Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku - jak piszą w gazetach - przełomowym dla budownictwa. Mam nadzieję, że przełomowym również dla mnie i wreszcie uda mi się rozpocząć budowę. Mam pytanie. Czy możecie polecić mi dobrego i sprawdzonego architekta, który wykona adaptację gotowego projektu lub projekt indywidualny ?

 

Działkę mam w Gdyni-Dąbrowie i już blisko rok czekam na warunki zabudowy :-? Za miesiąc sprawa się rozstrzygnie (mija ustawowy termin zawieszenia postępowania) i albo ruszam, albo ... czekam dalej.

 

mawo, no... mojej pani architekt, to Ci nie polecę (ani największemu wrogowi :evil: )ale markus_gdynia poleca swoją i nawet dawał na nią namiary na forum :wink:

 

Życzę Ci zdobycia tych upragnionych warunków zabudowy i ...wypluj słowa: "czekam dalej" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku - jak piszą w gazetach - przełomowym dla budownictwa. Mam nadzieję, że przełomowym również dla mnie i wreszcie uda mi się rozpocząć budowę. Mam pytanie. Czy możecie polecić mi dobrego i sprawdzonego architekta, który wykona adaptację gotowego projektu lub projekt indywidualny ?

 

Architektem polecanym przeze mnie jest Pani Ania FIAŁEK, tel: 601 786 613. Zresztą mieszka niedaleko Ciebie bo na osiedlu Parkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje namiarów na stolarza, który wykona na zamówienie drzwi zewnętrzne. Jak kształtują się ceny takich drzwi w stosunku do gotowych? Wymodziłem nieco większy otwór drzwiowy niż sztuka budowlana nakazuje :-? .

 

Pozdrawiam

 

Polecam stolarza który robił drzwi u mnie: Marek LEJK, tel: 693 477 315.

Zdjęcie drzwi zewnętrznych do wglądu na moim albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje namiarów na stolarza, który wykona na zamówienie drzwi zewnętrzne. Jak kształtują się ceny takich drzwi w stosunku do gotowych? Wymodziłem nieco większy otwór drzwiowy niż sztuka budowlana nakazuje :-? .

 

Pozdrawiam

 

Polecam stolarza który robił drzwi u mnie: Marek LEJK, tel: 693 477 315.

Zdjęcie drzwi zewnętrznych do wglądu na moim albumie.

 

Markus - drzwi bardzo ładne. A jak cenowo wyszło w porównaniu do gotowych. I jak z ich bezpieczeństwiem: atesty i inne takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All Którzy z producentów okien PCV mają najlepsza imitację drewna w ramach okiennych PCV?

Ja mam okna firmy Intur z Inowrocławia http://www.inturkfs.com.pl. Okleina złoty dąb. Okna wyglądaja naprawdę bardzo ładnie, z zewnątrz do złudzienie przypominają drewno (widać słoje, sęki). Wiadomo każdy swoje chwali ale wielu mim znajomym okna się bardzo podobają. A ja wybrałem tą firmę ze względu na tą właśnie okleinę i cenę (około 15% tańsza od najtańszych ofert w 3mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Nawał roboty powoduje, że nie mam czasu zajrzeć na foruma. Gratuluje postępów wszystkim, zwłaszcza tym, co kończą.

 

Ja po zakończeniu dachu i drobnych poprawkach (dzisiaj) zaczynam walkę o dalsze fundusze. I tu poszukuję informacji i mam nadzieję na pomoc Markusa. Chwaliłeś się realistycznym kosztorysem (nawet w Muratorze Cie opublikowali :roll: ) - możesz się podzielić? Szalenie istotne dla mnie jest aby nie byc za duzym optymistą i zostać bez kasy na dokończenie domu.

 

Swoją drogą zaczynają bawić mnie mity o domu za 150 kzł. Od kilku lat taka teoria istnieje i pomimo wzrostu cen, VATu itp dalej się ją krzewi. Obserwując forum widzę iż wszyscy staramy się budować rozsądnie z materiałów niekoniecznie najtańszych wkładając sporo pracy własnej. Czy ktoś z Was w okolicach takiej kwoty wylądował / wyląduje? Ja niestety nie. Do obecnego stanu juz wydałem ponad 100 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFALG - przecież stolarz nie da Ci atestów. Z jednymi drzwiami ma jechać do Instytutu Mechaniki Precyzyjnej ? Jak chcesz atesty to idziesz i kupujesz drzwi za 5-6 tys, a nie za połowę tej ceny.

Markus - rzczywiście, jeżeli chodzi o atest to przesadziłem -sorry 8) . Ale interesuje mnie sposób wykonania: jak wgląda przekrój, w jaki sposób zostały wzmocnione, jakie daje zabezpieczenia w drzwiach, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...