Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coś marazm panuje na tym forum - wiem ze sezon ogórkowy na budowach, ale jest tu tylu budowniczych a zadnego polecenia ekipy do stanu surowego.

 

Wszyscy murowaliście sami? :o

Witam!!

Każdy ma swoje ,,dświadczenia ''z ekipami budowlańców.

Moja mże nie była najsolidniejsza ale negocjowalna i to mocno.Wykonują też prace ziemne.

Podaję numer 501 43 93 84 Pan Adam Bliźniewski.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, po długiej przerwie.

Nasz dom już od kilku miesięcy nie jes budową (dostaliśmy odbiór), ale wciąż się wzajemnie wykończamy (my i dom; wciąż nie wiem kto wygra tą nierówną walkę :lol: ).

A teraz z innej beczki:

Właśnie dzisiaj oszczeniło nam się zwierzątko i być może ktoś z Was będzie zainteresowany zakupem szczeniaka sznaucera olbrzyma (mamy kilka do wyboru :p ...). Szczegóły znajdziecie na http://www.sznaucery.pl

 

Pozdrawiam ERBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadnego polecenia ekipy do stanu surowego
Witaj Arco,

Mysle ze nie ominie cie przeczytanie (lub przeszukanie) watkow historycznych grupy. Na dobry poczatek spojrz tutaj . O Jana Sikore pytaj MarcinaU, ale z tego co pamietam to bardzo go chwalil

Pozdrowienia

 

Polecałem i polecam. Podobnie jak cieślę Andrzeja Kobielę. Namiary podawałem - przebi jsię przez posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie namiary mam juz w czym wybierać - a teraz mam takie pytanko bo duzo pisaliście o cenach materiałów - bloczków, cegieł itp. róznice w cenach duze każdy gdzieś kogoś polecał, ale mam takie pytanie:

 

Czy w związku z wejsciem w życie 1 maja nowej ustawy o VAT nie lepiej umówic się z wykonawca że to on będzie zaopatrywał budowę w materiały (oczywiście kontrolując go i wszystko akceptując) - jak rozumiem budowanie przez niego z zakupionych przez niego materiałów to 7% VAT na wszyto (materiały i robocizna) a jak mam mu zapłacić 7% za robociznę i 22% za materiały to wolę mu nawet dołożyć z 3% do ceny netto którą ja bym uzyskał a zeby to on kupił materiały i mi wybudował stan surowy.

 

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale moze ktoś z Was juz się z tym spotkał. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie pójdzie na to bo de facto on mnie kredytuje przez czas kiedy płaci 22% VAT zanim odbierze z urzędu zwrotu VATu naliczonego nad naleznym, ale to nie dłużej niż 2 miesiące - dlatego chciałbym się znim podzielic jakoś rożnica i wynagrodzić mu czekanie na zwrot. No chyba ze bierze ode mnie jakąś zaliczke i z tego finansuje zakup 22%.

 

Do tego moze miec taką sytuację że jest i tak płatnikiem netto VAT do US (ma wyzszy VAT należny od naliczonego) więc w takim przypadku zakupy na moja budowe z 22% VAT powodują u niego realne mniejsze odprowadzenie VATu do US. Po zmianie w VAT pewnie niewiele firm budowlanych ma taką sytuacje i pewnie są to duze firmy.

 

Kontrola z US to inna sprawa - jest taka procedura w US, że jak jest zwrot to najpierw jest kontrola - pewnie wiele firm moze sie tego obawiac ale moze są takie co się tego nie boja bo mają kontrole co kwartał:p

 

Z wykończeniówką (okna, drzwi, kominki ) to pewnie jest juz standardem ze sie kupuje materiały i robocizne u 1 wykonawcy i płaci 7% VAT - bo po często koszt robocizny który trzeba zapłacić jest mniejszy niż róznica w VAT a do tego trzeba jeszcze poswiecac swój czas ( no i efekt moze nie być za dobry :)) ale nie wiem czy przy wykonywaniu stanu surowego takie rozwiązania ktoś już stosował?

 

Myśle ze w przeciagu miesiaca porozmawaim z kilkoma potencjalnymi wykonawcami i zobaczymy jak to jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznaucery to fajne psiaki, jednakże trzeba mieć gdzie już je trzymać (choćby jednego). Bo nie sposób wziąć sobie poważny problem na głowę i co dalej? Pies chce przestrzeni, odpowiedniego posiłku, itd.... a na działce ciągle budowa i budowlany bałagan :p

Sznaucery sa bardzo trudnymi psami. Jezeli nowy wlasciciel nie ma silnego charakteru i dobrej reki do psow to polecil bym raczej innego. Czyz nie najpiekniejszym i najbardziej wszechstronnym jest prawdziwy pies OWCZAREK NIEMIECKI?

Z owczarkami pracuje od dosyc dawna i sa niezastapione (zwlaszcza suki) a ze sznaucerem mialem jedna przygode i wspominam ja bardzo zle. Z uwagi na niesamowita agresje skierowana na corke, musialem uspic 1,5 rocznego psa. Faktycznie, ze w obronie byl wysmienity. Najlepszy na kursie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m@rek, to, że miałeś takie złe doświadczenia ze sznaucerem, nie świadczy źle o rasie generalnie, a jedynie, o charakterze Twojego psa :evil: . Ja mam od dłuższego czasu kontakt ze sznaucerami i NIGDY żaden z nich nie był agresywny wobec żadnego z domowników, a reagował jedynie w sytuacjach, gdy jego interwencja była konieczna. Jeśli zaś chodzi o kontakt z dziećmi, to moja córka mając 2,5 roku dosiadała psa i jeździła na nim :o , a zwierzak nawet nie mruknął :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm! No wiesz. Ze zwierzakami jest tak, ze nikt naprawde nie wie jak z nimi jest. Niby Bog stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo a kazdy jest inny :D a co dopiero ze zwierzetami. Jednak swoje wiem jako (no moze nie zawodowy) hodowca psow, ze sznaucery sa trudne. Ja osobiscie nie miaoem ze sznaucerem problemow jako jego przewodnik ale z reszta rodziny ON mial problemy. Po prostu doszedl w pewnym momencie do wniosku, ze ja jestem przewodnikiem stada a on jest zaraz za mna. I stad sie wziely problemy. Ale jezeli chodzi o obrone to mmmmmm! Nie bylo psa na kursie ktory by jemu dorownal. Rottweilery po ataku bieglu do rekawa cho0wanego za plecy, a moj do gardla pozoranta! Nie patrzyl gdzie rekaw tylko gdzie wrog. Przezylem strasznie jego uspienie ale coz. Wartosci sa rozne. Wazniejsze bezpieczenstwo rodziny.

Jak chcesz pogadac na temat psow to pisz na priv albo moze sie spotkamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich po długiej nieobecności.

 

...sznaucery, ceny, koszty... Czy nikt nie pracuje? :D

Bo mi się kasa skończyła i muszę robić za fachowców. Poza tym, to po wszystkich zostało coś do naprawienia... Taki to marny los inwestora .

 

Na szczęście mam ręce i głowę i radzę sobie jakoś. Niestety powoli, bo pracować tyż trza.

Co do budowy domu za 150 kzł, to można to zrobić i jeszcze zostanie. Działka za 20 kzł, drewniany domek z Osowy za 50 kzł, instalacje za 30 kzł, docieplenie, wykończenie i wyposażenie za resztę... Jeszcze taniej byłoby kupić 4 altany po 3,5 kzł, połączyć, ocieplić i wyposażyć... :wink:

Ale czy o to chodzi ?

 

Ja zapisuję wszystkie wydatki. Jak podsumuję, to przedstawię.

 

teraz idę spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci i zwracam sie z prosba o pomoc w jednej kwesti, a mianowicie poszukuje dobrego fachowca do wykonania DGP z kominka. Na razie w salonie stoi wklad i .... ekipa ktora go zamontowala zostala pozegnana bardzo ozieble!

Kinga, Adamski, Benico jak wasze ekipy sie sprawdzily??????

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z wejsciem w życie 1 maja nowej ustawy o VAT nie lepiej umówic się z wykonawca że to on będzie zaopatrywał budowę w materiały (oczywiście kontrolując go i wszystko akceptując) - jak rozumiem budowanie przez niego z zakupionych przez niego materiałów to 7% VAT na wszyto (materiały i robocizna) a jak mam mu zapłacić 7% za robociznę i 22% za materiały to wolę mu nawet dołożyć z 3% do ceny netto którą ja bym uzyskał a zeby to on kupił materiały i mi wybudował stan surowy.

 

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale moze ktoś z Was juz się z tym spotkał. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

 

Ekipy kt[list=]re wi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z wejsciem w życie 1 maja nowej ustawy o VAT nie lepiej umówic się z wykonawca że to on będzie zaopatrywał budowę w materiały (oczywiście kontrolując go i wszystko akceptując) - jak rozumiem budowanie przez niego z zakupionych przez niego materiałów to 7% VAT na wszyto (materiały i robocizna) a jak mam mu zapłacić 7% za robociznę i 22% za materiały to wolę mu nawet dołożyć z 3% do ceny netto którą ja bym uzyskał a zeby to on kupił materiały i mi wybudował stan surowy.

 

Nie wiem jak to wygląda w praktyce ale moze ktoś z Was juz się z tym spotkał. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

 

Ekipy, ktore wiekszosc z nas najmowala sa opodatkowane na karcie albo na ryczalcie, czyli nie sa platnikami VAT i te numery z nimi nie przejda. Natomiast firmy ktore sa platnikami VAT nie sa przez nas wynajmowane bo ich narzuty siegaja po 50% i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci i zwracam sie z prosba o pomoc w jednej kwesti, a mianowicie poszukuje dobrego fachowca do wykonania DGP z kominka. Na razie w salonie stoi wklad i .... ekipa ktora go zamontowala zostala pozegnana bardzo ozieble!

Kinga, Adamski, Benico jak wasze ekipy sie sprawdzily??????

 

Pozdrawiam,

Kores, ja Ci mogę polecić ekipę wspópracującą ze sklepem z kominkami na ul. Kartuskiej w Gdańsku (obok skrzyżowania na Morenę i Cmentarz na Łostowicach w ciągu pawilonów). Zrobili szybko, czysto i co najważniejsze - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - potrzebuję kupić drewno kominkowe najlepiej buczynę , grab lub dąb - jeśli macie jakieś namiary to bardzo proszę o tel. i ewentualną cenę jaką paciliście oczywiście z dowozem do Banina.

Dzwon do Nadlesnictwa (najblizej siebie), cena pewnie 91 zl/mp ale bez transportu. My bierzemy drewno z ogloszen z Anonsow - czasem nawet nam sie udaje cos dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...