Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mirosław podziwiam Cię. Jak Ty to wszystko ogarniesz- tyle frontów robót w jednym czasie. Z doświadczenia wiem, że co się nie przypilnuje dokładnie to nie będzie zrobione dobrze. Wykonawcy to oczywiście nie amatorzy, ale szukają skrótów kiedy mają okazję.

Jak do tej pory jedyny wyjątek to p. Serafin (ten od wylewek) - przyjechałem następnego dnia po skończonej pracy: kasa, uścisk ręki i szeroki uśmiech zadowolenia na mojej twarzy.

A na marginesie -fajnie, że tak Ci rośnie budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdecydowałm się na jednego i drugiego i mam nadzieję że będzie bez poślizgów. Troche mnie zaniepokoiliście p. Toporkiem. Teoretycznie ma zacząć u mnie w środę lub czwartek... Ale faktycznie sam przyznał, że domki to dla niego żaden interes 8) Powiedziałam, żeby sobie trochę urozmaicił :lol: a nie tylko wielkie, proste, nudne powierzchnie (właśnie kończą centrum handl. w Olsztynie). Jak już się tak umawiamy to chyba mnie nie wystawi? Aha, biorę wraz z materiałami. Jak było u Was?

Gwizdki, ja brałam z materiałami, nawet styropian na posadzki brałam częściowo od niego, bo miał dobre ceny. Jak już się z nim konkretnie umówiłaś, to myślę, że nie wystawi Cię do wiatru :roll: (u mnie był punktualny).

 

Wow, właśnie policzyłam ile wydam na posadzki: za niewiele ponad 221 m kw. razem z materiałem: prawie 9 tys. ??? :o Czy ja dobrze liczę? Czy to faktycznie kasa tego rzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki, nie pamiętam dokładnie ile płaciliśmy za m2, ale chyba coś 21zł plus styropian. Z tego co pamiętam, to p.Toporek nie był drogi. Hmm nie wiem co dokładnie rozumiesz pod pojęciem:"z materiałami"? I jaką grubą będziesz mieć wylewkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych oknami.

 

Jestem obecnie na etapie zakupu okien. Dostałem kilka ofert. Najciekawsze oferty (cenowo) były z:

1. Inter KFS - profil TROCAL_Innonova_70

2. Bud Mor z Władysławowa - za całość okien

 

1 i 2 oferta są zbliżone cenowo, ale najlepsza (o prawie 3.000 zł mniej) jest oferta firmy Lider Plast z Ostródy http://www.liderplast.pl

 

Mam do was pytanie - czy ktoś zamawiał okna z tej firmy lub ma okna z profili Gealan 4000.

A i jeszcze pytanko - co sądzicie o szybach P4 - czy jest sens ich zakupu.

Jeden sprzedawca mówił mi że wystarczą szyby P2 lub nawet tzw. bezpieczne.

 

p.s. Jeżeli są jeszcze inne osoby zainteresowane kupnem okien z firmy Lider Plast to może udałoby się nam razem wynegocjować większe rabaty!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych oknami.

 

Jestem obecnie na etapie zakupu okien. Dostałem kilka ofert. Najciekawsze oferty (cenowo) były z:

1. Inter KFS - profil TROCAL_Innonova_70

2. Bud Mor z Władysławowa - za całość okien

 

1 i 2 oferta są zbliżone cenowo, ale najlepsza (o prawie 3.000 zł mniej) jest oferta firmy Lider Plast z Ostródy http://www.liderplast.pl

 

Mam do was pytanie - czy ktoś zamawiał okna z tej firmy lub ma okna z profili Gealan 4000.

A i jeszcze pytanko - co sądzicie o szybach P4 - czy jest sens ich zakupu.

Jeden sprzedawca mówił mi że wystarczą szyby P2 lub nawet tzw. bezpieczne.

 

p.s. Jeżeli są jeszcze inne osoby zainteresowane kupnem okien z firmy Lider Plast to może udałoby się nam razem wynegocjować większe rabaty!?

 

 

Ja mam Gealany 4 komorowe (S8000) półzlicowane, dwukolorowe. Kupowałam u Braci Bertrand z Luzina. W domu jeszcze nie mieszkam ale póki co jestem zadowolona. A okna są piękne! :D ja zdecydowałam się na nich, bo mieli pozytywne opinie na forum więc nawet nie uderzałam po Gealany gdzie indziej. Drugą opcją był Vetrex, ale to już inne profile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Ja szukałam swego czasu działki w Wiczlinie i zrezygnowałam.Okolica taka se :cry:dookoła same rudery, u nas w koncu staneło na kOleczkowie.Zycze powodzenia

 

Również szukając działki rozważałem Wiczlino. Wnioski: drogo, brak infrastruktury (drogi, woda, prąd, kanaliza) podobnie jak na wsi, ceny wysokie, okolica delikatnie mówiąc "taka se". Zdecydowałem kupić działkę "za miedzą" czyli w Bojanie (3 km od Wiczlina polna drogą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Formumowicze!

 

Tak więc reasumując, planuję zakup działki i jeśli ktoś w Was "nabył, drogą kupna" ten przemiły własny kawałek szczęścia, niezmiernie będę zobowiązany za informacje, szczególnie cenowe, choć nie tylko.

 

Pozdrawiam

 

Ja szukałam swego czasu działki w Wiczlinie i zrezygnowałam.Okolica taka se :cry:dookoła same rudery, u nas w koncu staneło na kOleczkowie.Zycze powodzenia

 

Również szukając działki rozważałem Wiczlino. Wnioski: drogo, brak infrastruktury (drogi, woda, prąd, kanaliza) podobnie jak na wsi, ceny wysokie, okolica delikatnie mówiąc "taka se". Zdecydowałem kupić działkę "za miedzą" czyli w Bojanie (3 km od Wiczlina polna drogą).

Uff, myslałam ze tylko ja sfiksowałam :p ale jak zobaczyła miejscowa ludnosc pod sklepem, to troche zwatpiłam.....no i prawie wszedzie te rudery.Zasatanawiałm sie dlaczego jest taka róznica na plus jezeli chodzi o Koleczkowo i Bojano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących,

Zakończyłem ocieplenie budynku i pozostało mi sporo styropianu, którego chciałbym się pozybyć...

styropian frezowany FS15 firmy SWISSPOR produkt POLMAR (fachowcy chwalili ponoć bardzo równy).

grubość 12 cm mam około 15 balotów

frubość 10 cm mam 3 baloty

Proponuję cenę dużo nizszą niż w hurtowniach 30 zł/balot (i jeszcze do uzgodnienia)

Budowa w Dobrzewinie koło Chwaszczyna.

Zainteresowanych proszę o telefon: 608-46-66-03

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, myslałam ze tylko ja sfiksowałam :p ale jak zobaczyła miejscowa ludnosc pod sklepem, to troche zwatpiłam.....no i prawie wszedzie te rudery.Zasatanawiałm sie dlaczego jest taka róznica na plus jezeli chodzi o Koleczkowo i Bojano

 

Chyba na minus (cenowy) :wink: Bojano to wieś w gminie Szemud. Wiczlino to Gdynia. Widać Gdynia tak sobie inwestuje w ten region. Przynajmniej jak na razie. Bojano ponadto swego czasu było trochę "protegowanym" władz gdyńskich (vide dom Cegielskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, ciężkie to przeliczanie :wink: Ale to chyba circle about. Trochę mniej płaciliście, a więcej metró, ale styropianu było też znacznie mniej od p. T. Na czym polega odbiór pracy? Chodzę z piłką i patrzę czy się nie stacza w któryś róg? :wink:

Odbiór pracy...hmm ja szalałam z 2-metrową poziomicą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, ciężkie to przeliczanie :wink: Ale to chyba circle about. Trochę mniej płaciliście, a więcej metró, ale styropianu było też znacznie mniej od p. T. Na czym polega odbiór pracy? Chodzę z piłką i patrzę czy się nie stacza w któryś róg? :wink:

Odbiór pracy...hmm ja szalałam z 2-metrową poziomicą :wink:

 

z poziomicą i banknotem 100-złotowym :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich: nie pamiętam ale ktoś podawał namiary na kominkarza(chyba gosia@)tzn. chodzi mi o obudowę. No i oczywiście w miarę tanio, bo kwota 5tys :o mnie załamuje :cry: Ach i przy okazji czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego kowala- chodzi o płot i balkon.

Kingaa, do Ciebie też mam prośbę, czy mogłabyś mi podać namiary na brukarza (bo chyba też go polecałaś a ja jakoś nie spisałam telefonu :oops: ) Zgóry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, ciężkie to przeliczanie :wink: Ale to chyba circle about. Trochę mniej płaciliście, a więcej metró, ale styropianu było też znacznie mniej od p. T. Na czym polega odbiór pracy? Chodzę z piłką i patrzę czy się nie stacza w któryś róg? :wink:

Odbiór pracy...hmm ja szalałam z 2-metrową poziomicą :wink:

 

z poziomicą i banknotem 100-złotowym :-) ?

Noo...prawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingaa, do Ciebie też mam prośbę, czy mogłabyś mi podać namiary na brukarza (bo chyba też go polecałaś a ja jakoś nie spisałam telefonu :oops: ) Zgóry dziękuję.

 

Ależ proszę Cię bardzo:

607 689 799 Stefan Krauze

Namiary mam od Benicio, u niego też robił i coś mi się majaczy, że jeszcze u kogoś z forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...