Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bylem dzisiaj w Gdyni w firmie sprzedajacej kominki Jotula, Dovre'a, Spartherma. Na pytanie o lazienke i ogrzewanie lazienkowe to stwierdzil ze ok, pod warunkiem ze w lazience nie ma wentylacji mechanicznej ktora w polaczeniu z cieplym nadmuchem z kominka powodowalaby niezle wirowanie i mozliwe ze cofanie zimnego powietrza. Jezeli chodzi o lazienke bez mocnej wentylacji to no problem.

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Jotula - ostatnio sie tu przekomarzalim. Jakby ktos byl jednak zainteresowany to na Wrzeszczu mowili ze do konca lutego bedzie promocja na wiekszosc modeli - ogolnie tak ~500PLN taniej na sztuce. Juz wiem ze wydam 4650, to jest jedyny mankament :sad: Montujacy obudowy mowili jednak, ze Jotul to Jotul. Jesli tylko mozna dac te troche wiecej to zeby akurat tu nie oszczedzac.

 

Ja tak tylko....

 

Pozdrawiam serdecznie

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca_V40: tez wczoraj slyszalem o tej promocji - ale facet nic nie mowil ze to tylko do konca lutego. To pewna wiadomosc?

Zachar: niestety nie slyszalem o Tarnawie.

Poszukalem w inecie i znalazlem takie dane:

 

TARNAWA WYTWÓRNIA ELEMENTÓW KOMINOWYCH, Sp. J. L.WAJDA,W.WAJDA,R.NAZIMEK

Mościckiego 197 D

33-100 Tarnów, woj. małopolskie

tel. (14) 621 13 65, (14) 622 05 75, fax: (14) 621 13 65, (14) 622 05 75

Maja swoja strone - http://www.tarnawa.com.pl

Moze to Ci cos da? Jesli to oni to moze podadza swojego dystrybutora na Pomorze.

 

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już mi przysłali adres dystrybutora i cennik -cenowo całkiem nieźle.

Mam stęple jak by ktoś potrzebował. Szukam siatki ogrodzeniowej i bramy garażowej -może coś możecie polecić?

Robiłem przegląd ofert okien -ceny bardzo podobne -ale do końca lutego promocyjnie udało mi się wynegocjować upusty do 25% !!!. Teraz jest naprawdę dobry czas na kupowanie okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZEKLE - wielkie dzięki za nr tel. rozeznam się jeszcze w terenie w tej sprawie. Jak nie znajdę nic innego to pewnie do niej uderzę.

 

IVO - z tego co mówisz to nie ma co czekać,bo i tak nic to nie zmieni - więc zlecam wykonanie mapki do celów projektowych za 400 bez Vat w Kartuzach - jak ktoś jest zainteresowany mogę dać namiary.Bardzo mi pomogłaś - tkże wielkie dzięki.

 

KODI - będziemy w kontakcie - jakby co to odezwę się do Ciebie.

 

MOŻE będę upierdliwy z tym ogrzewaniem kominkowym łazienki - ale w lutowym MURATORZE znów o tym piszą w specjalnym dodatku, gdzie ponownie przeczytałem, że nie jest zalecane. No chyba, że jednak mają złe dane, bądź nie kontaktowali się ze specjalistami od JOTULA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent: niestety ten artykul to CALKOWITY przedruk z wczesniejszego artykulu o rozprowadzeniu ogrzewania kominkowego. Niestety w redakcji nie postarali sie. Dalej jestem w kropce. Tylkoze teraz info (tak jak zreszta pisalem wczesniej) o mozliwosci doprowadzenia ograzewania kominkowego do lazienki jest nie tylko z salonu Jotula z Gd. Wrzeszcza a takze z innego (facet sprzedaje Jotula, Spartherma i jakies francuskie) z Gdyni Redlowa. Ogolnie wydaje mi sie ze problem pojawia sie jak w pomieszczeniu "mokrym" (lazienka, kuchnia) jest wentylacja mechaniczna, ktora moze powodowac wlasnie wspominane przez Muratora cofanie zapachow do salonu.

Pozdrawiam

Adamski

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - to tylko była mała dygresja - wybór należy do Ciebie. Jednak wrto czasami zastanowić się, aby w przyszłości być zadowolonym z tego co się zrobi!

Pozdrawiam porannych forumowiczów - widzę, że nie tylko ja od samego rana tu wpadają?

Tak w ogóle przypomnij mi co budujesz - jaki projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje Manuele - projekt z Archipelagu.

Co do kominka to jeszcze nie wiem czy rzeczywiscie bedzie z niego ogrzewanie w lazience. Pogadam z instalatorami moze powiedza u kogo cos takiego robili i bedzie mozna zweryfikowac.

Niestety moja budowa sie odwleka. Woda bedzie dopiero w kwietniu, maju. Mam nadzieje tylko ze to ostateczny termin.

 

Docent - czy u Ciebie z okienka widac tez slonce? Mam nadzieje ze sloneczko sie utrzyma przez weekend.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej trójmiejscy!

Krótkie pytanie:

czy ktoś coś wie na temat okien f-my Bracia Bertrand (Wejherowo).

Po wielu tygodniach zbierania ofert i oglądania w naturze - wydają mi się dość atrakcyjni (profil 5-komorowy GEALAN, okucia MACO TREND, ładna okleina drewnopodobna i ciekawa stylistyka) - niezłą wystawkę można zobaczyć w Rumi.

Pozdrawiam - cez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wymianie doswiadczen pojawil sie watek Spoldzielnia forumowa. Co myslicie o tym? Moze warto byloby sie dogadac i zrobic zamowienie zbiorcze? Co Wy na to?

Sporo osob sposorod nas mysli o budowie na wiosne. Moze moglibysmy uzyskac upusty od hurtowni.

Kodi, Zachar: Wy macie doswiadczenie w negocjacjach z hurtowniami, jak myslicie? Robimy jakies spotkanie?

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania to jestem jak najbardziej za (chociaż już od 2 tygodni jadę z Kodim do Sebastiana :wink: ). Co do wspólnego kupowania jestem na etapie wyszukiwania materiałów i ekip do wykończeniówki, więc można pogadać chociaż nie wiem jak to będzie bo z tego co czytam dużo jest rozbieżnych pomysłów na materiały.

Prawdopodobnie za tydzień jadę do Tarnowa -może obejrzę Tarnawę to opiszę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - pomysł jest ok. tylko obawiam się, że ciężko to będzie zrealizować. Jedyne o możną zaaplikować do jeśli ktoś zdecyduje się na jakis materiał niech pisze na forum. może ktoś też będzie go potrzebował. Jeśli o mnie chodzi to muszę sprzedać mieszkanie a dopiero potem zacznę myśleć o budowaniu. Zresztą Beata mówi, aby trochę spowolnić i pobudowac trochę z bieżących pieniędzy, aby nie pozbywac się na wariata mieszkania.

 

Zachar - ciągle czekam na wieści. Zerknij na te kominki. Interesują mnie z półokrągłą szybą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAMSKI - Co prawda już po weekendzie, jednak słońca w nimm nie było. W sobotę z koleżanką małżonką podziwialiśmy świeżo zbudowany dom u mojego sąsiada z działki - żonka była zachwycona. A słoneczko jak najbardziej podziwiam - tylko szkoda, że okienko nie jest moje lecz gościa od którego wynajmuję mieszkanie. Pomysł ze spółdzielnią jest OK, może coś z tego wyniknie. Pozdrowieni.

 

KOdi - jak widzisz jestem na forum, jeśli jesteś - to może wyraziłbyś opinię co do naszej rozmowy z piątku - będę czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...