Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KamoD, znalazłam namiary na poniższe firmy, ale jeszcze nie sprawdzałam ofert cenowych:

 

http://izowiert.webpark.pl/kontakt.html

http://www.fundament.gda.pl/

http://www.wiertnictwo.com.pl/

http://www.turoch.of.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej Wszystkim! :D :D :D

 

Mirosław dzięki za życzenia :oops:

 

Mimo żem sama płeć piękna :wink: to też wszystkim pięknym składam życzenia.

 

A jeszcze ponawiam pytanie o fachowców ocieplających poddasza i robiących karton-gipsy. Czy ktoś może polecić takich dobrych i sprawdzonych?

Pagin - skorzystałam z Twoich namiarów na dekarzy. Przez telefon wydają się OK :wink: Czy można obejrzeć ich robotę na Twoim dachu?

Nie bardzo wiem gdzie? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin - skorzystałam z Twoich namiarów na dekarzy. Przez telefon wydają się OK :wink: Czy można obejrzeć ich robotę na Twoim dachu? Nie bardzo wiem gdzie? :oops:

Witam,

No jasne ze tak. Zapraszam do siebie czyli Polchowo kolo Redy na wizyte plenerowa. Proponuje kontakt przez maila z profilu lub poczta forumowa. W albumie na czesci fotografii widac gotowy dach.

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaa......

Cały dzień i nikt nie napisał posta!

Co to? Zima za oknem czy co? :D :lol: :D

 

A może wręcz przeciwnie, śnieg u Was stopniał i wszyscy działacie na budowach? :o :lol: :lol:

 

Pagin - jak nam zdrowie pozwoli to może w najbliższy weekend? Dzięki za zaproszenie :D

 

Mirosław - znalazłam w innym temacie, że też wybierasz ekipę do dachu. Możesz zdradzić kogo wybrałeś i nad kim się zastanawiałeś?

 

ponawiam też pytanie o karton-gipsiarzy-ocieplaczy poddaszowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mirosław - znalazłam w innym temacie, że też wybierasz ekipę do dachu. Możesz zdradzić kogo wybrałeś i nad kim się zastanawiałeś?

 

Witam

Wycenę robią trzy firmy , najbardziej zależy mi na całościowym 7% podatku VAT ( faktury dla banku) no i oczywiście jak największe upusty jakie mogą uzyskać na materiały. Narazie dostałem jedną wycenę , robocizna za 350 m2 dachu kopertowego + 11 okien +rynny= 11 000zł. Jest to jeszcze cena do negocjacji. Upusty na dachówkach 22% , oknach 23%,drewno impregnowane na łaty 650 zł za m3. Po skończonych rozmowach podam szczegóły.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody wody mnie też potrzeba wody :roll: bo nie mamy na działce

u sąsiadów jest studnia ale za mała by się podłączyć i ma ze 100 lat

toteż przyłączamy się do poszukiwań ostatnie informacje to 100 do 250 zł za 1mb a my potrzebujemy ok 38 m :evil: to będzie horror urzędowy

może ktoś wie jak to pominąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładam namiary na studniarzy/geologów:

Janusz Pankau 601 683 427,

drugiego nie znam nazwiska ale tel: 601 447 221

cena za 1m studni "rurowej" to ok. 100zł

pierwszy robił u mnie badania geologiczne +próbny odwiert na wodę, od razu sie polecił jako studniarz,

drugiego polecali znajomi, też chciałbym kopać studnię, zachęciły mnie pozytywne wyniki badań - woda "stabilizuje się" na ok. 4-5m :o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaa......

Cały dzień i nikt nie napisał posta!

Co to? Zima za oknem czy co? :D :lol: :D

 

A może wręcz przeciwnie, śnieg u Was stopniał i wszyscy działacie na budowach? :o :lol: :lol:

 

Dokładnie tak - od rana do nocy spędziłem dzisiaj na pracach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładam namiary na studniarzy/geologów:

Janusz Pankau 601 683 427,

drugiego nie znam nazwiska ale tel: 601 447 221

cena za 1m studni "rurowej" to ok. 100zł

pierwszy robił u mnie badania geologiczne +próbny odwiert na wodę, od razu sie polecił jako studniarz,

drugiego polecali znajomi, też chciałbym kopać studnię, zachęciły mnie pozytywne wyniki badań - woda "stabilizuje się" na ok. 4-5m :o

 

pozdrawiam

 

amys - dziękuję za informacje o studni. A czy mozesz zdradzić ile kosztowały Cię badania geologiczne z próbnym odwiertem wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaa......

Cały dzień i nikt nie napisał posta!

Co to? Zima za oknem czy co? :D :lol: :D

 

A może wręcz przeciwnie, śnieg u Was stopniał i wszyscy działacie na budowach? :o :lol: :lol:

 

Dokładnie tak - od rana do nocy spędziłem dzisiaj na pracach budowlanych.

 

Ha! To ja dzisiaj pierwsza Was przywitam :D

I znowu mam pytanie:

Kiedy będzie ta odwilszszszszsz... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="joola

Ha! To ja dzisiaj pierwsza Was przywitam :D

I znowu mam pytanie:

Kiedy będzie ta odwilszszszszsz... :roll:[/quote]

 

Ojejku, pora cośkolwiek nieprzytomna :) A ja myślałam, że wcześnie zaczynam :) Trzymajcie kciuki, bo to, co wczoraj było na drogach było przerażające, a teraz myśle, że jest gorzej... Obym dojechała do pracy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amys - dziękuję za informacje o studni. A czy mozesz zdradzić ile kosztowały Cię badania geologiczne z próbnym odwiertem wody?

 

na badania geologiczne namówił mnie znajomy architekt twierdząc że w moich okolicach (pruszcz gd.) bywają różne niespodzianki w ziemi oraz pod wpływem wizji lokalnej na działce (szczególnie nie podobały mu się dwie wierzby płaczące pochylone nad działką :roll: )

 

panowie w liczbie umysłowy + dwóch fizycznych wykonali trzy odwierty po trójkącie, w który wpisany był zarys budynku i... po minie speca oraz maziowatym urobku widziałem, że nie jest dobrze :-?

wyrok: namuły organiczne w jednym z rogów, trzeba przesuwać posadowienie budynku ze środka na skraj działki.

dodatkowe dwa odwierty potwierdziły taką możliwość i tu przy okazji z inicjatywy geologa jeden z odwiertów wykonano znacznie głębszy (ok. 6m) pod sprawdzenie wody

gość powiedział że zwykle za trzy dziurki + ekspertyza (książeczka A4 z rysunkami (kororowymi!) opisem sytuacji geologicznej i pieczątkami) bierze 600zł za dwa dodatkowe odwierty wytargowałem 100 zł + zapewniłem że go wezmę do wiercenia studni

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamaD - daj znać, jak idą negocjacje ze studniarzami. Udało Ci się zejść poniżej 1800 za papierkologię? Trzymam kciuki, bo z Twoich doświadczeń w nieco późniejszym terminie pewnie i ja skorzystam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8)

Chyba zaspaleś markus, niektórzy już prawie z pracy wrócili... :D

 

No, chyba, że Ty tak do Wiosny :D

 

To tak dla rozruchu. bo minąłby cały dzień i ani jednego postu w naszej grupie. Absurdalna sytuacja - zasuwam codziennie przy wykończeniu domu i brak tematów bądź pytań do napisania na forum. Też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, w jaki sposób przyspieszyć wpis do Ksiegi wieczystej, coby uratowac kilka dziesiątek złotych ze zwiekszonego do czasu ustanowienia hipoteki kredytu hipotecznego? W sądzie gdańskim poinformowano mnie, iż okres oczekiwania wynosi 8 miesięcy (!!!) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, w jaki sposób przyspieszyć wpis do Ksiegi wieczystej, coby uratowac kilka dziesiątek złotych ze zwiekszonego do czasu ustanowienia hipoteki kredytu hipotecznego? W sądzie gdańskim poinformowano mnie, iż okres oczekiwania wynosi 8 miesięcy (!!!) :(

 

Należy wyprodukować pismo wyciskające łzy z oczu z prośbą o przyspieszenie terminu wpisu, bo .............. - u mnie po 1,5 miesiąca czekania po piśmie za tydzień odbierałam. Ale w Wejherowie. Mialo trwać 5-7 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...