Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z góry przepraszam, że zabrzmi to złosliwie, ale ja bym jeszcze proponował wieżyczki strzelnicze i gniazda karabinów maszynowych.

 

Kochani, nie popadajcie w obłęd, bo się sami na te Wasze alarmy nadziejecie. Jeżeli macie sąsiadów do d...y, to Was najlepszy alarm nie uratuje, bo nikt na niego nie zareaguje.

 

Lepiej odpuście trochę z alarmem, a za to dokupcie wysokie ubezpieczenie.

Co do wieżyczek strzelniczych to moje jedno z wielu wykształceń które zdobyłem w moim życiu to "środki taktyczne" ukończone w szkole obrony przeciwlotniczej więc wykształcenie mam chyba odpowiednie do obrony naszej posesji.

Co do alarmu to i tak jakiś trzeba założyć a lepiej wybrać najbardziej odpowiedni do danych warunków a nie najczęściej kupowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja chciałabym zakomunikować, ze od dzisiaj jestem pełnoprawną właścicielką działki w Kiełpinie Górnym :D Radośc przeogromna podszyta jest paraliżującym strachem. Czy damy radę?

 

Gratulacje. Jesteś właścicielem działki, a te kilka ton śniegu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto sprawozdanie ze spotkania wiejskiego w BOJANIE :)

 

Na spotkaniu byłam z Lusią :) poza tym było ok. 69 osób. Powiem szczerze, że to co zobaczyłam to poprostu skandal i żenada.

Na spotkaniu przy zielonym stoliczku na przeciwko mieszkańców siedzieli sołtys, wójt, jacyś radni itp. Na poczatku odczytali wydatki i dochody całej gminy na rok 2005 - do rozdysponowania dla Bojana jest ok 40.000 zł - śmiechu warte!!!!!). I tak przez najbliższe lata nie mamy co liczyć w kwestii kanalizacji, leszpych dróg czy oświetlenia (tu sołtys określił to mianem....(...)nie będe robił oświetlenia bo większość mieszkańców nie ma zamledowania w Bojanie ---paranoja!!!!!!).

Powiem szczerze władza jest do d...y nachapali się stanowisk i trzymają jak mogą rękami i nogami ...a w kwestii jakiegokolwiek zarządzania środkami..tfu co ja mówię...po prostu dobrego gospodarzenia zero..żadnych kompetencji, umiejętności, chęci itp. Trwoga....

Na pytania mieszkańców..w ogóle nie odpowiadali albo wzruszali ramionami, albo pletli 3 po 3 albo owijali w bawałnę. Na pytanie o środkach unijnych wój stwierdził, że były takowe wysyłane ale wszystkie odrzucili. W momencie kiedy ktoś na sali zapytał się o informacje czy robił to ktoś uprawniony i czy mogliby pokazać do wglądu takie wnioski. Coś zaczęli kręcić nosem i w sumie nic nie powiedzieli.

 

MÓWIE WAM - dopóki władza się nie zmieni, albo Bojano nie odetnie się od Szemuda to nie ma jakichkolwiek szans....te czuby (za przeproszeniem..ale brak mi słów) myślą tylko o własnych 4 literach i nawet nie potrafią odpowiadać na proste pytania mieszkańców.

Z pozytywnych wiadomości, które sołtys raczył ogłosić to fakt , że w tym roku będzie jeździła równiarka 4 razy !!!!!!!!!!!!!!!!! Idiotyzm..

Jeszcze coś - w planach na najbliższe lata mają budowę chodnika w Bojanie (ale kto to wie.....kiedy będzie :) Jak stwierdził sołtys projekt chodnika....jakiś niewielki kawałeczek koło szkoły będzie wynosił 10.000 ZŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a materiały 30.000 ZŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a ponieważ nie będą mieli kasy na materiały to sprawa być może przeciągnie się o kolejne n-lat.

Mieszkańcy, którzy chodzą na te zebrania od np 8-lat jak stwierdził jeden pan, w kółko wójt z sołtysem powtarzają te same słowa i w sumie schemat zebrań identyczny "lud rząda - władza milczy ".

 

Powiem Wam szczerze, że aż nerwy biorą i szkoda słów...że tacy ludzie rządzą ....Nawet nie wiedzieli jaki musi być wkład własny w przypadku dofinansowania unijnego - tępaki!!!!!!

 

Szkoda, że Was nie było...:( Chociaz może i lepiej bo niejednemu z Was skoczyłoby ciśnienie na ten piękny obrazek zebrania wiejskiego....z widokiem uśmiechniętych twarzy wójta i sołtysa!

 

 

Jeszcze jedno....to taka iskierka nadzieji..mieszkańcy utworzyli Fundacje Rozwoju Regionalnego Bojan, która skupia grupy tematyczne (np problem kanalizacji, dróg itp), które walczą z władzą i starają się robić jak najwięcej swoimi siłami aby zdobyć to co chcą mieszkańcy. Nie wiem czy to coś da....

Spotkanie tej fundacji odbędzie się 7 marca o godz 18 w remizie strażackiej w Bojanie!!!

 

Jeszcze jedno na spotkaniu uchwaliliśmy uchwałę....(!!!), bo pewna miła Pani wyczytała w statucie, ze taki obowiązek istnieje na spotkaniu wiejskim. Sołtys z wójtem oczywiście byli w szoku i nic nie powiedzieli :( Mieszkańcy na prędce uchwalili, że sołtys musi się zobligować do końca roku 2005 stworzyć projekt kanalizacji i jak najszybciej pozyskać środki pienięzne, z czego będzie można go rozliczyć i zaskarżyć.

 

O tym spotkaniu to można by opowiadac i opowiadać....ale jedno jest pewne sołtys jest mało kompetentną osobą a wójt tym bardziej - poza tym on zawsze będzie pchał w Szemud (np. sala gimnastyczna w Szemudzie, która nikomu nie służy itp..). To przykre......:(

 

Ze spotkania wyszłam po 20:00 chciaż wiem , że jeszcze trwało... Słowa kierowane przez mieszkańców, które jak bumerang odbijały się od zielonego stolika uśmiechniętych ludzi, którzy mają pojęcie tylko i wyłącznie o swoich czterech literach.....

 

ale się rozpisałam :)

 

ps.oczywiście z Lusią udzielałyśmy się ..ale to tak i tak na nic się zdało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - pochwała w jadłospisie za dobrze wykonaną robotę.

 

Spodziewałem, się że będzie kicha, ale że aż tak to nie. No cóż, czeka nas mozolna praca u podstaw i oddolne tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

 

Najlepszy news, to ten o Fundacji Rozwoju Regionalnego Bojana.

Gierga - czy możesz się wybrać na to spotkanie ??? Ja niestety będę służbowo nieobecny.

 

Pomysł z przyłączeniem Bojana do Gdyni jest świetny, ale ....

Próbowało tego Kosakowo z Pierwoszynem, ludzi ostudził fakt, że wszelkie opłaty i podatki byłyby po stawkach gdyńskich. Jednak myślę, że pomysł jest wart drążenia.

Było nie było Bojano jest największą wioską i tym samym generuje najwięcej podatków do budżetu. Nawet jeżeli zgodnie ze słowami sołtysa, większość nie jest zameldowana w gminie, to i tak kasują od wszystkich podatek od nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - pochwała w jadłospisie za dobrze wykonaną robotę.

 

Spodziewałem, się że będzie kicha, ale że aż tak to nie. No cóż, czeka nas mozolna praca u podstaw i oddolne tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.

 

Najlepszy news, to ten o Fundacji Rozwoju Regionalnego Bojana.

Gierga - czy możesz się wybrać na to spotkanie ??? Ja niestety będę służbowo nieobecny.

 

Pomysł z przyłączeniem Bojana do Gdyni jest świetny, ale ....

Próbowało tego Kosakowo z Pierwoszynem, ludzi ostudził fakt, że wszelkie opłaty i podatki byłyby po stawkach gdyńskich. Jednak myślę, że pomysł jest wart drążenia.

Było nie było Bojano jest największą wioską i tym samym generuje najwięcej podatków do budżetu. Nawet jeżeli zgodnie ze słowami sołtysa, większość nie jest zameldowana w gminie, to i tak kasują od wszystkich podatek od nieruchomości.

 

Markus mój Jarek będzie na tym spotkaniu, bo już się napalił do pracy na rzecz Bojana :)

 

Co do przyłączenia Bojana do Gdyni..to wiem, że takie wzmianki były za Franciszki, ale niektórzy się burzyli własnie o te opłaty, podatki itp.

 

Ale musimy walczyć o swoje, bo inaczej to nic się nie będzie działo. A według danych statystycznych w Bojanie jest już ok 2.0000 mieszkańców !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki, opłaty pewnie większe, ale:

 

1. Oświetlenie pewnie zrobią od razu

2. Chodniki zbudują (nie przystoi w mieście nie mieć chodnika!)

3. Autobusy miejskie zaczną jeździć (muszą!)

4. Może nawet asfalt położą na drogach wewnętrznych ... 8)

 

Generalnie powiedzmy sobie szczerze - chcąc coś mieć trzeba za to zapłacić. Będą większe podatki to i będzie kasa na inwestycje. Miasto duzo chętniej inwestuje w takie infrastrukturalne elementy niz wiocha. Może komitet, tfu Fundacja (komitet to tak jakoś peerelowsko brzmi :lol:) tez pomoże w tym, że ludzie zaczną mieć na coś wpływ. Tyle, że takie sprawy wymagają silnego lidera, któremu się chce i ma na to czas. Ktoś jest chętny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - powiedz Jarkowi, aby uwzględnił moją osobę do pracy na rzecz fundacji, a przede wszystkim niech zbierze od ludzi kontakty,gdyż po pierwsze musimy dowiedzieć się z kim rozmawiać i gdzie sa sprzymierzeńcy.

 

Przewiduję, że przeważają wśród nich tacy osadnicy jak my, a brakuje miejscowych "od zawsze".

 

MARCIN - ja jestem ogromnym zwolennikiem "poddania się" Gdyni. Chciałem tylko zwrócić uwagę, gdzie trafimy na największy opór. Gdyby udało sie przyłaczyc doGdyni, to może nie od razu Kraków zbudowano,ale na pewno dwa razy szybciej niżz Szemudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że takie sprawy wymagają silnego lidera, któremu się chce i ma na to czas. Ktoś jest chętny???

 

To tak za 4-5 kadencji. Będę na emeryturze to będę miał czas na dobroczynność. Póki co muszę zarabiać na dom i studia mojej córki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że takie sprawy wymagają silnego lidera, któremu się chce i ma na to czas. Ktoś jest chętny???

 

To tak za 4-5 kadencji. Będę na emeryturze to będę miał czas na dobroczynność. Póki co muszę zarabiać na dom i studia mojej córki 8)

 

Właśnie! Emeryci nami rządzą ... 8) Może jak się już wybudujemy to trochę czasu zostanie na budowanie społeczeństwa, dróg i oświetlenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy!

 

jesteśmy Gdańszczankami i trafiłyśmy na forum w poszukiwaniu pomocy w wykonaniu instalacji grzewczej (a także gazowej i wodnej). Jesteśmy na razie wobec tego bezradne, jako że chwilowo nie ma w domu chłopa :_) i musimy poradzić sobie z tym same. Zanim przejrzymy ogrom forum chiałybyśmy przedstawic się tutaj. Jedna z nas jest architektem na wykończeniu :))) a druga informatykiem, zatem z czasem zapewne poradzimy sobie z wszytkim, jednak - jak to kobiety -potrzebujemy kilku drogowskazów od osób z doświadczeniem: dlatego chciałbyśmy dowiedzieć się czy frakcja Trójmiasto żyje życiem tylko wirtualnym, czy też spotykacie się, wzajemnie sobie pomagacie itp - ???

 

Zabieramy się do lektury archiwym Forum, ale jest tego tak na na rok :))) więc może w międzyczasie szykuje się jakieś spotkanie? Chętenie zaoferujemy nasze skromne umiejętności i skorzystamy z doświadczeń i sugesti uczestników.

 

Pozdrawiamy,

Oliwianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Oliwianki,

Damskie pierwiastki sa zawsze mile widziane w grupie. Chlopow ci u nas dostatek, wiec mysle ze pomoc (tudziez odsiecz :D ) wkrotce nadejdzie. Najczesciej spotykamy sie wirtualnie chociaz co jakis czas dochodzi do kontaktow cielesnych (czytaj: podanie dloni, rozmowy, wymiana usmiechow i informacji, itp w knajpie o rodowodzie wagonu kolejowego lub tramwajowego :D ). Podajcie wiecej informacji na temat ktory was interesuje.

Pozdrowienia nr 1 :D

PS. Dla chcacych pomoc. Tu jest link do postu opisujacego problem Oliwianek.

Pozdrowienia nr 2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...