Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Ja mam dzialke niemalze na trasie Juszkowo-Straszyn. Ta droga laczaca te dwie wioski jest faktycznie straszna, mogli by cos z nia zrobic. Mimo ze mieszkam w Pruszczu i glownie ta trasa jest moim dojazdem to warto by bylo, aby tamto polaczenie zrobili, bo jest tamtedy najblizej do obwodnicy.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Z tego co wiem to gmina stara się o pieniądze z funduszy unijnych na wyasfaltowanie tej drogi, z jakim skutkiem zobaczymy, ale z-ca wójta powiedziła mi że w Juszkowie to ma przez to przechlapane, bo ludzie nie chcą żeby z tą droga coś robić, bo wtedy będzie tamtędy jeździło dużo więcej samochodów. Pewnie, że tak ale i tak wolałabym mieć porządny dojazd i większy ruch, niż to co teraz jest, pomimo że działkę mam przy samej drodze. W końcu nie będzie to autostrada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus - wytrwałości. Żonie się podobało?

:D

 

Twierdziła, że nawet bardzo. Postawiła następne zdania do wykonania 8) i poleciała z powrotem.

Najgorsze jest to że było jak zawsze, czyli gdy była żona to wszystko szło jak z płatka. Meble do sypialni wybrane - obiecana promocja kup 4 meble a najtańszy będzie gratis. Kominek uzgodniony, wybrana obudowa, wynegocjowana cena za produkt finalny.

 

Żona wyjechała i natychmiastowy powrót do rzeczywistości. Promocja na meble skończyła się w ubiegłym tygodniu - więc nie kupuję bo za drogo. Wczoraj dzwoni Pani od kominka i mówi że zrobiła ostateczny kosztorys no i myslała że będzie mniej ale jest więcej - efekt końcowy cena wyższa od wynegocjowanej o 30%. Pożegnałem ją ozięble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@- gdzie są ci spece od kominków (źródlana w gdyni?) z czego robią obudowy? czy są sprawdzeni?

 

Gierga- juras odwiedzi was jutro - będzie na inspekcji w bojanie z małym i przejdą się do was spacerkiem :)

 

MarcinU- ile razy zaglądam nikogo u was nie ma :-? co się dzieje? żonka pracuje? jak wam idzie?

 

Markus- wpadnę do ciebie na kawę jak będę w tygodniu u siebie. gratulacje w związku z przeprowadzką!!! przyniosę ci coś 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys, Kolia, Franciszek

Wielkie dzieki za namiary. Mysle jeszcze o doskach na szalunki i zastanawiam sie czy bede deskowal dach czy nie, bo wowczas jak kupie ciut za duzo to sie i tak w przyszlosci przyda. Wpadlem na taki temat o deskowaniu na forum, ale chyba bardziej mi namieszal jak pomogl.

 

Kolia - jak mam byc szczery to chyba w tym roku tylko fundamenty zrobie, bo mialem juz do tej pory sporo kosztow, a poza tym slyszalem ze dobrze jest jak fundamenty przezimuja, stad moje zalozenie: fundamenty z ociepleniem i to zasypaczeby sie taz podloze pod podlaoge na gruncie ulozylo, a reszte z banku pomoca w przyszlym roku.

Co do tej drogi to glupio troche brzmi, bo przy niej we wiosce stoi moze w sumie ze 20 chalup, a w zamian jaka wygoda. Poza tym ile moze tamtedy przejechac samochodow i po co? przeciez bylby to tylko drugi alternatywny dojazd do wioski, a tak czy inaczej ich to nie minie. Ja tez ta droga dojezdzam do siebie, ale po jakis 500 metrach skrecam w lewo jadac ze wsi.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys - Widze ze Ty to juz bardzo daleko jestes, gdzie mi do Ciebie, jak ja jeszcze przyslowiowego szpadla w swoja ziemie nie wbilem. Poza tym moze zazdroszcze tym ktorzy sami potrafia cos zrobic, bo ja to podobno bardzo dobrze tylko dyryguje i zdany jestem na leske nielaske fachowcow i "fachowcow".

 

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z ta wyspa ostrow, ale jezeli chodzi o zdjecia z wakacji to miasteczko Tisno, polowa tego miasteczka lezy na ladzie, druga na wyspie Murter i polaczone jest mostem.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału wracam z "pomroczności jasnej" :D . Szok przeprowadzkowy mija. Z powrotem w pracy, więc i dostęp do netu jest. Telefon w końcu też mi podciągnęli, pewnie za jakis czas uruchomię Internet w domu.

 

Teraz jestem na etapie wybierania gruzu i kamieni z ziemi oraz niwelowania działki. Tak sobię liczę, że czeka mnie jakieś 5-6 tysięcy taczek :o do przewiezienia. Może do Bożego Narodzenia zdążę.

 

Nie martw się... 50 taczek, z jednej strony domu na drugą, turla się tylko 2 godzinki... Oczywiście bez skrótów i w jedną stronę pełna :D To będzie jakieś... 200, 250 godzin... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z ta wyspa ostrow, ale jezeli chodzi o zdjecia z wakacji to miasteczko Tisno, polowa tego miasteczka lezy na ladzie, druga na wyspie Murter i polaczone jest mostem.

 

Piotr, znalazłem w Twoim albumie trzy może cztery zdjęcia z wnętrza statku i doku. Zgaduje że zostały zrobione w stoczni znajdującej się na wyspie Ostrów w Gdańsku. Myślałem, że masz może coś wspólnego z tą stocznią.

 

Samodzielne budowanie (oczywiście nie robiłem wszystkiego sam) wybrałem bardziej ze względów finansowych a nie zdolności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału wracam z "pomroczności jasnej" :D . Szok przeprowadzkowy mija. Z powrotem w pracy, więc i dostęp do netu jest. Telefon w końcu też mi podciągnęli, pewnie za jakis czas uruchomię Internet w domu.

 

Teraz jestem na etapie wybierania gruzu i kamieni z ziemi oraz niwelowania działki. Tak sobię liczę, że czeka mnie jakieś 5-6 tysięcy taczek :o do przewiezienia. Może do Bożego Narodzenia zdążę.

 

Nie martw się... 50 taczek, z jednej strony domu na drugą, turla się tylko 2 godzinki... Oczywiście bez skrótów i w jedną stronę pełna :D To będzie jakieś... 200, 250 godzin... :wink:

Jeśli mogę cos poradzić (przerabiałem wożenie taczkami i rzucanie łopatą) to pokłóć się ostro z żoną- ja tak przerzuciłem jednego wieczoru ze 2-3 tony piachu. Ręce do kolan i obłęd w oczach ,ale musiałem się rozładować... :D I pomogło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - działkę kupiliśmy z rozpoczęta budową (są fundament i piwnica), wprawdzie stało to kilka lat, ale znajomi budowlańcy obejrzeli, sprawdzili izolacje i stwierdzili że jest OK (trzeba tylko skuć tynki wewnątrz, bo gość nie wiedzieć czemu to co wybudował to i wytynkował). Czyli roboty ziemne nam odpadły.

 

Teraz czekamy aż nasza murarz skończy wcześniej umówione prace (realnie patrząc sierpień, choć on twierdzi że może już coś w czerwcu zacznie). I tak zamierzamy w tym roku postawić stan surowy otwarty, a resztę w przyszłym roku, więc możemy poczekać do sierpnia, byle tylko skończył przed zimą. Oferty od murarzy z okolic Trójmiasta rozłożyły mnie na łopatki a potem ubawiły i mamy gościa, który będzie dojeżdzał 60 km za zdecydowanie niższą cenę, a co najważniejsze wiemy że dobrze pracuje (pół wsi pobudował :wink: tam gdzie mieszkają moi rodzice i wszyscy są zadowoleni), jedyny mankament to to że wolno pracuje, ale nam się akurat nie spieszy. Zresztą ma w umowie zapisane, że do końca października ma skończyć, razem z pełnym deskowaniem dachu i opapowaniem - a to mi wystarcza.

 

Żadnych cen materiałów jeszcze nie sprawdzałam, ale jak tylko zacznę tę akcje to dam znać.

 

Cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie jest późno i nie jestem zmęczony a znów mi coś nie wyszło :oops: - patrz wyżej.

Kolia, czy mógłbyś zdradzić cene na jaką się umiwiłeś z majstrem, ktróry będzie do Ciebie dojeżdżać 60 km. Ja zdecydowałem się na ekipe z trójmiasta za 22 000 zł za stan surowy otwarty (bez pokrycia dachówką, tylko deskowanie obite papą). Dom o powierzchni 130 m2. Może wpędzi mnie to w depresje i takie tam, ale chciałbym wiedzieć ile udało Ci się zaoszczędić na ekipie z poza trójmiasta.

Dzięki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus- kto ci robił kuchnię ? zadowolony jesteś z ceny i solidności ?

nie mogę zbyt dużo siedzieć i grzebać w starych postach - oczy mi trochę siadły :(

jak możesz to podaj mi namiary - moi elektrycy każą mi powiedzieć co gdzie ma być - a mi pomysłu bark :-?

 

Kuchnię robił mi stolarz Czerwionka z Redy, tel: 601 631 952. Przy czym ja juz miałem swoją wizję, a on to tylko pozbierał do kupy pod względem technicznym. Wiem, że ostatnio JOOLA z nim negocjowała, ale nie znam efektu końcowego tych negocjacji. Byłoby wskazane, żebys miała projekt kuchni przed wkroczeniem elektryków, bo są różne niuanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na ekipe z trójmiasta za 22 000 zł za stan surowy otwarty (bez pokrycia dachówką, tylko deskowanie obite papą). Dom o powierzchni 130 m2.

 

Z tego co mi wiadomo warto szukac poza trojmiastem, bo ceny sa zupelnie inne, sasiadzi z bloku, ktorzy tez byduja sie w Juszkowie brali do murarki gorali. Przyjechali kolesie z przyczepa kempingowa i caly czas byli na miejscu. Fakt ze ich pogonili, ale to juz inna para kaloszy, bo sasiad chcial byc za dokladny i do tego jest troche nerwowy, potem troche tego zalowal, a oni sie "obrazili", nie znam ich ceny, ale ponoc byli tani, a oni maja duzy dom i to dosc skomplikowany.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie jest późno i nie jestem zmęczony a znów mi coś nie wyszło :oops: - patrz wyżej.

Kolia, czy mógłbyś zdradzić cene na jaką się umiwiłeś z majstrem, ktróry będzie do Ciebie dojeżdżać 60 km. Ja zdecydowałem się na ekipe z trójmiasta za 22 000 zł za stan surowy otwarty (bez pokrycia dachówką, tylko deskowanie obite papą). Dom o powierzchni 130 m2. Może wpędzi mnie to w depresje i takie tam, ale chciałbym wiedzieć ile udało Ci się zaoszczędić na ekipie z poza trójmiasta.

Dzięki :lol:

 

Ta cena za dom o pow. 130m2 wydaje mi się wygórowana.

Ja płaciłem tak (2 lata temu):

-wymurowanie ścian zew. z ułeżeniem stropu(Teriva)+lane schody-7500zł.

- wymurowanie ściany kolankawej+wieniec -1500zł.

Ławy i ściany fundamentowe miałem wykonane we własnym zakresie.

Czas wykonania 2 tygodnie

 

- więźba - 3500 zł.

- deskowanie+papa - 1500 zł.

Dach dosyć skomplikowany- czterospadowy z garażem w bryle budynku.

Czas wykonania 2 tygodnie

Mój dom ma 200m2. Prace murarskie wykonywali murarze, ciesielskie - cieśla. Jak widzisz wyszło mi taniej. Co prawda było to 2 lata temu, ale nie sądzę, żeby ceny uległy jakiejś zasadniczej zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...