Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markus dzięki, jutro powinnam mieć dokładną ofertę więc zobaczejak się sprawy mają z tą "full opcją".

Zochna rany :o za taką kwotę, to projekt indywidualny Ci zrobią a nie adaptację, no chyba, że to jakiś pałac czy cóś :roll: . Jeśli normalny domek, to adaptacja nie powinna kosztować więcej niż połowę tej kwoty, którą wymieniłaś...Nie wiem kto Ci robi robi adaptację ale spróbuj w pracowni we Wrzeszczu na Uphagena, tam od razu załatwiają też pozwolenie na budowę. No chyba, że za te 8 tys. nie ponosisz żadnych innych kosztów takich jak mapki czy geodeta, to wtedy cena jest OK(upewnij się co dokładnie będzie w tej kwocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus dzięki, jutro powinnam mieć dokładną ofertę więc zobaczę jak się sprawy mają z tą "full opcją".

Joolu w sprawie podłączenia alarmu - jedna czujka powinna być (wg prawideł sztuki) na jednym wejściu do centralki. Ma to tą zaletę, że jak masz kilkanaście - dziesiąt czujek w domu, to w razie awarii lub alarmu od razu wiesz, o którą chodzi. Taki jeden "specjalista" z Żukowa radził mi, żeby podłaczyć wszystkie czujki z danego pokoju (ruchu/PIR, zbicia szyby, sejsmiczne, kontaktrony itd) na jednej linii. Z dzisiejszej perspektywy widzę, że zakończenie współpracy z tym panem było jedną z rozsądniejszych decyzji w czasie budowy. Jak chcesz dowiedzieć się więcej na temat alarmów, to poczytaj wątki niejakiego "_ZBYCHA". Specjalista pierwszej wody i chętnie doradza. Kilka z jego rozwiązań zastosowałem u siebie (np. sterowanie roletami z centralki alarmowej, światłem w garażu, itp)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 to duzo ? malo? czy w sam raz?

 

Dużo za dużo. Za tą kwotę mozesz mieć projekt indywidualny z projektem zagospodarowania działki i adaptacją do konkretnej działki. Z drugiej strony jeśli projekt gotowy wymaga aż tylu przeróbek to nie kupuj gotowego tylko zdecyduj sie na projket indywidualny i niech Ci zaprojektują podobny domek tak jach chcesz. Ja tak właśnie zrobiłem. Wtedy nie będziesz już uwięziony w ograniczeniach jakie niesie za sobą konkretny projekt, bo pewnych rzeczy w gotowcu nie da sie zmienić bez przeprowadzenia ponownych obliczeń obciązenia stropu, więźby itp. No i jeszcze musisz mieć zgodę autora na przeprowadzenie wszystkich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi podac namiary na dobrego alarmiarza w kwocie, którą podawałeś powyżej w postach ?

 

Mogę Ci polecić jednego niedrogiego gościa, ma dosyć spore doświadczenie i rozsądne podejście do funkcjonalności systemu. Tel, 602 310 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOCHNA - zdecydowanie idź w projekt indywidualny. Za taką kwotę szkoda się bawić w adaptację. Podaje Ci namiar na "moją" Panią Architekt: Anna Fiałek, 601 786 613 lub wieczorem 668 1730. Możesz się powołać na budowę w Bojanie. Nie musisz korzystac z jej usług, ale spróbować można. U mnie etap koncepcji był bezpłatny, dopiero jak sie zdecydowałem w którą stronę idziemy zawarta została umowa.

 

RAFALG - alarmiarza wysłałem na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Mogę Ci polecić jednego niedrogiego gościa, ma dosyć spore doświadczenie i rozsądne podejście do funkcjonalności systemu. Tel, 602 310 180

Witam,

Tomi, a czy ten gosc ma jakies nazwisko? :wink:

Pozdrowienia

 

Na imię ma Patryk, nazwisko w tej chwili mi wyleciało z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOCHNA - zdecydowanie idź w projekt indywidualny. Za taką kwotę szkoda się bawić w adaptację. Podaje Ci namiar na "moją" Panią Architekt: Anna Fiałek, 601 786 613 lub wieczorem 668 1730. Możesz się powołać na budowę w Bojanie. Nie musisz korzystac z jej usług, ale spróbować można. U mnie etap koncepcji był bezpłatny, dopiero jak sie zdecydowałem w którą stronę idziemy zawarta została umowa.

 

RAFALG - alarmiarza wysłałem na priva.

 

 

Tommi , Markus - dzieki bardzo za komentarz..

Zaczynam sie zastanawiac czy ja aby dobrze tego architekta zrozumialam.. albo ja taka zielona - ze go sprowokowalam do eksperymentu.

Przejrzalam sobie teraz posty w projektach nt cen - i rzeczywiscie ta kwota jest dosyc astronomiczna. Markus - dzieki za namiar na Pania architekt - sprobuje :) Chociaz ciagle jeszcze mysle zeby tego gotowca lekko poprzerabiac..

 

Czy w Bojanie jest tez taki "ostry" mikroklimat ? Strasznie zimno w moim Koleczkowie - tzn jak w "miescie" troche sniegu i mrozu bylo - to tam zaspy po pas .. zima to bez pluga sie chyba nie da...

 

Ide po raz setny ogladac projekty

:roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalam sobie teraz posty w projektach nt cen - i rzeczywiscie ta kwota jest dosyc astronomiczna. Markus - dzieki za namiar na Pania architekt - sprobuje :) Chociaz ciagle jeszcze mysle zeby tego gotowca lekko poprzerabiac..

 

Szukaj szukaj, ja jakis miesiac temu to chyba z 5000 tego przelecialem, ale zawsze cos bylo nie tak. Juz bylem zdecydowany na indywidualny, a on mi mowi niech pan oglada, moze jednak pan cos znajdzie, pomyslalem sobie "co on zarobic nie chce" ale potem sie wydalo, ze zalezalo mu na tym zeby sie napatrzec i wiedziec czego sie chce.

 

Jakbys juz sie zdecydowala na indywidualny to szukaj dla siebie takiego wnetrza jakie Ci odpowiada, bo wg mojego architekta to jest najwazniejsze, a potem juz tylko sie to ubiera w szatke zewnetrzna.

 

A swoja droga wiem ze jest to dosc meczace i juz sie nie chce. Co ja tu medrkuje, nie jestem wcale duzo dalej niz Ty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi , Markus - dzieki bardzo za komentarz..

Zaczynam sie zastanawiac czy ja aby dobrze tego architekta zrozumialam.. albo ja taka zielona - ze go sprowokowalam do eksperymentu.

Przejrzalam sobie teraz posty w projektach nt cen - i rzeczywiscie ta kwota jest dosyc astronomiczna. Markus - dzieki za namiar na Pania architekt - sprobuje :) Chociaz ciagle jeszcze mysle zeby tego gotowca lekko poprzerabiac..

 

Czy w Bojanie jest tez taki "ostry" mikroklimat ? Strasznie zimno w moim Koleczkowie - tzn jak w "miescie" troche sniegu i mrozu bylo - to tam zaspy po pas .. zima to bez pluga sie chyba nie da...

 

Ide po raz setny ogladac projekty

:roll:

 

pozdrawiam

 

Musisz się zawczasu przyzwyczaić, że "za lasem" jest zwykle 2-3C zimniej i śnieg leży znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor . Nareszcie jestem szczesliwym (??) posiadaczem wymarzonej dzialki :) w Koleczkowie.

Czy moglibyscie mi podpowiedziec jak ksztaltuja sie trojmiejskie ceny dot

adaptacji projektu gotowego ( troche zmian w samym projekcie) plus adaptacja do dzialki. Architekt zaproponowal mi 8000 zl za zmiany w projekcie ( glowna to zmiana technologii z drewnianej na murowa i ukladu wewnetrznego pomieszczen) plus dostosowanie do warunkow dzialki plus szambo plus co tam jeszcze jest potrzebne instalacje woda/prad (czyli mam nadzieje wszystko ).

8000 to duzo ? malo? czy w sam raz?

 

dzieki

Zoska

 

Zocha, za taa kase to indywidualny dasz rade zrobić.Super, bedziemy sasiadkami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy macie może zestwienie najciekawszych firm produkujących okna, u których warto zapytac się o ofertę ? Rozpczynam poszukiwania

 

Polecam wizytę u Zielińskiego. Gdynia, Mściwoja, Okna-Serwis, tel: 621 70 59. Do dzisiaj żałuje, że nie brałem okien od niego. Lubię go za rzeczowe podejście i nie wyciąganie kasy od klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy macie może zestwienie najciekawszych firm produkujących okna, u których warto zapytac się o ofertę ? Rozpczynam poszukiwania

 

Polecam wizytę u Zielińskiego. Gdynia, Mściwoja, Okna-Serwis, tel: 621 70 59. Do dzisiaj żałuje, że nie brałem okien od niego. Lubię go za rzeczowe podejście i nie wyciąganie kasy od klienta.

 

Dzięki markus - czy moe ktoś jeszcze podzielić się soimi doświadczeniami z wyborem okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem watek na ten temat i walcze z zalozeniem wlasnej stronki

 

Czy aby zbudowac dom trzeba sie na wszystkim znac??? nawet html'a widze bede musial sie nauczyc, Tak czulem ze mnie to nie minie, ale nie sadzilem, ze beda musial na to tracic czas przy decyzjach budowlanych. Juz i tak czlowiek jest zmuszony zostac "mini-architektem" "mini-murarzem" .... czego jeszcze bedzie wymagalo od nas budowanie.

 

:oops: Nie narzekam, po prostu tak sobie glosno mysle, ze wiele trzeba sie nauczyc przy okazji budowania, na poczatku koncepcja budowy, a co za tym idzie trzba opanowac najlepiej jakis program do projektowania, tydzien temu byla technologia budowy, wczoraj rozgryzalem idee alarmow. codziennie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie uspokoilo w naszym watku, nie ma takiej nerwowki jaka widac w sezonie budowlanym

 

Mam pytanko, mam koncepcje parteru zrobiona przez mojego architekta, chcialbym zamiscic skan, ale nie wiem jak to Wam zaprezentowac, czy musze miec swoja prywatna strone ???

 

Nie, mozesz skorzystac ze strony kogos znajomego:-)Ja, niestety nie mam:-(A, bardzo chetnie bym obejrzała Wasz projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...