Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeziorko - widoczki super, tylko pozazdrościć, ale moje miejsce też mi się podoba :wink:

skoro już zaczęliście to wygląda na to że projekt już został wybrany, właśnie jestem na etapie przeglądania poprzednich stron, gdzie są na ten temat rozważania :)

 

Ansi - jestem pod wrażeniem, ja jak na razie dotarłam do 70-tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ansi, Kolia, Jeziorko...

 

Umieściłem następne fotki z Piecuszka na stronce budowlanej (adres w podpisie). Sam robiłem ... :o bałagan :D .

 

Czy wam również zima dowaliła ? Wszyscy jakoś ani mru - mru na ten temat... A tu tyle śniegu, zorze polarne, ni... (zapędziłem się 8) )

Rozumiem... papierologii puch nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowik - u nas zima to taka skromniutka... więc się nie skarżę - śniegu tak mało, że odśnieżać nie trzeba, ale jednak ładniej niż w mieście :D

 

Jeziorko - cieszę się, że postępują prace nad projektem :) i jak - dużo zmieniliście w stosunku do tego co mi wysyłałaś? Podeślesz mi jakieś świeże obrazki? Obiecuję, że już nie będę krytykować :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma się co rozpisywać. Śniegu po kolana, pod dom nie jestem w stanie podjechać, więc zostawiam samochód 100 m dalej. A poza tym dłubanie, dłubanie, dłubanie. Właśnie skończyłem kładzenie posadzki w łazience na poddaszu. Walczę z malowaniem, szpachlowaniem, szlifowaniem i ponownym malowaniem ścian. Kuchnia u stolarza zamówiona została dwa tygodnie temu. W środę byłem zamówić sprzęt AGD do tejże kuchni i zaczynam odliczać dni do przeprowadzki. Jeszcze nie wiem kiedy dokładnie, ale w przybliżeniu nie więcej niz 70 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbe do WAs, czy macie namiary na sprawdzonego inspektora nadzoru?

 

Gosia

 

GOSIA - sprawdzony jest, ale nie należy do najtańszych. Stanisław KORDEK 504 715 622. Ma biuro POWIERNIK, Gdynia, w dawnym Hotelu LARK II piętro (vis a vis Szpitala Miejskiego). Ja osobiście byłem zadowolony.

 

Także korzystam z usług p. Kordka jednak bardziej jako kierownika budowy. Inspektorem jestśmy razem z żoną i wierz mi nic tego nie zastąpi. Zapał inwestora do wnikania w szczegóły i pilnowania swojego będzie zawsze większy niż jakiegokolwiek inspektora. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj wręczyłem Kierownikowi Budowy komplet dokumentów o zakończeniu budowy, z zadaniem dostarczenia ich do Starostwa.

 

No i gratuluję! :D

 

Tak przy okazji - jakie prace trzeba niezbędnie wykonać aby zgłosić zakończenie budowy? Kusi mnie temat skorzystania z ulgi remontowej i do tego trzeba mieć odebrany budynek. Wobec czegu muszę ustalić zakres minimum do dokonania odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowik - u mnie, jeszcze w mieście :wink: , tego śniegu to za bardzo nie ma...

 

Markus - gratulacje, też bym chciała być na tym etapie :) na pewno kiedyś nadejdzie ten piękny dzień, a póki wybieram murarzy oczywiście samych polecanych przez Was :D choć przypadek Kingi pokazuje, że i to nie zawsze gwarantuje dobra robotę, a prawie już dzwoniłam do Pana M., całe szczęście że poczytałam dalej....

 

Kinga - jak wnioskuję z Twojego dziennika drugiej ekipy też nie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - jakie prace trzeba niezbędnie wykonać aby zgłosić zakończenie budowy? Kusi mnie temat skorzystania z ulgi remontowej i do tego trzeba mieć odebrany budynek. Wobec czegu muszę ustalić zakres minimum do dokonania odbioru.

 

Zgodnie z wykazem ze Starostwa Wejherowo, do "Zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego" należy załaczyć:

- wypełniony dziennik budowy

- zaświadczenie o odbiorze instalacji czyli protokół pomiarów wykonany

przez uprawnionego elektryka

- protokół zakończenia i odbioru robót wod-kan (z Szemudu)

- protokól odbioru instalacji gazowej

- zaświadczenie o nadaniu numeru obiektu (z Szemudu)

- mapka z geodezją powykonawczą

- pozwoleniena budowę

- projekt z planem zagospodarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma się co rozpisywać. Śniegu po kolana...

... poza tym dłubanie, dłubanie, dłubanie. Właśnie skończyłem kładzenie posadzki w łazience na poddaszu. Walczę z malowaniem, szpachlowaniem, szlifowaniem i ponownym malowaniem ścian.

... w przybliżeniu nie więcej niz 70 dni.

 

Gratuluję samozaparcia! Mnie się ostatnio jakoś nie chce... Robiem, bo muszem... A parapety już masz ? Bo trzeba by już chłodzić parę petówek... :D

Powodzenia!

 

Ps. Gdzie Kodi ? Zasypało Go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zaświadczenie o odbiorze instalacji czyli protokół pomiarów wykonany

przez uprawnionego elektryka

Czy masz może jakieś dokładne wiadomości, jak ma to wyglądać ? Ma to być zwykłe oświadczenie, że instalacje jest wykonana poprawnie, czy konkretne wyniki pomiarów, schemat poszczególnych obwodów itd ? Ew. jakie uprawnienia elektryczne są wymagane do wystawienia takiego czegoś? Czy uprawnienia do instalacji i nadzoru wystarczą ? Możesz ew. podesłać mi kopię takiego dokumentu na priv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sukces - udało mi się przeczytać 118 stron postów grupy trójmiejskiej. Sama nie wiem czy wiem więcej czy mniej. Wynotowałam wszystkie polecane przez Was adresy i zaczynam od dylematów każdego pierwszaka: "ściana jedno - dwu czy trójwartwowa"? Trudy podejmowania decyzji przede mną. Ale dobrze, że jesteście. Z pewnością pozostanę z Wami na długo. A przy okazji - udało mi się w Gdańsku znależć negocjowalnych notariuszy (-30%). W razie potrzeby służę informacjami.

 

anSi - Podaj mail'a, żebym mógł przesłać Ci budowlanców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zaświadczenie o odbiorze instalacji czyli protokół pomiarów wykonany

przez uprawnionego elektryka

Czy masz może jakieś dokładne wiadomości, jak ma to wyglądać ? Ma to być zwykłe oświadczenie, że instalacje jest wykonana poprawnie, czy konkretne wyniki pomiarów, schemat poszczególnych obwodów itd ? Ew. jakie uprawnienia elektryczne są wymagane do wystawienia takiego czegoś? Czy uprawnienia do instalacji i nadzoru wystarczą ? Możesz ew. podesłać mi kopię takiego dokumentu na priv ?

 

W sumie dostałem 3 protokoły na 5 kartkach. Pomiary rezystancji wszystkich gniazd, ich rzuty schematyczne z rozbiciem na parter i poddasze oraz pomiar rezystancji przyłacza kalblowego ZETKA-dom.

 

Nie wiem szczegółowo jakie papiery musi mieć elektryk, dla mnie ważne było, że mój ma takie jak trzeba. Zresztą on sam pilnował tego tematu.

 

Niestety nie mam tego jak pokazać bo nie mam wersji elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś namiar na gościa który byłby w stanie wykonać obudowę kominka?

 

Myślę tu bardziej o rzemieślniku który ma własną działalność niż salon sprzedaży kominków. Bo wszędzie gdzie byłem i gdzie mają sklep z napisem kominki i jak pytałem o cenę obudowy to nawet nie wchodząc specjalnie w szczegóły ani w wycenę zużycia materiałów od razu rzucali kwotę od 4500zł wzwyż. Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo, sądzę, że wiele z tych firm woli zrobić jeden kominek na 2 tygdonie i zarobić 2-3tyś zł niż zrobić kilka i zarobić mniej i po prostu czekają na łosia który tyle zapłaci. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zaświadczenie o odbiorze instalacji czyli protokół pomiarów wykonany

przez uprawnionego elektryka

Czy masz może jakieś dokładne wiadomości, jak ma to wyglądać ? Ma to być zwykłe oświadczenie, że instalacje jest wykonana poprawnie, czy konkretne wyniki pomiarów, schemat poszczególnych obwodów itd ? Ew. jakie uprawnienia elektryczne są wymagane do wystawienia takiego czegoś? Czy uprawnienia do instalacji i nadzoru wystarczą ? Możesz ew. podesłać mi kopię takiego dokumentu na priv ?

 

W sumie dostałem 3 protokoły na 5 kartkach. Pomiary rezystancji wszystkich gniazd, ich rzuty schematyczne z rozbiciem na parter i poddasze oraz pomiar rezystancji przyłacza kalblowego ZETKA-dom.

 

Nie wiem szczegółowo jakie papiery musi mieć elektryk, dla mnie ważne było, że mój ma takie jak trzeba. Zresztą on sam pilnował tego tematu.

 

Niestety nie mam tego jak pokazać bo nie mam wersji elektronicznej.

A możesz podać namiary na niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A możesz podać namiary na niego ?

 

Jakby co to podam Ci na elektryka który mi robił dokładnie takie pomiary jak Markusowi, Mariusz Chmurkowski 601 634 328 (nie to żebym uważał że on jest lepszy od elektryka Markusa, po prostu będziesz miał wybór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...