Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie czy ktoś się wybiera na spotkanie forumowiczów do Warszawy (5.03)? Szcegóły tutaj: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39018&highlight=

 

Chętnie bym pojechał, ale niestety jest to w sobotę, a dla mnie obecnie każda godzina na budowie się liczy. Muszę uciekać z obecnego mieszkania jak najprędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy ktoś się wybiera na spotkanie forumowiczów do Warszawy (5.03)? Szcegóły tutaj: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39018&highlight=

 

Chętnie bym pojechał, ale niestety jest to w sobotę, a dla mnie obecnie każda godzina na budowie się liczy. Muszę uciekać z obecnego mieszkania jak najprędzej.

 

Ja też się nie wybieram...myślałam na początku, że tak....ale niestety w tą sobotę akurat mi niepasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy typowe okna (chodzi mi o wymiary) są jednakowe we wszystkich firmach, czy każda firma ma swoje "typowe" okna? Gdzieś czytałam, że nietypowe mogą dużo drożej kosztować.

Jestem na etapie szukania murarzy, więc dziur na okna jeszcze nie ma, także jakby co mogłabym coś pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna typowe moga miec roznice do 2cm na "minus" od ponizszych wymiarow:

szerokosc (w cm): 58, 88, 118, 148, 178, 208

wysokosc (w cm): 55, 85, 115, 145, 165, balkony: 210, 220, 230

 

zalezy to glownie od producenta, napewno mniejsze ma stolarka z Wolomina (o 1 cm) i Urzedowski (o 1,5)

z reguly tez okna PCV sa troche mniejsze

 

ale jak porobisz otwory 1,5x1,5 wszystko ci sie zmiesci z typowek:)

napewno okna typowe sa tansze od nietypowych!!! (ok. 30%)

najdrozsze beda lukowe:( ale za to jakie sa ladne:)

 

pozdr,

Goliat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okna z GFO pcv profil veka wstawione miesiąc temu. Na razie nie mam zastrzeżeń co do wyglądu i okuć. Można powiedzieć że każde moje okno było nietypowych rozmiarów, nie miało to znaczenia na cenę liczoną jak się zorientowałem od powierzchni okna. Wszystkie były robione dopiero po obmiarach otworów w murze. Problem zaczyna się z nietypowymi kształtami - ja mam jedno trójkątne okno za które policzyli sobie troche więcej. Z GFO warto ponegocjować cenę i dodatki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział może w jakiejś szkółce lub sklepie sadzonki truskawek pnących ? Widziałem takie w prospekcie z Niemiec, ale u nas jakoś nie wpadło mi w oko. Uparliśy się jednak, żeby je mieć i problem gotowy :-?

 

Witam

 

Podaje link do szkółki http://www.markiewicz.com.pl/menu.php?id=uprawa_tr_1013

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum, własnie kupiliśmy kawałek ziemi w Kiełpinie i w przyszłości - miejmy nadzieję niedalekiej - mamy zamiar się budować. Podoba nam sie projekt C-62 z Muratora. Jeśli ktoś miałby ochotę przyjrzeć mu się bliżej i podzielić się swoimi odczuciami - byłabym wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam ekipy budującej w systemie ytong z okolic osowy,chwaszczyna i gdyni. Będę wdzięczny za namiary.

 

Marek JANKOWSKI - u mnie budował z YTONG-a, u dwóch sąsiadów również, a potem u Luśki z silki. Kontakt: 605400172. Może być juz trochę późno na najbliższy sezon budowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział może w jakiejś szkółce lub sklepie sadzonki truskawek pnących ? Widziałem takie w prospekcie z Niemiec, ale u nas jakoś nie wpadło mi w oko. Uparliśy się jednak, żeby je mieć i problem gotowy :-?

 

Witam

 

Podaje link do szkółki http://www.markiewicz.com.pl/menu.php?id=uprawa_tr_1013

 

 

Pozdrawiam

Dziękuję bardzo. Trochę daleko, ale na szczęście od czasu do czasu jestem w poblizu służbowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...