Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

SEBO - Bede wdzieczny za informacje o Twojej ekipie. Jesli mozesz to na: [email protected]. Co prawda nie zdecydowalem sie jeszcze ostatecznie na projekt, bo duzo by sie chcialo tylko kasy brak, ale zdecydowalem juz ze chce budowac z BK.

Czy ty zalatwiales pozwolenie w Szemudzie? A jesli tak to bede wdzieczny za informacje jak to u nich wyglada?

 

Pozdrowienia

Markus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ivo - kobieta.ok. Co do kominków to myślę, że na etapie budowania nie ma cosobie zaprzątać głowy. pomyśl tylko o doprowadzeniu świeżego powietrza oraz jeślli możesz zostaw sobie wolne dziurę w stropie nad kominkiem. Ja rozprowadzam ciepło prostokątnymi kanałami po stropie i wychodzić będą w ścianach.

Spróbuj z kominkowcami. Może coś ci zaproponują, choć obawiam się, że jeśli nie będą mieli pewności ze u nich kupisz to nie wykonają ci projektu tak za friko. Może się mylę.

 

Tomgor - też nie kupuję z francji. Norwegia albo Niemcy a może polska. Dovre, Spartherm, Hajduk.

 

Markus - pamiętaj gazobeton z Osławy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam budujacych

Juz dlugi czas sledze forum i dopiero teraz zdecydowalem sie zabrac glos. Biezacy problem - komin nad kominkiem. Dzieki Wam juz rozwiazany. Mieszkam w Gdyni, buduje domek 120m2 pod Kielnem.

Formalnosci zalatwiam w gminie Szemud i moge potwierdzic ze bardzo sprawnie sa zalatwiane wszystkie "papiery". Jestem na etapie doboru ekipy budowlanej.

Powodzenia

Bogus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Boguś. Kiedyś napalałem się na Kielno. bardzo podoba mi sie ta mieścinka. Cieszymy się, ze komin jest rozwiązny. Zaglądaj częściej i bądź w kontakcie.

Co do cen to nie pomogę wam, bo mam inny system, ale genarlnie murarka 1m2 ściany z BK - 20zł, strop gęstożebrowy teriva 1m2 - 20zł /beton z gruchy/, więźba 1m2 - 12zł, folia + łaty - 3zł, blacha, dachówka - 15zł. Cały dach ok. 30żł za 1m2.

Jeszcze raz pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku - właśnie złożyłem w gminie Żukowo papiery potrzebne do uzyskania warunków zabudowy ( niestety zdziwiłem się, gdyż dodatkowo musiałwm jechać do Kartuz po mapkiz aktualnymi mediami narysowanymi na niej - nigdzie w literaturze nie pisono o tym stąd moje zdziwienie - miałem oczywiście ze sobą mapki z zaznaczoną moją działką, które także były potrzebne - tak więc należy mieć 4 mapki do uzyskania WZ)Ale nie o tym chciałem pisać. Proszę za Waszym pośrednictwem o poradę - gdzie i za ile geodeta wykona mi mapkę do celów projektowych, oraz architekta, który wykona mi dalszą robotę aż do uzyskania pozwolenia na budowę i ile te formalności zajmują czasu najlepiej na przykładzie gminy Żukowo. Z tego co ja się dowiedziałem to wstępnie geodeta za mapę chce 500 a architekt 1200 - jeśli macie jakieś doświadczenia i lepsze oferty to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich zbierających dalsze siły do budowy!

ADAMSKI - z tego co wiem to ogrzewania kominkowego nie należy doprowadzać do pomieszczeń wilgotnych, czyli m. in. łazienki i kuchni. Przemyśl to - czytałem o tym w Muratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GRUPĘ TRÓJMIASTO, jestem na etapie szukania architekta, który za nieduże pieniądze zrobi mi projekt małego domku (letniskowy). Gotowce odpadają - WZ troche mi sprawę skomplikowały. Może macie namiary na kogoś takiego? Będę budować w okolicach Gołubia Kaszubskiego a mieszkam w Gdańsku Wrzeszczu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam GRUPĘ TRÓJMIASTO, jestem na etapie szukania architekta, który za nieduże pieniądze zrobi mi projekt małego domku (letniskowy). Gotowce odpadają - WZ troche mi sprawę skomplikowały. Może macie namiary na kogoś takiego? Będę budować w okolicach Gołubia Kaszubskiego a mieszkam w Gdańsku Wrzeszczu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dopiero teraz zajarzyłem, że tutaj jest ta Grupa Trójmiasto, o której pisał kodi :)

 

Witam wszystkich i od razu informuję, że kupiłem działkę koło Łostowic w Gdańsku, ale do budowania jeszcze daleko, i to bardziej w wymiarze finansowym niż czasowym... :)

 

Mam pytanie: czy moglibyście polecić mi jakąś ekipę do prostych prac na działce typu ogrodzenie, brama, dojazdy, etc. Jestem też ciekawy ile to kosztuje, bo chciałbym skalkulować, czy nie będzie dużo drożej niż w moim czysto amatorskim wykonaniu :)

 

PS 1 Czy ktoś z Was buduje w okolicach Gdańska-Południe?

PS 2 Kodi: Czytałem Twój dziennik -- przy opisie zmagań z dachem przyszło mi do głowy porównanie do samotnych regat transatlantyckich ... Jestem też pod wielkim wrażeniem mistrzowskiego cięcia kosztów :)

 

Pozdrawiam, flate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

Sprawdze dzisiaj to o ogrzewaniu lazienek. W tym momencie mam tylko chwilke na czytanie Forum, ale pare zdan rzuce:

- to info o ogrzewaniu lazienki (ta na poddaszu jest dokladnie nad kotlownia i bradzo blisko komina) rzucil mi spec z Jotula, nie sadze zeby wyssal to z palca. Ja wstepnie chcialem na pietrze ogrzewac tylko pokoje.

- co do projketowania kominka na etapie budowy to mysle ze warto jednak nad tym sie szybciej zastanowic. Jedna sprawa to koszty (majac wczesniej kosztorys postawienia kominka lacznie z wyprowadzeniami i obudowa nie bedzie takiego szoku), no a druga to ewentualne plany rozprowadzenia wszystkiego i podlaczenia kominka. Spec z Jotula co do mojego domku stwierdzil tylko zebym pamietal ze podlaczenie kominka do komina musi byc na pewnej okreslonej wysokosci. W przypadku Jotula z tego co pamietam chyba 1,8m.

Na dzisiaj tyle jutro wiecej posiedze na forum

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...