Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markus - wiem, że bywa różnie, ja akurat osobiście znam tylko tych z ochrony środowiska (ale za to z wielu urzędów)... znam też jednego na którego głupotę jestem uczulona :wink: Nie lubię tylko generalizowania i podciągania pod jedną kreskę. Coś mnie trafia jak słyszę, że "wszyscy urzędnicy są niedouczeni", "wszyscy urzędnicy są złośliwi" itp. :evil:

Z drugiej strony w naszym kraju wszystko stoi na głowie, bo wiele z tych spraw, które załatwiamy w urzędach powinien załatwiać projektant, a od niego już można wymagać znajomości przepisów, przynajmniej tych podstawowych :-? A urzędnik owszem, jest od tego, żeby doradzić, ale nie żeby odwalać robotę za projektanta, który za nią bierze ciężką kasę :-?

U nas normą jest, że jeżeli decyzja jest dyskusyjna to ZAWSZE zostanie ona podjęta na niekorzyść petenta.

To też jest generalizowanie. Akurat w przypadku naszego pozwolenia na budowę było dokładnie odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam - śniegi stopniały... zaczynam prace na zewnątrz. W pierwszym rzędzie chce wymodelowac działkę (jest pochyła) + koniecznie ułożyć odwodnienie liniowe. Mam w tym temacie dwa pytanka:

1. Polecicie kogos, kto ładnie swoją kopareczką wymodeluje teren (mam plan jak ma to wyglądać)

2. Polecicie również kogoś, kto umiejętnie rozporwadzi odwodnienie liniowe. Na moją działkę spływa zewsząd woda - takie usytuowanie.

 

Co jeszcze:

 

1. Powiedźcie ile czasu trzeba liczyc wykonanie instalacji elektrycznej +internet + alarmowa ?

2. Ile czasu na instalacje wod-kan + CO?

3. Ile czasu liczyc na tynkowanie (gips z agregatu)?

 

Dzięki z góry za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZDROWYCH POGODNYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM FORUMOWICZOM !

Od wczoraj czytam Wasze posty i nie mogę się oderwać :o .

Podoba mie się ŻYCZLIWY KLIMAT tego forum.

Moja lepsza połowa jest wsciekła :evil: . Mówi, że znowu znalazłem sobie wymówkę, żeby wykręcić się od sp rzątania :wink: .

Jeszcze tylko kilka stron i koniec tego dobrego.

Trzeba brać się do roboty.

Jeżeli nie maczie nic przeciwko, to z przyjemnością do Was dołączę :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze:

 

1. Powiedźcie ile czasu trzeba liczyc wykonanie instalacji elektrycznej +internet + alarmowa ?

2. Ile czasu na instalacje wod-kan + CO?

3. Ile czasu liczyc na tynkowanie (gips z agregatu)?

 

Dzięki z góry za rady.

1.Elektryka 1-2 tyg. w zależności co tam sobie wymyślisz (z reguły o to się rozbija) oraz sposób rozliczania (byle nie na godziny :D )

2. wod-kan-co 2 tyg również w zależności...

3. Mi 3 pokoje zrobili w 2 dni ,ale z utrudnieniami ,tak ,że myślę co sie zmieszczą w 1-2 tyg.góra.

ps masz już ekipę wod-kan -co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRACIA I SIOSTRY 8)

 

Życzę Wam aby Wasze domy rozkwitały, tak jak wkrótce rozkwitną pąki na drzewach i byście mieli gdzie wracać po trudach dnia codziennego jak ptaki wracają do gniazda.

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest tak jak myślałem , totalny bezruch na stonie wszyscy świętują. I tak chybo powinno być. Miłego odpoczynku , nabierajcie sił :D . Ja zbieram się do gospodarskiego obchodu posiadłości , a przy okazji mały spacerek.

Świąteczne pozdrówka :wink: :wink:

 

http://www.grafmix.40.pl/gify/wielkanoc/hase2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutki baranek ma złote różki, pilnuje pisanek na trawie z rzerzuszki, gdy nikt nie widzi chorągiewką buja i cichutko beczy WESOŁEGO ALLELUJA 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czytam Wasze posty i nie mogę się oderwać :o .Podoba mie się ŻYCZLIWY KLIMAT tego forum.

Moja lepsza połowa jest wsciekła :evil: . Mówi, że znowu znalazłem sobie wymówkę, żeby wykręcić się od sp rzątania :wink: .

Jeżeli nie maczie nic przeciwko, to z przyjemnością do Was dołączę :lol: .

 

Witaj TRYCITY, niedawno sama przez tę "chorobę" przechodziłam. Wszystkie posty grupy trójmiejskiej czytałam przez dwa tygodnie. Naprawdę jest tu bardzo miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam świątecznie Trójmiejskich Forumowiczów :)

Mam pytanie : kto z Was ma ogrzewanie wodne podłogowe i ile kosztuje położenie i skąd braliście materiał i do zego macie to ogrzewanie podłączone - jestem ciekawa co się bardziej sprawdza czy kominek, koza czy piez gazowy - jeżeli macie namiary na takich fachowców to proszę bAAArdzo na priv Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam świątecznie Trójmiejskich Forumowiczów :)

Mam pytanie : kto z Was ma ogrzewanie wodne podłogowe i ile kosztuje położenie i skąd braliście materiał i do zego macie to ogrzewanie podłączone - jestem ciekawa co się bardziej sprawdza czy kominek, koza czy piez gazowy - jeżeli macie namiary na takich fachowców to proszę bAAArdzo na priv Ewa

 

EWA - ja mam podłogówkę w całym domu, ale mój przykład nie jest reprezentatywny. Podłogówkę instalowała mi firma która instalowała pompę ciepła, oni jednoczesnie dostarczali cały materiał. Podłogówkę mam 2,5x gęściej niz to się tradycyjnie u na wykonuje (mam 11-12mb przewodu grzejnego na 1m2 ogrzewanej powierzchni). Cena wynosiła wówczas 90PLN/m2. Cena obejmowała materiał + robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...