Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

znalazlem watek na ten temat i walcze z zalozeniem wlasnej stronki

 

Czy aby zbudowac dom trzeba sie na wszystkim znac??? nawet html'a widze bede musial sie nauczyc, Tak czulem ze mnie to nie minie, ale nie sadzilem, ze beda musial na to tracic czas przy decyzjach budowlanych. Juz i tak czlowiek jest zmuszony zostac "mini-architektem" "mini-murarzem" .... czego jeszcze bedzie wymagalo od nas budowanie.

 

:oops: Nie narzekam, po prostu tak sobie glosno mysle, ze wiele trzeba sie nauczyc przy okazji budowania, na poczatku koncepcja budowy, a co za tym idzie trzba opanowac najlepiej jakis program do projektowania, tydzien temu byla technologia budowy, wczoraj rozgryzalem idee alarmow. codziennie cos.

Słuchaj, a moze za nimzrobisz strone, przeslesz mi na priv?jak chcesz to moge dodatkowo sie zapytac kumplei archi, co o tym mysli, co dwie głowy, to nie jedna;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Troche sie uspokoilo w naszym watku, nie ma takiej nerwowki jaka widac w sezonie budowlanym

 

Mam pytanko, mam koncepcje parteru zrobiona przez mojego architekta, chcialbym zamiscic skan, ale nie wiem jak to Wam zaprezentowac, czy musze miec swoja prywatna strone ???

 

 

Nie musisz mieć własnej strony. Możesz skorzystać z opcji założenia albumu na jednym z ogólnodostępnych serwerów. Ja akurat korzystam z YAHOO bo mam już tam skrzynkę pocztową a do tego dają 50MB na album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć własnej strony. Możesz skorzystać z opcji założenia albumu na jednym z ogólnodostępnych serwerów. Ja akurat korzystam z YAHOO bo mam już tam skrzynkę pocztową a do tego dają 50MB na album.

 

dzieki Markus za podpowiedz, bo troche brak mi czasu na tego html'a, a poza tym nie jest to takie proste jak mi sie wydawalo, utknalem zaraz po zrobieniu wizytowki. Wiem ze tak czy inaczej bede musial nad tym posiedziec, ale nie wszystko od razu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zocha, za taa kase to indywidualny dasz rade zrobić.Super, bedziemy sasiadkami:-)

 

taa.. tez do takiego wniosku doszlam :) - m.in dzieki wypowiedziom na forum - sliczne dzieki.

 

Gosia - a w jakiej czesci Koleczkowa ?

 

Niedaleko hurtowni budowlanej A Z jakos tak sie nazywa, a TY?A masz plan wzizt???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niedaleko hurtowni budowlanej A Z jakos tak sie nazywa, a TY?A masz plan wzizt???

 

 

czesc Gosiu - ja w okolicach stadniny Dajak - przy drodze do lesniczowki Kamien ( no prawie przy drodze..)

Mam wzizt od 3 tygodni -ale czekalismy okolo 3 mcy - ze wzgledu na brak

planu zagospodarownia. Plan maja wylozyc pod koniec grudnia - w wariancie optymistycznym - takze moze wzizt tez szybciej uda sie wyciagnac...:)

Czy Ty juz masz?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Bojanowiczów :)

Bylam dzisiaj w Bojanie - po raz pierwszy od chyba 3-4 lat - jakie tam chaty wyrosly !! Jestem pod wrazeniem. Ostatnio jak bylam to przy jeziorku stal moze 1 domek..

 

A.. rozpoznalam kilka projektow domow :) Prosze - a jednak noce spedzone w internecie na poszukiwaniu projektu maja tez swoje dobre strony ;)

 

Pozdrawiam raz jeszcze i wracam do mojego Koleczkowa .

 

Aha - czy Bojano ma gaz ziemny ?

W Koleczkowie niestety nie ma - jaka jest najlepsza alternatywa w przypadku braku ? Ogrzewanie elektryczne ? Najbardziej martwi mnie woda - przy naszym zuzyciu elektryczne ogrzewanie wody bedzie kosztowalo fortune :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niedaleko hurtowni budowlanej A Z jakos tak sie nazywa, a TY?A masz plan wzizt???

 

 

czesc Gosiu - ja w okolicach stadniny Dajak - przy drodze do lesniczowki Kamien ( no prawie przy drodze..)

Mam wzizt od 3 tygodni -ale czekalismy okolo 3 mcy - ze wzgledu na brak

planu zagospodarownia. Plan maja wylozyc pod koniec grudnia - w wariancie optymistycznym - takze moze wzizt tez szybciej uda sie wyciagnac...:)

Czy Ty juz masz?

 

pzdr

Mamy do odebrania we wtorek, mam przynajmniej taka nadzieje:-)Z tymi planami to lipa, tak na dobre maja byc dopiero w połowie jak dpbrze pójdzie 2005 roku.Ta Twoja działka, to taka na ul Kamieńskiej?Niedaleko takich ogrodzonych murem z kamieni polnych?Masz tam jakis las?Ile płaciłas za m2 jest uzbrojona?ja 65 zł na m2 uzbrojona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie niedaleko od tego ogrodzenia z kamieni (jezeli te same kamienie mam na mysli ..;)

Las jest wlasciwie wszedzie wkolo - tzn jakies 100-150 metrow od dzialki.

Uzbrojenie jest w drodze wewnetrznej - nie mam przylaczy na dzialce.

Przewiduje lekki problem z pradem - bo ZE musialby nowy transformator stawiac - a nas jest tam tylko dwoch chetnych na ten prad - a to dla ZE troche malo kilowatow do opchniecia....Ale walcze.

Poki co - to z obecnym stanie jak jeden sasiad gotuje wode to drugiemu gasnie swiatlo ;).

Placilam 35 zl/mkw - ale ja wlasciwie kupowalam ziemie rolna (no tak nie zupelnie - skomlikowane to bylo ..) - i musielismy sami "odrolniac".

 

Martwi mnie tez troche perspektywa drogi leborskiej ktora ma gdzies tam w okolicy przebiegac .. A tak poza tym to wszystko mnie tam cieszy :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIA & ZOCHNA - a Wy przypadkiem działek od CADENY nie kupowałyście ?

 

Gazu ziemnego nie ma ani w Koleczkowie ani w Bojanie, z tym że kilka miesięcy temu gmina robiła sondaż zainteresowanych. Ponoć w perspektywie 2-3 lat istnieje mozliwość doprowadzenia gazu do obu wsi, ale o szczegóły pytajcie w gminie.

 

Nie kojarzę dokładnie lokalizacji Waszych działek, ale tak "pi razy oko" Trasa Lęborska będzie biegła około 800-1000 metrów od Was. Może nawet dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie niedaleko od tego ogrodzenia z kamieni (jezeli te same kamienie mam na mysli ..;)

Las jest wlasciwie wszedzie wkolo - tzn jakies 100-150 metrow od dzialki.

Uzbrojenie jest w drodze wewnetrznej - nie mam przylaczy na dzialce.

Przewiduje lekki problem z pradem - bo ZE musialby nowy transformator stawiac - a nas jest tam tylko dwoch chetnych na ten prad - a to dla ZE troche malo kilowatow do opchniecia....Ale walcze.

Poki co - to z obecnym stanie jak jeden sasiad gotuje wode to drugiemu gasnie swiatlo ;).

Placilam 35 zl/mkw - ale ja wlasciwie kupowalam ziemie rolna (no tak nie zupelnie - skomlikowane to bylo ..) - i musielismy sami "odrolniac".

 

Martwi mnie tez troche perspektywa drogi leborskiej ktora ma gdzies tam w okolicy przebiegac .. A tak poza tym to wszystko mnie tam cieszy :)

 

Zocha luz:-)ja wiem gdzie bedzie przebiegała trasa, bo Babsztyl mi mało ziemi z trasa nie sprzedał:-)Spory kawałek od Ciebie i mnie. Z trasy sie cieszę, bo skróci dojazd do 3 miasta.Ja mam teraz największy stres, bo nie wiem czy dziecie do szkoły zapisać???Byłam na festynie w Bojanie, szkoła Oki i Koleczkowie, szkoła rodzinna mało dzieci, niestety taka prawdziwa wiejska szkoła :cry: W Bojanie straszą, ze musze miec miejsce zamieszkania w Bojanie by mnie przyjeli :( Najwyzej u Was zamieszkam :p Cały czas sie martwie młodym gdzie ma isc do 1 klasy.Jak go bede woziła do 3 miasta, to bedzie zawsze przyjezdnym:-(Kurka blade, dlaczego Wy nie macie dzieci :cry: a jezeli macie to albo duze, albo malutkie szkodniki :D No wygadałam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIA & ZOCHNA - a Wy przypadkiem działek od CADENY nie kupowałyście ?

 

Gazu ziemnego nie ma ani w Koleczkowie ani w Bojanie, z tym że kilka miesięcy temu gmina robiła sondaż zainteresowanych. Ponoć w perspektywie 2-3 lat istnieje mozliwość doprowadzenia gazu do obu wsi, ale o szczegóły pytajcie w gminie.

 

Nie kojarzę dokładnie lokalizacji Waszych działek, ale tak "pi razy oko" Trasa Lęborska będzie biegła około 800-1000 metrów od Was. Może nawet dalej.

Nie od cadeny, ale wiem gdzie Cadena ma swoje dzialki, tam własnie juz niedaleko bedzie trasa.U mnie w domu jeden wielki stres zwiazany z działka, budowa itd,Jak ja Wam zazdroszczę, ze juz wqłaściwie "po" jestescie.Zocha,za 2 lata max ma byc kanaliza, a gaz diabli wiedza, tez mam problem z ogrzewaniem????Na pewno bedzie kominek z rozprowadzeniem, a dalej???Elektryczne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mimo, że dzisiaj trzynasty :wink: zamontowali kominek :D :D :D i nawet w nim napalili

 

 

Ps.Ostrzegam przed firmą "MIŚ", której właścicielem jest niejaki Dariusz Chajewski :evil: zamawiałam u niego bramę, ale zajmuje się też drzwiami i oknami.Oszust i mitoman ma siedzibę na Beniowskiego w Oliwie i gdzieś w Gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie, święta u siebie :) Tylko, że na podłodze... ale choinka będzie na pewno! Po Nowym Roku zapraszam do nas na herbatkę :) wcześniej niestety czasowo nie damy rady...

 

Benicio - kominek górę ogrzewa super, ale na dole niestety jest zimno - przez pustkę nad salonem strasznie ciepło ucieka do góry :( Chyba będziemy musieli zastosować patent Ewy i Sebastiana czyli wiatrak pod sufitem...

 

Markus - brukarz to ten sam co robił u Benicio, tylko że u nas chciał troszkę drożej ze względu na odległość, ale nie chcieliśmy szukać kogoś niesprawdzonego... Stefan Krauze 607 689 799

A kominkarze to Haginz z Żukowa, ale zdecydowanie nie polecam :evil: Półkę nad kominkiem mi trzy razy poprawiali, bo nie umieli porządnie wymierzyć :o poza tym straszne niechluje... Jedno trzeba przyznać - właściciel bez oporów przyznał mi rację i nie domagał się kasy przed ostatecznym zakończeniem - to wprawdzie powinno być normalne, ale niestety nie jest :-?

A przy okazji... wiesz, że z ekipy pana Zwary byliśmy zadowoleni? Naprawdę, bez zastrzeżeń - więc albo miałeś pecha, albo dostali ochrzan i się poprawili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KINGAA - dzięki. Ceny Pana Krauze znam i juz z nim wstępnie rozmawiałem. Co do Zwary, to w Wigilię nawet zwierzaki mówią ludzkim głosem 8).

 

Natomiast jeżeli chodzi o kominek to szukam przede wszystkim dobrych wykonawców od obudowy, a nie sprzedawcy kominków. Chociaż jak tak dalej pójdzie, to może sam sobie zrobię tą obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...