Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy korzystaliście z usług firm od przeprowadzek ???

Jeśli tak to poproszę o informacje, kto, za ile i rzetelność.

 

Broń Boże Achilles !!!! W ciągu jednej przeprowadzki zniszczyli (bezpowrotnie i bez możliwości zwrotu jakichkolwiek kosztów) : Łóżeczko dziecinne (polamany stelaz podmateracowy), łóżko sosnowe duże (polamany bok lozka), zniszczyli karton z pamiatkami po śp Tesciu (po prostu im upadl i rozlecialo sie wszystko) - ukryli zeby tego nie bylo widac !!!! Koszmar, a jak zadzwoniłam z pretensjami to mnie zbluzgali. Nikomu nie polecam, potem korzystalam z HERCULESa i jestem zadowolona, taniej i o wiele milej. Nie pamietam namiarow, ale wszedzie w t.tel sa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All Którzy z producentów okien PCV mają najlepsza imitację drewna w ramach okiennych PCV?

Ja mam okna firmy Intur z Inowrocławia http://www.inturkfs.com.pl. Okleina złoty dąb. Okna wyglądaja naprawdę bardzo ładnie, z zewnątrz do złudzienie przypominają drewno (widać słoje, sęki). Wiadomo każdy swoje chwali ale wielu mim znajomym okna się bardzo podobają. A ja wybrałem tą firmę ze względu na tą właśnie okleinę i cenę (około 15% tańsza od najtańszych ofert w 3mieście)

 

Amożesz podać mi namiary na osobę, z którą rozmawiałeś w tej firmie. Na razie dostałem ogólną ofertę i nie jest wcal;e atrakcyjna. Może trzeba PONEGOCJOWAĆ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIKOWA - dzięki za informacje na temat Achillesa.

 

Do poszukiwaczy okien. Jedna uwaga z mojego doświadczenia.

Kupujcie w sprawdzonym miejscu i próbujcie za wszelką cenę kupic jak najtaniej. Ja się połakomiłem na 500 zł, a potem przeklinałem przez 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIKOWA - dzięki za informacje na temat Achillesa.

 

Do poszukiwaczy okien. Jedna uwaga z mojego doświadczenia.

Kupujcie w sprawdzonym miejscu i próbujcie za wszelką cenę kupic jak najtaniej. Ja się połakomiłem na 500 zł, a potem przeklinałem przez 4 miesiące.

 

 

Ja właśnie jestem na etapie wyboru okien. Dostałem ofertę od Braci Bertrand po okazyjnej cenie, ponieważ wyceniają w EUR a kurs jest taki jak wiecie. Do tego 35% upustu. Jest drożej od najtańszych ofert (firmy krzak) o ok 3000PLN. Czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie wyboru okien. Dostałem ofertę od Braci Bertrand po okazyjnej cenie, ponieważ wyceniają w EUR a kurs jest taki jak wiecie. Do tego 35% upustu. Jest drożej od najtańszych ofert (firmy krzak) o ok 3000PLN. Czy warto ?

 

Tak się składa ,że mam okna od Braci Bertrand...

 

Okna te owszem są bardzo ładne , ale mają poważną wadę ...

Problem stanowi okucie firmy Maco w połączeniu z jakością produkcji u Braci Bertrand .

Jeśli profile zostaną źle docięte , patent-języczek w jaki są wyposażone okucia MACO uniemożliwia zamknięcie okna ( i niewiele tu pomoże regulacja okna )!

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany szczegółami mogę temat rozwinąć ...

ogólnie to jednak nie polecam okien produkowanych przez BB i innych wyposażonych w okucia MACO.

 

pozdrawiam Wszystkich

slavj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okucia Maco są wyposażone w podnośnik , którego zadaniem jest zapobieganie opadaniu okna i jego centrowanie.

Szerokość tego podnośnika to jakieś 3-4mm czyli niewiele ( musi się zmieścić pomiędzy ramą okna a ościerzem ).

Teraz jeśli rama okna ( ta, w której znajduje się szyba) zostanie zrobiona za krótka o jakieś 4 mm ( co to jest 4mm na oknie które ma np 1,5m ) to podnośnik nie sięga trzpienia, który go popycha i nie można przekręcić klamką ( podnośnik pełni dodatkowo rolę blokady położenia klamki ).

Co serwisanci robią w takim przypadku ?

Po pierwsze regulacja wzdłużna - można w ten sposób zgubić jakieś 3mm u mnie serwisant podkręcił regulację w kilku oknach na maximum i wówczas dopiero podnośnik ledwo ledwo zaczął zaczepiać o trzpień popychający ( powiedzmy , że problem został rozwiązany bo okno się zamyka i otwiera).

Jeśli regulacji nie wystarczy ( miałem takie okno ) servisant wyciąga listwę i pomiędzy szybę a ramę okna wkleja plastikowy rozpierak, którego zadaniem jest odkształcenie ramy na tyle aby podnośnik sięgał trzpienia . Po takim zabiegu rama okna przestaje być prosta !!! . Kiedy gościu zaczął mi rozbierać okno pytam co robi . On mówi ,że to standard ... i faktycznie nie kłamał w zestawie z akcesoriami miał spory zapas takich plastikowych rozpieraków . Ramę , którą chcieli odkształcić rozpierakiem kazałem zdiąć i przywieźć drugą . Tak naprawdę opisywany problem występował w 6 na 10 zamówionych oknach .

Teraz żałuję , że im odpuściłem pozostałe okna bo otwieranie ich działa generalnie do kitu.

Widziałem opinię kogoś zadowolonego z okien BB . Ja nie jestem choć uważam,że są naprawdę ładne .

Widziałem w Gdyni okna z profili Gealan 7000 z okuciami chyba Roto - nie wiem czy nie Fasada ( jak ja się orientowałem - około roku temu byli drożsi od BB , teraz nie wiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys (gdy wymienialem okna drewniane-wczesny Gierek-na plastik) skorzystalem z uslug Gdanskiej Fabryki Okien. Bylem bardzo zadowolony i ludzie, ktorym polecilem te fabryke zadowoleni byli i owszem. Jednak wydaje mi sie, ze na obecnym rynku nie naleza oni do najtanszych. Duzo dobrego slyszalem (ale tylko slyszalem) o firmie "Dziadek". Analizujac jednak oferty tanie i te nie najtansze wydaje mi sie, ze "ludzi biednych nie stac na oszczedzanie" i nalezy dobrze sie zastanowic: czy kupic okna drozsze ale dobre czy tansze ale do wyrzucenia (no moze z problemami typu okucia Maco)

Pozdrowko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TEMACIE OKIEN

 

Od początku polecam kontakt z panem Zielińskim, Gdynia Mściwoja 3. Brałem od niego okna jeszce do mieszkania parę ładnych lat temu. Miałem kupować u niego również do domu, ale jak wspominałem połakomiłem się na kilkaset złotych.

W mojej osobistej opinii, facet nie wciska kitu i jest konkretny do bólu.

 

Firma BB nie należy do najtańszych na rynku, a rabatem 35% nie ma się co sugerować, jeżeli finalna cena jest i tak astronomiczna, a 3.000 różnicy to naprawdę bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TEMACIE OKIEN

 

Od początku polecam kontakt z panem Zielińskim, Gdynia Mściwoja 3. Brałem od niego okna jeszce do mieszkania parę ładnych lat temu. Miałem kupować u niego również do domu, ale jak wspominałem połakomiłem się na kilkaset złotych.

W mojej osobistej opinii, facet nie wciska kitu i jest konkretny do bólu.

 

Firma BB nie należy do najtańszych na rynku, a rabatem 35% nie ma się co sugerować, jeżeli finalna cena jest i tak astronomiczna, a 3.000 różnicy to naprawdę bardzo dużo.

 

Markus - A jaką firme reprezentuje Pan Zieliński ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzedawał okna M&S ze Słupska (mam je w mieszkaniu), a teraz nie wiem.

W jego przypadku dla mnie nie miało znaczenia z jakiej firmy sprzedawał okna, gdyz miałem zaufanie do niego jako osoby i wytwórca był w tym przypadku drugorzędny. W mojej prywatnej opinii to jego osoba gwarantuje jakość towaru, gdyz on szajasu nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Również wszystkich "nowych" :D

 

Problemy z oknami mam za sobą, (albo przed), na kuchnię z prawdziwego zdarzenia brak kasy (chwilowo zestawiona stara spełnia swoje zadania), wszystko "w proszku", ale za to od tygodnia wodę w zasobniku podgrzewają mi solary!

 

Mimo mrozu łapią jednak tych parę kalorii słoneczka i pakują je w zasobnik. I wygląda to bardzo obiecujaco, bo podnoszą temperaturę wody z 9st. do 41st. (na zewnątrz max. 2,5st.). Nawet przy takiej temperaturze jak wczoraj (u mnie -4,5st. w południe) i słoneczku, podgrzały do 31st.

Dzisiaj mam na termometrze -13st. więc nie spodziewam się niczego... :cry: Ale latem, to będzie sper!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...