Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gosia@- gdzie są ci spece od kominków (źródlana w gdyni?) z czego robią obudowy? czy są sprawdzeni?

 

)

spece sa z Gdanska:-) i sa sprawdzeni przez moje 2 kolezanki, które pieje z zachwytu do dzisiaj, choc jedna twierdzi, ze facet troche sie madrzy.Przestrzegam jednak na prosbe mojej koleznki przed firma z Zukowa p.Hintz?(cholerka zapomniałam nazwiska, ale strasznej maniany jej narobili i ukradli komórke na budowie.Oczywiscie telefoniczna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak wpadłam w czasie pracy papierkowej i widzę, że nikt nie chwali naszego rewelacyjnego wywiadu w Muratorze czerwcowym :) Aż się dziwię, bo artykuł jest rewelacyjny - nadal nie wiem jak można Kielno pod Sopotem umiejscowić, ale co tam, nietutejsi się nie zorientują :)
No,jak to nie chwali :p ja dzisiaj zakupiłam i w lekkim szoku byłam, jak Joasieńka na mnie z gazety łypała :lol: A, Kielno pod Sopotem.....no cóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was ma może ostatni numer Muratora z płytką na temat tarasów? Gdyby ktoś był na tyle chętny i zechciał się nią podzielić, to byłbym bardzo dźwięczny. W samej gazecie nie znalazłem nic, co by mnie zainteresowało, ale właśnie jestem na etapie snucia wizji o tarasie, więc materiały z płytki może nasunęłyby mi jakieś rozwiązania.

Ja Ci moge pozyczyc, tylko musisz odebrac z Sopotu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak wpadłam w czasie pracy papierkowej i widzę, że nikt nie chwali naszego rewelacyjnego wywiadu w Muratorze czerwcowym :) Aż się dziwię, bo artykuł jest rewelacyjny - nadal nie wiem jak można Kielno pod Sopotem umiejscowić, ale co tam, nietutejsi się nie zorientują :)

Chwalimy, chwalimy :D A że Kielno z Sopotem pomylili :roll: no cóż gdzie leży Sopot, to chyba każdy wie a Kielno... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus w Redzie widziałem duzy ,nowy salon kominkowy. Nie byłem tam jeszcze ,ale chyba z czystej ciekawości zajadę ,żeby obaczyc co i jak oraz porównać ceny.

Mały gdzie dokładnie, czy możesz podać jakieś namiary?(obiecuję czarny berecik z antenką 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@- gdzie są ci spece od kominków (źródlana w gdyni?) z czego robią obudowy? czy są sprawdzeni?

 

)

spece sa z Gdanska:-) i sa sprawdzeni przez moje 2 kolezanki, które pieje z zachwytu do dzisiaj, choc jedna twierdzi, ze facet troche sie madrzy.Przestrzegam jednak na prosbe mojej koleznki przed firma z Zukowa p.Hintz?(cholerka zapomniałam nazwiska, ale strasznej maniany jej narobili i ukradli komórke na budowie.Oczywiscie telefoniczna :p

Gosia@, byłam u tego speca i...się załamałam :cry: facet może jest faktycznie dobry ale cenowo niestety-delikatnie mówiąc mało przystępny :cry:

Gwizdki- uprzejmie donoszę, że "Twój" kominkarz jest chwilowo za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kupował drzwi Porta? Jeżeli tak to od jakiego dystrybutora? Jakei są Wasze wrażenia? Chcę zamówić i szukam opinii.

Odradzam drzwi Porta - przede wszystkim dystrybutora - sklep OMEGA w Rumii. Być może przypadek moich rodziców jest jako wyjątek, ale po zakupie po 3 miesiącach od zakupu drzwi zedwnętrznych Sopot - odpadła klamka, a drzwi się wypaczyły - powstała 5 mm szpara. Do tej pory moi rodzice za pomocą Urzędu Ochrony Konsuemnta - domagają się swoich praw. Dystrybutor nie przyjmuje reklamacji mówiąc, że 5 mm to norma...szkoda gadać. Ale u Ciebie akurat tak nie musi się stać, może moi rodzice trafili na felerny wyrób :(

 

Nie pierwsza to opinia negatywna o drzwiach Porta, którą słyszę. To może zadam pytanie inaczej - kto ma drzwi (lub zna kogos kto ma), które może polecić z czystym sumieniem?

Qurcze, nie załamujcie mnie :cry: właśnie zdecydowaliśmy się na Porte model Cordoba pełne (czekamy na wycenę). Drzwi polecił mi mój elektryk, kierownik budowy a nawet chłopaki (montażyści) z Urzędowskiego nie kazali brać "swoich" tylko Porte :roll: . Moi znajomi użytkują jeden z tańszych modeli Porty (białe okleinowane) od ładnych paru lat i nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus w Redzie widziałem duzy ,nowy salon kominkowy. Nie byłem tam jeszcze ,ale chyba z czystej ciekawości zajadę ,żeby obaczyc co i jak oraz porównać ceny.

 

Byłem tam wczoraj - dopiero co się przeprowadzili. To są ci sami co wcześniej mieli po przeciwnej stronie w takim małym lokalu.

Jakoś nie mogę się zmieścić w założonym przeze mnie koszcie wykonania kominka. Jak zwykle mam dwa wyjścia - albo okroić swoje oczekiwania albo zwiększyć budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwsza to opinia negatywna o drzwiach Porta, którą słyszę. To może zadam pytanie inaczej - kto ma drzwi (lub zna kogos kto ma), które może polecić z czystym sumieniem?

 

Spróbuj w firmie LIBOR, Reda. Robią drzwi na zamówienie. Faktycznie wychodzą 100 zł więcej od PORTY, a drzwi są przepiękne i precyzyjnie wykonane. Gdybym widział ich robotę wcześniej to na pewno brałbym drzwi od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwsza to opinia negatywna o drzwiach Porta, którą słyszę. To może zadam pytanie inaczej - kto ma drzwi (lub zna kogos kto ma), które może polecić z czystym sumieniem?

 

Spróbuj w firmie LIBOR, Reda. Robią drzwi na zamówienie. Faktycznie wychodzą 100 zł więcej od PORTY, a drzwi są przepiękne i precyzyjnie wykonane. Gdybym widział ich robotę wcześniej to na pewno brałbym drzwi od nich.

Markus, faktycznie coś wspominałeś o tych drzwiach. Możesz podać bardziej konkretnie gdzie to jest?

ps. kuchnia u Czerwionke zamówiona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus w Redzie widziałem duzy ,nowy salon kominkowy. Nie byłem tam jeszcze ,ale chyba z czystej ciekawości zajadę ,żeby obaczyc co i jak oraz porównać ceny.

Mały gdzie dokładnie, czy możesz podać jakieś namiary?(obiecuję czarny berecik z antenką 8) )

W Redzie naprzeciw kocioła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOOLA - LIBOR mieści się w Redzie, ulica Harcerska, chyba 15. Ale sprawdź w książce telefonicznej bo nie mam teraz jak znaleźć numer telefonu. Drzwi widziałem u moich znajomych. Robili im drzwi wejściowe i wewnętrzne z przeszkleniami. Po prostu cudeńko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU mam od grudnia drzwi zewn. porta typ gdańsk, przy zakupie kierowałem się raczej stosunkiem jakość/cena

na razie nie mam zastrzeżeń do jakości, tylko goście z belpolu "dali dupy" przy wstawianiu drzwi, zlicowali je z krawędzią ściany (a mam jednowarstwówkę), dodatkowo zamiast pianki montażowej użyli zaprawy cementowej :roll:

 

all: jak to było u was z przyłączem wodnym, magistrala leci u mnie kawałek od granicy działki-czyli rozumiem, że muszę wykonać wcinkę i dojść do budynku - komu opłaty (gminie czy zakł. wodociągów) kto wykonuje i odbiera wcinkę?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że p. Toporek zrobił mi posadzki :lol: I naprawdę był bardzo miły i komunikatywny, no i wyrobili się w jeden dzień :p Póki co wyglada na to, że i do wykonania nie będę miała zastrzeżeń. Aha, i cenowo zostałam potraktowana bardzo "przyjaźnie". Uff... Teraz tynki i mąż już może wracać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że p. Toporek zrobił mi posadzki :lol: I naprawdę był bardzo miły i komunikatywny, no i wyrobili się w jeden dzień :p Póki co wyglada na to, że i do wykonania nie będę miała zastrzeżeń. Aha, i cenowo zostałam potraktowana bardzo "przyjaźnie". Uff... Teraz tynki i mąż już może wracać :wink:

 

No popatrz. Nie Wigilia a można pogadać jak z człowiekiem 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU mam od grudnia drzwi zewn. porta typ gdańsk, przy zakupie kierowałem się raczej stosunkiem jakość/cena

na razie nie mam zastrzeżeń do jakości, tylko goście z belpolu "dali dupy" przy wstawianiu drzwi, zlicowali je z krawędzią ściany (a mam jednowarstwówkę), dodatkowo zamiast pianki montażowej użyli zaprawy cementowej :roll:

 

all: jak to było u was z przyłączem wodnym, magistrala leci u mnie kawałek od granicy działki-czyli rozumiem, że muszę wykonać wcinkę i dojść do budynku - komu opłaty (gminie czy zakł. wodociągów) kto wykonuje i odbiera wcinkę?

 

pozdr.

 

1. musisz wystapic o warunki techniczne do wlasciciela sieci (np. w Gdańsku Saur), w warunkach technicznych bedzie informacja gdzie mozesz sie przylaczyc, bedzie też umowa przyłączeniowa, w której zostanie określona opłata przyłączeniowa.

2. zatrudniasz projektanta, który na mapce wrysowuje ci przyłącze, szczegóły połączenia (zawory skażeniowe itp.). Projektant uzgadnia projekt z właścicielem sici czyli np. Saurem.

3. Zawiadamiasz wydział architektury w swojwj gminie o zamiarze wykonania przyłącza, do zawiadomienia dołączasz uzgodniony projekt. czekasz 30 dni, jeżeli urząd nie będzie miał żadnych uwag to

4. zatrudniasz autoryzowaną przez lokalnego własciciela sieci ekipe, która wykonuje przyłacze zgodnie z projektem, przed zakopaniem przyłącza przyjeżdża przedstawiciel właściciela sieci i odbiera przyłącze w otwartym wykopie, podpisujesz umowe z właścicielem sieci, płacisz ekipie, płacisz właścicielowi sieci i czerpiesz wode :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...