Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mała prywata nie na temat budowlany.Powiedzcie jaką macie pogodę ,jak wyglądają drogi w okolicy Trójmiasta.Zastanawiam się czy nie odebrać Męża z Waszego lotniska.Będę? jechać z Bydgoszczy i waham się .Bardzo ślisko?Help K

 

HELIODOR - można jechać śmiało. Jeżeli jedziesz na samolot Wizzair z Londynu to możesz śmiało przyjąć pół godziny spóźnienia. Faktyczną godzinę wylotu z Londynu zmajdziesz na http://www.london-luton.co.uk/en/flights.asp?action=departures

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MAŁY - ty mnie nie denerwuj. Widoki są faktycznie przecudne, ale ja juz mam dość tego pie.... śniegu i codziennego wachlowania szuflą do odśnieżania, a najbardziej nie mogę odżałować 70PLN wydanych za 30 min pracy koparki z A&Z.

Ja, stary wyjadacz, dałem się nabrać na numer typu "szefie dogadamy się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujac honor chlopow :D (mam nadzieje ze nie za pozno :-? ) podaje kilka namiarow zebranych na forum grupy

 

Pagin twoj honor na wagę złota :)

czytam twój post i podziwiam twoją w nim systematykę - za poświęocony czas na zebranie nam takiego GOTOWCA masz u nas gorącą herbatę (jak już będzie na czym, bo instalacja gazowa też nas czeka grr)

 

pozdrawiamy, na bank skorzystamy z twojej pracy - nie pójdzie na marne :)

 

pozdrwiamy

Oliwianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujac honor chlopow :D (mam nadzieje ze nie za pozno :-? ) podaje kilka namiarow zebranych na forum grupy

 

Pagin twoj honor na wagę złota :)

czytam twój post i podziwiam twoją w nim systematykę - za poświęocony czas na zebranie nam takiego GOTOWCA masz u nas gorącą herbatę (jak już będzie na czym, bo instalacja gazowa też nas czeka grr)

 

pozdrawiamy, na bank skorzystamy z twojej pracy - nie pójdzie na marne :)

 

pozdrwiamy

Oliwianki

Witam,

Dziekuje bardzo za slowa uznania. Co do herbatki to jestem gotowy o kazdej porze dnia i ... nocy :wink: . Podajcie tylko czas i miejsce oraz ... rodzaj dodatku do herbatki :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Jestem zupełnie nowym grupowiczem. Witam wszystkich.

Chcę na wiosnę zacząć budowę, ale na dzień obecny jestem na etapie wyboru projektu. Mam już architekta, ale jakoć ciążko m idzie opracowywanie koncepcji.

 

Jakby ktoś miał namiary na ciekawe projekty to z gory dziękuję.

 

pozdrawiam

 

Darek

Cześć

My też od niedawna. Starujemy na wiosnę i szukamy projektu tzn. mamy upatrzone gotowe ale jeszcze rozważamy indywidualny. I tak jak Ty brak nam projektanta, który przekona nas że potrafi stworzyć coś co będzie nam się podobało. Pozdrawiam

 

Witam,

wielkie dzięki za szybką odpowiedz. Ja wybrałem wstępnie projekt walczyk i wynająłem już architekta, zeby mi go zaadaptował, bo szukam czegoś około 300 m2. Też chcę wystartować na wiosnę i mam nadzieję, ze mi się uda.

 

Pozdrawiam

 

Darek

A na ile się dogadałeś z architektem za adaptację projektu gotowego do działki? Mój chciał 1300zł zjechał na 1200zł, ale dzisiaj się dowiedziałam, że to i tak dosyć drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ostatnio jechałem busem z Koleczkowa do Kielna...wyrżnąłem (ściągnęło mnie) w zaspę i snieg poszedł na jakieś 4-5 m w górę! I sie nic nie stało! I tez jechałem przez "tunel".

Ale ja kierus zawodowy to przyjmuję to raczej humorystycznie.

Markus-ja mam agencje bankową przy ulicy "pobocznej"-chyba nie wiesz co to znaczy łopatowanie śniegu po przejechaniu paru pługów i wieczornym nadejściu mrozu po odwilży...(niedziela 13.03.2005 godz. 21.15).hehe :D

Tak mi było ciepło ,że nie musiałem palic w piecu/kotle.

a rano pewnie jeszcze raz-coby mnie klienci nie o....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁY - ty mnie nie denerwuj. Widoki są faktycznie przecudne, ale ja juz mam dość tego pie.... śniegu i codziennego wachlowania szuflą do odśnieżania, a najbardziej nie mogę odżałować 70PLN wydanych za 30 min pracy koparki z A&Z.

Ja, stary wyjadacz, dałem się nabrać na numer typu "szefie dogadamy się".

 

:D :D :D

Właśnie zrzuciłem z siebie co mokre (wszystko), bo godzinkę poświęciłem na odwalanie tego pie.... śniegu. I co ? Znowu wali to białe paskudztwo!!! Wczoraj też tak było. Jak tylko trochę odłopatowałem, to przyszło, spadło i zasypało :evil: . Myślałem, że mnie krew zaleje!

 

No i wali jak jasny c... , na metr nic nie widać!

 

(zdjęcia zimy pod adresem w podpisie, na końcu /chyba/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ekipa (Karol) robili coś u Ciebie? Czy można zobaczyć i sprawdzić ich pracę? Trochę mnie kusi ta cena 1.200 za m2 po klucz. Chcieliśmy systemem gospodarczym, ale nie wiem czy damy radę taniej?

Gosiu i Krzysiu, o jakiej ekipie mówicie, chyba coś przegapiłam

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kodi-gdynia, pewnie nie raz czytałeś na tym forum, że od Twojego dziennika wielu rozpoczęło swoją przygodę budowlaną albo przynajmniej zaczęło o niej marzyć. No cóż - będę banalna, ze mną było tak samo i wierzę, że mi się uda, choć nawet jeszcze tak na dobre nie zaczęłam. Po pojawieniu się dzisiaj Twojego postu na naszym trójmiejskim forum zapanowała cisza. Czyżby to onieśmielenie :wink: Wszak sama Redakcja napisała, że oto pojawiła się LEGENDA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO Z INNEJ BECZKI - DO TYCH CO JUŻ MIESZKAJĄ

 

Napiszcie swoje doświadczenia, w nowych domach, z telefonem, Internetem i telewizją. Na co się zdecydowaliści i ile Was to kosztuje.

 

(nooo, ten to ma problemy :lol: )

 

P.S. Zacząłem jazdę z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Wejherowie. Teoretycznie mogę się wprowadzić bo w piątek minęło 21 dni od złożenia zgłoszenia o zakończeniu budowy, ale nie dostanę zaświadczenia o dopuszczeniu, bo właśnie dzisiaj przypomnieli sobie, że:

- brakuje im zezwoleń elektryka (posiali faks z 22 lutego), musiałem dzisiaj dosłać

- brakuje im zgłoszenia na oczyszczalnię, chociaż składałem projekt oczyszczalni wraz z projektem budowlanym przy wniosku o pozwolenie na budowę

 

Normalnie szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO Z INNEJ BECZKI - DO TYCH CO JUŻ MIESZKAJĄ

 

Napiszcie swoje doświadczenia, w nowych domach, z telefonem, Internetem i telewizją. Na co się zdecydowaliści i ile Was to kosztuje.

Ja mogę Ci tylko doradzić w sprawie netu. Dogadaj się z 3-4 sąsiadami, kupice DSLa (np 1Mbit) i podzielcie to np. przez WLANa. Mamy takie rozwiązanie i IMHO jest o niebo lepsze od neostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Zboczenie zawodowe :D

DSL - stałe łącze np. z TPSA. Chyba najbardziej opłaca się wziąść to o przepustowości 1MBit. Daje przyzwoitą prędkość i w odróżnieniu od Neostrady nie ma ograniczenia wolumenu danych pobranych z internetu na miesiąc

WLAN - rozdzielenie sygnału droga bezprzewodową. Można oczywiście chwycić za łopatę w czynie społecznym i pociągnąć zwykłą skrętkę do każdego domu, ale robi się problem, jeśli trzeba przy tym przeciąć ulicę. Poza tym WLAN nie ogranicza miejsca w domu, gdzie ma stać komputer

IMHO - moim skromnym zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...