Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do okien to ostatnio było troche o tym. Ja w tej chwili rozpatruję w zasadzie oferty pomiedzy Bertrandem, MS, GFO i Brokat. Ceny w zasdzie zblizone, ale nie to jest najważniejsze. Oglądałem wszystkie te okna i różnia sie znacznie wyglądem oraz jakością pracy okuć. Jak w salonie okno działa nie tak (w końcu wystawa i reklama) to mozna domniemać, że w domu również tak będzie.

MarcinU może zajrzysz do Rumii Windows 2000 naprzeciw toyoty?

tel. 671-29-61-dość dobrzy ,a i o cenach można podyskutować-robią na profilach Rehau.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie, w jaki sposób przyspieszyć wpis do Ksiegi wieczystej, coby uratowac kilka dziesiątek złotych ze zwiekszonego do czasu ustanowienia hipoteki kredytu hipotecznego? W sądzie gdańskim poinformowano mnie, iż okres oczekiwania wynosi 8 miesięcy (!!!) :(

Porozmawiam z koleżanką z wydziału ksiąg i się odezwę ,ale jeśli możesz to daj znać coś więcej ,bo wiem że tam są jakieś kruczki w zależności od poprzedniego właściciela. Co do terminu-to mają teraz "komputeryzacyję" ,którą robi firma podległa prokomowi -tak ,że wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anSi musisz napisać pismo z prośba o szybsze rozpatrzenie-może się skrócić do 1 mies.(dobrze by było żebyś znała nr dziennika kw)-mozesz to dostarczyc osobiście lub wysłać pocztą.Jeśli podlegasz pod Wejherowo to daj namiar na priva zobaczę co sie da zrobić-ale wiem że urzędnicy mają związane ręce bo całość idzie przez stolicę i jak tam nic nie robią to na prowincji zbierają za nich cięgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podlegasz pod Wejherowo to daj namiar na priva zobaczę co sie da zrobić-ale wiem że urzędnicy mają związane ręce bo całość idzie przez stolicę i jak tam nic nie robią to na prowincji zbierają za nich cięgi.

Niestety, jestem z Gdańska, ale dziękuję za chęć pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ile kosztowały was dokumenty do złożenia o pozwolenie na budowę: 1. adaptacja projektu gotowego, + drobne zmiany w projekcie 2. projety przyłącza wody, 3. projekt szamba + uzgodnienia, 4. projekty zbiornika gazowego na zewnątrz, i to chyba wszystko, bo warunki juz mam i mapkę geodezyjną też. Dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ile kosztowały was dokumenty do złożenia o pozwolenie na budowę: 1. adaptacja projektu gotowego, + drobne zmiany w projekcie 2. projety przyłącza wody, 3. projekt szamba + uzgodnienia, 4. projekty zbiornika gazowego na zewnątrz, i to chyba wszystko, bo warunki juz mam i mapkę geodezyjną też. Dzięki za odpowiedź

Witajcie Gosia i Krzys,

U kierownika budowy z prowincji (gmina Puck) ze znajomosciami w Urzedzie Gminy adaptacja projektu gotowego, projekt szamba, projekt stropu monolitycznego, drobne zmiany w projekcie, zalatwienie spraw papierkowych w Urzedzie Gminy i Starostwie, bez projektow przylaczy i zwiazanych z tym uzgodnien zaplacilem w 2002 roku 800 zl na reke

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam kogoś kto załatwi mi kompleksowo i ma znajomości w gminie. Muszę tylko przez niego kupić projekt gotowy wg. cennika np. w internecie. Zaśpiewał mi: adaptacja projektu 1200zł, projekt wody 550 zł, szamba 300 zł, ZUT 200 zł. Mogę zyskać na czasie ale najważniejsze rzeczy czyli warunki zabudowy i mapkę geodezyjną mam więc nie wiem czy nie lepiej i tanie byłoby samemu? Czy to dobre ceny? Czy można coś zaoszczędzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się zaczeło mamy pozwolenie na budowe :D

i nie wiem co teraz chyba pojade na działkę i wbiję symboliczną łopatę

w ziemię,tylko co z tym śniegiem zrobię może ktoś wymieni tą żarówkę na mocniejszą niech lepiej już świeci i roztapia i suszy i już. :wink:

 

Gratulacje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowikowa - wielkie dzięki, a to pismo to ma być jakiś gotowy wzór urzędowy, czy moja radosna twórczośc własna :D

 

oczywiście radosna twórczość - wiesz, że bez tego wpisu umrzesz i różne takie :)

 

wlowikowa - ośmielona Twoim doświadczeniem, właśnie redaguję czarny scenariusz wydarzeń, które niechybnie się spełnią, gdy nieczuły Wydział Ksiąg Wieczystych nie przyspieszy terminu wpisu :lol: Obym tylko nie wywołała wilka z lasu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien to ostatnio było troche o tym. Ja w tej chwili rozpatruję w zasadzie oferty pomiedzy Bertrandem, MS, GFO i Brokat. Ceny w zasdzie zblizone, ale nie to jest najważniejsze. Oglądałem wszystkie te okna i różnia sie znacznie wyglądem oraz jakością pracy okuć. Jak w salonie okno działa nie tak (w końcu wystawa i reklama) to mozna domniemać, że w domu również tak będzie.

MarcinU może zajrzysz do Rumii Windows 2000 naprzeciw toyoty?

tel. 671-29-61-dość dobrzy ,a i o cenach można podyskutować-robią na profilach Rehau.

Pozdrawiam

Mamy właśnie stamtąd okna. Możesz przyjechać i zobaczyć jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Markus -oglądałem tój domek w albumie-bardzo ładny.

Mam pytanie -kto Ci robił podłogówkę?

 

 

Podłogówkę instalowała ta sama firma co pompę ciepła.

 

Zdecydowanie ostrzegam przed firmą WINDOWS 2000. Pół roku temu opisywałem swoje przeboje z nimi. Jedno okno robili 4 miesiące, a precyzyjnie rzecz ujmując nie zrobili, bo to co w końcu prośbami i groźbami wymogłem nadawało się jedynie na śmietnik i tam znalazło swój finał. Byłem bliski podania ich do sądu, tyle mi krwi napsuli. Co do jakości wszystkich pozostałych okien to nie mam zastrzeżeń, ale obsługa klienta to późny Gomułka. Totalna zlewka.

 

JOOLA - podobno idzie odwilż 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do klubowiczów czy drewno w okolicach trómiasta jest takie drogie czy ja mam kiepskie namiary tartaków. Gdzie kupowaliście drewno i za ile? :p :p :p :p :p :p :p :p :p

 

Ja drewno kupowalem w Iławie- mimo tego ze normalnie placilem za transport (bylo tego caly TIR) kosztowalo mnie to mniej niz w okolicach trojmiasta. Moj dobry kolega jest tam kierownikiem wiec jesli jestes zainteresowany moge podeslac ci namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

... przez lewe ramię , tfu, tfu, tfu, i odpukać w puste i nie malowane (czoło) - polecam.

:D :D :D

Ha, ha z niemalowanym (czołem) to łatwa sprawa, ale z pustym? A co będzie jak echo zagłuszy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...