolubem 8) .

Z Juszkowa jest 5 min do mnie zapraszam.

Ekipę do murarki mogę śmiało polecić - do ścian jednowarstwowych :wink: i w cale nie drogo.

Gierga pamiętam o Tobie , tylko przez choróbsko mam mały poślizg czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

...

A propo ścian jednowarstwowych - mam takowe keramzytowe. I być może rozczaruję, co niektórych :wink: ale nie zamierzam ocieplać.

 

Hehehe :-)

Kiedy przyjedziesz w odwiedziny do nas ze swoją rodzinką? Dam znać jak będzie woda i będziemy już mieszkać. Wówczas nie bedziesz miał innego wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jaki jest VAT na instalację alarmów domowych???

NA INSTALACJĘ 22%

NA SPRZĘT TEŻ 22%

JEDYNIE FIRMY BUDŻETOWE KTÓRE MAJĄ WPISANY SYSTEM ALARMOWY

W PROJEKT BUDOWLANY MOGĄ SIĘ UBIEGAĆ O 7% VAT ALE TO TEŻ NIE NA PEWNO. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALL - gdzie się kupuje elementy do alarmów ? Namiary poproszę.

A może macie zaprzyjaźnione miejsce albo znajomego dystrybutora ?

 

Lepiej nie kupować samemu tylko zamówić u fachowców z montażem.

Polecam mojego instalatora od alarmów i elektryki - Tomek Wicki tel. 0-608 374-966. Robota fachowa, alarm działa i nie robi fałszywek. Ten sam gość robił też całą instalację u Adamskiego i jest naprawdę godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALL - gdzie się kupuje elementy do alarmów ? Namiary poproszę.

A może macie zaprzyjaźnione miejsce albo znajomego dystrybutora ?

 

Lepiej nie kupować samemu tylko zamówić u fachowców z montażem.

Polecam mojego instalatora od alarmów i elektryki - Tomek Wicki tel. 0-608 374-966. Robota fachowa, alarm działa i nie robi fałszywek. Ten sam gość robił też całą instalację u Adamskiego i jest naprawdę godny polecenia.

 

Potwierdzam, dodam jeszcze że robił także instalację u dawnego uczestnika forum - Jacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj gosia@

napisz coś o sobie.........

Oki:-)

 

Jestem z Sopotu, wczesniej ze Szczecina:-)Mam 2 koty:-)persicę i balijczyka, 2 szkodniki płci mieszanej, 1,5 Pola i Kacper 6 lat.Na 90% jesteśmy zdecydowani na działke w Koleczkowie jak dobrze pójdzie 2,500m,a jak zle to 1100:-)W działce sie zakochałam od 1 wejzrenia, chociaz, to trudna miłosć:-)ma spadek od strony drogi i cała jest pofałdowana. Niby szukam jeszcze, ale nic m i sie nie podoba;-(Gmina nie ma oczywiscie aktualnego wzizt i tu lipa;-(bo musze cos wydumac, by na wiosne sie zaczac budowac, wiem.....jestem optymistkąTo chyba tyle....

 

 

Czesc Gosiu - z fajna rodzinka :).

A gdzie w Koleczkowie - mozesz okreslic blizej parametry?

Ja tez mam dzialke w Koleczkowie ( no prawie mam) - ale nie w "centrum " tylko przy drodze do lesniczowki - to jest chyba droga na Kamien.

 

Zoska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY NASZA GRUPA TRADYCYJNIE OD PIĄTKU DO NIEDZIELI ZAPADA W STAN HIBERNACJI ???

Na to wygląda.

 

 

Markus - chciałem zapytać o Twoją posadzkę w garażu. Z tego co pamiętam masz chyba jakiś sprytny wynalazek z posypką. Napisz coś o tym bo zacząłem liczyć ile wydam na glazurę i krew mnie zalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!!

AMmekipe budowlaną, która bardziej plażuje u mnie na budowie - a ma do wykonania więźbę dachową i dachówkę (do Świąt). Ustalone jasno zasady niewiele wnoszą do przyspieszenia prac, a ustaliłem, że jeżeli na czas nie skończą, to nie zapłacę im ani grosza. Mimo tego nic się w pracy nie zmieniło

Dlategoproszę Was o namiary na ekipę, która szybko, fachowo i niedrogo będzie chcaiła taki zakres prac wykonać. Miejsce: Tuchom, Zakres prac: więźba, dachówka oraz drobna murarka powyżej ścianki kolankowej. HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, czy stok, to samo co skarpa???Bo dom ma stac na stoku

Chyba nie. Ja caly czas uwazalem, ze bede budowal na skarpie ale z tego co widze na forum to bede budowal na stoku. Podane wczesniej wymiary to pikus w porownaniu do mojej dzialki. Ja jednak widze w niej wiele urokow, jak w gorach. Jak juz wczesniej pisalem zapraszam do tematu "chyba czas zaczac" w klubie budujacych. Zobaczycie w co sie bede musial wbic, zeby zbudowac dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlategoproszę Was o namiary na ekipę, która szybko, fachowo i niedrogo będzie chcaiła taki zakres prac wykonać. Miejsce: Tuchom, Zakres prac: więźba, dachówka oraz drobna murarka powyżej ścianki kolankowej. HELP!

Witam,

Jako dekarzy polecam tych, ktorzy robili dach u mnie. Jest ich dwoch, mlodzi, komunikatywni, solidni, slowni, b. dobrze wykonali dach. Jaroslaw Stepinski tel 0608706953

Co do ciesli to mam namiary podane przez Barti z naszej grupy: Laskowski 0607377934. Ewentualnie ekipe, ktora robila wiezbe u mnie: Janusz Baranowski tel. 0503473009, 6768464 (generalnie zrobili dobrze, choc zle reagowali na uwagi nt poprawek, po dyskusji poprawili)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTI - niestety (a może i stety) koncepcja posadzki w garażu uległa modyfikacji. Z założenia miała być to posadzka cementowo-żywiczna pokryta farbą kauczukową i posypana korundem. Korund odpadł bo to chyba niezbyt praktyczne rozwiązanie, gdyż zalega woda z kół i trudno posprzątać. Ponieważ jestem wciąż na etapie betonu na posadzce, doszedłem do wniosku, że dokupię gres jaki mam w obu pomieszczeniach gospodarczych (zostały dwie paczki) po 22PLN / m2. Po drugie chcę wykafelkować jedną ze ścian, tam gdzie docelowo zrobię wieszaki na rowery, półki, itp. Po drugie, posadzka jest już idealnie gładka i wyprofilowana ze spadkiem to myślę że nie będzie wielką filozofią aby ją samemu położyć.

P.S. Zużycie prądu po pełnym miesiącu pracy pompy ciepła wyniosło 350 kWh. Budynek bez drzwi wewnętrznych i niezamieszkany. Temperatura utrzymywana 17-18 C.

 

 

M@AREK - obejrzałem Twoje zdjęcia w drugim wątku. To jest faktycznie stok. Skarpa o której mówi Gierga to pikuś w porównaniu do Twojej sytuacji. Ty wybrałeś miejsce i to Twoja decyzja. Widok bardzo malowniczy, ale ja osobiście w takim miejscu nie podjąłbym się budowy. Koszty, problemy, koszty, problemy ........ itd. itp. Począwszy od wzmocnienia skarpy, w miejscu w którym się w nią wetniesz z domem, po wzmocnienie z frontu. Dom siłą rzeczy musi byc choć częściowo podpiwniczony, a to kolejny koszt Powinieneś być tego świadom zanim wbijesz pierwsza łopatę.

Natomiast, jeśli robisz to z pełną świadomością problemów i kosztów to wypada tylko życzyć samozaparcia i powodzenia. Jeśli jeszcze Kingaa wypowie się w podobnym stylu to się nie zraź do nas, ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności studzimy ostatnio do spółki rozpalone inwestorskie głowy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...