Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

la_mancha -

gratulacje, uzyskanie pozwolenia to naprawdę powód do radości. Ja już z budowaniem jestem juz dalej jak bliżej i mogę powiedzieć, iż walka z budowlańcami to betka w porównaniu z batalią jaką trzeba stoczyć z urzędasami aby uzyskać pozwlenie na budowę. A za każdą pieczątkę, kwiytek, odpis, wypis, wyrys itp trzeba oczywiście płacic, a jak.

 

Właśnie jestem po kolejnej batalii, uzysakłem pozwolenie na budowę, abym w moim własnym domu mógł położyć sobie rurę do gazu. Urządas musiał trzy tygodnie myśleć czy sie zgodzić abym sobie zmontował tą rurę czy nie. W końcu zgodził się, ale i tak nie mogę jeszcze nic robić bo muszę czekać dwa tygodnie bo może w tym czasie złożę sam na siebie donos i odwołam się od decyzji zezwalającej na budowę.

Ludzie, bezmiar głupoty naszych przepisów jest niezbadany.

Co ciekawe, na doprowadzenie rury do granicy budynku nie muszę mieć pozwolenia, wystarczy zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ratunku, zasypało nas !

 

...Wychodzę z domu, a tu.... śnieg na równo z progiem. Przez okno tak źle nie wygladało, tylko jakieś takie krótkie wydały mi się choinki w ogrodzie. Przed domkiem ... po kolana śniegu. Samochód - wielki bałwan... Pies się cieszy, Wiktor brnie, ja odwalam tony białego puchu...

Jak my stąd wyjedziemy?!

Wyjechaliśmy. Ale po powrocie z przedszkola już nie dojechałem do domu. Zaparkowałem u sąsiada na górce, tak, żeby łatwiej było wyruszyć do pracy... A za oknem sypie dalej... :o

 

Wakmen - nawet przy -13*C solary podniosły temp. wody w zasobniku z 17* do 30*C. Rzeczywiście obiecująco to wygląda! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już od jakiegoś czasu obserwuję co się dzieje w Waszej grupie, na razie czekam na pozwolenie na budowę ale podobno za tydzień już ma być :D (odpukać).

 

Tomi_3miasto

A nie mogłeś złożyć oświadczenia, że nie wniesiesz sprzeciwu do swojego pozwolenia na budowę tej rury gazowej?

Ja się pytałam w Starostwie (a jak myślę należymy do tego samego :wink: ), czy jak złożę takie oświadczenie (oczywiście jak już dostanę pozwolenie) to nie będzie musiało leżakować te 14 dni i powiedzieli mi, że mogę i wtedy od razu będzie prawomocne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przeczytałam w starszych postach że budowałeś z silikatów. Skąd je brałeś?

:o

... budowniczy je kupował gdzieś w Gdyni (na Hutniczej ?) u znajomego hurtownika. wiem tylko, że producentem były zakłady w Ostrołęce. I żeby było śmiesznie, druga partia miała inną wysokość o jakieś 5mm.

Tak więc niestety nie pomogę :cry: , sory.

 

Co z tym śniegiem !?

Kto go zamawiał ? Niech go sobie teraz odbierze, u mnie go pełno !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie pisałem ale czytam Was codziennie (no prawie).

Chcę się podzielić tylko wiadomością z ostatniej chwili - moje pozwolenie na budowę, właśnie się uprawomocniło po 14 dniowym leżakowaniu :D . Co oznacza, że za kilkadziesiąt dni startujemy z budową. Ile się namęczyłem żeby to otrzymać to tylko ja wiem i gdyby nie pomoc pewnej osoby, dalej biegałbym i szukał np. atestów... szamba.

Pozdrawiam :wink:

 

La_mancha gratuluje :)) Widzę, że w naszym sąsiedztwie coraz więcej domków powstaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbe do WAs, czy macie namiary na sprawdzonego inspektora nadzoru?

 

Gosia

 

GOSIA - sprawdzony jest, ale nie należy do najtańszych. Stanisław KORDEK 504 715 622. Ma biuro POWIERNIK, Gdynia, w dawnym Hotelu LARK II piętro (vis a vis Szpitala Miejskiego). Ja osobiście byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbe do WAs, czy macie namiary na sprawdzonego inspektora nadzoru?

 

Gosia

 

GOSIA - sprawdzony jest, ale nie należy do najtańszych. Stanisław KORDEK 504 715 622. Ma biuro POWIERNIK, Gdynia, w dawnym Hotelu LARK II piętro (vis a vis Szpitala Miejskiego). Ja osobiście byłem zadowolony.

Markus :p na Ciebie zawsze mozna liczyc.Masz u nas dobre wino,ew wódeczkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie pisałem ale czytam Was codziennie (no prawie).

Chcę się podzielić tylko wiadomością z ostatniej chwili - moje pozwolenie na budowę, właśnie się uprawomocniło po 14 dniowym leżakowaniu :D . Co oznacza, że za kilkadziesiąt dni startujemy z budową. Ile się namęczyłem żeby to otrzymać to tylko ja wiem i gdyby nie pomoc pewnej osoby, dalej biegałbym i szukał np. atestów... szamba.

Pozdrawiam :wink:

Gratulacje i powodzenia na dalszej drodze budowlanej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie papierkologii (i to uproszczonej, bo kupiliśmy rozpoczętą budowę) i szukania wykonawców, a potem szukania materiałów w hurtowniach i już mi sie wydaj, że powinnam mieć urlop bo mi dnia nie starcza na pracę, nie mówiąc już o czytaniu formu :wink: A to dopiero początek, aż się boję co będzie jak się w końcu zacznie budowa. Czy Wam też tak czasu brakowało?

 

Mój domek bedzie w Starszynie, czy jest ktoś z tych okolic, bo wydaje mi się że głównie kierunek Gdynia widzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mogłeś złożyć oświadczenia, że nie wniesiesz sprzeciwu do swojego pozwolenia na budowę tej rury gazowej?

Ja się pytałam w Starostwie (a jak myślę należymy do tego samego :wink: ), czy jak złożę takie oświadczenie (oczywiście jak już dostanę pozwolenie) to nie będzie musiało leżakować te 14 dni i powiedzieli mi, że mogę i wtedy od razu będzie prawomocne :) .

 

Pewnie masz rację, aż tak bardzo nie zależało mi na uprawomocnieniu się tej decyzji więc nawet nie poruszałem tematu co zrobić aby pozwolenie było szybciej prawomocne. Pisząc to, bardziej chciałem zaakcentować, iż durne przepisy nie przewidują sytaucji gdzie można automatycznie uprawomocnić decyzję bo sprawą nie są zainteresowane osoby trzecie wiec nie mogą wnieść sprzeciwu.

 

A czy złożenie takiego oświadczenia może też zadziałać w przypadku pozwolenia na budowę domu? Bo tam trzebaby chyba aby i sąsiedzi napisali takie oświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, hej, dobry wieczór już w sumie!

dobra wiadomość, już nie będę zamęczać Was prośbami o ocenę jakiegoś projektu :) wlaśnie kończymy projekt indywidualny i baaardzo mnie to cieszy.. ale zeby nie bylo za radośnie, zaczynam doświadczać paranoicznych sytuacji - czy to aby nie za wcześnie? Najpierw okazało się, że na uzgodnionej mapie nie są pozaznaczane studzienki kanalizacyjne (a istnieją) - ale to pestka. Dzisiaj się okazało, że studzienka kanalizacyjna na mojej działce, nie jest podlączona bezpośrednio do miejskiej, tylko przez studzienke położoną na działce sąsiada!!! Dodam jeszcze, że sąsiad nie jest do niej podłączony, bo ma swoja inną! Wygląda to tak, jakby w trakcie budowy ktoś się pomylił, pociągnął rurę nie w tym miejscu a później dobudował taki łącznik na moją działkę, żeby wyglądało w porządku. Efekt jest taki, że moje ścieki będą leciały przez sąsiada... hmmmm... ide jutro do Sauru, ale może ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją - czy muszę mieć zgodę sąsiada na przyłączenie się do "mojej" studzienki na jego terenie? i czy można kogoś za to skrzyczeć? :) to jest nowa kanaliza, robiona 3 lata temuuu... cholerka... czy powinnam się już przyzwyczajać to takich momentow? ;o)

eh zaczyna sie :(

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić mi jakiegoś stolarza zajmującego się produkcją drewnianych drzwi wewnętrznych ( najlepiej na wymiar ) ?

Mam kilka namiarów - http://www.drzwi.gda.pl/- cena około 1000 pln bez montażu ( oglądałem - bardzo ładne ale w całości wyjdzie drogo ),

http://www.ronkowski.gda.pl/ ( dobrze wykonane ale niestety trzeba brać co jest - brak indywidualnego podejścia a u mnie otwory pod drzwi każdy z innej bajki )

 

Kinga - W którymś z wątków , chwaliłaś swoje drzwi

Może namiary na Twego stolarza nie są ci już potrzebne ... chętnie bym skorzystał .

Witam,

Mam namiary na stolarza, który mi robił drzwi. Jesteśmy super zadowoleni. Jeżeli jeszcze nie macie to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i .... chyba przepraszam za "histerię" :oops: okazało się, że nie ma problemu żeby się tam podłączyć i nie potrzeba żadnej zgody sąsiada.. hmmm... wszystko dobre co się dobrze kończy a dla mnie nauczka, żeby spokojniej podchodzić do problemów - muszę zacząć się przyzwyczajać :) sorki

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbe do WAs, czy macie namiary na sprawdzonego inspektora nadzoru?

Gosia

 

Paweł Żuchliński z Gdańska tel. 0-603 581 146. Dosyć przystępny cenowo i po za tym dobrze sie z nim współpracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę , czy ktoś tam zaczyna/kończy /planuje budowę ? :roll:

 

Cześć, jesteśmy posiadaczyami działki w Kiełpinie i planujemy budowę. Nie wiem tego napewno, ale może juz w tym roku.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Witam, ja także kupiłam działkę w Kiełpinie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sukces - udało mi się przeczytać 118 stron postów grupy trójmiejskiej. Sama nie wiem czy wiem więcej czy mniej. Wynotowałam wszystkie polecane przez Was adresy i zaczynam od dylematów każdego pierwszaka: "ściana jedno - dwu czy trójwartwowa"? Trudy podejmowania decyzji przede mną. Ale dobrze, że jesteście. Z pewnością pozostanę z Wami na długo. A przy okazji - udało mi się w Gdańsku znależć negocjowalnych notariuszy (-30%). W razie potrzeby służę informacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...