Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co tam słychać w Pomorskim? Niedługo święta, więc się pośpieszę i specjalnie Wam złoże życzenia pomyślności, zdrowia, dobrych decyzji i pomysłów a także wiele uśmiechu, pogody ducha, cierpliwości, góry pieniędzy, ciepła rodzinnego i jak najszybszego zakończenia z sukcesem budowy oraz spełnienia marzeń i wielu łask Bożych z okazji Bożego Narodzenia.

W Nowym Roku niech nam rosną fundusze, budowy i morale ... no i żebyśmy się w końcu znowu spotkali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi moja żona zdecydowanie nie jest w statecznym wieku. Jeżeli chodzi o nowe domy przy kościele, to o ile się orientujesz jest droga Ogrodowa z Kościoła w kierunku cmentarza i przy tej drodze stoi moja budowa. Tan na marginesie co którąś sobotę przed moim domem przechodzi kondukt pogrzebowy ... niezły widok. Na szczęście coraz rzadziej bo na cmentarzu nie ma już miejsc.

Pozddrowienia dla Fabiana (skąd wzieliście pomysł na imię?) i wszystkich innych.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Zachar dnia 2002-12-30 07:05 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachar, to moze ja znam Twoją żonę! Jestem bardzo zblizona rocznikiem (troszkę młodsza), ale inna sprawa to taka, ze w naszym LO ci starsi wogóle do młodszych sie nie odzywali. A co do konduktów to ostatnio przechodziłam chyba koło Twojej działki jak był pogrzeb koleżanki Twojej żony (wypadek pks w kokoszkach), więc juz troszke terenu przycmentarnego nie pamietam

Ale jak tylko będę w Pruszczu to pewnie zajrzę. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

A co do imion, to takie oryginalne podobają mi się. Nój brat ma na imię Dobromił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc po swietach

Dla wszystkich spoznione ale szczere zyczenia spelnienia wszystkich budowlanych (i nie tylko) marzen, niechaj mury pna sie do gory :wink:

W ostatnim czasie hurtownie budowlane maja w swojej ofercie propozycje "przechowania" towaru - kupic teraz i odebrac pozniej. W jednej z takich ofert jest np. cosik takiego Porotherm (Wienerbergera) 25 - 3,45 zl/szt.(netto), bloczek komorkowy 25 (Oslawa) - 4,52 zl/szt (netto).

Jak sadzicie czy skusic sie ta oferta Winerbergera? Myslalem o scianie 24 (lub 30)+ 12cm ocieplenia. Pierwotnie mial byc beton komorkowy, a moze by tak porotherm? Ile dluzej buduje sie z porothermu?

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - kwestia porotherm czy BK jest stara jak świat. Budowałem z BK i byłem super zadowolony. W 4 dni mielismy ściany parteru. Elemnty przycinałem siekierą - było ok. Ile robi się dłużej nie mam pojęcia. Ściana z BK jest najtańsza a przy tym najlepsza do obróbki. Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, ale wiesz mi że robota jest przyjemna.

Oferty tego typu są bardzo sympatyczne i sądzę że warte uwagi. Co prawda nie korzystałem z takich mozliwości bo nie mam kasy, ale jeśli dysponujesz gotówką może warto wejść w ten wagon.

 

Lola - coć Ci się humor wyostrzył po świętach. Jadłaś jakieś wybitnie przyprawione potrway? :grin:

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopdi, nie bierz do siebie - w koncu bużki miały oznaczać, ze to żart. Na pocieszenie przecież napisałam, ze robię dokładnie to samo co Ty , bo u nas w pracy tez pustki. No sorki! Ale myslałam, że sie domyslisz miedzy wierszami.

A moze rzeczywiscie cos mi zaszkodziło.

Pozdrawiam jeszcze w satrym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - jaka grubosc sciany masz? Ile zamierzasz dac ocieplenia i jakie (styropian, welna)? Bloczki z Oslawy czy z Redy? W hurtowni w ktorej bylem sprzedaja bloczki z Oslawy, kiedys brali takze z Redy, do czasu gdy klient zamowil 3 ciezarowki i towar byl tak kiepskiej jakosci ze wszystko wrocilo do producenta.

 

Co do dyskusji porotherm-BK to wiem ze to wieczna wojna. Chodzilo mi tylko o to czy cena jest oplacalna - 3,45netto za P25.

Pozdrawiam i zycze milego leniuchowania w pracy - u mnie tez dzisiaj spokoj

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola domyśliłem się, choć nie przeszkodziło mi to, aby Ciebie lekko "załadować". Znam się na żartach.

 

Adamski - co do grubości ściany mam 24cm + w przyszłym roku 12cm styropianu. Początkowo myślałem że 10cm starczy, ale z wielu źródeł wiem że 12cm jest dużo lepsze i niewiele dużo więcej kosztuje.

Mam BK z Osławy i brałem po 5,10 brutto na fakturę. Był super mocny i bialutki. Wymiary ok. Budowalem na zwykłą zaprawę. Sam słyszałem że Reda ma słabą opinię i wcale nie ma lepszej ceny.

Osława ma bloczki na klej i warto to przemyśleć.

 

Co do ceny porotermu to nic ci nie powiem - bo nigdy nie interesowałem się tym materiałem.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...