Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej

 

Ad. centrów ogrodniczych.

- na Kartuskiej Ekolas, zaraz za stacją Lotos-u w stronę Auchan

- między Selgrosem, a Osową (ulica chyba nazywa się Galaktyczna - to ulica lecąca wzdłuż obwodnicy)

- na Słowackiego (jadąc od strony Grunwaldzkiej, przed Niedźwiednikiem, po prawej stronie)

- w Chwaszczynie, za rondem w stronę Żukowa jakieś 50 metrów po lewej stronie - tam widziałem drzewko za bodajże 37 tysi, więc wnioskuje, że jest nietanio :p

Polecam też wyjście na coroczny kiermasz ogrodowy do Renk'a, ale to odbędzie się pewnie w maju - zresztą akurat wtedy będą rośliny potrzebne :D .

 

Mam ponadto kontakt na miejsce gdzie hodują i handlują roslinami, głównie iglakami. Ceny bardzo dobre, ale jest to aż w Konarzynach - około 120 km od Gdańska. Opłaca się zatem wybrać po większa ilość.

 

Jeśli chodzi o doradztwo, to jest z tym różnie. Generalnie lepiej wiedziec chociaż mniej więcej co się chce, np. na miejsce nasłonecznione, iglak, płożący.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - łał... jestem pod wrażeniem... a które z nich polecasz? Ja wiem mniej więcej co chcę: trawę mało wymagającą i coś coby mi działkę osłoniło i szybko rosło w górę, niekoniecznie wszerz :wink: jakiś bluszcz albo krzaczki żywopłotowe... jak na razie na tym się moje ambicje ogrodnicze kończą :oops:

Muszę się zabrać za dział "pamiętajcie o ogrodach" ale jakoś nie mam do tego zacięcia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa

Które polecam?

Ja kupuje najczęściej na Galaktycznej. Moja mama bardzo chwali ten na Słowackiego. Generalnie trzeba ludziom wierzyc, a wybierać tych którzy mają lepsze ceny i sa milsi. Tu masz fajnego linka o roślinach - opis ze zdjęciami, a tu jak zakładać trawnik.

 

Napisz lepiej co z kominem.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio dzięki za linki. No, to trzeba zacząć się dokształcać :roll: myślałby kto, że jak budowa się skończy to będzie można odpocząć :wink:

Co z kominem? Byli, poprawili i zobaczymy... na razie nie padało za bardzo, więc trudno powiedzieć... zaimpregnowali czapkę jakimś mazidłem do betonu co to ma 10 lat gwarancji, zamurowali dziurawkę w otworach płytkami klinkierowymi, zobaczymy... jedno trzeba firmie przyznać - nie ma wymigiwania się od odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zapisuję wydatki poniesione na zakup narzędzi ale one nie są wliczane do kosztów inwestycji tylko tak dla mnie informacyjnie.

 

Ja narzędzia, o ile kupiłem je tylko dla celów budowy, wpisuję w osobnym arkuszu Excel'a i dodam do kosztów budowy. Bądź co bądź nie kupiłbym ich (czyt.nie wydałbym tej kasy) gdyby nie budowa. Nie zaliczam do tego np. wiertarki ale zaliczam taczkę itp.

A ja od zawsze chciałem mieć dużo własnych narzędzi bo i dużo majsterkuję a budowa była tylko pretekstem by pewne zakupy tylko przyspieszyć. Po drugie narzędzia wykorzystuję do zarobku więc i tak i tak są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące domków drewnianych, czy ktoś zna firmę Danmar z pomorskiego, może jakieś opinie jak wygląda współpraca i jakość.

 

Z góry wielkie dzięki.

 

P.S. a moze ktoś z was buduje dom drewniany (bale lub kanadyjczyk) chętnie poczytam opinie a może macie jakies konkretne namiary.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Wraz z zoną jestesmy szczęsliwymi osiadaczami działki w Rumi, no i we wrześniu zeszłego roku dostalismy pozwolenie na budowe - Dom w tarninie z Archonu.

 

Obecnie przymierzamy się do rozpoczecia budowy - próbujemy oszacować wstępnie koszty poszczególnych etapów budowy i podjąć decyzje czy budować juz w tym roku czy dopiero za rok.

 

W zwiazku z tym poszukujemy na razie namiarow na budowlańców którzy postawią nam stan surowy zamkniety. Jeżeli ktoś miał taka ekipe na swojej budowie i moze ja polecic to bedziemy wdzieczni za namiary. Próbowałem przejżeć całe to forum żeby znaleźć namiary, ale trochę duzo tego jest...

 

Pozdrawiamy,

Arek i Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko dotyczące domków drewnianych, czy ktoś zna firmę Danmar z pomorskiego, może jakieś opinie jak wygląda współpraca i jakość.

 

Z góry wielkie dzięki.

 

P.S. a moze ktoś z was buduje dom drewniany (bale lub kanadyjczyk) chętnie poczytam opinie a może macie jakies konkretne namiary.

 

Pozdrawiam.

 

Planowałem dom szkieletowy, ale po analizie kosztów mi przeszło. Danmar jest OK aczkolwiek ich domy są nieco inaczej budowane niz klasyczna technologia kanadyjska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero wczoraj dowiedzieliśmy się z mężem że jest taka fajna stronka :)) . My zaczeliśmy budowę w Rekowie koło Redy i modlimy się żeby mrozów nie bylo -chcemy jak najszybciej chalupkę postawić. Stawiamy domek projektu Archetonu -"petunia". Czy jest tu ktoś kto stawia podobny lub taki sam?? Mój mąż wykonuje tynki gipsowe- agregatem i chętnie odpowiemy na pytania w zwiazku z nimi. Pozdrawiam:)))[/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero wczoraj dowiedzieliśmy się z mężem że jest taka fajna stronka :)) . My zaczeliśmy budowę w Rekowie koło Redy i modlimy się żeby mrozów nie bylo -chcemy jak najszybciej chalupkę postawić. Stawiamy domek projektu Archetonu -"petunia". Czy jest tu ktoś kto stawia podobny lub taki sam?? Mój mąż wykonuje tynki gipsowe- agregatem i chętnie odpowiemy na pytania w zwiazku z nimi. Pozdrawiam:)))[/img]

Lomatko, witam najblizszego sasiada (sasiadke) forumowego :D . Ja buduje w Polchowie, wylot drogi na Mrzezino. W ktorym Rekowie budujecie, Gormym czy dawnym Dolnym?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero wczoraj dowiedzieliśmy się z mężem że jest taka fajna stronka :)) . My zaczeliśmy budowę w Rekowie koło Redy i modlimy się żeby mrozów nie bylo -chcemy jak najszybciej chalupkę postawić. Stawiamy domek projektu Archetonu -"petunia". Czy jest tu ktoś kto stawia podobny lub taki sam?? Mój mąż wykonuje tynki gipsowe- agregatem i chętnie odpowiemy na pytania w zwiazku z nimi. Pozdrawiam:)))[/img]

Lomatko, witam najblizszego sasiada (sasiadke) forumowego :D . Ja buduje w Polchowie, wylot drogi na Mrzezino. W ktorym Rekowie budujecie, Gormym czy dawnym Dolnym?

Pozdrowienia

witamy sąsiada!!! my zaczynamy budowę w Rekowie Górnym niedaleko tych anten ,co już ich nie ma :))) oglądałam zdjęcia Twojego domku- fajny :))) Pozdrawiamy serdecznie :D

ps. to rzeczywiście niedaleko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...