Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

GOOD NEWS - dzisiaj na sejmiku wojewódzkim przyznali 7 mln PLN na modernizację drogi nr 218 Chwaszczyno - Wejherowo (biegnącej przez Dobrzewino, Bojano, Koleczkowo, a dalej już nikt z nas się nie buduje 8)

 

:-? Muszę was zmartwić... Droga jest długa, i niestety, bardzo dziurawa... O ile wiem z wcześniejszych publikacji, to od Bieszkowic do Wejherowa wymaga "natychmiastowego" remontu... Też liczyłem na nową nawierzchnię na odcinku Chwaszczyno - Karczemki... ale oni zaczynają z drugiego końca :cry: Poza tym te 7 mln... to marne grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co jest korzystniejsze, nieodpłatna służebność drogi dojazdowej na czas nieokreślony, czy współwłasność tejże drogi? Kupiłam działkę do której dojazd na odcinku ok.40 m przebiega przez wydzieloną drogę będącą własnością osoby, która działkę mi sprzedała. W akcie notarialnym mam zagwarantowany dojazd na zasadach służenbości, ale zastanawiamy się czy nie lepiej byłby zrezygnować ze służebności na rzecz współwłasności?

 

Ponawiam pytanie, gdyż zaginęło wśród obiecujących wiadomości o planach budowy drogi. Może ktoś, kto nie ma bezpośredniego dostępu do drogi publicznej zechce podzielić się refleksją z początkującą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOWIK - stan drogi 218 znam, bo często jechałem nią do Wejherowa. Ale dobre i to, w końcu od czegoś tzreba zacząć.

 

A oto dzisiejszy artykuł z DB:

 

Sejmik Województwa Pomorskiego zdecydował o przyznaniu 8 mln zł na remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 218 z Chwaszczyna do Wejherowa.

 

Tę dobrą wiadomość przekazał wczoraj Marek Biernacki, wicemarszałek województwa pomorskiego, i radni wojewódzcy, którzy odwiedzili Wejherowo.

- Kwota pochodzi w całości z budżetu województwa. Są to największe pieniądze przyznane na remont drogi w tym roku w całym Pomorskiem - zapewnił wicemarszałek Biernacki.

Droga 218 należy do najgorszych nie tylko w powiecie wejherowskim, ale także w całym województwie, a natężenie ruchu, szczególnie tranzytowego, jest na niej bardzo duże. Kierowcy zjeżdżają w Gdańsku Osowej z obwodnicy trójmiejskiej i właśnie tą trasą dojeżdżają do Wejherowa, do drogi krajowej nr 6. Jednak nie ma tygodnia, abyśmy w naszej redakcji nie odbierali telefonów dotyczących złego stanu tej drogi.

Włodzimierz Kubiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku twierdzi, że pieniądze wystarczą na remont 9 km trasy. Nowy dywanik asfaltowy ma być położony na trzech odcinkach, od Bieszkowic w kierunku Wejherowa. Dodatkowo będzie remontowany odcinek z Bieszkowic w kierunku Koleczkowa - 2 mln zł na ten cel przeznaczono jeszcze w ubiegłorocznym budżecie województwa. W tym przypadku drogowcy czekają tylko na sprzyjające warunki pogodowe.

- Cała droga ma fatalną nawierzchnię, ale musieliśmy wybrać te odcinki, które są w najgorszym stanie - wyjaśnia Kubiak. - Kończymy przygotowywać dokumentację na remont. Inwestycja ma się rozpocząć w drugiej połowie tego roku.

Trasa liczy 23 kilometry, w tym roku wyremontowany zostanie jej 10-kilometrowy odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... Stan drogi jest do d.. to prawda. Tylko, że naprawa tej drogi bez budowy planowanej trasy lęborskiej zwiększy ruch przez Bojano. To w połączeniu z brakiem chodnika zwłaszcza koło szkoły i kościoła może nie być szczególnie atrakcyjne.

 

Wiem, wiem - wieczne malkontenctwo. Ale myślę, że to powinno byc dodatkowym atutem do wywalczenia tego chodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z artykułu wynika byłem nadmiernym optymistą co do remontu drogi 218 i będą ją robić właśnie dokładnie tam gdzie nikt z nas nie buduje :o , ale jest to dobra informacja mimo wszystko. Przynajmniej gładką droga pojedziemy rozliczyc podatek do Urzędu Skarbowego w Wejherowie :D

 

Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadami w Bojanie, którzy byli na zebraniu wiejskim w Bojanie. Nie tylko potwierdzili to co pisała Gierga, ale nawet wyrażali się bardziej dosadnie na cały temat.

 

Nie wiem czy wspomnianą inicjatorką Fundacji nie jest właśnie jedna z moich sąsiadek, nomen omen prawnik.

 

A pług zaliczył drugą wizytę na moim highway-u i dzisiaj zaparkowałem pod samym domem, wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Wyobraźcie sobie, że i na naszej Sunnyroad w dniu dzisiejszym szalał Buldożer. Tak na oko, to odwalił jakieś 500 ton tego białego paskudztwa, uklepał drogę i ... i dalej jest nieprzejezdna... :o

Jutro zaczynamy z Wiktorem produkcję bloczków śniegopopiołowych, czy ktoś reflektuje ? Zaznaczam, że transport odbiorcy. :D Dorzucimy paletę gratis !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo z konieczności jesteśmy mało romantyczne: poszukujemy referencji na wykonawcę z Trójmiasta do wykonania projektu i instalacji grzewczej (najpewniej gazowej). Z tego co wiemy już na ten temat, różnice w wycenach wahają się na bardzo szerokich widełkach finansowych i wręcz polecono nam nieodzownie by korzystać wyłącznie z czyjegoś polecenia a szukanie z ogłoszenia pozostawic na najdalszą ostateczność. Zatem pytamy, czy ktoś może nam polecić fachowców z własnego doświadczenia

Witam trzesace sie kitki,

 

Ratujac honor chlopow :D (mam nadzieje ze nie za pozno :-? ) podaje kilka namiarow zebranych na forum grupy. Nie korzystalem z zadnego z nich, procz ostatniego podczas remontu mieszkania i o tym moge osobiscie powiedziec - polecam. Oto namiary:

- Marek Myszkowski, Lebork, tel: 0502586785, (059)8625846, namiar od znajomego budowlanca

- Roman Kantak, Reda, 6786918, 0607914842, namiar od znajomego budowlanca

- Tomasz Mierzwicki, tel 3409396, 0501279771, namiar od Benicia z forum

- B. Markowski, tel. 602394903, namiar od Zachara z forum

- firma ATOM, rozmawiac z pania Ania, tel 6917011, 0600260820, namiar od Barti z forum

- Miroslaw Trawinski, Reda, tel 0605284755, namiar z czasow remontu mieszkania

 

Cieple pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczynam się przymierzać do wylewek. Pytanko - jaką grubość styropianu zastosowaliście pod zwykłą wylewkę , jaką pod ogrzewanie podłogowe a jaką na strop na piętrze?

Pozdrówka :wink:

 

Pod zwykłą wylewkę i pod ogrzewanie jest 10cm utwardzonego (2x5cm), ale ogrzewanie ułożone jest na dodatkowej warstwie takiego z grzybkami (Termolax ok. 2cm FS 30)). Na tym wystarcza wylewka 2cm.

Strop na piętrze na razie mam bez izolacji... (Murator 11/2004 pokazuje różne wersje wyciszenia , zwykle 30-40mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie :-? niech ta zima się już skończy :-? Jak już mogliby mi w końcu podłączyć gaz, to śnieg po kolana :evil: A wykończeniówka stoi. :cry:

 

Czy ktoś z grupy Trójmiejskiej był na spotkaniu Forumowiczów w Warszawie? Jeśli, tak to może opisze wrażenia i wklei ew. fotki

 

ps.Kto może przepowiedzieć kiedy będzie odwilż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczynam się przymierzać do wylewek. Pytanko - jaką grubość styropianu zastosowaliście pod zwykłą wylewkę , jaką pod ogrzewanie podłogowe a jaką na strop na piętrze?

Pozdrówka :wink:

Mirosław ja mam na dole - podłogówka niestety tylko 8cm (5cm FS-15 i 3cm systemowego z folią ) a u góry w łazience- podłogówka zdaje się, 3cm systemowego z folią+2cm FS-15 a w pokojach i na korytarzu 5cm FS-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może wiedzę na temat firm zajmujących się w Trójmieście i okolicach studniami głębinowymi? Jaki jest orientacyjny koszt takiego przedsięwzięcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...