Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

KINGAA - popytaj tych co wożą żwir i piasek. Ja mam namiary, ale transport spod Szemuda do Ciebie zabije Cię finansowo. Szukaj w swojej okolicy.

 

Dzięki Markus :) pewnie, że nie mam zamiaru zamawiać gdzieś z drugiego końca świata :wink: chodziło mi tylko o to skąd w ogóle toto się bierze... będę musiała zadzwonić do naszego lokalnego "piaskowca" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie... może głupie. ale ja naprawdę nie wiem :(

SKĄD SIĘ BIERZE ZIEMIĘ??? taką żyzną do ogródka... u nas jest takie badziewie, że oprócz tego humusu co był ściągnięty spod domu musimy coś żyźniejszego dodać... tylko skąd??? bo przecież nie będę tego kupować na woreczki, bo zbankrutuję :wink:

Kinga, poczytaj Anonse. Tam masz czarnoziem po 15-20 złotych za tonę. Myslę, że w swojej okolicy też coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozdział 4 prawa budowlanegoartykuł 29 punkt 3

Pozwolenia nie wymaga budowa

indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do7,5 m3 na dobę.

 

Po zgłoszeniu do gminy dostaję odowiedź :

 

R 4 art 30 punkt 6

Właściwy organ wnosi sprzeciw , jeżeli:

podpunkt 2

budowa lub wykonanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy.

 

Jako załącznik przesyłają wyciąg z Dziennika Urzędowego Województwa Pomorskiego ale uchwałe dla gminy Przodkowo i co z takimi osłami zrobić.

 

W uchwale jest napisane:

-odprowadzenie ścieków sanitarnych do projektowanej zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej, spójnej z oczyszczalnią w Przodkowie , do czsu wybudowania kanalizacji nie dopuszcza się rozwiązań tymczasowych.

 

Nie wiem tylko jak to się ma do Bojana gdzie prawie wszystkie nowe domy są wyposażone w oczyszczalnie.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mam wielką PROŚBĘ o namiary na naprawde sprawdzonego fachowca i godnego polecenia - oczywiście :wink: Chodzi mi o hydraulika. Fajnie, by było gdy tez robił od razu podłaczenie kotłowni itp (olejowa).

 

 

HELPIK! Miałam wcześniej namiary, ale straciałam te dane z kompa :oops:

Polecam- 671-29-61 Adam lub Tomek (8-18)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak tak wsztscy, wszystkiego szukają to ja potrzebują podbitkę PCV za dobrą cenę.

Mam namiary na Voxa. Znacie jeszcze coś?

Dajcie namiary i pozdrawiam

 

KODI - ja kupowałem materiał na podbitkę (PCV) w AMBIT na Hutniczej, w zasadzie przy krzyżówce z Pucką (jedyne skrzyzowanie ze światłami na Hutniczej). tel: 66-99-077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIROSŁAWQ - spytaj ich co ma uchwała Przodkowa do Bojana. To nie jest w jurysdykcji tego samego szefa. A tak poza tym sugeruję zasięgnąć języka w Inspektoracie Budowalnym w Wejherowie, nie wspominając o pogonieniu własnego Kierownika Budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś pomysł gdzie uderzyć wyżej jeśli w gminie się nie uda po raz drugi. A tak w ogóle to zastanawiam się czy dobrze zrobiłem wysyłając zgłoszenie budowy oczyszczalni do gminy a nie do starostwa w Wejherowie.

Pozdrówka :wink:

 

To się nazywa zgranie w czasie. A tak powaznie - to własnie zrób tak jak mówisz. Najlepiej zawieź osobiście do Inspektoratu w Wejherowie zgłoszenie budowy POS w dwóch egzemplarzach. Na jednym niech Ci potwierdza przyjęcie zgłoszenia. Maja 21 dni na wniesienie sprzeciwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w pozwoleniu na oczyszczalnie dostalem warunek, o obowiazkowym podlaczeniu do kanalizacji zbiorczej po wybudowaniu tejze w przyszlosci (gm. Wejherowo). Nie wiem czy to legalne stawiac takie zastrzezenie?

Urzędnicy są "niedouczeni";

Miałbyś obowiązek podłączenia do kanalizacji gdybyś produkował ścieki i np miał szambo a mając oczyszczalnię nie produkujesz ścieków i do niczego Ciebie nie mogą zmusić.

Ja też "dokształcałem" swoich pier..stołków na moim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak tak wsztscy, wszystkiego szukają to ja potrzebują podbitkę PCV za dobrą cenę.

Mam namiary na Voxa. Znacie jeszcze coś?

Dajcie namiary i pozdrawiam

 

KODI - ja kupowałem materiał na podbitkę (PCV) w AMBIT na Hutniczej, w zasadzie przy krzyżówce z Pucką (jedyne skrzyzowanie ze światłami na Hutniczej). tel: 66-99-077

 

 

A powiedz mi co to za podbitka - producent, cena, transport, upusty. Dryndnę do nich, ale nakreśl mi sprawę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosław - to ja się też wypowiem, jako że pracuję w branży...

Rzeczywiście, jeżeli masz przydomową oczyszczalnię, nie można Cię zmusić do podłączenia się do kanalizacji (natomiast bzdurą jest co pisze Thalex, że nie produkujesz ścieków).

Jednak przydomowa oczyszczalnia daje dużo gorszy efekt oczyszczania ścieków, niż przeciętna, w miarę nowa, większa oczyszczalnia. Przydomowe oczyszczalnie z założenia powinno się stosować w zabudowie rozproszonej, gdzie ciągnięcie kanalizacji byłoby zbyt kosztowne. Jeżeli jest skupisko kilkudziesięciu domów, to budowa kanalizacji i zbiorczej oczyszczalni ścieków jest jak najbardziej uzasadniona i dużo korzystkiejsza dla środowiska. Dlatego gminy często nie zgadzają się na przydomowe oczyszczalnie, gdy w planach jest kanaliza. Jeżeli w miejscowym planie zagospodarowania albo w warunkach zabudowy (chociaż tu nie jestem pewna - po świętach się dopytam jak chcesz) masz zapis, że jako rozwiązania tymczasowe dopuszcza się tylko szamba, to niestety wiele nie zrobisz.

Natomiast jeśli bez takich podstaw dostaniesz decyzję odmowną, to się odwołuj - zresztą w decyzji powinno być o tym pouczenie.

 

 

I jeszcze jedno... wkurza mnie niesamowicie gadanie o niedouczeniu urzędników itd. owszem i tacy się zdarzają, jak to w każdym zawodzie, natomiast tak się składa, że znam służbowo wiele osób pracujących w starostwach (akurat nie w urbanistyce tylko w ochronie środowiska, ale to chyba nie ma znaczenia) i w zdecydowanej większości są to ludzie o naprawdę ogromnej wiedzy i życzliwości. A wbrew pozorom taka praca wymaga naprawdę dużej wiedzy - prawniczej, technicznej w szerokim zakresie itd. do tego dochodzą ciągle zmieniające się przepisy, a jeszcze częściej ich interpretacje, często niejasne i absurdalne...

:evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - wstyd sie przyznać, ale nie pamietam producenta. Średnia, niższ apółka. Na fakturze nie ma nazwy, podbitkę kupowałem pół roku temi i leżakuje w garażu. Transport był w cenie, zresztą oni i tak przywożą to z Gdańska, bo w Gdyni jest jedynie biuro.

 

KINGA - ja wiem, że jestem idealistą, ale marzy mi sie urzędnik (obojętnie w jakiej instytucji), który posłuzy mi radą i ukierunkuje na takie czy inne rozwiązanie. I są tacy, ja ich spotkałem, aczkolwiek są w mniejszości. Niestety w większości przypadków, przed wizytą w Urzędzie muszę odrobić pracę domową w postaci wykopania Dzienników Ustaw, zapoznania sięz ich treścią i dopiero tak uzbrojony jestem gotów do spotkania.

Czasami próbuję sobie tłumaczyć że to nie jest tylko wina tych osób po drugiej stronie barierki, w końcu oni nie są kosmitami z innej planety tylko są odzwierciedleniem całego społeczeństwa, a my z reguły jesteśmy niechętni innym, smutni, zgryźliwi i wiecznie niezadowoleni. Niestety, drugi powód jest bardziej poważny. To jest systemowe, usankcjonowane przez wszelkie organa państwowe wrogie i podejrzliwe podejście do Obywatela. U nas normą jest, że jeżeli decyzja jest dyskusyjna to ZAWSZE zostanie ona podjęta na niekorzyść petenta. Rzecz niespotykana w całej Europie Zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...