Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Docent - ja znalazłam architekta w Przodkowie (sasiednia gmina).

 

Bierze 800 zł za adaptacje projektu, plan zagospodarowania działki itd. Jeżeli chcesz projekt przyłącza (woda, kanaliza) to dodatkowo bierze 300 zł za sztukę i 200 zł za formalności i m.in. opłaty w ZUD.

 

Sam tez załatwiał wszelkie uzgodnienia, "biegał" do Kartuz (ZUD), do gminy - a my w tym tygodniu powinniśmy juz otrzymać pozwolenie na budowę.

 

Jego robota to tylko niecały tydzień czasu. Potem gmina ma 3 tygodnie na wydanie pozwolenia na budowę, a tu tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczekać...

 

Geodeta - najlepiej spytaj się w gminie - polecą Ci jakiegoś. Albo wystarczy, że pojedziesz do Kartuz (Starostwo - ZUD) i tam Ci też polecą. W gmnie Przodkowo raz w tygodniu przyjeżdża geodeta własnie z Kartuz i wykonuje te mapki - czekalismy chyba tydzien czasu i kosztowało 535 zł (4 szt).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po dlugiej (4 miesiace) przerwie witam sie z szanownym gronem forumowiczow. Musze sie pochwalic ze maja kolezanka malzonka wykorzystala nalezycie ten czas ,bo zostawilem ja z fundamntami a on dalej pociagnela budowe tz, mury strop schody i scianki kolankowe a nastepnie zabezpieczyla budowe na zime . Tak ze wiadomo nastepny etap prawdopodobnie puzna wiosna dach,raczej na pewno dachowka tylko ciagle jeszcze otwarta spraw jaki typ.Oczywiscie nie omieszkam poradzic sie .was kochani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej trójmiastowicze. Mam prosbę. Czy nie wiecie jaki konkretnie artyk. z lipca mówi o zmianach w prawie energetycznym o tym, ze ZE robi przyłącze na swój koszt?

Dali mi takie warunki, ze mozna sie tylko powiesić, Sama opłata z przyłacze nie jest duza, ale musze chyba doprowadzić na swój koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :smile:

Witam też wszystkich świeżo ujawnionych i nowych uczestników forum.

Sebo Kodi sorry, że się nie odezwałem, ale nie miałem jak i kiedy. Myślę, że nadrobimy to może w ten weekend? Najwyżej zjawię się sam na chwilkę...

Co do architekta -polecam swojego ale to Pruszcz GD więc nie wiem czy się opłaca go a właściwie Ją ściągać. Kompetentna i słowna osoba -Jej mąż robi projekty wod-co i gaz więc 2 w 1.

Co do hurtowni -Jaz-bud w Pruszczu, Broker w Starogardzie lub Tczewie. Stal -Centrostal Gdańsk. Rury PCV itp -Bat Gdańsk.

Co do kominków -oglądałem Dovre dosyć ładne chociaż co do jakości mam pewne zastrzeżenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

 

KODI - mam nadzieje ze wybierzesz najlepiej. Kazdy ma swoje priorytety i zasady i to jest piekne.

ADAMSKI - z Toba w pelni sie zgadzam. Widzialem niestety francuzy w akcji. Byl ktos kto sie 'polakomil'. Okazalo sie ze kominek rozszczelnil sie po nieco ponad roku uzytkowania. Wtedy okazalo sie ze tak na prawde trzeba go uszczelniac co jakis krotki czas - szczegolow juz nie pamietam, ale to nawet gdzies w instrukcji czy gwarancji bylo. Ogolnie wiec nie eksperymentuje.

IVO - zycze powodzenia z budowa. Mam nadzieje ze bedzie motywem laczacym a nie dzielacym. Przy skomplikowanych i kosztownych budowach czeka zawsze wiele przeciwnosci. Zycze wytrwalosci.

DOCENT - najszybciej to geodeta Lech Jaworski(+48 601 628468 ). Ma uklady w starostwie i gminie wiec jak Ci zalezy to zrobi szybko. Ja stargowalem sporo, wiec da sie.

ADAMSKI - a na jakiego speca od kominkow z Jotula sie powolujesz? I czy jest fachowy w swych osadach :wink:

SZEKLE - polecam Wiekor L15. Dobra jakosc! Jesli chodzi o dostawce to Seeger Dach z Gdanska. Ich dewiza to przebic najmocniejsza oferte na rynku. Nie wiem jak im sie udalo ale w moim prrzypadku ceny Ambitu byly juz tak wysrubowane, a i tak wygrali. Mlodzi ludzie, wiedac ze im sie chce.

 

Ufff - przebilem sie przez posty....

Szkoda, ze forum nie jest w postaci mailowej. To jednak ulatwia i przyspiesza dostep.

 

Pozdrawiam budujacych i chcacych budowac

JAca

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jaca_V40 dnia 2003-01-15 09:32 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie 2 dni na forum a tu takie zmiany i poruszenie. Docent - mapa do celów projektówych - robił mi kolega za 500zł. jeśli chcesz mogę popytać, co do projektanta to robiła mi to babeczka z Żukowa, zna klimaty a co ważniejsze znają ją w gminie. Nie ma żadnego problemu. Za propjekt szamba, wszystkie uzgodnienia i zrobienie zagospodarowania projektu typowego na działce zapłaciłem 1000zł. Czekałem ok. 3-4 tygodni. Po tym czasie zaniosła to do gminy i w moim imieniu wystąpiła o pozwolenie na budowę.

 

flate - dzięki za miłe słowa. Wsparcia duchowego nigdy nie za mało.

 

Jaca - wybory sa trudne i tak też jest w przypadku kominków. Może szkoda że nie ma jednej firmy na rynku.

 

Zachar - czekam na wieści. Niedziela słabo, ale sobota owszem tylko z rana bo Małysz skacze.

 

Resztę forumowiczów pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów - Dziękuję za pomocną dłoń, aby zanadto nie przepłacać.

IVO - dzięki za podpowiedź i zainteresowanie - z tego co podałeś to ten Twój architekt za kompleksową usługę wziąłby ok. 1300 - 1600 w zależności od ilości projektów przyłączy - myślę, że nie jest on chyba najtańszym - chba , że się mylę i coś źle skalkulowałem - jeśli tak to proszę sprostuj mnie. Jeśli chodzi o geodetę, to wszyscy jak jeden za mapkę do celów projektowych ( nie wiem ile jest to sztuk ) wołają 500 zł bez VAT.Z jednym podczas załatwiania w Kartuzach mapek do WZ rozmawiałem - także powiedział, że 500 - dałem mu nr tel i po tygodniu zmiękł na 400 więc można jednak zjechać niżej - jeśli nie znajdę tańszego to napewno do niego uderzę.

JACA - witam po sąsiedzku i także dzięki za zainteresowanie. P. Jaworskiego znam telefonicznie i wiem ,że dzielił akurat to pole na którym kupiłem działkę - za mapkę proponuje 500 jak wszyscy. Podpowiedz ile z nim stargowałeś na mapkach i ile wziął za wytyczenie budynku.Czekam na odpowiedź!

KODI - witam Konrad w Nowym Roku - jeśli się nic nie zmieniło to chtba byłbym zainteresowany tym architektem, jeśli za 1000 zł zrobi wszystko kompleksowo ( może to jest p. Stark z Żukowa - 2 lata temu taki miała cennik teraz nie wiem) tzn. z uzgodnieniami, projektem zagospodarowania działki i projekty przyłączy ( woda, prąd, gaz ) oraz projekt szamba. Proszę o jakiś nr kontaktowy z Twoim architektem. Trzymaj się i zbieraj gotówę bo niedługo już wiosna.

 

Jeśli ktoś ma może jakieś inne doświadczenia i przykładowe cenniki to także proszę o podzielenie się nimi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - ten architekt to pani Stark. Jeśli chcesz namiary to ci je prześlę, jeśli masz to nie ma problemu. Generalnie polecono mi ją i byłem zadowolony. Żadnego ściemniania. Jedna wizyta mówię, tu ma stać chata, tu brama, tu szmabo i tak było. Pozwoelnie dostałem, więc chyba dobrze wykonała swoją robotę.

 

Boguś - sam bym chciał obejrzeć Hajduka. Takie dostałem namiary od działu marketingu Hajduka z Gorzowa Wielkopolskiego. /mam jeszcze cennik/. Jeśli chodzi o Gdynię to byłem tam i nie mają go na sklepie. Handlują nim, ale załatwiają po jednej sztuce konkretnie pod osobę.

Pozdzwoń w inne miejsca. Może tam można go obejrzeć.

Reda CHAMPION ul.Objazdowa 2 058/678-77-50

Gdańsk Kominki Kartuska 225 303-14-66

Gdynia Marpol2 Legionów 85/2 501 797 208

Sopot Grom 0600 671 508

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent ja tez korzystalem z uslug p. Stark i moja rada jest taka ze jezeli nie chcesz wprowadzac zadnych zmian w projekcie to mozesz z niej skozystac . Ja np mialem troszeczke przerobek i szczerze mowiac zalatwila mnie szybko tz. zgoda ale nic poza tym zadnych przeliczen czy dokladnych rysunkow I potem musialem skorzystac z uslug kogo innego i to kosztowalo mnie ponad 1000PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniu do Waszych propozycji to faktycznie nasz architekt nie jest najtańszy, ale brał mniej niż z Gdyni oraz Gdańska - po rozeznaniu telefonicznym, bo wtedy jeszcze nie miałam dostępu do FORUM...

 

A geodeta, który wykonał dla nas mapkę to P.Krukowski (Kartuzy). Docent - z nim ustaliłeś..? Przypilnuj od razu, aby na miejscu zrobił uzgodnienia w Starostwie

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - jak możesz to prześlij mi namiary na p. Stark, będę wdzięczny. I jeszcze jedno pytanie - kto Ci wytyczał budynek i za ile?

 

JACA-rozumiem Ciebie - ja niestety nie miałem tyle szczęścia i dużą ulgę mam z głowy tzn. żadnych odpisów oprócz tych z Kasy mieszkaniowej. Po prostu ziemię kupiłem 10.12.2001 i było już za późno na pozwolenie.I to samo pytanie co do Kodiego ile dałeś za wytyczenie budynku i u kogo?

 

IVO - jak sama widzisz, są różne ceny, ale właśnie po to siedzimy na forum, aby te ceny korygować i wybrać najlepszą z ofert.

 

Trzymajcie się i dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO - oco chodzi z tymi uzgodnieniami w starostwie - czy to jest wymagane do mapki - do celów projektowych. Tak nawisem mówiąc za miesiąc kończą u mnie ciągnąć nitkę z gazem - czy to ma wpływ na tą mapkę, bo jeśli tak to może lepiej poczekać ten miesiąc i mieć już na mapce wyrysowane wszystkie media - Jak sądzisz?

 

SZEKLE - czy p. Stark nie robi żadnych zmian w projekcie - bo ja właśnie tak to zrozumiałem. W moim projekcie chciałbym przenieść jedno okno balkonowe na drugą ścianę oraz wybudować dodatkowy komin do kominka - czy ona za to może coś bierze extra.Projekt D 07 z Muratora.

 

Może ktoś zna osobę która budowała na naszym terenie D 07? chętnie nawiazałbym kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docenttakie male zmiany to pewnie nie podroza kosztow. Innibiora drozej ale robia to zgodnie ze sztuka budowlana tz badaja grunt i adaptuja fundamenty do twoich warunkow, oczywiscie mozesz mnimac ze fundamenty sa przewymiarowane. aaAle np w moim przypadku musialem je zmienic bo mialem gline na dzialce.I gdybym drugi raz mial wybierac to chyba bym sie na nia nie zdecydowal bo jednak kazdy z architektow z ktorymirozmawialem podpowiadal mi wiecej niz 'architekt prowadzacy".Ale oczywiscie to Ty masz prawo wyboru, telefon do niej 6818397
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgor: nie mam duzego doswiadczenia w przegladaniu projketow architektonicznych, ale z Manueli jestem na razie zadowolony. Sa co prawda oczywiscie usterki, wszystko jest wyliczone tak jakbym w Totolotka wygral, ale ogolnie nie jest zle. Jest dolaczony kosztorys, wyszczegolnienie materialow, rzuty poszczegolnych elementow jakotako zrobione. Ogolnie nie jest tak strasznie jak to opowiadano o Archipelagu.

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOCENT - w starostwie w Kartuzach jest ZUD. W naszym przypadku geodeta zrobił mapkę - wszystko ok. A potem okazało się, że musi być pieczątka z ZUD i musiałam sama jeżdzić, aby to załatwić. A przecież on tam pracuje!

Jeżeli ciągną już ten gaz to na pewno mają plany w ZUD i geodeta powinien od razu gaz umieścić na mapce.

 

U nas było podobnie - w gminie mają plan kanalizacji, w rzeczywistości ruszy dopiero na wiosnę. A jak zaniosłam mapę do zatwierdzenia w ZUD to oni umieścili mi nitke kanalizy z studzienkami i postawili w końcu pieczęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - namiary do Pani Stark widzę, że już masz a co do wytyczenia budynku to zrobił mi to kolega geodeta. Nie ma co prawda jeszcze uprawnień, ale ma je z kolei jego kolega i tak dalej. Zrobił mi to za 310 zł na fakturę, którą mogłem odliczyć. Nie zapominaj, że mam prosty domek, 4 narożniki. Jeśli Cię to interesuje daj znać - popytam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...