Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to kiedy wznawiacie prace ? Czas najwyższy aktywować tryb pracy "sezon budowlany" :D

Witam wszystkich po świętach :D

Wczoraj cały dzień spędziliśmy na budowie robiąc porządki wiosenne- ja latałam na miotle :wink: tzn. zamiatałam i sprzątałam trochę w domku a mąż robił porządki wokół domu. Dzisiaj gazownicy zakładają mi gaz! :D Ale... oczywiście zawsze musi być jakieś "ale". Mój hydraulik, który robił u mnie całe CO wyjechał na święta i wraca dopiero ok. 15-go więc nie uruchomi mi kotłowni :cry: Ale i tak uważam sezon budowlany za oficjalnie otwarty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj miałam przyjemność jechać po Bojańskich drogach, tzn. nie tych wewnątrz - osiedlowych, tylko przelotowych (czytaj asfalt). I o zgrozo..tragedia, nasza droga asfaltowa wygląda jak po bombardowaniu. O jeżdżeniu już w ogóle nie wspomne, że może koło urwać lub nie daj Boże coś innego. Dziury na głębokość ok 50 cm, a niekiedy i głębsze.

 

Zbulwersowana tym faktem zadzowniłam czem prędzej dzisiaj do Gminy i powiedziałam co o tym sądze - podobno pod koniec tygodnia mają ruszyć prace łatania tych dziur :(

 

A co do sezonu budowlanego...to u mnie jeszcze nie otwarty, ale mam nadzieje, że lada moment również go rozpocznę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pozostala wykonczeniowka. Elektryk i hydraulik zaczeli ok. 2-tyg. temu. No i prawie skonczyli. Nie wiem jak u was, ale jezeli chodzi o terminowosc prac to jeszcze zaden z moich wykonawcow nie zmiescil sie w deklarowanym terminie (od poczatku budowy). Lapia kilka zlecen i traktuja wszystkie z doskoku a mnie rece opadaja jak przyjezdzam na budowe a tam nic. Dzwonie, a to ma samochod rozbity (dwa przypadki), klopoty z dziecmi,zona etc. U was to samo? Mialem kilku wykonawcow, ktorych praca podobala mi sie, ale dlatego, ze przeciagali np. dach 2m-ce pozostal mi niesmak. A na dodatek jak tylko nie mam czasu byc na budowie to drastycznie wzrasta zuzycie materialu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień spędziliśmy na budowie robiąc porządki wiosenne-

 

No miło wiedzieć że nie jestem odszczepieńcem i nie jedyny spędziłem lany poniedziałek na budowie. Razem z córką wstawialiśmy drzwi na poddaszu. Potem chodziła cały wieczór i mruczała pod nosem - "miałam się urodzić chłopcem" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam przyjemność jechać po Bojańskich drogach, tzn. nie tych wewnątrz - osiedlowych, tylko przelotowych (czytaj asfalt). I o zgrozo..tragedia, nasza droga asfaltowa wygląda jak po bombardowaniu. O jeżdżeniu już w ogóle nie wspomne, że może koło urwać lub nie daj Boże coś innego. Dziury na głębokość ok 50 cm, a niekiedy i głębsze.

 

Żałuj, że nie widziałaś w piątek jak łatali dziury na tej drodze. Przodem jechał traktor z przyczepą (circa 10 km/h) i dwóch gości próbowało trafić łopatami z wrzuceniem asfaltu w dziury. Za nimi zygzakiem jechał walec i próbował trafić w to co oni wcześniej nasypali. Bonanza na całego. Jestem strasznie ciekaw czy ktokolwiek w gminie raczył się zainteresować jak jest realizowany przetarg na remont drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam przyjemność jechać po Bojańskich drogach, tzn. nie tych wewnątrz - osiedlowych, tylko przelotowych (czytaj asfalt). I o zgrozo..tragedia, nasza droga asfaltowa wygląda jak po bombardowaniu. O jeżdżeniu już w ogóle nie wspomne, że może koło urwać lub nie daj Boże coś innego. Dziury na głębokość ok 50 cm, a niekiedy i głębsze.

 

Żałuj, że nie widziałaś w piątek jak łatali dziury na tej drodze. Przodem jechał traktor z przyczepą (circa 10 km/h) i dwóch gości próbowało trafić łopatami z wrzuceniem asfaltu w dziury. Za nimi zygzakiem jechał walec i próbował trafić w to co oni wcześniej nasypali. Bonanza na całego. Jestem strasznie ciekaw czy ktokolwiek w gminie raczył się zainteresować jak jest realizowany przetarg na remont drogi.

 

Dajcie spokój! W zasadzie to droga asfaltowa jest teraz bardziej niebezpieczna niż ta polna. I tu już nie wystarczy łatanie tylko trzeba wymienić całość. TRAGEDIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miło wiedzieć że nie jestem odszczepieńcem i nie jedyny spędziłem lany poniedziałek na budowie. Razem z córką wstawialiśmy drzwi na poddaszu. Potem chodziła cały wieczór i mruczała pod nosem - "miałam się urodzić chłopcem" :D

 

Próbowałem Cię wczoraj odwiedzic, ale nie zdążyłem. Zanim doszliśmy Twój samochód zniknął .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam świątecznie Trójmiejskich Forumowiczów :)

Mam pytanie : kto z Was ma ogrzewanie wodne podłogowe i ile kosztuje położenie i skąd braliście materiał i do zego macie to ogrzewanie podłączone - jestem ciekawa co się bardziej sprawdza czy kominek, koza czy piez gazowy - jeżeli macie namiary na takich fachowców to proszę bAAArdzo na priv Ewa

 

Podłogówkę położyła mi firma "Windows 2000" :D , to znaczy, tam zamówiłem. Jest ok. 6,5 mb rurki na 1m2, kosztowało 7500 zł (82 m2), ale zrobili przy okazji całą kanalizę w ziemi.

Grzeję "Turbokominkiem" Makrotermu, albo piecem olejowym Ulrich ED-23. (gazu niet)(oleju na razie też niet)

Podłogówka jest ogrzewaniem niskotemperaturowym (tak ze 40*C), więc najlepszy byłby jakiś piec kondensacyjny, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... Z kominka też daje się wycisnąć 40*C, ale trza się naumieć.

:D

Nie ma takich fachowców... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam świątecznie Trójmiejskich Forumowiczów :)

Mam pytanie : kto z Was ma ogrzewanie wodne podłogowe i ile kosztuje położenie i skąd braliście materiał i do zego macie to ogrzewanie podłączone - jestem ciekawa co się bardziej sprawdza czy kominek, koza czy piez gazowy - jeżeli macie namiary na takich fachowców to proszę bAAArdzo na priv Ewa

 

Podłogówkę położyła mi firma "Windows 2000" :D , to znaczy, tam zamówiłem. Jest ok. 6,5 mb rurki na 1m2, kosztowało 7500 zł (82 m2), ale zrobili przy okazji całą kanalizę w ziemi.

Grzeję "Turbokominkiem" Makrotermu, albo piecem olejowym Ulrich ED-23. (gazu niet)(oleju na razie też niet)

Podłogówka jest ogrzewaniem niskotemperaturowym (tak ze 40*C), więc najlepszy byłby jakiś piec kondensacyjny, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... Z kominka też daje się wycisnąć 40*C, ale trza się naumieć.

:D

Nie ma takich fachowców... :-?

Nie trzeba żadnych specjalnych kotłów do podłogówki-za to musi byc sterowanie czyli rozdzielacz (przy wielu obwodach) lub zawór ograniczający zwany popularnie RTL-em-ogranicza to temp. do 20-50 stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam przyjemność jechać po Bojańskich drogach, tzn. nie tych wewnątrz - osiedlowych, tylko przelotowych (czytaj asfalt). I o zgrozo..tragedia, nasza droga asfaltowa wygląda jak po bombardowaniu. O jeżdżeniu już w ogóle nie wspomne, że może koło urwać lub nie daj Boże coś innego. Dziury na głębokość ok 50 cm, a niekiedy i głębsze.

 

Żałuj, że nie widziałaś w piątek jak łatali dziury na tej drodze. Przodem jechał traktor z przyczepą (circa 10 km/h) i dwóch gości próbowało trafić łopatami z wrzuceniem asfaltu w dziury. Za nimi zygzakiem jechał walec i próbował trafić w to co oni wcześniej nasypali. Bonanza na całego. Jestem strasznie ciekaw czy ktokolwiek w gminie raczył się zainteresować jak jest realizowany przetarg na remont drogi.

 

Markus a na jakim to było odcinku w Bojanie?? Bo ja zaczęłam jechać od kościoła w kierunku Dobrzewina i tam widziałam makabryczne dziury.

Jeżeli robili całą drogę Bojana to chyba wtrafiali w pole a nie w te dziury :x

 

Ale rzeźnia jak tak łatali dziury...normalnie super..oj coś czuje, że jutro znów zadryndam do Urzędu :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze informacja dla mieszkańców Bojana - dla tych co chcą mieć gaz :)

 

Jest możliwość aby gazownia założyła nam gaz już w 2006 r, jednak konieczne jest zebranie 200 deklaracji wśród mieszkańców Bojana!

Zbieraniem deklaracji będzie zajmowała się prawdopodobnie Fundacja ds rozwoju Bojana :) Ale o szczegółach poinformuje niedługo, bo mój Jarek uczestniczy w tych zebraniach i jest na bieżąco.

 

 

Mam nadzieje, że uda się uzbierać te 200 :([/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze informacja dla mieszkańców Bojana - dla tych co chcą mieć gaz :)

 

Jest możliwość aby gazownia założyła nam gaz już w 2006 r, jednak konieczne jest zebranie 200 deklaracji wśród mieszkańców Bojana!

Zbieraniem deklaracji będzie zajmowała się prawdopodobnie Fundacja ds rozwoju Bojana :) Ale o szczegółach poinformuje niedługo, bo mój Jarek uczestniczy w tych zebraniach i jest na bieżąco.

 

 

Mam nadzieje, że uda się uzbierać te 200 :([/b]

Ja chcę bardzooooooooooooooo. Marzy mi się piękny piec kondensacyjny.

No to zostało już 199 zgłoszeń.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miło wiedzieć że nie jestem odszczepieńcem i nie jedyny spędziłem lany poniedziałek na budowie. Razem z córką wstawialiśmy drzwi na poddaszu. Potem chodziła cały wieczór i mruczała pod nosem - "miałam się urodzić chłopcem" :D

 

Próbowałem Cię wczoraj odwiedzic, ale nie zdążyłem. Zanim doszliśmy Twój samochód zniknął .... :(

 

Po prostu jestem szybki jak błyskawica :D Juz niedługo bedziesz mógł mnie zastać 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grzeję "Turbokominkiem" Makrotermu, albo piecem olejowym Ulrich ED-23. :-?

Mocno przymierzam się do kominka Makrotermu , ciekawi mnie jaki model wybrałeś i u kogo . Jaka moc na ile metrów .No i najważniesze czy się sprawdza.

Pozdrówka :wink:

 

8) ... Najtańszy. 18 kW. Tylko się połakomiłem na szybę pirolityczną (+600 zł) i niepotrzebnie... Do ogrzania 100 m2 wystarcza, tak pi razy drzwi, 10 kW (w którymś Muratorze robili takie wyliczenia w zależnosci od izolacyjności ścian), ale ten zapas nie przeszkadza zbytnio.

Sprawdzać się sprawdza, nie było zimno, mimo nie zaizolowanego poddasza, a tylko on grzał... Puszcza czasem "smroda" na salony, jak się nie wyłączy centralki przed dowaleniem, centralkę ma paskudną, ale generalnie jest OK.

Zamawiałem przez "ARTUS"-a Pleskaczyńskich z Wrzeszcza, bo mają też Hepwortha, a na "Termikę" z Chwaszczyna byłem obrażony... Zapłaciłem 7300 z transportem (a ciężkie cholerstwo!) i ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlowik napisał: ...Podłogówka jest ogrzewaniem niskotemperaturowym (tak ze 40*C), więc najlepszy byłby jakiś piec kondensacyjny, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... Z kominka też daje się wycisnąć 40*C, ale trza się naumieć. :D

 

Nie trzeba żadnych specjalnych kotłów do podłogówki-za to musi byc sterowanie czyli rozdzielacz (przy wielu obwodach) lub zawór ograniczający zwany popularnie RTL-em-ogranicza to temp. do 20-50 stC.

 

Pewnie, że nie trzeba, ale do podłogówki kondensacyjne są najefektywniejsze.

I nie "musi być", ale dobrze gdy jest RTL... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grzeję "Turbokominkiem" Makrotermu, albo piecem olejowym Ulrich ED-23. :-?

Mocno przymierzam się do kominka Makrotermu , ciekawi mnie jaki model wybrałeś i u kogo . Jaka moc na ile metrów .No i najważniesze czy się sprawdza.

Pozdrówka :wink:

Mirosław kiedyś sama przymierzałam się do kominka z płaszczem (makroterm) i tak jak Wlowik polecam p. Pleskaczyńskiego, przy okazji zrobi Ci CO i hydraulikę a nawet odkurzacz centr. Ceny z tego co pamiętam też miał naprawdę przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...