Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A propos wymienionych fachowców to Pan Sławek od Pianiwo umówił się ze mną na wizytę i niedlugo będzie miesiąc jak ani widu ani slychu - może to ja mam pecha, bo żaden z polecanych przez Was fachowców "nie wypalił" a mówią, że nie ma pracy :)) pozdrawiam Ewa

Ewa daj pelna liste "flachowcow", nastepni beda ich omijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin - myślę, że to nie jest dobry pomysł, dlatego, że każdy ma co innego do wybudowania lub remontu. Akurat wymieniony Pan Sławek się do tej pory nie zgłosił , od innego z kolei usłyszałam tylko, że jest słaby zasięg i nie raczył oddzwonić , a więc widać mu nie zależało. Ja akurat szukam budowlańca do remontu przy którym trzeba się więcej "nazginać" niż jest metrów do zrobienia - i szukam kogoś kto zrobi to kompleksowo a więc z materiałami i jak wszyscy w przyzwoitej cenie a na ogół wszyscy się krzywią i tylko stany surowe chcą zrobić a potem chcą mi "podsyłać" następnych fachowcow. Na razie wyceny, które dostaję są równe a więc podejrzewam, że kosztorysy robione schematem z tego samego programu a więc ceny dla mnie jak dla developera. Mam doświadczenie z szukaniem dekarzy - dwa dachy wg kosztorysów jaki wtedy obowiązywał nasze administracje z najtańszego materiału były dwa razy wyższe, niż cena za który zrobiliśmy dachy (Braas podwójne S, kominy klinkierowe, opierzenia ze szwedzkiej stali powlekanej, rynny plastikowe) . A więc jestem raczej nastawiona negatywnie do tego rodzaju kosztorysów, zwłaszcza, że jak pytam to tak właściwie ile za metr, albo jak długo to Panu zajmie to mają dziwne miny.

W tej chwili czekam na dwie oferty budowlańców - ale nie znanych na forum. Zobaczymy .

Ale mimo wszystko dziękuję za namiary, bo od 3 miesięcy mam nadzieję, że jednak z kimś się dogadam . Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grzeję "Turbokominkiem" Makrotermu, albo piecem olejowym Ulrich ED-23. :-?

Mocno przymierzam się do kominka Makrotermu , ciekawi mnie jaki model wybrałeś i u kogo . Jaka moc na ile metrów .No i najważniesze czy się sprawdza.

Pozdrówka :wink:

Mirosław kiedyś sama przymierzałam się do kominka z płaszczem (makroterm) i tak jak Wlowik polecam p. Pleskaczyńskiego, przy okazji zrobi Ci CO i hydraulikę a nawet odkurzacz centr. Ceny z tego co pamiętam też miał naprawdę przyzwoite.

Witaj,

zastanawiam się nad zamonotowaniem u siebie rownież Makrotermu, czy możesz podesłać namiary na p.Pleskaczyńskiego.

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTOREK19:00

 

Zapraszamy młodzież, ich rodziny, przyjaciól, wszystkich, którzy chcą się

wspolnie pomodlić w intentcji OJCA ŚWIĘTEGO jutro tj we wtorek 5 kwietnia o godz. 19.00. Prosimy o wzięcie ze sobą białych świec. Po spotkaniu o 19.00 pod pomnikiem młodzież pojedzie na Długi Targ aby o godz. 20.30 wraz z harcerzami modlić się w intencji Papieża.

 

20:30

Z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku we wtorek, 5 kwietnia 2005 roku o godzinie 20.30 na Długim Targu, odbędzie się wspólna modlitwa w intencji Papieża. Program spotkania przygotowali gdańscy harcerze. Wszystko rozpocznie się od wspomnień pielgrzymki Ojca Świętego do Gdańska w 1987 roku, później zaplanowano Apel Jasnogórski i czytanie wybranych fragmentów poezji Jana Pawła II (jeden z fragmentów będzie czytał prezydent Paweł Adamowicz).

Punktualnie o 21.37 (godzina śmierci papieża) odśpiewana zostanie przez harcerzy pieśń pożegnalna "Idzie Noc". Ponieważ całą uroczystość zaplanowano przy pochodniach, wyłączone zostaną latarnie przy Długim Targu.

 

ŚRODA 20:00

Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich na to nabożeństwo, które odbędzie się dnia 6.IV(środa) o godz.20.00 w kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu, który znajduje się przy ulicy ks. Józefa Zator Przytockiego 3 (kiedyś Mireckiego- niedaleko stacji kolejki SKM).

Prosimy zabrać ze sobą świece, które zostaną zapalone w trakcie czuwania na znak naszej jedności z Ojcem Świętym. Planujemy również, abyśmy na nabożeństwo przynieśli żółte, bądź białe tulipany, a po czuwaniu udali się pieszo pod pomnik Jana Pawła II na Zaspie i złożyli mu w ofierze kwiaty, świece oraz modlitwę.

 

CZWARTEK

W czwartek 7 kwietnia - Msze św. pogrzebowe za śp. Papieża Jana Pawła II na Placu Trzeciego Tysiąclecia - przed Pomnikiem Jana Pawła II o godz. 9.00,17.00 i 20.00. Parafia Opatrzności Bożej

 

PIĄTEK 10:00

W piątek, 8 kwietnia 2005 roku, z inicjatywy księdza arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego i prezydenta Gdańska, w Katedrze w Oliwie przy ulicy Cystersów 15 (świątyni położonej nie opodal Domu Papieskiego, gdzie podczas pielgrzymek do Gdańska mieszkał Ojciec Święty) oraz na placu przed Katedrą, ustawione zostaną telebimy, na których wierni od godziny 10.00 będą mogli oglądać uroczystości pogrzebowe z Rzymu. Tego dnia przy Katedrze zapalmy również świeczkę w intencji papieża Jana Pawła II.

 

SOBOTA 20:00

Wszystkich młodych archidiecezji gdańskiej zapraszam na modlitwę w intencji +Ojca Świętego Jana Pawła II 'Młodzi Ojcu Świetemu" w sobotę o godz. 20.00 na Westerplatte - miejscu spotkania Papieża z młodzieżą 12 czerwca 1987 roku.

 

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkimi możliwymi kanałami (e-mail; sms, telefon, inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do WAKMENa!

Pisalem juz kiedys (nie wiem czy nie w zeszlym roku) abys dokleil mnie do mapki forumowiczow. Do dzis mnie nie ma. Czyzbym byl niegodzien :cry:

Człowieku sorki z całego serca ale mam tyle spraw na głowie, że czasami zapominam jak się nazywam. Szukanie materiałó, narodziny syna, opieka nad Żoneczkę (złapała doła) i syneczkiem, przeprowadzka do Teśció , a jeszcze praca zawodowa.

Obiecuję dzisiaj, albo najpóźniej jutro przysiądę i zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecności pojawiam się i oświadczam, ze u mnie zaczyna się powoli sezon budowlany :)

 

Markus- co do Twojego pytania o Fundacje Rozwoju Bojana, to jak na razie nie ma "tajnych zebrań" :) Mój Jarek na ostatnim zebraniu dostał zadanie walki o kanalizacje w Bojanie. Jak będzie następne potajemne spotkanie to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIERGA - chodzi mi o to, że w ramach aktualnie obowiązujących przepisów podatkowych każdy z nas może odprowadzić 1% zapłaconego podatku na rzecz tzw. "Organizacji pożytku społecznego". Fundacja, jeżeli będzie posiadała statut i zostanie zarejestrowana stanie się taką organizacją. Pieniądze bęzie można przeznaczyć na drogi i na kanalizację. Tak już robią na Osowej, a głównym menago tego pomysłu jest właściciel planetobusów.

Największym zadaniem będzie akcja informacyjna i przekonanie mieszkańców Bojana, aby podjęli "jedynie słuszną decyzję" i poinformowali w przyszłym roku US, gdzie ma oddać ten 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...