Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pagin nie dziw się, że nie podałam wcześniej - czasami ludzie sobie tego nie życzą, ale po twojej "interwencji" zapytałam Pana Sławka czy mogę to uczynić. Nie wyrażał sprzeciwów. Zatem kolejny raz mężczyźni pokazali mi, iż znają się lepiej (tym razem na swoich osobowościach).

Pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi_3miasto

 

Rozumiem, teraz każdy grosz się liczy. My również zwracamy szczególną uwagę na wszelkie koszty (mąż przede wszystkim), bo zawsze jest coś potrzebnego co trzeba kupić. Dlatego właśnie poleciłam tamtego gościa bo jest solidny i tani. mam jeszcze inne namiary, ale to dosyć drodzy fachowcy i niezbyt dokładni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Trójmieszczanie!

Spóźnione Noworoczne ukłony dla Was :D.

Kiedyś się tu pojawiałam i zamęczałam Was prośbami o opinie do kolejnych gotowych projektów. No i nic z tego nie wyszlo - zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny i właśnie tworzy sie dzieło :) Co za tym idzie, nasz "naiwny" termin rozpoczęcia budowy na wiosnę jest ciągle aktualny. :o Radosne to i i zarazem przerażajace, biorac pod uwagę nasz brak wiedzy :cry: - mimo czytania forum i muratora, będzie to chyba dla nas mocny szok i wielkie wyzwanie.

Tak więc trzymajcie i za nas kciuki i nich się buduje! Zapraszam za jakiś czas na Wyspę Sobieszewską :)

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Trójmieszczanie!

Spóźnione Noworoczne ukłony dla Was :D.

Kiedyś się tu pojawiałam i zamęczałam Was prośbami o opinie do kolejnych gotowych projektów. No i nic z tego nie wyszlo - zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny i właśnie tworzy sie dzieło :) Co za tym idzie, nasz "naiwny" termin rozpoczęcia budowy na wiosnę jest ciągle aktualny. :o Radosne to i i zarazem przerażajace, biorac pod uwagę nasz brak wiedzy :cry: - mimo czytania forum i muratora, będzie to chyba dla nas mocny szok i wielkie wyzwanie.

Tak więc trzymajcie i za nas kciuki i nich się buduje! Zapraszam za jakiś czas na Wyspę Sobieszewską :)

Jeziorko

 

Magda! Welcome back sąsiadko! Nareszcie :D

 

Gabi - dziękuję bardzo za życzenia :) Wam również wszystkiego dobrego!

 

Rispetto - jakiś czas temu Ania Wiśniewska w swoim dzienniku wrzucała zdjęcie skrzynek - moim zdaniem bardzo ładnych - dostępne zdaje się w sprzedaży wysyłkowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Udało mi się zamieścić fotki z kolejnych faz budowy naszego domku.

 

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38577&sid=6837deb17b4955e9a8ed958948f016b3

 

Sezon budowlany zakończyłem dość niefortunnie rozbijając całkowicie auto w drodze powrotnej z budowy - ale wyszedłem z tego cały i nie moge narzekać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo negocjowalny bo jest pracownikiem producenta a nie posrednika:

A jakiego producenta, bo chciałbym wiedzieć czy to moja półka cenowa?

 

Firma Cichewicz, napewno wybierzesz swoja polke bo maja 3 polki, sprzedaja kotly swojej produkcji, maja wylacznosc na dobre japonskie kotly Kiturami oraz duzo drozsze austriackie Winthagera (nie pamietam dokladnie pisowni)

Ich kotly sa w Castoramie oraz wiekszosci wiekszych hurtowni i sklepow z kotlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rispetto - jakiś czas temu Ania Wiśniewska w swoim dzienniku wrzucała zdjęcie skrzynek

 

yyyy .... a kto to ?

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26085&start=60

 

A stronka, gdzie są te skrzynki to:

http://www.republika.pl/usamailbox1924/

yyy... tylko coś chyba drogie są? chociaż ja jeszcze nie mam orientacji w cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tych firm nie znam więc Ci nie pomogę. Ja brałam okna z Kobylnicy ale mąż sam je wstawiał, bo zna się na tym bardzo dobrze. Jak chcesz by ci wstawił, to mogę zapytać albo zadzwoń i sam się dowiedz - ludziom w potrzebie raczej nie odmawia. Dzwoń pod numer kom 605 995 833.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktoś z Was zna/współpracował z firmą Fasada ze Słupska lub Bracia Bertrand z Wejherowa? Mam wycenę okien z tych 2 firm (różnica 1000 zł) i nie wiem na którą się zdecydować: którzy "lepiej robią" i montują okna? Pomóżcie!

 

 

I jeszcze jedno możesz kupić okna bez usługi wstawienia. Zawsze to kosztuje nieco taniej. A jak ktoś ci wstawi, to nie zapłacisz tyle co wzięłaby ta firma (produkująca okna).

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku - jak piszą w gazetach - przełomowym dla budownictwa. Mam nadzieję, że przełomowym również dla mnie i wreszcie uda mi się rozpocząć budowę. Mam pytanie. Czy możecie polecić mi dobrego i sprawdzonego architekta, który wykona adaptację gotowego projektu lub projekt indywidualny ?

 

Działkę mam w Gdyni-Dąbrowie i już blisko rok czekam na warunki zabudowy :-? Za miesiąc sprawa się rozstrzygnie (mija ustawowy termin zawieszenia postępowania) i albo ruszam, albo ... czekam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno możesz kupić okna bez usługi wstawienia. Zawsze to kosztuje nieco taniej. A jak ktoś ci wstawi, to nie zapłacisz tyle co wzięłaby ta firma (produkująca okna).

No niekoniecznie taniej. Jak będziesz zamawiał okna to pytaj czy mogą Ci je sprzedać z VAT 7%, czyli z montażem. Po prostu fabryka sprzad Ci okna za pośrednicwtem swojego dealera który zajmuje się jednocześnie montażem. Jak kupisz okna bezpośrednio z fabryki to zapłacisz 22% VAT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ktoś z Was zna/współpracował z firmą Fasada ze Słupska lub Bracia Bertrand z Wejherowa? Mam wycenę okien z tych 2 firm (różnica 1000 zł) i nie wiem na którą się zdecydować: którzy "lepiej robią" i montują okna? Pomóżcie!

 

Gwizdki jeśli chodzi o Braci Bertrand, to bierz śmiało, wielu moich znajomych ma od nich okna i są zadowoleni, okna faktycznie bardzo ładne. Sama wybierałam między nimi a Urzędowskim-przegrali tylko dlatego, że zaproponowali mi zbyt długi termin realizacji(ok.12 tygodni), firmy ze Słupska nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...