Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... No nie! ?Nie mów ,że jestes jeszcze jednym "specem" od łapania podłogówki z powrotu grzejnika? Ograniczenie powrotu musi być (chyba że masz możliwość regulacji tego na kotle),bo wystarczy jedna awaria i zbyt gorąca woda wejdzie w węże...obawiam sie ,że może się to skończyć kuciem popękanej posadzki.

A propos ,kto Ci robił instalacje ?Taki gość z bmw?

 

:o ... A coś Ty się czepił grzejników ? Ja nie mam ani jednego... więc jakie ograniczenie powrotu ? (no, chyba, że masz na myśli tą powódź, co była, to ograniczenia powrotu do domu miałem... ale już wyschło.)

:o ... Dobrze zrobiony jastrych nie pęka od gorących węży, bo niby dlaczego ? Zbyt gorąca woda to jaka ? Rurki mają atest na 120*C, w turbokominku przy 92*C startuje wygaszanie... Jaka awaria ?

8) ... Czyżby jakieś aluzje do mojej Nubiry ? Sam robiłem. Fachowcy nie zdali egzaminu "do trzech razy sztuka..."

:D

Nie-po prostu zrozumiałem ,że zastanawiasz sie jak masz podłączoną podłogówkę (nie wiedziałem że to tylko jedyne źródło ciepła) ,że jest za ciepła. Woda w rurkach ma ograniczenie 95 stC ,a żeby ograniczyć jeszcze bardziej (do 50 st-tak jak byc powinno max) stosuje sie zawory mieszające (np esbe ,rtl,herz z kapilarą) .Co do nubiry nie mam nic (ja mam krasnalen scenica-czyli matiza) a hydraulik znajomy z Twoich okolic jeździ bmw-dlatego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam cene 2 m długości, sz cm szeroki, 180 KW, 1305 netto + kratka zalezy z czego od 600 do 1200, tyle ze nikt nic nie wie na ten temat i nie umie obliczyć jaki ja potrzebuje :cry: ogólna ..............

 

 

OLA - Raab-Karcher to jest bardzo dobra hurtownia. Sam tam kupiłem prawie pół domu :D O ile dobrze pamietam to od grzejników jest Pan Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kim rozmawiałam na temat grzejników, ale nie umial mi wyliczycz, czy podpowiedziec jaki powinnam miez grzejnik, ale skoro mówisz ze to dobra hurtownia to sie kiedys tam wybiore

 

Wyliczeń powinien dokonać instalator. Instalację CO powinnaś traktować jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam: przy renku (średnio drogo), Flopol w Rumii (średnio drogo), Koleczkowo-malutka ale dobre ceny. Poza tym w Renku w maju będą targi.

a i powstało coś nowego na drodze z Bojana do Kielna-nie byłam jeszcze.

 

Za Flopolem jak się skręci w prawo w ul. Obwodową jest niedaleko ładna szkółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy moglibyście podzielić się namiarami na polecaną ekipę od zabudowy poddasza płytami karton-gips? szukałem ale nic nie znalazłem na forum.. bardzo liczę na pomoc...

 

Już kiedyś pisałam, ale mogę jeszcze raz

 

Znalazłam takie namiary w moim notesie (oczywiście wypisane podczas lektury forum)

Adam Brejski tel .0601 - 670-420 (niestety nie zapisałam kto go polecał, coś mi sie kołacze że Ewa, ale równie dobrze mógłby być to ktoś inny)

Piotr Freitag tel. 0604 - 455 - 684 od Adamski

Kazimierz Feta tel. 677-34-92, 0604-207-291 od Chyciu

p.Sławomir tel 0506-795-286 od Pianiwo (jak napisała powoływać się na Iwonę z Lęborka)

 

Pagin też kogoś polecał, więc może któryś z tych wykonwców będzie się powtarzał.

 

Żaden z nich u mnie nic nie robił, bo do tego etapu jeszcze mi daleko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten sam problem. w warunkach Reknica napisała mi, ze musi być zbiornik szczelny, najlepiej z PCV, metalowy wykluczony.. W dodatku albo pod koniec tego roku albo w przyszłym będę miał już kanalizę. Wprowadzać się chcę na jesień więc być może czeka mnie kupowanie szamba na pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...