Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Załatwiam sobie wodę i dziś zadzwoniłem w sprawie wydania warunków i załatwienia innych formalności. Wszystko jest OK. tylk okazało się że jest jakiś komitet kanalizacyjny (czy coś w tym stylu) i muszę uzyskać od nich zgodę i podłączenie się do wodociągu oraz zwrócić im koszty. Czy ktoś z was też miał taką sytuację? Ile zapłaciliście jako zwrot kosztów?

 

Czy 600 zł za projekt przyłącza wodnego to dużo?

Płacę jeszcze za aktualną mapę do celów projektowych - 450 zł

Wydanie warunków - 30 zł

 

Ile płaciliście za wykonanie przyłacza i odbiór przyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ah, ciężkie to przeliczanie :wink: Ale to chyba circle about. Trochę mniej płaciliście, a więcej metró, ale styropianu było też znacznie mniej od p. T. Na czym polega odbiór pracy? Chodzę z piłką i patrzę czy się nie stacza w któryś róg? :wink:

Odbiór pracy...hmm ja szalałam z 2-metrową poziomicą :wink:

 

z poziomicą i banknotem 100-złotowym :-) ?

 

 

O co chodzi z tym 100 zł banknotem? Zakłady z posadzkarzem gdzie równo, a gdzie nie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich:Ach i przy okazji czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego kowala- chodzi o płot i balkon.

 

Ja planowałam (i wciąż planują) skorzystać z usług niejakiego pana Wyzga (Wyzgi?) - 682 12 17. Koleżanka zachwalała... Ale prawdę mówiąc jeszcze efektów pracy na własne oczy nie widziałam. Popytać można, a nuż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich: nie pamiętam ale ktoś podawał namiary na kominkarza(chyba gosia@)tzn. chodzi mi o obudowę. No i oczywiście w miarę tanio, bo kwota 5tys :o mnie załamuje :cry: Ach i przy okazji czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego kowala- chodzi o płot i balkon.

Kingaa, do Ciebie też mam prośbę, czy mogłabyś mi podać namiary na brukarza (bo chyba też go polecałaś a ja jakoś nie spisałam telefonu :oops: ) Zgóry dziękuję.

Tak, dawałamnamiar na goscia co sie troche wymadrza, ale jest prawdziwym profesjonalista,nazywał sie chyba Kesik?na Żrodlanej, pózniej poszukam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa: czy zastanawiałaś się jak ustrzec się przed odbarwieniami, no wiesz jak stoi doniczka i świeci słońce to po pewnym czasie w tym miejscu robi sie bielszy placek. Czy można to wyeliminować? (ta wiem, nic nie stawiać ;) )

Mam juz część parapetów które sama bejcowałam i lakierowałam (na orzechowo). Po 2 latach nie widzę odbarwień i śladów po wodzie. Tzn. ślady są jak zostawię krople wody do wyschnięcia ale potem schodzą w trakcie ścierania kurzu. To są takie "normalne" parapety, chociaż dosyć nasłonecznione. Nie wiem jak będzie z ogromniastymi wykuszami od południa. Ale z tego co pamiętam u moich rodziców najgorsza była właśnie woda z doniczek-trzeba więc zainwestować w podstawki lub osłonki i w razie czego często przesuwać kwiatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukając działki rozważałem Wiczlino. Wnioski: drogo, brak infrastruktury (drogi, woda, prąd, kanaliza) podobnie jak na wsi, ceny wysokie, okolica delikatnie mówiąc "taka se". Zdecydowałem kupić działkę "za miedzą" czyli w Bojanie (3 km od Wiczlina polna drogą.

 

Czołem,

 

a możecie zdradzić sekret ile za tą miedzą osztują działki?

 

Pozdrawiam

Herman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa: czy zastanawiałaś się jak ustrzec się przed odbarwieniami, no wiesz jak stoi doniczka i świeci słońce to po pewnym czasie w tym miejscu robi sie bielszy placek. Czy można to wyeliminować? (ta wiem, nic nie stawiać ;) )

Mam juz część parapetów które sama bejcowałam i lakierowałam (na orzechowo). Po 2 latach nie widzę odbarwień i śladów po wodzie. Tzn. ślady są jak zostawię krople wody do wyschnięcia ale potem schodzą w trakcie ścierania kurzu. To są takie "normalne" parapety, chociaż dosyć nasłonecznione. Nie wiem jak będzie z ogromniastymi wykuszami od południa. Ale z tego co pamiętam u moich rodziców najgorsza była właśnie woda z doniczek-trzeba więc zainwestować w podstawki lub osłonki i w razie czego często przesuwać kwiatki :)

 

 

a miałam plan nie bejcować a tylko polakierować i zostawić je takie jasne. Ale właśnie zważywszy na doświadczenia z półkami... Chyba że były polakierowane nie tym lakierem co trzeba. No nic, popytam w sklepach, może są jakieś "mocniejsze" preparaty zabezpieczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących,

Zakończyłem ocieplenie budynku i pozostało mi sporo styropianu, którego chciałbym się pozybyć...

styropian frezowany FS15 firmy SWISSPOR produkt POLMAR (fachowcy chwalili ponoć bardzo równy).

grubość 12 cm mam około 15 balotów

frubość 10 cm mam 3 baloty

Proponuję cenę dużo nizszą niż w hurtowniach 30 zł/balot (i jeszcze do uzgodnienia)

Budowa w Dobrzewinie koło Chwaszczyna.

Zainteresowanych proszę o telefon: 608-46-66-03

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukając działki rozważałem Wiczlino. Wnioski: drogo, brak infrastruktury (drogi, woda, prąd, kanaliza) podobnie jak na wsi, ceny wysokie, okolica delikatnie mówiąc "taka se". Zdecydowałem kupić działkę "za miedzą" czyli w Bojanie (3 km od Wiczlina polna drogą.

 

Czołem,

 

a możecie zdradzić sekret ile za tą miedzą osztują działki?

 

Pozdrawiam

Herman

Za miedzą na dzien dzisiejszy ok 65 000 za m2.Zobacz Kielno, maja nizsze ceny,a dobra infrastrukture
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również szukając działki rozważałem Wiczlino. Wnioski: drogo, brak infrastruktury (drogi, woda, prąd, kanaliza) podobnie jak na wsi, ceny wysokie, okolica delikatnie mówiąc "taka se". Zdecydowałem kupić działkę "za miedzą" czyli w Bojanie (3 km od Wiczlina polna drogą.

 

Czołem,

 

a możecie zdradzić sekret ile za tą miedzą osztują działki?

 

Pozdrawiam

Herman

Za miedzą na dzien dzisiejszy ok 65 000 za m2.Zobacz Kielno, maja nizsze ceny,a dobra infrastrukture
Upsss 65 zł :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos z was namiary na dobrego,taniego architekta z okolic Gdyni.Albo podpowiedzcie gdzie sprzedaja tanie gotowe projekty .

 

Janusz Kempka 504 024 798

mieszka w Gdańsku. Robił mi projekt indywidualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie namiar na jakiegoś dobrego i niedrogiego hydraulika, który będzie potrafił podłączyć piec Vaillant z zamkniętą komorą spalania z zasobnikiem i ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym?

Musiałem pogonić już dwóch speców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...