Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie, przebijam sie powoli przez posty (jestem dopiero na 17 stronie), a może odezwie się ktoś, kto już buduje się lub dopiero zamierza w Kiełpinie. Rozumiem, że na refleksje nt. wybranego przeze mnie projektu C62 (Murator i Archtim) nie mam co liczyć. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AnSi,

 

pewnie szybciej byłoby, gdybyś ludziskom dała linka do Twojego projektu :)

 

http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=84&what=0

 

Ale do rzeczy;

 

Bardzo przyjemny domek - doskonale zorientowany wobec stron świata, świetnie wydzielone strefy dzienna i nocna na parterze; lubiany przeze mnie układ, w którym poddasze jest tylko takim ekstra poszerzeniem przestrzeni życiowej, a parter samowystarczalnie spełnia wszystkie funkcje. W tych warunkach do przyjęcia są nawet kręcone schody (normalnie, do codziennego biegania dla osoby po 12 roku życia - trudne do przyjęcia :wink: )

Trochę dużo dachu, ale umiarkowanie skomplikowany. Za raczej zbędny (a przy tym i utrudniający poprawne i niedrogie wykonanie) uznałabym łuk w sypialni na parterze. Trzy kominy to jednak nie mało.

Zdecydowanie przesunęłabym drzwi pomiędzy kuchnią a pokojem w stronę kominka. Nie tylko dlatego, stół zagradza ważny szlak komunikacyjny z kuchni na taras, ale też dlatego, że temperatura w spiżarni opartej o komin będzie raczej humorystyczna :D - szczerze mówiąc najwyżej szafa na ręczniki (zawsze ciepłe :wink:) tam by mogła być.

Upewniłabym się, że technologia pozwala na montaż markizy nad tarasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AnSi,

 

pewnie szybciej byłoby, gdybyś ludziskom dała linka do Twojego projektu :)

 

http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=84&what=0

 

Ale do rzeczy;

 

Bardzo przyjemny domek - doskonale zorientowany wobec stron świata, świetnie wydzielone strefy dzienna i nocna na parterze; lubiany przeze mnie układ, w którym poddasze jest tylko takim ekstra poszerzeniem przestrzeni życiowej, a parter samowystarczalnie spełnia wszystkie funkcje. W tych warunkach do przyjęcia są nawet kręcone schody (normalnie, do codziennego biegania dla osoby po 12 roku życia - trudne do przyjęcia :wink: )

Trochę dużo dachu, ale umiarkowanie skomplikowany. Za raczej zbędny (a przy tym i utrudniający poprawne i niedrogie wykonanie) uznałabym łuk w sypialni na parterze. Trzy kominy to jednak nie mało.

Zdecydowanie przesunęłabym drzwi pomiędzy kuchnią a pokojem w stronę kominka. Nie tylko dlatego, stół zagradza ważny szlak komunikacyjny z kuchni na taras, ale też dlatego, że temperatura w spiżarni opartej o komin będzie raczej humorystyczna :D - szczerze mówiąc najwyżej szafa na ręczniki (zawsze ciepłe :wink:) tam by mogła być.

Upewniłabym się, że technologia pozwala na montaż markizy nad tarasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratki bardzo dziekuję za ocenę, o sypialni myslałam dokładnie to samo, co Ty, jestem dopiero na etapie wyboru , więc wszystkie uwagi są dla mnie cenne i weryfikują mój początkowy zachwyt dla tego projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek, ale wyobraź sobie, że przed chwilą grupa Stare Babice miała 2000 wpisów i mój 2001 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AnSi, przyłaczam się do opini Bratki na temat Twojego projektu i dodam tylko, że odradziłabym Ci usytuowanie kuchenki w pobliżu okna oraz umywalki w łazience również w pobliżu okna(umywalka raczej obok lustra) Poza tym domeczek całkiem całkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze, masz rację. Rano lecę do kolektury. Ciekawe, czy jest kumulacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tym razem szukam namiarów na dobrego, taniego notariusza w Gdańsku lub okolicach. Mam na myśli takiego, z którym mozna się potargować. Może ktoś z Was zna kogoś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w zyciu bywa - wiadomosci sa dwie- dobra i zla.

 

Wczoraj bylem na budowie, na ktora nie zagladalem od wtorku (tylko lub az). Widok na miejscu- ukrecona klodka w szopie no i oczywiscie spore braki. Wraz z tymi .................... pojechala moja taczka, na ktora zaladowali sobie pile stolowa i kilka drobniejszych narzedzi- bedzie tego pewnie z 1000zl. Nie bede probowal opisywac tego co mysle bo szkoda nerwow i obawiam sie ze bez mocniejszych slow by sie nie obeszlo.

Podejrzani- oczywiscie ze po glowie chodzi tylko ten jeden pomysl- oczywisty, ale za reke nie zlapalem. Mam nadzieje ze pila odplaci sie nieuprawnionemu uzytkownikowi i zostawi mu jakas pamiatke.

 

Jest tez bardziej optymistyczna wiesc- znalazlem, wytargowalem i zamowilem styropian na posadzki i elewacje.

Cena (netto- bo da sie tak u nich kupic) FS15 frez-90zl/m3, FS20 b. freza-115zl/m3. Zaznaczam ze towar pelnowartosciowy z atestami i od znanego producenta (bezposrednio zreszta). Rzutem na tasme to zamowienie bo od jurta maja podwyzke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, tym razem szukam namiarów na dobrego, taniego notariusza w Gdańsku lub okolicach. Mam na myśli takiego, z którym mozna się potargować. Może ktoś z Was zna kogoś takiego?

Witam,

Notariusza mozesz sobie wybrac jakiego chcesz. Polecam szukanie poza duzymi osrodkami. Wowaczas jest wieksza sklonnosc do negocjacji ceny

W Pucku na samym wstepie dostalem 30% upustu od oficjalnych stawek, podczas gdy w Gdyni, Rumi Redzie nie chcieli o tym nawet rozmawiac.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pagin, własnie zabieram się za wertowanie ogłoszeń - poszukam -jak radzisz- w mniejszych ośrodkach. A może jednak ktos pamięta namiar na "elastycznego" notariusza? Byłoby mi łatwiej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mimo mrozu łapią jednak tych parę kalorii słoneczka i pakują je w zasobnik. I wygląda to bardzo obiecujaco, bo podnoszą temperaturę wody z 9st. do 41st. (na zewnątrz max. 2,5st.). Nawet przy takiej temperaturze jak wczoraj (u mnie -4,5st. w południe) i słoneczku, podgrzały do 31st.

Dzisiaj mam na termometrze -13st. więc nie spodziewam się niczego... :cry: Ale latem, to będzie sper!

Suuuper. Takie wyniki mnie jak najbardziej cieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jest tez bardziej optymistyczna wiesc- znalazlem, wytargowalem i zamowilem styropian na posadzki i elewacje.

Cena (netto- bo da sie tak u nich kupic) FS15 frez-90zl/m3, FS20 b. freza-115zl/m3. Zaznaczam ze towar pelnowartosciowy z atestami i od znanego producenta (bezposrednio zreszta). Rzutem na tasme to zamowienie bo od jurta maja podwyzke.

Człowieku daj czym prędzej takie namiary. Na dzień dzisiejszy rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie pisałem ale czytam Was codziennie (no prawie).

Chcę się podzielić tylko wiadomością z ostatniej chwili - moje pozwolenie na budowę, właśnie się uprawomocniło po 14 dniowym leżakowaniu :D . Co oznacza, że za kilkadziesiąt dni startujemy z budową. Ile się namęczyłem żeby to otrzymać to tylko ja wiem i gdyby nie pomoc pewnej osoby, dalej biegałbym i szukał np. atestów... szamba.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...