Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I jeszcze w sprawie ofert kredytowych banków. Jeszcze raz polecam wizytę w EXPANDERZE. W Gdańsku mają siedzibę we Wrzeszczu, w Gdyni na Starowiejskiej.

W jednym miejscu macie ofertę kilkudziesięciu banków i przede wszystkim nic za taką poradę nie płacicie. Stąd uważam że warto im złożyć wizytę, w myśl zasady "kupił nie kupił potargować można". Umawiacie się na konkretną godzinę, mają dla Was czas. To była pierwsza w Polsce instytucja finansowa w której czułem się jak na Zachodzie.

Sam bym z chęcią w takiej firmie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W temacie EXPANDERA... niestety z własnego doświadczenia odradzam bezkrytyczne poleganie na ich informacjach. Owszem, fajnie w jednym miejscu sprawdzić oprocentowanie różmych banków, możliwe, ze wygodnie się załatwia kredyt za ich pośrednictwem, natomiast kilka uzyskanych u nich informacji okazało się nieprawdziwych... chodziło m.in. o kredyt na rozpoczęcie budowy, zmianę kwoty kredytu itp. Chyba ze trafiłam na niekompetentnego pracownika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeśmy z Kingą teraz namieszali 8)

 

eee tam, bez przesady :wink: ja nie mówię, że ich odradzam, bo nie załatwiałam w końcu przez nich kredytu, więc na ten temat nie mam zdania... Chodziło mi raczej o to, żeby zweryfikować otrzymane u nich informacje, np. jak mówią, że czegoś się nie da i trzeba inaczej, to sprawdzić bezpośrednio w banku, czy rzeczywiście...

W każdym razie, gdybyśmy polegali na ich informacji, pewnie byśmy dopiero teraz zaczynali budowę, mieszkając od początku kątem u mamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja miałem super doświadczenia z Oddziałem Gdynia.

Fakt, że swoim zwyczajem najpierw odwiedziłem kilka banków i tak uzbrojony umówiłem sie na spotkanie, ale mimo wszystko spotkałem sie z dobra obsługą, zaoszczędziłem dwie wizyty w banku plus zaoszczędziłęm na prowizji bankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja miałem super doświadczenia z Oddziałem Gdynia.

Fakt, że swoim zwyczajem najpierw odwiedziłem kilka banków i tak uzbrojony umówiłem sie na spotkanie, ale mimo wszystko spotkałem sie z dobra obsługą, zaoszczędziłem dwie wizyty w banku plus zaoszczędziłęm na prowizji bankowej.

 

Wiesz, ja słyszałam od paru osób, że są ok, więc pewnie są, ale zawsze na wszelki wypadek lepiej samemu się upewnić, bo a nuż się źle trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ja po podpisaniu umowy postanowiłem już nie sprawdzać innych nowych warunków. Bo nerwowy jestem :evil: i jeszcze zawału bym dostał ze zdenerwowania :evil: . Kursu franciszków też nie śledzę bo i tak nie mam na to wpływu a co ma być to i tak będzie. Zacznę pilnować jak przyjdzie czas na następną transze. Pozdrówka :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kupowal bloczki betonowe (a właściwie chyba keramzytowe na fundament) w Szemudzie w firmie Vera-s i ma jakieś doświadczenia z nimi. Pani dyrektor sprawia bardzo miłe wrażenie. Mają niedrogie systemy kominowe (tak mi się wydaje)?

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ja po podpisaniu umowy postanowiłem już nie sprawdzać innych nowych warunków. Bo nerwowy jestem :evil: i jeszcze zawału bym dostał ze zdenerwowania :evil: . Kursu franciszków też nie śledzę bo itak nie mam na to wpywu a co ma być to i tak będzie. Zacznę pilnować jak przyjdzie czas na następną transze. Pozdrówka :wink: :wink:

Hej w pełni popieram, jak już klamka zapadła nie ma co włosów z głowy rwać.

A tak swoją drogą to ciekawa ta wymiana o kredytach. Też pewnie nas to czeka, więc miło poczytać :)

 

maniek_73 my budujemy z BK i też będziemy kupować bloczki z Osławy. Ale budujemy metodą tradycyjną, bo nasza ekipa dobrze to robi, a na kleju by eksperymentowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też do wszystkich pytania:

 

1) Kto Wam ocieplał poddasze i układał karton-gipsy?

2) Kto montował okna dachowe?

3) Czy ktoś może z czystym sumieniem polecić dekarzy? (tylko do układania dachówki i ew. montowania okien dachowych)

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

 

Okna dachowe przeważnie montuje ekipa od układania dachu , jestem właśnie na etapie negocjacji . Na dzień dzisiejszy dostałem już 23% upustu od ceny katalogowej Veluxa i mam nadzieję że to nie koniec .

Jak dogadm się do końca to napiszę co z tego wyszło.

 

Markus

Z okazji :p (26 Luty) :p wszystkiego NAJ...., dobrego kursu franciszków , jak najszybszego końca budowy oraz dużo zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy.

Pozdrówka :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kupowal bloczki betonowe (a właściwie chyba keramzytowe na fundament) w Szemudzie w firmie Vera-s i ma jakieś doświadczenia z nimi. Pani dyrektor sprawia bardzo miłe wrażenie. Mają niedrogie systemy kominowe (tak mi się wydaje)?

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Maniek_73 Sama kiedyś prawie kupiłam u tej pani strop Teriva, faktycznie słyszałam o niej kilka pochlebnych opini. Ale w końcu stanęło na tym, że wybrałam firmę Leier (taniej i szybciej). Jeśli chodzi o BK z Osławy, to sama mam wybudowany właśnie z niego i jestem zadowolona. Bloczki kupowałam bezpośrednio w fabryce a zaprawę dostałam gratis. Co prawda musiałam trochę dokupić , bo nie starczyło ale było to ok. 10 worków x ok. 14 zł więc ...nie było źle. Jeśli chodzi o technologię, to ja widzę same plusy oczywiście :wink: bloczki są równiejsze od zwykłych (chociaż tym samym trochę droższe) więc i ściany prostsze, i tynku mniej idzie i kafelkarz ma łatwiej...no nic tylko budować :wink:

Jeśli będziesz zainteresowany mogę podać adres i tel. bezpośrednio do fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też do wszystkich pytania:

 

1) Kto Wam ocieplał poddasze i układał karton-gipsy?

2) Kto montował okna dachowe?

3) Czy ktoś może z czystym sumieniem polecić dekarzy? (tylko do układania dachówki i ew. montowania okien dachowych)

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

 

1) ocieplenie i GK robił mi facet od wykończeniówki jak na razie bez zastrzeżeń nie wiem tylko dokładnie jak z ceną bo płacę za całość i będę się targować(a właściwie mój mąż :wink: )

2) dekarze

3) z czystym sumieniem, to mogę swoich tylko odradzić :-? Jak się natkniesz na dwóch Sławków, to ...pognaj gdzie pieprz rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też do wszystkich pytania:

 

1) Kto Wam ocieplał poddasze i układał karton-gipsy?

2) Kto montował okna dachowe?

3) Czy ktoś może z czystym sumieniem polecić dekarzy? (tylko do układania dachówki i ew. montowania okien dachowych)

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

Witam,

Z czystym sumieniem polecam dekarzy ktorzy robili dach u mnie. Jest ich dwoch, mlodzi, komunikatywni, uczciwi szczerzy, dokladni, pracowici. Kontakt: Jaroslaw Stepinski, tel 0608706953. Zakres prac: dachowka Braas, laty, kontrlaty, obrobki blacharskie, pasy podrynnowe, kosze, rynny, fragmenty ocieplenia zewnetrznego (tam gdzie trzeba bylo wykonac obrobki blacharskie), obrobki kominow, okna i wylazy dachowe. Z tego co wiem klada pokrycia z blachy, dachowki betonowej i ceramicznej, karpiowke, nie robia pokryc z gontow bitumicznych.

Robia takze wykonczenia wewnetrz: ocieplenie i plyty KG

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Witam,

Swego czasu (rok 2003) budowalem z BK z Oslawy na klej. Bloczki z Oslawy kupilem w Castoramie o wiele taniej niz oferta z Oslawy (z tym ze nie byl dodawany klej do kazdej palety, ale po zakupe kleju i tak wyszlo taniej). W cenie bloczkow: transport z HDSem w cenie, rozladunek, odbior palet i zwrot pieniedzy za uszkodzone bloczki. Klej Atlasa KB15. Minus: od ekipy wymagana jest dokladnosc (poza tym na budowie w ogole wymagana jest dokladnosc :D ). Plusy: czysto, szybko, mniej wilgoci w scianie (o ile ktos sie chce szybko wprowadzic), rowne sciany z obu stron, koszty niewiele wieksze, mocniejsza spoina.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Plusy: czysto, szybko, mniej wilgoci w scianie (o ile ktos sie chce szybko wprowadzic), rowne sciany z obu stron, koszty niewiele wieksze, mocniejsza spoina.

Pozdrowienia

No tak, o wilgoci w ścianie zapomniałam :oops: a to był w sumie najważniejszy powód budowy na klej, bo chcieliśmy się właśnie szybko wprowadzić..a ściana faktycznie mocniejsza, prędzej "puści" sam bloczek niż spoina- wiem bo przerabialiśmy kawałek ściany i nie dało się uratować żadnego bloczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu (rok 2003) budowalem z BK z Oslawy na klej. Bloczki z Oslawy kupilem w Castoramie o wiele taniej niz oferta z Oslawy (z tym ze nie byl dodawany klej do kazdej palety, ale po zakupe kleju i tak wyszlo taniej). W cenie bloczkow: transport z HDSem w cenie, rozladunek, odbior palet i zwrot pieniedzy za uszkodzone bloczki...

Pagin, ja kupowałam bloczki w zeszłym roku a więc w czasie szaleństwa VAT-owego.(kwiecień)i wtedy faktycznie Castorama była tania ale nie było tam BK na klej. Reszta jak transport , rozładunek..tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które zamontowały w swoich domkach alarmy:

gdzie można uzyskać troszeczkę bardziej szczegółowych informacji na temat rodzajów zabezpieczeń, gdzie można kupić przykładowe zestawy, albo kto Wam montował i co (dlaczego dokonaliście taki a nie inny wybór).

Jakąś wiedzę na temat alarmów już mam ale wciąż brakuje mi opini użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...