Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miroslaw

parter (ogrzewanie podłogowe) 2x5cm FS20, pod styropianem dwia warstwy folii budowlanej, na styropianie folia do ogrzewania podłogowego (w kolorze srebrnym) firmy Wavin

piętro - jedna warstwa 3cm FS15 (aby wyciszyć trochę podłogę na piętrze) i na to 2cm FS20. Na to folia malarska 0.1 aby beton nie stykał sie bezpośrednio ze styropianem.

W całym domu dookoła ścian dylatacja z styropianu 2cm (podobnie zrobione dyaltacje pomiędzy pomieszczeniami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam proste pytanko:

zazwyczaj na posadzke daje sie dwie warstwy styropianu na zaklad, w ktorej (dolnej czy gornej) polozyli wam rurki zasilajace grzejniki i krany ?

W górnej, wtedy masz jeszcze dodatkową izolację od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi studniami głębinowymi? Może ktoś wie KTO z 3City i okolic i za ile wykonuje takie zadania. A może jest jakaś firma kompleksowo załatwiająca sprawę (badania geologiczne i wiercenie) i nie zdziera skóry? Mam problem z wodą na swojej działce - koszt wybudowania sieci wodociągowej jest horrendalny, no chyba że poczekam do 2008 roku, kiedy to gmina ma zamiar takową sieć wybudować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej komentował "spotkania w Bojanie" bo bardzo Was lubię i nie chcę narobić sobie wrogów więc podzielę się własną opinią z ostatniej niedzieli :

... A pług zaliczył drugą wizytę na moim highway-u i dzisiaj zaparkowałem pod samym domem, wow...

ja niestety nie dojechałem na działkę bo spanikowałem ja jednym z ostatnich zakrętów i ... wylądowałem w zaspie. 40 minut trwało zanim się wydostałem i już dalej nie jechałem tylko zawróciłem. Dla Waszej wiadomości spychacz (prywatny i za prywatne pieniądze :( )jeździł z samego rana a ja jechałem po południu.

Pozdrowienia dla wszystkich i niech ten śnieg wreszcie zacznie topnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechaliśmy na nasze włości. Śniegu jak sami wiecie po... uszy. Po wizycie u sąsiadów, na pierwszym zakręcie koło domku Giergi zakopaliśmy się podobnie jak Wakmen. W ciągu dwóch minut przybiegło aż czterech sąsiadów, którzy pomogli nas wypchnąć. Niby normalna sytuacja ale z taką życzliwością i bezinteresownością dawno się nie spotkałem. Jeżeli któreś z nich to czyta, to jeszcze raz wielkie dzięki. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechaliśmy na nasze włości. Śniegu jak sami wiecie po... uszy. Po wizycie u sąsiadów, na pierwszym zakręcie koło domku Giergi zakopaliśmy się podobnie jak Wakmen. W ciągu dwóch minut przybiegło aż czterech sąsiadów, którzy pomogli nas wypchnąć. Niby normalna sytuacja ale z taką życzliwością i bezinteresownością dawno się nie spotkałem. Jeżeli któreś z nich to czyta, to jeszcze raz wielkie dzięki. :wink:

 

 

A u nas na podwórku śniegu po pas :)

 

 

 

Mirosław dziękuję za życzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras,

Z wypowiedzi forumowiczów i z własnego doświadczenia (poprosiłem o wycenę) mogę ci polecić firmę Intur z Inowrocławia (http://www.inturkfs.com.pl).

 

Wypowiedz jednego z forumowiczów "Okna brałem z firmy Intur z Inowrocławia http://www.inturkfs.com.pl/. Ceny o 20% niższe od najniższych jakie znalazłem w 3mieście a okna są naprawdę super"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien to ostatnio było troche o tym. Ja w tej chwili rozpatruję w zasadzie oferty pomiedzy Bertrandem, MS, GFO i Brokat. Ceny w zasdzie zblizone, ale nie to jest najważniejsze. Oglądałem wszystkie te okna i różnia sie znacznie wyglądem oraz jakością pracy okuć. Jak w salonie okno działa nie tak (w końcu wystawa i reklama) to mozna domniemać, że w domu również tak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie uwaga.

Zamiast: "Zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi"

Przy moim profilu powinna się pojawiać informacja "No zapytaj wreszcie o coś" :x :x :x

 

A dla wszystkich Forumowiczek DUŻYCH i małych - wszystkiego najlepszego, a zwłaszcza szybkiego pobudowania się i zamieszkania we własnym domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU - jeśli chodzi o okna - ja wprawdzie co do jakości pcv nic nie powiem, natomiast z firm, które wymieniłeś baaardzo polecam MS jeśli chodzi o obsługę. A przynajmniej salon w Gdańsku, który był na Kartuskiej, ostatnio gdzieś się przenieśli... o ich montażystach też złego słowa nie powiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>MarcinU - podobnie jak Kingaa polecam okna firmy M&S. Mam je u siebie w mieszkaniu od trzech lat i jestem naprawdę bardzo zadowolona.

>>Ponawiam moje pytanie sprzed kilku postów odnośnie studni głębinowych. Bardzo proszę o informacje, przeciez dzisiaj święto wszystkich dziewczynek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania anSi na temat studni głębinowych.

Dokładniej chodzi mi o firmę wykonującą dokumentację geologiczną i projekt takiej studni, no i najlepiej niedrogą :wink: :)

Czy ktoś ma jakieś namiary?

 

KamoD, może połączymy swoje siły w bojach o uzyskanie informacji nt. studni głębinowych, a potem w molestowaniu instytucji zajmujących się tymiż o jak największe rabaty dla nas :-? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...