Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tej chwili dużo rzeczy dłubię sam. Od oczywistych jak szpachlowanie i malowanie, po kafelkowanie łazienki na poddaszu (niestety w swoim życiu trafiłem tylko na jednego artystę glazury i terakoty, a reszta to sami rzemieślnicy) kończąc na opasce oraz chodniku i podjeździe.

 

mam namiary na dobrego kafelkarza;-)co prawda ma rózne pomysły(łacznie z przerywaniem pracy, bo pomidory na działce musi podlać:-)ale jest bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg -

Szukający ekip - swego czasu zbierałem z forum zestawienie ekip budowlanych (chyba w sumie ok 10). Jezeli ktoś zainteresowany, to moge podesłać. PS.

jesli moge prosic na priva bede wdziczny

 

Gosi@ - czy juz zdecydowalas sie na technologie scian i czy masz juz architekta, bo jesli nie to zapytam mojego czy bylby zainteresowany, moim zdaniem jest przystepny cenowo i bierze pod uwage pozniejsze koszty inwestycyjne. Wczesniej rozmawialem z kilkoma to na pytanie a ile taki czy inny element moze kosztowac i na moje sugestie ze pewnie bardzo podraza koszty inwestycji, zbywali mnie stwierdzeniem, ze to nie ma znaczenia i wszystko dzisiaj mozna kupic gotowe. Facet jest starszy, ale chyba sensowny, nazwalbym go praktykiem, bo bawi sie rowniez w kierowanie i nadzor budowlany.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili dużo rzeczy dłubię sam. Od oczywistych jak szpachlowanie i malowanie, po kafelkowanie łazienki na poddaszu (niestety w swoim życiu trafiłem tylko na jednego artystę glazury i terakoty, a reszta to sami rzemieślnicy) kończąc na opasce oraz chodniku i podjeździe.

 

mam namiary na dobrego kafelkarza;-)co prawda ma rózne pomysły(łacznie z przerywaniem pracy, bo pomidory na działce musi podlać:-)ale jest bardzo dobry

 

 

gosia@ - jak chcesz kogoś zacytować, to kliknij tą ikonkę w prawym górnym rogu wiadomości - tak będzie łatwiej nam się połapać do kogo piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Ania i Piotr

Gosi@ - czy juz zdecydowalas sie na technologie scian i czy masz juz architekta, bo jesli nie to zapytam mojego czy bylby zainteresowany, moim zdaniem jest przystepny cenowo i bierze pod uwage pozniejsze koszty inwestycyjne. Wczesniej rozmawialem z kilkoma to na pytanie a ile taki czy inny element moze kosztowac i na moje sugestie ze pewnie bardzo podraza koszty inwestycji, zbywali mnie stwierdzeniem, ze to nie ma znaczenia i wszystko dzisiaj mozna kupic gotowe. Facet jest starszy, ale chyba sensowny, nazwalbym go praktykiem, bo bawi sie rowniez w kierowanie i nadzor budowlany.

 

 

Jestem z takim jednym umówiona na poniedziałek.U mnie, to taki problem, ze architektów mam w nadmiarze :D Mam 3 bardzo bliskich zanjomych archi, (nie)stety bradzo zajętych, a ja dodatkowo chce kogois obecgo, bo wiadomo jak z "rodzina"......Na bank jednak beda sie "wtracali" w proces tworzenia :D

A na ile u Ciebie wycenił projekt?Technologi jeszcze nie wybrałam :( Szukam info na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg -

 

Gosi@ - czy juz zdecydowalas sie na technologie scian i czy masz juz architekta, bo jesli nie to zapytam mojego czy bylby zainteresowany, quote]

 

Zapytaj, oczywiscie byłabym wdzieczna za namiary

 

wstepnie sie umowilismy na 3,500-4000 bez uzgodnien za to dodatkowo 1000. Mysle ze jest to przystepna cena ale jak ktos ma inne zdanie to prosze. Bo wowczas bede naciskal na ta dolna sume.

 

jak chcesz to zapytam, dam ci znac bo mam nadzieje, ze sie wkrotce do mnie odezwie. Nawet jesli nie to ja bede naciskal.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg -

 

wstepnie sie umowilismy na 3,500-4000 bez uzgodnien za to dodatkowo 1000. Mysle ze jest to przystepna cena ale jak ktos ma inne zdanie to prosze. Bo wowczas bede naciskal na ta dolna sume.

 

jak chcesz to zapytam, dam ci znac bo mam nadzieje, ze sie wkrotce do mnie odezwie. Nawet jesli nie to ja bede naciskal.

 

pozdrawiam

 

ja jeszcze nie wiem, ale mnie strasza kwota ok 12000.A ten Twoj to komplet z konstrukcjami i branzami i instalacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosi@ -

ja jeszcze nie wiem, ale mnie strasza kwota ok 12000.A ten Twoj to komplet z konstrukcjami i branzami i instalacjami
- przerazajaca cena

 

napisalem ci ze uzgodnienia, jak mawia moj architekt, czyli jak ja rozumiem przylacze wody, pradu i gazu osobno okolo 1000, twierdzi ze przy tym jest dla niego duzo jezdzenia i zalatwiania, dlatego tak drogo.

 

Jezeli chodzi o instalacje, to nie jest to niezbedne do pozwolenia na budowe, a to i tak sie zminia i pozniej rysuje na scianie elektrykowi i hydraulikowi na scianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosi@ -
ja jeszcze nie wiem, ale mnie strasza kwota ok 12000.A ten Twoj to komplet z konstrukcjami i branzami i instalacjami
- przerazajaca cena

 

napisalem ci ze uzgodnienia, jak mawia moj architekt, czyli jak ja rozumiem przylacze wody, pradu i gazu osobno okolo 1000, twierdzi ze przy tym jest dla niego duzo jezdzenia i zalatwiania, dlatego tak drogo.

 

Jezeli chodzi o instalacje, to nie jest to niezbedne do pozwolenia na budowe, a to i tak sie zminia i pozniej rysuje na scianie elektrykowi i hydraulikowi na scianie

 

Masz racje, ale i tak w sumie pewnie wyjdzie na to samo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTWIERDZAM. AŻ MU ZAZDROSZCZĘ ŻE MA TAK NA ŻYLETĘ DOM ZBUDOWANY.

 

Nie ryczcie ze śmiechu, ale ja mam pare laickich pytań

1) czy murarka, to sciany postawione??? :-?

2) czy roboty ziemne i wodne robi ta sama firma co buduje dom???

3) ile płaciliscie za mape do celów projektowych?

 

 

GOSI@ - jak przyjdzie czas to podam Ci i alarmiarza. Z forum tak szybko nie zniknę bo juz w nałóg wpadłem. Nie wiem jeszcze jak będzie z dostepem do Internetu w Bojanie, ale zawsze pozostaje praca.

 

 

Trzymam Cie za słowo:-)Własnie wróciłąm z maratonu po Bojanie, patrzyłam tak jak mi podałes po ulicach......i na dzien dzisiej szy po rozmowach z 2 gospodarzami którzy stwierdzili, ze juz wszystko sprzedali, wracam w podskokach do "mojego" Koleczkowa:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukający ekip - swego czasu zbierałem z forum zestawienie ekip budowlanych (chyba w sumie ok 10). Jezeli ktoś zainteresowany, to moge podesłać.

 

To ja prosze ,plizzz

Gosia@-podaj maila. Zestawienie mam w tabulce, a privą nie da się chyba przesłać pliku.

Podaje maila, moje imie pisane mala litera tj gosiaplitnikmałpaop.pl

dziekuje pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako, że działkę kupiliśmy z żoną w Redzie, postanowiłem poszukać odpowiedzi na swoje pytania na tym forum.

Działka zlokalizowana jest jak na rysunku: http://www.budzisz.pl/dzialka.jpg (520m2, 18,8x27m), wybraliśmy projekt z biura Archon - Dom w stokrotkach 3 (http://tinyurl.com/4yrnn). Projekt poddamy przeróbce ponieważ chcę mieć kotłownię jako osobne pomieszczenie za garażem.

Jeżeli ktoś budował taki domek to proszę o opinę. W projekcie zastosowano na ściany zewnętrzne OPTIROC 36,5 cm + tynk, ja prawdopodobnie będę budował 2W (BK + styropian lub max + styropian, sam jeszcze nie wiem bo czytam forum a dylematów zamiast ubywać, przybywa :)).

Obecnie jestem na etapie wyboru ogrzewania, jeżeli będzie możliwość to gaz ale jaki piec wybrać (dla c.w.u) ? bo kominka używalibyśmy sporadycznie więc żadne płaszcze wodne, itp. nie wchodzą w grę, ew. jakieś rozprowadzenie ciepłego powietrza, chociaż nie wiem jak to będzie współgrać np. z piecem gazowym, czy jego programator nie ogłupieje :))

Budownictwo raczej nie jest moją dziedziną co widać w powyższej treści ale cały czas się uczę.

Jeżeli macie jakieś rady, opinie w temacie 'Zwróć uwagę na ...' chętnie poczytam.

I tak na koniec, czy ktoś adaptował swój projekt w pracowni w "AS'POL Firma Usługowa

84-240 Reda ul. Pucka 9" ? Jakie doświadczenia ?

Aha, istotna informacja, zależy nam na minimalizacji kosztów budowy i eksploatacji domu, dlatego np. dobierając piec gazowy chciałbym aby był niezawodny i relatwynie tani :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukający ekip - swego czasu zbierałem z forum zestawienie ekip budowlanych (chyba w sumie ok 10). Jezeli ktoś zainteresowany, to moge podesłać. PS.

Wybierajcie sprawdzone ekipy i SPRAWDZAJCIE konicznie referencje oraz jak długo budują w tym samym zespołem. Dużo ekip jest na zasadzie zbieranimy i moga być później kłopoty!

 

To ja rowniez poprosze o namiary, moj mail: zygzan(malpka)poczta(kropka)onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nad tym zastanawiam - co robi się ze skradzionymi oknami? Czy kiedykolwiek dostaliscie propozycję zakupu okien o podejrzanie niskiej cenie? Przeciez nawet wymiary okien nie pasują. Nie rozumiem gdzie jest zbyt na skradzione okna.

To proste!

Wiekszosc projektow zaklada okna tzw "typowe" czyli o znormalizowanych wymiarach. Kupujesz wiec takie okna w fabryce, przyjezdza ekipa i Ci zaklada a nastepnie wieczorem przyjezdza i je demontuje w celu dalszego ruchu handlowego. To prawda. Kto je kupuje? Ja rowniez nie spotkalem sie z oferta baaardzo tanich okien ze sladami pianki montazowej. Ale ktos kupuje bo pasuja do prawie kazdego otworu. Gdyby nie kupowali to by nie kradli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...