Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dluuugiej przerwie.

juz na wstepie zycze wszystkim samych cudownosci w nowym roku, przemilego sylwestra i ogromu wykonanych robot w nadchodzacym sezonie :smile:))

 

Po kolei bede sie ustosunkowywal do Waszych postow od ostatniej mej tu bytnosci, wiec moze byc lekki chaos.

Oczywiscie, smaka na kielbache z grilla i bigos z kuligiem tez mam. Mysle ze jak juz osiade w Baninie to i do Kodiego i do innych to sie saniami z wkladka jakos da dotelepac :wink:

 

SEBO = gratuluje narodzin synka. Mam dwojke takich gzubow i wiem ile Cie czeka radosci :smile:))

 

ADAMSKI - jesli chodzi o Porotherm to ja budowalem (wlasciwie to buduje, ale sciany akurat juz stoja). Jestem jak najbardziej za ta technologia. Sciany proste. Nie dzie tak szybko jak z BK, ale mi na czasie nie zalezalo - i tak chcialem miec w ciagu 1. roku jedynie stan surowy otwarty, a z tym to kazdy zdazy :wink:. Z ekipa i tak sie umawialem na cene za chalupe wiec czas nie gral zadnej roli. Jesli chodzi natomiast o cene to ja za poro 25 P+W placilem ok. 4brutto a wiem ze sa tacy co i ok. 3,8/szt.

Ogolnie wiec oferta wyglada zupelnie OK. patrz czy potem dadza Ci transport gratis, bo jak dolozysz pare setek to juz nie bedzie tak fajowo. Ja mialem zawsze w cenie materialu i inaczej sobie nie wyobrazam. A propo Twojego kolejnego pytania o grubosci 25 + styropian 12cm. potwierdza opinie Kodiego - jesli chodzi o BK, to tylko Oslawa. Nie maja problemow z jakoscia, wymiarami. Co niestety w Redzie czesto kuleje :sad:

 

A u nas - zimujemy, ale nie proznujemy. Z racji odliczen kupilismy kafle, armature ikupe pierdol. Kupka mala ale kupa kasy. Ozesz jakie wszystko jest drogie! Mamy nadzieje ruszyc od poczatku lutego - jak zejda mrozy z dachowkami, potem kanaliza, wylewki, podlogowka, okna, tynki.........

 

Jeszcze raz sciskam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy rozpocząć budowę wczesnym latem. Naszym marzeniem (a może też rzeczywistością...) jest samodzielna budowa przy współpracy z rodzinką - mam nadzieję, że uda się :smile:

 

Projekt naszego domu to Rafał z firmy Archeton - z użytkowym poddaszem, bez piwnicy, z dużym garażem... Na dzień dzisiejszy - ściana trójwarstwowa z gazobetonu...

 

A gdzie ten nasz Młynek..? Jadąc na Przodkowo jest Kczewo (jezioro..) i za nim od razu Przodkowo i tu też - droga w lewo na Młynek (1 km).

 

Na razie pochłaniam widzę z która się dzielicie na forum... Dzięki za sygnał na hurtownię w Pępowie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - oczywiście serdecznie zapraszam. Nasze progi są zawsze otwarte na miłych gości.

 

Ivo - już kojarzę, gdzie jest Młynek. Niekiedy jadę przez Przodkowo, więc te tereny są mi znane. Powodzenia życzę z całego serca. Zaglądaj tutaj częściej. Mam nadzieję że spotkamy się całą grupą to wymienimy doświadczenia.

Masz pytania to pytaj.

Pozdrawiam

Lecę zobaczyć Twój projekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - jesli chodzi o hurtownię w Przodkowie to powiem Ci że jest bardzo ok. Nie chcę zachwalać bo nie mam żadnego w tym interesu, ale podstawowe plusy to spory asortyment /praktycznie wszystko/, transport bezpłatny, bądź symboliczny, przewiozą Ci wszystko /pręty 12m, gazobeton na paletach wyładowują HDS/ mają czynne 7 dni w tygodniu oraz ostatnio zalegałem im z kasą 2 miesiące. Nie było to dla nich wielkim problemem. Rodzinna firma - dobrze mi się współpracuje.

Cany też mają dobre.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego w Nowym Roku! Niech się szczęście z kazdego kąta (chałupki oczywiście) wysypuje!

 

U nas okna czekają na "normalne" temperatury i wstawienie bo tego co za oknem nazwać nie można aż mi autko przymarzło dziś do podłoża. A pomyśleć ile tam na wsi było. Czy w takich temperaturach da się wyżyć na wsi? Może ktoś cos wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem , bo od 26 lat mieszkam na wsi. Na pewno kilka stopni zimniej niz w mieście (dzisiaj -23), psy "podwórkowe" trzeba w domu trzymać,nie można wyjśc z domu bo dziurka od klucza zamarzła, autobusy się spóźniają, z sąsiadem nie mozna jechać bo mu auto nie odpaliło, na kulig za zimno - ale za to przepięknie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze ta choinka jest zima, bo inaczej nie byłoby wesoło (dla mnie). Ja lubie wszystkie pory roku na wsi, ale zima jest dobra na chwilkę, a tak jest pewnego rodzaju ogranicznikiem, bo ile mozna w koncu chodzić po mrozie ( wstapic mozna tylko do jednego sklepu). za to wiosną fajnie jest sie opalać leżąc na lezaku w kocu, patrzec na kwitnące bazie, brzózki, pierwsze kwiatki. Latem praktycznie nie ma podziału na dom i ogród - wszystko staje się jednym. Jesienią zachwycaja barwy lisci (liscie do grabienia mniej), mozna pojeżdzic na rowerze nie pocąc sie zbytnio ( podczas upału latem nie jest to takie przyjemne), czuć zapach pieczonych ziemniaków z ogniska itd.

Oj zamiast wypisywać pity, to sie rozkleiłam!!!

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi: moglbys napisac pare slow o swoim kominku i ogrzewaniu domku? Bylem wczoraj w Jotulu (taki wklad do mojego domku 5200zl), mam poza tym dostac oferte z Pinusa z Sopotu.

Do osob planujacych ogrzewanie gazowe - jakie piece preferujecie? Moze jakies namiary na firmy w okolicach Trojmiasta?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...