Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Kolia, czy mógłbyś zdradzić cene na jaką się umiwiłeś z majstrem, ktróry będzie do Ciebie dojeżdżać 60 km. Ja zdecydowałem się na ekipe z trójmiasta za 22 000 zł za stan surowy otwarty (bez pokrycia dachówką, tylko deskowanie obite papą).

 

Domek ma 125 m2 powierzchni użytkowej i stanęło na cenie 12 tys. zł za stan surowy otwarty, też dach bez dachówek, z pełnym deskowaniem i papą. Gość kładzie też dachówki, ale najpierw zobaczę jak mu będzie wychodziła budowa, jak będę zadowolona to pewnie dachówki też będzie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotr - czy wiesz coś może o działkach na sprzedaż w okolicy Juszkowa? Mojej siostrze bardzo się spodobało i też czegoś szuka najlepiej w pobliżu mojej działki, ale te są juz zabudowane. Wprawdzie za działką sąsiada jest kawał pola, ale właściciel póki co nie chce tego sprzedać, a szkoda zawsze mogłabym ją namówić na wspólne sfinansowanie kanalizacji :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - czy wiesz coś może o działkach na sprzedaż w okolicy Juszkowa? Mojej siostrze bardzo się spodobało i też czegoś szuka najlepiej w pobliżu mojej działki, ale te są juz zabudowane. Wprawdzie za działką sąsiada jest kawał pola, ale właściciel póki co nie chce tego sprzedać, a szkoda zawsze mogłabym ją namówić na wspólne sfinansowanie kanalizacji :wink:

 

Ja kupowalem dzialke w 1,5 roku temu i facet od ktorego kupowalem mial sporo wolnych dzialek kolo mnie (okolo 10?), oprocz tego w pasie powyzej, jakby to powiedziedziec, nastepna przecznica, babka tez miala dzialki. Byla troche drozsza chyba stoi tam szyld z nr telefonu. Ja mam dzialke jakby to powiedziec za torami cos jakby na koncy sportowej skrecic w lewo, pod lasem.

 

Kolo

Czy masz jeszcze jakies namiary na fachowcow od stanu surowego, murarka i ciesielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kolia, czy mógłbyś zdradzić cene na jaką się umiwiłeś z majstrem, ktróry będzie do Ciebie dojeżdżać 60 km. Ja zdecydowałem się na ekipe z trójmiasta za 22 000 zł za stan surowy otwarty (bez pokrycia dachówką, tylko deskowanie obite papą).

 

Rok temu szukałem usilnie ekipy na 130mkw stan surowy otwarty z więźbą. Wszystkie (4) ekipy jakie brałem pod uwagę śpiewały 25-22tys. Zauważ że budowa to nie tylko murowanie ścian, towarzyszy jej mnóstwo dodatkowych ciężkich zadań jak prace ziemne, szlowania, rozładunek materiałów, zasypywanie fundamentów, izolacje, wiązanie zbrojeń, ułożenie kanalizy przed zalaniem chudziaka na gruncie, stawianie rusztowań. Taka 3-4 ekipa robi to sama i o nic się nie martwisz a szczególnie o tempo prac. Miałem propozycje od majstra za 10tys, robił u sąsiada ale się okazało, że sąsiad musiał kręcić beton, kopać pod ławy, podawać bloczki i biegac po browara dla majstra aby skończyć przed zimą. Oczywiście nie twierdzę, że można taniej, ale należy się upewnić co wchodzi w zakres wykonywanych prac.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem dzialke w 1,5 roku temu i facet od ktorego kupowalem mial sporo wolnych dzialek kolo mnie (okolo 10?), oprocz tego w pasie powyzej, jakby to powiedziedziec, nastepna przecznica, babka tez miala dzialki. Byla troche drozsza chyba stoi tam szyld z nr telefonu. Ja mam dzialke jakby to powiedziec za torami cos jakby na koncy sportowej skrecic w lewo, pod lasem.

 

Czyli na Leśnej? Spójrz na mapke i powiedz czy dobrze myślę

http://www.pruszczgdanski.pl/mapa/mapagminy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.moze ktos mi pomoze podjac dobra decyzje odnosnie kominka-z plaszczem wodnym czy tez na grawitacje??Prawie w calym domu (gora i dol -okolo 180m) ma byc ogrzewanie podlogowe.Nie wiem zabardzo jakie to koszty mnie czekaja w poszczegolnych wariantach?Mysle o polaczeniu ogrzewania gazowego z kominkowym .Bardzo prosze o pomoc w podjeciu decyzji , osoby ktore posiadaja ktoras z podanych wersji ogrzewania :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem dzialke w 1,5 roku temu i facet od ktorego kupowalem mial sporo wolnych dzialek kolo mnie (okolo 10?), oprocz tego w pasie powyzej, jakby to powiedziedziec, nastepna przecznica, babka tez miala dzialki. Byla troche drozsza chyba stoi tam szyld z nr telefonu. Ja mam dzialke jakby to powiedziec za torami cos jakby na koncy sportowej skrecic w lewo, pod lasem.

 

Czyli na Leśnej? Spójrz na mapke i powiedz czy dobrze myślę

http://www.pruszczgdanski.pl/mapa/mapagminy.html

 

wg tej mapki musisz jechac lesna i te dzialki o ktorych mowie to wg mapki sosnowa i debowa. Inna rzecz, ze wg tej mapki ja mam dzialke przy sosnowej, a ja wiem to na 100%, ze sosnowa = lesna. Wydaje mi sie ze sa jakies bledy na tej mapce, ale nie o to teraz tu chodzi.

 

W kazdym razie facet, ktory mi sprzedawal dzialke nazywa sie Hallman i mieszka w trzecim moze czwartym domu po lewej stronie na ulicy Sportowej. Nowa elewacja w kolorze cimno-ceglanym. Mozesz podjechac i zapytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU- ile razy zaglądam nikogo u was nie ma :-? co się dzieje? żonka pracuje? jak wam idzie?

 

Na codzień nikt nie walczy bo czekamy na kredyt. Ja pojawiam się wieczorami po pracy (około 18-19) no i w soboty (zwykle od około południa w zależności ile spraw trzeba załatwić rano).

 

Mógłbym powiedzieć to samo o Was - nigdy was nie ma na budowie :lol: :lol: :lol: , gdyby nie to, że dom się "trochę" odmienił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU jak najbardziej będe chętna na drzewo na spółkę - jezeli ma być taniej. Porozglądam się i popytam może ja coś ciekawego znajdę. Chyba, że ty już masz coś na oku?

 

Jakoś ostatnio nie miałem czasu drążyć tematu. Ale wrócę do niego wkrótce.

 

Dostałem kontakt od Szwagra - 110 zł / m3 za mieszankę drewna liściastego pociętego i porąbanego na polana z transportem i rozładunkiem. Wydaje mi się, że cena jest OK. Jeszcze nie dzwoniłem, ale zamierzam. Ile ewentualnie chciałabyć? Ja chyba zakupię 15 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys

Z tego co pamietam to miales/masz za kierownika p. Alexandra, moglbys mi powiedziec ile mu placiles i co wchodzilo w zakres jego uslugi. Mi zaspiewal dosc sporo, ale twierdzi ze w sumie jego kierowanie to mozna podciagnac pod nadzor budowlany

 

Piotr, to poruszyłeś drażliwy temat, zacznę że zapłaciłem z góry (oczywiście po spisaniu umowy) 1,5tys zl. Nie żałuje panu Aleksandrowi, bardzo się cieszę z tej znajomości, ale jak się zorientował, że mam jakieś pojęcie o tym co robie, zobaczył pierwsze efekty pracy oraz ślimacze tempo budowy, ograniczył swoje wizyty do min. Dobrym wyjściem będą 2-3 raty.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kontakt od Szwagra - 110 zł / m3 za mieszankę drewna liściastego pociętego i porąbanego na polana z transportem i rozładunkiem. Wydaje mi się, że cena jest OK. Jeszcze nie dzwoniłem, ale zamierzam. Ile ewentualnie chciałabyć? Ja chyba zakupię 15 m3.

Czy można skorzystać z tej oferty? Byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kontakt od Szwagra - 110 zł / m3 za mieszankę drewna liściastego pociętego i porąbanego na polana z transportem i rozładunkiem. Wydaje mi się, że cena jest OK. Jeszcze nie dzwoniłem, ale zamierzam. Ile ewentualnie chciałabyć? Ja chyba zakupię 15 m3.

Czy można skorzystać z tej oferty? Byłbym zainteresowany.

 

Kombinuję tak, aby zamówić razem to może zejdą z ceny. Dokąd u Ciebie transport, bo nie pamiętam gdzie ty masz dom? No i ile m3 byś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amys

Z tego co pamietam to miales/masz za kierownika p. Alexandra, moglbys mi powiedziec ile mu placiles i co wchodzilo w zakres jego uslugi. Mi zaspiewal dosc sporo, ale twierdzi ze w sumie jego kierowanie to mozna podciagnac pod nadzor budowlany

 

Piotr, to poruszyłeś drażliwy temat, zacznę że zapłaciłem z góry (oczywiście po spisaniu umowy) 1,5tys zl. Nie żałuje panu Aleksandrowi, bardzo się cieszę z tej znajomości, ale jak się zorientował, że mam jakieś pojęcie o tym co robie, zobaczył pierwsze efekty pracy oraz ślimacze tempo budowy, ograniczył swoje wizyty do min. Dobrym wyjściem będą 2-3 raty.

Pozdr.

 

No mi zawolal 2,000, ale od razu zapowiedzial polowa przed polowa po, zreszta inaczej bym sie nie zgodzil, ale chyba podziele to na cztery, albo sie z nim potarguje. troche bardziej mnie martwi mnie ze zadko bywa, mi mowil ze jest codzinnie. Ale w sumie jezeli chodzi o slownosc to juz sie z nim troche nameczylem, a ostatnio (bo skladal mi papiery o pozwolenie na budowe) sie okazalo ze dzwonie kiedy, bo juz wg terminu dawno cos powinno byc, a oni ze dopiero dostali moja dokumentacje. Troche sie wkurzylem i zastanawiam sie nad nim.

Jest jeden plus, on robil moj projekt i zna lokalne wladze dosc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kontakt od Szwagra - 110 zł / m3 za mieszankę drewna liściastego pociętego i porąbanego na polana z transportem i rozładunkiem. Wydaje mi się, że cena jest OK. Jeszcze nie dzwoniłem, ale zamierzam. Ile ewentualnie chciałabyć? Ja chyba zakupię 15 m3.

Czy można skorzystać z tej oferty? Byłbym zainteresowany.

 

Miara drewna w m3 jest miarą teoretyczną.

Drewno faktycznie jest sprzedawane w mp (metrach przestrzennych).

Są też różne przeliczniki z m3 na mp. I tak najpopularniejsze:

-brzoza, dąb - 1mp=0,65m3

-buk, grab - 1mp=0.7 m3

Jeżeli ktoś chce Wam sprzedać drewno w m3 to prawdopodobnie nie posiada elementarnej wiedzy na ten temat, lub co gorsza chce Was oszukać :cry:

Tak dla przykładu:

Zamawiając samochód drewna, który ma pakę o wymiarach np. 2x5m, daje to pow.10m2. Załóżmy, że na tej pow. drewno jest układane na 1m wysokości to daje 10 mp. W metrach sześciennych byłoby to wartośc ok. 14m3.

Zanim się zdecydujecie się na zakup to dopytajcie jak to faktycznie jest mierzone. Jestem pewien w 100%, że cena o której mowa jest za 1 metr przestrzenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.moze ktos mi pomoze podjac dobra decyzje odnosnie kominka-z plaszczem wodnym czy tez na grawitacje??Prawie w calym domu (gora i dol -okolo 180m) ma byc ogrzewanie podlogowe.Nie wiem zabardzo jakie to koszty mnie czekaja w poszczegolnych wariantach?Mysle o polaczeniu ogrzewania gazowego z kominkowym .Bardzo prosze o pomoc w podjeciu decyzji , osoby ktore posiadaja ktoras z podanych wersji ogrzewania :lol:

Podstawowa sprawa czy kominek ma być podstawowym źródłem ciepła czy tez dodatkowym.Wbrew pozorom bardzo ważne pytanie(koszt).

Proponuję kontakt z ludźmi z priva - na pewno doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

jest późno i coś mi się źle wysłało :oops:

zamiast "odpowiedz" zrobiłem "nowy temat" - sorka

Pytanie brzmi:

czy ktoś buduje w Osowej. Pytam, bo mam zamiar w tym roku ruszyć tam z budową a w grupie zawsze raźniej :lol:

Okolica niezbyt piękna, ale w połowie drogi między Gdańskiem a Gdynią.

Pozdrawiam póxną porą 8)

:o Osowa brzydka :o :wink: Franciszku, a z której to części Osowej Franciszek pochodzi hę, bo ja z tej piękniejszej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus- kto ci robił kuchnię ? zadowolony jesteś z ceny i solidności ?

nie mogę zbyt dużo siedzieć i grzebać w starych postach - oczy mi trochę siadły :(

jak możesz to podaj mi namiary - moi elektrycy każą mi powiedzieć co gdzie ma być - a mi pomysłu bark :-?

 

Kuchnię robił mi stolarz Czerwionka z Redy, tel: 601 631 952. Przy czym ja juz miałem swoją wizję, a on to tylko pozbierał do kupy pod względem technicznym. Wiem, że ostatnio JOOLA z nim negocjowała, ale nie znam efektu końcowego tych negocjacji. Byłoby wskazane, żebys miała projekt kuchni przed wkroczeniem elektryków, bo są różne niuanse.

Lusia, kuchnię od pana Czerwionki ma już moja znajoma i jest baaardzo zadowolona. Panowie przyjechali, zamontowali, posprzątali i pojechali. Nawet po kaskę przyjechali dopiero na drugi dzień. Cenowo kuchnia też jest ok. tym bardziej, że facet robi na Blumie. Jeśli chodzi o projekt kuchni, to lepiej pochodź po różnych salonach meblowych (że niby chcesz zrobić wstępną wycenę :wink: ) i zawsze coś podpatrzysz, bo co projektant to inna wizja. Możesz też zlecić zrobienie projektu ale to znowu kosztuje.

Markus, ja jeszcze kuchni nie zamówiłam :oops: Jutro muszę podjąć męską decyzję :roll: czy drewniana od Czerwionki , czy brać od tego stolarza o którym Ci wspominałam, że robi stoły i inne cuda ale wtedy kuchnia fornirowana :roll: ( no i nie ukrywam, że troszkę tańsza :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy budowlanej, najlepiej od strony zachodniej, lub poludniowej. Kozystalem z waszych namiarow, ale sporo bylo od polnocy i wykonawcom bylo za dalako. Nawet nie doszlismy do ceny, inni byli zajeci.

Wiem, wiem, pozno zaczalem szukac, ale moze ktos mi pomoze. Buduje w Juszkowie pod Pruszczem Gdanskim

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...