Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kodi!!! miło Cię znowu widzieć :lol:

 

 

NO TO Z INNEJ BECZKI - DO TYCH CO JUŻ MIESZKAJĄ

 

Napiszcie swoje doświadczenia, w nowych domach, z telefonem, Internetem i telewizją. Na co się zdecydowaliści i ile Was to kosztuje.

 

(nooo, ten to ma problemy :lol: )

 

U nas w tym temacie niestety głęboka wieś, pomimo że to Gdańsk, więc niby miasto :roll:

Internetu niet, nie ma żadnej osiedlówki, nie dochodzi kablówka, neostrady też się nie da bo jest stara sieć, nawet łącze radiowe nie wchodzi w grę :o

Na szczęście mamy internet w pracy i właściwie w domu nam nie potrzebny... Poza tym telewizja i telefon nam chwilowo też niepotrzebne :wink: z telefonem to sobie poczekamy aż może Netia dotrze na wyspę, bo tepsy nie lubimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ekipa (Karol) robili coś u Ciebie? Czy można zobaczyć i sprawdzić ich pracę? Trochę mnie kusi ta cena 1.200 za m2 po klucz. Chcieliśmy systemem gospodarczym, ale nie wiem czy damy radę taniej?

Gosiu i Krzysiu, o jakiej ekipie mówicie, chyba coś przegapiłam

:oops:

Parę dni temu pytałam o to ile biorą za metr po klucz. Usłuszałam od Małego, że 1.200zł i mi się leżej zrobiło bo mi facet zaśpiewał 2.000zł. Chcieliśmy budować sami, ale wątpię, żebyśmy dali radę za 1.200zł chyba, że połowę zrobimy sami, a zawodu jesteśmy ekonomistami więc możemy jedynie dobrze policzyć pustaki :) :) :) i stąd cd dyskusji o ekipie do budowy pod klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd (firmowy) ok. 200zł/2 m-ce ,internet (radiowy) 60+vat ,woda :oops: nie wiem ale nie mało, szambo ok. 80zł/40 dni ,tv-brak (po co ten szajs?),śmieci (za dużo!),opał-zależy jak mi się chce palić-ok. 1200-1400/rok,eee...paliwo...to nie ten temat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ekipa (Karol) robili coś u Ciebie? Czy można zobaczyć i sprawdzić ich pracę? Trochę mnie kusi ta cena 1.200 za m2 po klucz. Chcieliśmy systemem gospodarczym, ale nie wiem czy damy radę taniej?

Gosiu i Krzysiu, o jakiej ekipie mówicie, chyba coś przegapiłam

:oops:

Parę dni temu pytałam o to ile biorą za metr po klucz. Usłuszałam od Małego, że 1.200zł i mi się leżej zrobiło bo mi facet zaśpiewał 2.000zł. Chcieliśmy budować sami, ale wątpię, żebyśmy dali radę za 1.200zł chyba, że połowę zrobimy sami, a zawodu jesteśmy ekonomistami więc możemy jedynie dobrze policzyć pustaki :) :) :) i stąd cd dyskusji o ekipie do budowy pod klucz.

Dlatego dobrze jest wziąć ekipę z umową za dzieło-bo to potem ich zmartwienie ile materiału i co z nadmiarem zrobić-Wy sie umawiacie na konkretną sumę za konkretną robotę i...szlus.

I tylko (bardzo ważne w każdym wypadku) doglądać-a jak nie wiecie pytac po co to,a po co to...dobra ekipa udzieli wyjaśnień ,bo wie co robi-a to tez ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ekipa (Karol) robili coś u Ciebie? Czy można zobaczyć i sprawdzić ich pracę? Trochę mnie kusi ta cena 1.200 za m2 po klucz. Chcieliśmy systemem gospodarczym, ale nie wiem czy damy radę taniej?

Gosiu i Krzysiu, o jakiej ekipie mówicie, chyba coś przegapiłam

:oops:

Parę dni temu pytałam o to ile biorą za metr po klucz. Usłuszałam od Małego, że 1.200zł i mi się leżej zrobiło bo mi facet zaśpiewał 2.000zł. Chcieliśmy budować sami, ale wątpię, żebyśmy dali radę za 1.200zł chyba, że połowę zrobimy sami, a zawodu jesteśmy ekonomistami więc możemy jedynie dobrze policzyć pustaki :) :) :) i stąd cd dyskusji o ekipie do budowy pod klucz.

Gosiu i Krzysiu, wprawdzie jeszcze zbyt dużego rozeznania nie mam, ale po prześledzeniu wielu wątków i dzienników budowy śmiem watpić, czy 1200PLN/m2 pod klucz to cena realna. Pod znakiem zapytania staje przy takiej kwocie jakość użytych do budowy i wykończenia materiałów. Z resztą - należałoby doprecyzować. co autor tak taniej oferty rozumie pod pojęciem "budowa pod klucz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta ekipa (Karol) robili coś u Ciebie? Czy można zobaczyć i sprawdzić ich pracę? Trochę mnie kusi ta cena 1.200 za m2 po klucz. Chcieliśmy systemem gospodarczym, ale nie wiem czy damy radę taniej?

Gosiu i Krzysiu, o jakiej ekipie mówicie, chyba coś przegapiłam

:oops:

Parę dni temu pytałam o to ile biorą za metr po klucz. Usłuszałam od Małego, że 1.200zł i mi się leżej zrobiło bo mi facet zaśpiewał 2.000zł. Chcieliśmy budować sami, ale wątpię, żebyśmy dali radę za 1.200zł chyba, że połowę zrobimy sami, a zawodu jesteśmy ekonomistami więc możemy jedynie dobrze policzyć pustaki :) :) :) i stąd cd dyskusji o ekipie do budowy pod klucz.

Gosiu i Krzysiu, wprawdzie jeszcze zbyt dużego rozeznania nie mam, ale po prześledzeniu wielu wątków i dzienników budowy śmiem watpić, czy 1200PLN/m2 pod klucz to cena realna. Pod znakiem zapytania staje przy takiej kwocie jakość użytych do budowy i wykończenia materiałów. Z resztą - należałoby doprecyzować. co autor tak taniej oferty rozumie pod pojęciem "budowa pod klucz"?

Sprostowanie. Małemu wyszło za metr ok. 1.200 zł i budował właśnie z tą ekipą więc nie dosłownie tak jak budują firmy pod klucz tylko systemem gospodarczym czyli każde zadanie zlecasz osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się zaczeło mamy pozwolenie na budowe :D

i nie wiem co teraz chyba pojade na działkę i wbiję symboliczną łopatę

w ziemię,tylko co z tym śniegiem zrobię może ktoś wymieni tą żarówkę na mocniejszą niech lepiej już świeci i roztapia i suszy i już. :wink:

 

Miesiąc temu przeżywałem to samo.

GRATULACJE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO Z INNEJ BECZKI - DO TYCH CO JUŻ MIESZKAJĄ

 

Napiszcie swoje doświadczenia, w nowych domach, z telefonem, Internetem i telewizją. Na co się zdecydowaliści i ile Was to kosztuje.

Ja mogę Ci tylko doradzić w sprawie netu. Dogadaj się z 3-4 sąsiadami, kupice DSLa (np 1Mbit) i podzielcie to np. przez WLANa. Mamy takie rozwiązanie i IMHO jest o niebo lepsze od neostrady.

 

 

RISPETTO - wielkie dzięki. Twoja propozycja jest bardzo sensowna. Tym bardziej, że i tak będę jechał kabel TV od sąsiada (rodzaj mini kablówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj również Kingo.

 

Co do pytania Markusa to tak /miesięcznie/:

1. prąd ok.100zł,

2. tv - 0zł

3. szambo - 50zł, średnio jedna wywózka na 25 dni. 9m3

4. opłata za zbiornik podziemny na gaz 90zł

5. podatek /gleba+dom/ 12zł

6. gaz do podgrzania wody, do kuchenki gazowej i nieraz do CO /bardzo sporadycznie/ - coś ok. 100zł

7. drzewo do ogrzewania kominkiem 300zl za sezon. Sam robię wycinkę i ściągam gałęziówę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - Witaj. Miło Cię znowu widzieć na forum.

 

Gdzieś po drodze zaginął sens mojego pytania. Jestem zainteresowany jedynie tym jak rozwiązaliście problem telewizji, telefonu i Internetu, ze szczególnym natawieniem na telefon i Internet.

 

Info dla zainteresowanych.

Wczoraj odkopałem 8) skrzynkę przyłączeniową i odczytałem stan licznika elektrycznego. Od momentu uruchomienia pompy ciepła, tj. końca października `04 do wczoraj zużyłem 2740 kWh. Obejmuje to również oświetlenie, pracujące narzędzia,itd. Myślę, że można przyjąć 2500 - 2600 kWh jako koszt samego ogrzewania przez ten okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - ty żyjesz ! :D Cieszę się, że Cię nie zasypało.

 

Markus - z telefonem to było tak, że któregoś dnia na wiosnę, jak jeszcze tynkowali chatę, przyszedł gość pod krawatem i zapytał, czy chcemy założyć telefon. Powiedziałem, że nie wiem, że jak TPsa, to mi zwisa, chyba,że będzie Neostrada. On poględził coś o Koleczkowie za rok, potem Kielno... Ale kabel może położyć ? A niech kładzie.... Za trzy dni była ekipa, wykopała, położyła i zasypała. Jakieś pół roku później (bez poganiania) założyli gniazdo i uruchomili linię. Potem gość ganiał za Asieńką w sprawie umowy... tak ze trzy miesiące (bez Neostrady nie pali się, a zamówienie złożone).

TV nie była niezbędna, ale po kilku miesiącach trzy kanały publicznego badziewia (90% reklam) wywołały bunt i zamówiliśmy Cyfrę+ z Neostradą. Trzy dni później była na kominie antena, pod telewizorem tuner, a w kasie 340 zł mniej. Neostrada pojawiła się jakieś trzy tygodnie później, oczywiście na linii TPsy. Widać trzeba ich kopać z kilku stron.

Cyfra - 49 zł/mies.

TPsa z Neostradą - ok 75 zł/mies.

Smiecie - 17 zł/mies.

Podatek od nieruchomości - 419 zł/rok.

Prąd, woda i opał na razie nieobliczalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich i mam pytanie o gaz plynny (ze zbiornika). Szukam atrakcyjnego dostawcy i nie bardzo wiem na kogo sie zdecydowac, na co zwrocic szczegolna uwage ( oczywiscie poza cena). Ceny tez rzekomo sa inne niz deklarowane przed podpisaniem umowy (tak pisza na ogolnym forum).

Za pomoc dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny wszystkich dostawców są podobne. Zwróć uwagę na:

1. cena gazu. Kupowałem w promocji coś po 1.1zł - teraz 1.85

2. oplata za dzierżawę zbiornika

3. w jaki sposób możesz zrezygnować z usług danej firmy

 

Nie wiem jak inne, ale Gaspol ma naliczanie za faktycznie zużyty gaz. Jest to pewnie niezłe rozwiązanie, choć ja kupuję gaz jednorazową większą ilość.

Generalnie taka instalacja nie jest zbyt tania, ale jeśli się nie ma wyjścia to co zrobić.

Popytaj w Bałtyk Gaz i Progass.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - Witaj. Miło Cię znowu widzieć na forum.

 

Gdzieś po drodze zaginął sens mojego pytania. Jestem zainteresowany jedynie tym jak rozwiązaliście problem telewizji, telefonu i Internetu, ze szczególnym natawieniem na telefon i Internet.

 

 

Markus u nas wydaje się jedyną sensowną alternatywą założenie linii do TPSA + Neostrada. Próba rozprowadzenia sygnału zbiorczego typu kupujemy łącze 1 Mb/s i dzielimy sobie koszty w naszych warunkach (duże działki) jest nieopłacalne. Chyba, żeby spróbować radiówką - pomyslę nad tym, ale wydaje mi się, że koszty nie będą mniejsze. Choć warte jest to rozważenia.

 

TV w postaci albo z masztu w Chwaszczynie (1+2+Polsat i chyba TVN) albo jakaś platforma cyfrowa. W przypadku cyfry niestety potrzebny jest dekoder (STB) i problem jest taki, że obsługujesz tym tylko jeden TV. Można oczywiście rozprowadzić sygnał z anteny satelitarnej do każdego pokoju, ale wtedy potrzebujemy do każdego TV osobny STB (czytaj kasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tv to z Miszewka na zwykłej antenie za 150zł z Telkom-Telmor ze wzmacnianiem ściągam 1,2,3, polsat tv4, oraz tvn. Wszystko żyleta. Ustawione mam w kierunku rębiechowa, tak że wieże w chwaszczynie mam z boku. Sygnał jest dość silny, więc problem dla Bojana, Koleczkowa może być tego typu iż wiezyczka przysłoni inne nadajniki. Trzeba sprawdzić.

Poza tym, dużo daje sam odbiornik czyli tv. najpierw miałem dość wiekowego jvc i było różnie. Nieraz śnieg, jakieś zakłócenia. Kiedy kupiłem dobrego i przedewszystkim nowego Panasonica - żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie. Małemu wyszło za metr ok. 1.200 zł i budował właśnie z tą ekipą więc nie dosłownie tak jak budują firmy pod klucz tylko systemem gospodarczym czyli każde zadanie zlecasz osobno.

Ja piszę coś innego a Wy co innego...koszt wybudowania mojego domu był wyższy (sys.gospod.)-natomiast cenę za metr obliczałem później ,bo chcę sprzedac mój dom(za duży) a wybudować mniejszy.W związku z tym wziąłem Karola żeby mi m.więcej wyliczył koszty-i ok. 120-130 tys.zł mi wyszło za domek ok. 100-110 m2.Ale (i to jest ważne) liczenie było na zasadzie szukania oszczędności nie tylko w materiałach(w założeniu domek ma być robiony z materiałów dobrych a nie tego co się tanio/gdzies tam kupi) ale równiez w projekcie (typ budynku,rodzaj dachu,rodzaj schodów ,itp) bo te właśnie drobiazgi potrafią nieźle podbić cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus u nas wydaje się jedyną sensowną alternatywą założenie linii do TPSA + Neostrada. Próba rozprowadzenia sygnału zbiorczego typu kupujemy łącze 1 Mb/s i dzielimy sobie koszty w naszych warunkach (duże działki) jest nieopłacalne. Chyba, żeby spróbować radiówką - pomyslę nad tym, ale wydaje mi się, że koszty nie będą mniejsze. Choć warte jest to rozważenia.

TV w postaci albo z masztu w Chwaszczynie (1+2+Polsat i chyba TVN) albo jakaś platforma cyfrowa. W przypadku cyfry niestety potrzebny jest dekoder (STB) i problem jest taki, że obsługujesz tym tylko jeden TV. Można oczywiście rozprowadzić sygnał z anteny satelitarnej do każdego pokoju, ale wtedy potrzebujemy do każdego TV osobny STB (czytaj kasa).

Nie to, żebym reklamował swoje rozwiązanie w sprawie łącza internetowego i jego podziału, jako jedynie słuszne :D , ale dodam, że od mojej anteny do punktu dostępowego (czyli sąsiada, który ma łącze) dzieli mnie jakieś 100 metrów.

A może ktoś z Banina podpowie, jak rozwiązał kwestię anten na programy "naziemne" (TVP, TVN, Polsat)? Jakie anteny, jak skierowane itp. Taki jeden postraszył mnie koniecznością zakupu anten kierunkowych, ale może uda się na jednej?

Tak jeszcze apropos Cyfry i jej oglądania na kilku telewizorach z jednym tunerem, to może w Twoim przypadku rozwiązaniem będzie tzw. przedłużacz pilota"? Było o tym sporo na forum, a w razie czego możesz zajrzeć http://www.dipol.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym reklamował swoje rozwiązanie w sprawie łącza internetowego i jego podziału, jako jedynie słuszne :D , ale dodam, że od mojej anteny do punktu dostępowego (czyli sąsiada, który ma łącze) dzieli mnie jakieś 100 metrów.

A może ktoś z Banina podpowie, jak rozwiązał kwestię anten na programy "naziemne" (TVP, TVN, Polsat)? Jakie anteny, jak skierowane itp. Taki jeden postraszył mnie koniecznością zakupu anten kierunkowych, ale może uda się na jednej?

Tak jeszcze apropos Cyfry i jej oglądania na kilku telewizorach z jednym tunerem, to może w Twoim przypadku rozwiązaniem będzie tzw. przedłużacz pilota"? Było o tym sporo na forum, a w razie czego możesz zajrzeć http://www.dipol.pl.

 

WiFi działa bez problemowo (dookólnie) w promieniu około 300m o ile nie ma po drodze drzew i innych domów zasłaniających. Przy antenach kierunkowych można uzyskać więcej (ale drożej). Jednak WiFi wciąż jest dość drogie. Jak uwzględnisz to, że praktycznie każdy pecet obecnie ma kartę ethernet to sumarycznie Neostrada przy 1 zł instalacji nie jest droga. Płacisz 59 zł miesięcznie za 128 mb/s. za łącze DSL 1 Mb/s płacisz 249 zł co przy 10 userach daje 25 zł/ mc, ale do tego musisz dorzucić access point, anteny i karty WiFi. czyli instalacyjnie znacznie drożej niż 1 zł. No i musisz mieć 10 chętnych od razu. Nie wydaje mi się to efektywne tak od razu.

 

Co do C+ to przedłużacz nie załatwia ci podstawowej sprawy - możliwości oglądania przez Ciebie meczu, przez żonę serialu, a przez dzieciaka Cartoon Network. Umozliwi jedynie przełączanie kanałów w innym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...