Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

spróbuj w firmie INTERIOR z Redy, ja u nich zamawiałam cały kominek(wkład+rozprowadzenie) i montaż też chcę mieć od nich, bo naprawdę jak do tej pory jestem z nich zadowolona. Są słowni i solidni chociaż czy ok.5tys. za obudowę kominka(mat+rob), to nie za dużo :roll:

 

Witam,

Ja też u nich kupwałem całość razem z obudową. Nie mam zastrzeń.

 

Btw. Nie znacie przypadkiem kogoś lub firmy która zajmuje się poszerzaniem otworów kominowych.Chcę zrobić jeden otwór z dwóch sąsiednich kanałów wentylacyjnych. Na foryum był wątek dotyczący "frezowania komina", ale chciałbym uzyskać namiar na trójmiasto.

Dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak się nad tym zastanawiam - co robi się ze skradzionymi oknami? Czy kiedykolwiek dostaliscie propozycję zakupu okien o podejrzanie niskiej cenie? Przeciez nawet wymiary okien nie pasują. Nie rozumiem gdzie jest zbyt na skradzione okna.

A ja znam osoby, które właśnie kupiły od "producenta" takie właśnie okna. No może nie są kradzione ale producent sprzedałał okna nietypowe, które z jakiś przyczyn były zwrócone i są wystawione na sprzedarz w bardzo niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak tragicznie, z projektu można sie co nieco doczytać. Osobiście zastanowiłbym się nad tym wyjściem z pomieszczenia gospodarczego do ogrodu. Rozwiązanie jest wspaniałe, ale nie na polskie złodziejskie warunki. Trochę za duzo punktów wejścia do domu.

 

Markus ma racje z tym wyjściem z pomieszczenia gospodarczego.

Ja miałem tak samo w projekcie i kiedy zobaczyłem ile kosztują porządne drzwi antywłamaniowe od razu kazałem zamurować dół otworu. Później wstawiliśmy tam okno.

 

 

ALL - Poza tym u mnie szaleją kafelkarze i fachowcy od ocieplenia poddasza i "karton-gipsów".

Najgorsze było wybieranie kafli. Od piatku do niedzieli objechałem wszystko, co nazywa się salonem płytek ceramicznych.

Łącznie w 3 dni kupiliśmy około 2 tony płytek, klejów, zapraw do fugowania i przejechaliśmy 550 km.

 

Już wiem skąd wzięła się nazwa roboty wykończeniowe.

Są to takie roboty, które wykańczają inwestora.

 

Jeszcze muszę sie pochwalić wyglądem mojego domku.

Mój domek

Prosze o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTI - gdzie kupowałeś kinkiety przy wejściu ??? Mam zaplanowany jeden punkt oświetleniowy u siebie. Wszędzie jest jedna sztampa - INOX i tym podobne produkty. Jakbym cos takiego zamontował to by to wyglądało jak .... wystający ze spodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTI - gdzie kupowałeś kinkiety przy wejściu ??? Mam zaplanowany jeden punkt oświetleniowy u siebie. Wszędzie jest jedna sztampa - INOX i tym podobne produkty. Jakbym cos takiego zamontował to by to wyglądało jak .... wystający ze spodni.
Bardzo duzy wybór kinkietów i lamp jest, w Komie w Oliwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje prostej i taniej bramy i siatki ogrodzeniowej,

chyba czas ogrodzić włości jak mi ponieśli rusztowania i drewno :( , czy możecie cosik polecić?

jeszcze nie zakończyłem sezonu - zwalcze prawdopodobnie przed świętami pokrycie dachu blachodachówką przy pomocy miejscowych leserów - generalnie fajna robota gdyby nie różne pierdolniki w dachu, które trzeba obrabiać :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTI - gdzie kupowałeś kinkiety przy wejściu ??? Mam zaplanowany jeden punkt oświetleniowy u siebie. Wszędzie jest jedna sztampa - INOX i tym podobne produkty. Jakbym cos takiego zamontował to by to wyglądało jak .... wystający ze spodni.

 

Kupiłem w Leroyu i były z inoxu.

Kilka półek dalej kupiłem brązową farbę i patynę.

W weekend malowanko i kinkiety zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam zaszczyt sie podzielic bardziej czytelnymi (mam nadzieje) koncepcjami projektu.

 

Uwagi mile widziane

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=93b5.jpg&.src=ph </p><p>

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=8f08.jpg&.src=ph </p><p>

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=1291.jpg&.src=ph </p><p>

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=c2f6.jpg&.src=ph

 

Bardzo sympatyczny domek :p a,ja bym tylko zmieniła :wink:

brak pralni i suszarni(nie dopatrzyłam sie?)

pomieszczenie gospodarcze po "stronie gospodarczej"

imo za duze sypialnie u góry.Łazienka, fajna duza!ociupinkę za mała spiżarka, no ale zależy co kto lubi :PBark pokoju gościnnego, jak bedziesz chciał cos porobić w tym czasie w gabinecie, nie bedzie miejsca dla np babci.No, ale to takie moje "pitonienie' najważniejsze sa jednak Wasze potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani, ja jak narazie poprzestałam na gruntownym remoncie (ciągle w trakcie) a za dwa latka mam zamiar wprowadzić się do wybudowanego domku. Ale to jeszcze troszkę potrwa.

Jednakże dzisiaj chcę z wami pogadać na inny temat: Czy to możliwe, by w mieszkaniu (wynajęte) ok. 68 m2 były tylko trzy niewielkie grzejniki? W łazience, przedpokoju kompletnie żadnego, w kuchni nieco przymały a w pokojach o kolejny jeden za mało. W tym mieszkaniu (ogrzewanie c.o.) jest zaledwie ...... 15 - 16 st.Cels. a na piecu 80 stopni. Przecież to jets niewiarygodne ? A do tego jakby było mało obieg wody jest zamknięty i nie ma podłączonego naczynka !!! :evil:

Co wy na to ?

A może ktoś ma sposób jak pomóc tym ludziom? Niedługo urodzi im się dziecko a to nie jest temperatura dla niego !!! Wiem,że chcieli by zmienić mieszkanie na inne dwu pokojowe (ale do 450 zł nie są zbyt bogaci), jednakże trudno myśleć o wynajęciu, jeżeli koszt utrzymania mieszkanka w bloku to _ bagatela - min. 1 000 zł. MOŻE KTOŚ Z WAS WIE O MOŻLIWOŚCI WYNAJĘCIA MIESZKANIA W DOMKU - ale taniego. MOŻNABY BYŁO ZROBIĆ IM CUDOWNĄ NIESPODZIANKĘ NOWOROCZNĄ.

 

Piszcie jak wiecie. Ja po cichu przed nimi im szukam, ale nie trafiłam jeszcze na takie !!! :(

Buziaczki dla was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam zaszczyt sie podzielic bardziej czytelnymi (mam nadzieje) koncepcjami projektu.

 

Uwagi mile widziane

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=93b5.jpg&.src=ph </p><p>

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=8f08.jpg&.src=ph </p><p>

http://pg.photos.yahoo.com/ph/zwirek_ol/detail?.dir=ab18&.dnm=1291.jpg&.src=ph

 

Ponieważ jestem pzred spotkaniem ze swoim archi, to sie jeszcze pomądrze :p Jedną sypialnię obok łazienki zrobiłabym sypialnią rodziców i wejście do łazienki z dwóch stron, z korytarza i sypialni Waszej, to bardzo wygodne rozwiązanie, ja mam tak teraz.Strych, to idealne miejsce

na pralnię z suszarnią (wejscie od łazienki)z np rzesuwanymi drzwiami.Garderoba troche mała, ja mam teraz 4 m i ledwo sie mieszcze:-(nie wiem ile macie zaplanowanych schowków,ale miejsce na zimowe ciuchy, pościel itd zawsze sie przyda.Jak dla mnie to troche zamieszania jest przy wejściu, mały korytarz i jakoś tak????sama nie iwem jak to określić?Brak pzrestzreni???Jadalnia jest fajna połaczona z kuchnia, bo masz jeden stół i wystarcza.Dobra na razie tyle :p Ja mi dzisiaj cos fajnego wymysla, to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr - ja zmieniłbym wiele na dole domu.

1. Zlikwodować spiżarnię i powiększyć tym sposobem kuchnię. Spiązrnia z oknem to nie jest dobry pomysł, latem może być tam ciepło, po za tym wchodząc do kuchni z sieni widać będzie spiżarnię z półkami, słoikami itp. To chyba niezbyt dobry pomysł

2. Zamiast tego proponuję urządzić spiżarnię pod schodami. Można wkopać się trochę głębiej aż do fundamentu, bedziesz miałą wtedy ciemne i stosunkowo chłodne pomieszczenie.

3. Pomieszczenie gospodarcze dostępne tylko od zewnątrz, hmm?

A myśleliście gdzie będzie kotłownia, piec, pralka, rozdzielnia elektryczna. Wóczas aby np. zmienić nastawę pieca bedziecie ubierać zimą kurtkę aby przez dwór dostać sie do kotłowni?

Proponuję podzielić gabinet na dwie części i zrobić w nim WC plus umywalka oraz kotłownię.

4. W pomieszczeniu gospodarczym zrobić gabinet. Trzebay albo powiększyć salon albo przedłużyć go o małą wnękę tak aby dostęp do gabinetu był od salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, długo mnie nie było. Na szczęście już jestem w domu. Fajnie jest przeczytać o Waszych kolejnych osiągnięciach.

Zakończyłem monotonne i trwające pół roku kolekcjonowanie dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę - niektóre to prawdziwe "białe kruki" 8) . Jutro składam to wszystko no i czekam na ...werdykt.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym Wam szybciutko złożyć życzenia świąteczne - w sumie grupa jest razem już od 2002 roku !! Życzę Wam wytrwałości i siły w walce z przeciwnościami, życzę Wam Rodzinnej miłości i solidarności w stawianiu czoła wyzwaniom, życzę Wam abyście zamieszkali w swoich domach i aby było to radosne i satysfakcjonujące przeżycie a już na pewno, żeby nie było zbyt odległe w czasie :wink: .

Szczególnie zaś życzę Wam i Waszym bliskim wielu łask i Bożego błogosławieństwa na nadchodzący świąteczny czas oraz Nowy Rok.

 

Mariusz Z Rodzinką

 

PS Jakie macie pomysły na prezenty? Ja jakoś tak mało oryginalnie - perfumy, zegar z termometrem, beczka piwa :wink: ...

Chociaż mam też pomysł na gaśnicę taką 2-5 kg ... byłoby oryginalnie hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...