Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ile za metr bierze bo oni chyba tak biora nie?

 

Jak ktoś chce za metr to lepiej od razu szukaj innego. Zrobi jedną kreskę dłuższą o cm i już tysiac złotych więcej do zapłaty? Z architektem umawiasz sie na konkretną kwotę. Mówisz czego oczekujesz a on mówi ile to bedzie kosztować. Mnie kosztowało 6tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile za metr bierze bo oni chyba tak biora nie?

 

Jak ktoś chce za metr to lepiej od razu szukaj innego. Zrobi jedną kreskę dłuższą o cm i już tysiac złotych więcej do zapłaty? Z architektem umawiasz sie na konkretną kwotę. Mówisz czego oczekujesz a on mówi ile to bedzie kosztować. Mnie kosztowało 6tyś.

 

Architekt bierze za zakres projektu. Projekt składa się z:

1. Projekt zagospodarowania działki - czyli prosto mówiąc mapka na której wrysowany jest dom, rzędne terenu, dojazd do działki (mogą być ale nie muszą przyłącza czyli woda, prąd, gaz itd. - obecnie przyłącza nie są wymagane w projekcie do pozwolenia na budowę, wystarczą warunki techniczne gestorów sieci). Na cene tego elementu projektu wpłynie to czy w projekcie będą przyłącza czy nie. Jeżeli na tym etapie zlecimy projekt przyłączy, wówczas architekt zatrudni dla nas projektantów branżowych, którzy wykonują projekty przyłączy i uzgadniają je z gestorami sieci - to oczywiście kosztuje więcej niż sam projekt zagospodarowania działki bez przyłączy.

Aby do tego etapu przystąpić potrzebujesz: mapy do celów projektowych, decyzji o warunkach zabudowy lub aktualnego planu miejscowego, jeżeli chcesz wykonać projekty przyłaczy musisz posiadać warunki techniczne od gestorów sieci.

2. Projekt budowlany - to projekt zawierający rzuty, przekroje, elewacje naszego domku - ten element projektu znajduje się w tak zwanych projektach typowych. Na cene tego elementu wpłynie to czy na tym etapie zlecimy wykonanie instalacji wewnętrznych (elektryczna, sanitarna, wod-kan). Projekty tych instalacji nie sa wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę (jedynie w formie opisowej). Oczywiście lepiej projekty tych instalacji posiadać ale to może więcej kosztować. Na cene tego etapu projektu może również wpłynąć czy życzymy sobie posiadać rozwiązania detali np. jakiś specyficzny i wyjatkowy detal balustrady, czy na tym etapie bedziemy chcieli uzyskać kosztorys czy nie, lub też czy będziemy chcieli otzymać projekt aranżacji wnętrz np. dobranie matriałów na podłogi, sciany itp.

Jak widać samo słowo "projekt" może oznaczać bardzo wiele ze względu na zakres prac. Inaczej kosztuje projekt minimum, czyli taki który służy do uzyskania pozwolenia na budowę a inaczej projekt, w którym rozwiązane są wszystkie detale, których rozwiązanie nie jest wymagane do pozwolenia na budowę.

Warto też abyś zapytał architekta czy i za ile będzie gotowy pełnić nadzory autorskie na Twojej budowie - nadzór autorski polega na wizytach architekta na budowie, podczas których architekt odpowiada na pytania wykonawcy jak wykonać taki czy inny detal, architekt dba o to by dom był wykonany zgodnie z projektem.

Strasznie się rozpisałem, ale zanim się dogadasz z architektem dowiedz sie co wzamian otrzymujesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących,

Jestem nudny już z tym swoim ogłoszonkiem :) ale może znajdę chętnego..

Zakończyłem ocieplenie budynku i pozostało mi sporo styropianu, którego chciałbym się pozybyć...

styropian frezowany FS15 firmy SWISSPOR produkt POLMAR (fachowcy chwalili ponoć bardzo równy).

grubość 12 cm mam około 15 balotów

frubość 10 cm mam 3 baloty

Proponuję cenę dużo niższą niż w hurtowniach 30 zł/balot (i jeszcze do uzgodnienia)

Budowa w Dobrzewinie koło Chwaszczyna.

Zainteresowanych proszę o telefon: 608-46-66-03

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ PAGIN

jestes juz pobudowany w Połchowie czy przymiezasz sie dopiero tak jak ja.

Witaj Fafik,

Stan jak na zdjeciach w albumie

Pozdrowienia

Wiesz,bylem dzis w gminie i baba mi powiedziala ze tem gdzie chce sie budowac niema miejscowego planu zagospodarowania,a 10 dni temu mowila co innego.bede musial ok pol roku czekac na pozwolenie.ale moze ja ja zle zrozumialem,przeciez obok sasiad zaczal miesiac temu sie budowac.te papierzyska zalatwiac to jakas paranoja.kompletnie nierozumiem tej urzedowej gadki.i ta kobieta kieruje mnie do jakiegos innego faceta z Polchowa ktory calkiem niedaleko sprzedaje dzialki z aktualnym planem.Przeciez to ta sama wies,tu jest plan a sto metrow dalej niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ PAGIN

jestes juz pobudowany w Połchowie czy przymiezasz sie dopiero tak jak ja.

Witaj Fafik,

Stan jak na zdjeciach w albumie

Pozdrowienia

Wiesz,bylem dzis w gminie i baba mi powiedziala ze tem gdzie chce sie budowac niema miejscowego planu zagospodarowania,a 10 dni temu mowila co innego.bede musial ok pol roku czekac na pozwolenie.ale moze ja ja zle zrozumialem,przeciez obok sasiad zaczal miesiac temu sie budowac.te papierzyska zalatwiac to jakas paranoja.kompletnie nierozumiem tej urzedowej gadki.i ta kobieta kieruje mnie do jakiegos innego faceta z Polchowa ktory calkiem niedaleko sprzedaje dzialki z aktualnym planem.Przeciez to ta sama wies,tu jest plan a sto metrow dalej niema?

 

i to właśnie nazywa się kumoterstwo, w Kingsajzie była za to JAJCARNIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ PAGIN

jestes juz pobudowany w Połchowie czy przymiezasz sie dopiero tak jak ja.

Witaj Fafik,

Stan jak na zdjeciach w albumie

Pozdrowienia

Wiesz,bylem dzis w gminie i baba mi powiedziala ze tem gdzie chce sie budowac niema miejscowego planu zagospodarowania,a 10 dni temu mowila co innego.bede musial ok pol roku czekac na pozwolenie.ale moze ja ja zle zrozumialem,przeciez obok sasiad zaczal miesiac temu sie budowac.te papierzyska zalatwiac to jakas paranoja.kompletnie nierozumiem tej urzedowej gadki.i ta kobieta kieruje mnie do jakiegos innego faceta z Polchowa ktory calkiem niedaleko sprzedaje dzialki z aktualnym planem.Przeciez to ta sama wies,tu jest plan a sto metrow dalej niema?

Ten gosc co ma aktualny plan to gosc od ktorego kupilem dzialke. Plan zrobil za swoje pieniadze bo ma ok 40 dzialek do sprzedania. Niedawno polozyl wode w drodze wzdluz dzialek. Podobno do konca roku ma byc trafo i energia. Kanalizacja bedzie do polowy 2008 roku w calej gminie. Gazu ani widu ani slychu. Slychy o gazie moga sie zaczac gdzie w 2008 roku. A realizacja?. Neptun jeden wie. Ot i w ten prosty sposob poznales zycie wsi od podszewki :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czytam te wasze posty to tak sobie mysle dwa swiaty. Ja kupilem dzialke Juszkowie k/Pruszcz, mala wioska, ale wszystko jest. Ja za moja dzialke placilem 50zl/m i jest woda, prad w drodze, teraz stawiaja skrzynki, chyba lada chwila beda jechac z gazem, a kanalize bede musieli ryszyc przed czerwcem, bo w czercu konczy im sie pozwolenie na budowe.

Warunki zabudowy dostalem chyba w tydzien.

 

W sumie blisko wszedzie, wies graniczy z Pruszczem, jest bardzo malowniczo polozona, niedaleko do Gdanska, obwodnicy.

 

Przeplywa rzeka ktora na wysokosci wsi ma cos jakby rozlewisko, zbiornik retencyjny (naturalny)

 

Dodam jeszcze ze w planach zagospodarowania przestrzennego jest, ze na rzece Radunia maja budowac jakas mala marine. to jest wiadomosc od mojego architekta, on sam sprzedaje dom w oliwie i sie tez tam buduje. twierdzi, ze zna okilice bardzo dobrze i jest to najladniejsze miejsce jakie zna.

 

W razie pytan sluze rada gdzie to znalezc, bo chyba tylko dlatego malo kto zna ta wies, ze nie jest przy zadnej przelotowej trasie. Droga z Pruszcza prowadzi tylko do niej i koniec.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze w planach zagospodarowania przestrzennego jest, ze na rzece Radunia maja budowac jakas mala marine. to jest wiadomosc od mojego architekta, on sam sprzedaje dom w oliwie i sie tez tam buduje. twierdzi, ze zna okilice bardzo dobrze i jest to najladniejsze miejsce jakie zna.

 

Piotr, czy architekt to p. Aleksander? jeśli tak to jest to też mój kierownik budowy, super gość, troche szalony, chciał piłą łańcuchową wycinać u mnie okno balkonowe w miejscu gdzie nie było w projekcie :D . Też rozważałem juszkowo ale stanęło gdzie indziej, nadal koło pruszcza. Gdzie dokładniej masz działkę?

 

Własnie zdobyłem mapę początka A1. Kilometr ode mnie ma stanąć węzeł "Rusocin" :-? a miała byś taka spokojna okolica...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ PAGIN

jestes juz pobudowany w Połchowie czy przymiezasz sie dopiero tak jak ja.

Witaj Fafik,

Stan jak na zdjeciach w albumie

Pozdrowienia

Wiesz,bylem dzis w gminie i baba mi powiedziala ze tem gdzie chce sie budowac niema miejscowego planu zagospodarowania,a 10 dni temu mowila co innego.bede musial ok pol roku czekac na pozwolenie.ale moze ja ja zle zrozumialem,przeciez obok sasiad zaczal miesiac temu sie budowac.te papierzyska zalatwiac to jakas paranoja.kompletnie nierozumiem tej urzedowej gadki.i ta kobieta kieruje mnie do jakiegos innego faceta z Polchowa ktory calkiem niedaleko sprzedaje dzialki z aktualnym planem.Przeciez to ta sama wies,tu jest plan a sto metrow dalej niema?

Ten gosc co ma aktualny plan to gosc od ktorego kupilem dzialke. Plan zrobil za swoje pieniadze bo ma ok 40 dzialek do sprzedania. Niedawno polozyl wode w drodze wzdluz dzialek. Podobno do konca roku ma byc trafo i energia. Kanalizacja bedzie do polowy 2008 roku w calej gminie. Gazu ani widu ani slychu. Slychy o gazie moga sie zaczac gdzie w 2008 roku. A realizacja?. Neptun jeden wie. Ot i w ten prosty sposob poznales zycie wsi od podszewki :D

Pozdrowienia

Chyba mowisz o panu S.To juz wiem ktory twoj domek,mi pan S proponowal akurat na przeciwko ciebie dzialke,ta sasiadujaca z jego pałacem.ogladalismy z zonka jakos z 2tyg temu ale nam sie niepodobaly za bardzo i jeszcze ten prad.Znalazlem za szkola i juz jutro mialem isc do notariusza a tu taka akcja w gminie dzis.mamy moment zwatpienia,jutro znow do gminy jade babe atakowac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...