Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KOMINKI - zajżyjcie do Chwaszczyna, do sklepu z kominkami koło ronda.

Ja korzystałem z ich usług i polecam.

Koło, faktycznie mój mąż ich wcześniej odwiedził i zrobili na nim dobre wrażenie. Mam pytanko czy robili Ci obudowę, czy kupowałeś u nich sam wkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Joola, a Ty z której części Osowy (pomijając że z piękniejszej oczywiście ) i na jakim etapie budowa?

Pozdrawiam

Budujemy na Kukawce a więc na samym końcu Osowej (na wysokosci drugiego jeziora-pod lasem), za to widoki mamy piękne :D Jesteśmy na etapie wykończeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że p. Toporek zrobił mi posadzki :lol: I naprawdę był bardzo miły i komunikatywny, no i wyrobili się w jeden dzień :p Póki co wyglada na to, że i do wykonania nie będę miała zastrzeżeń. Aha, i cenowo zostałam potraktowana bardzo "przyjaźnie". Uff... Teraz tynki i mąż już może wracać :wink:

 

No popatrz. Nie Wigilia a można pogadać jak z człowiekiem 8) .

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, Markus-dzięki za namiary.

Gosia@- Zródlana 5 na Jasieniu. Nie wiem czy facetowi się zmieniło :wink: , ale podał mi cenę...8 tys. :o więc albo facet ma takie ceny, albo ma tyle roboty, że podał cenę zaporową, bo klientowi się nie odmawia-on sam rezygnuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio- uprzejmie donoszę, że byliśmy wczoraj pod Twoim domkiem 8) i mężowi tak się spodobała Twoja podbitka, że dostałam bojowe zadanie dowiedzieć się gdzie ją kupowałeś, jaka jest szeroka, czym malowana...Wiem, że już to pisałeś na forum ale plizzzz napisz jeszcze raz. I jeszcze jedna prośba, zdaje się, że elewację masz malowaną farbą STO, czy możesz podać nr. koloru i na jaki tynk ją kładłeś?-Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@- Zródlana 5 na Jasieniu. Nie wiem czy facetowi się zmieniło :wink: , ale podał mi cenę...8 tys. :o więc albo facet ma takie ceny, albo ma tyle roboty, że podał cenę zaporową, bo klientowi się nie odmawia-on sam rezygnuje...

 

Po odwiedzeniu kilkunastu kominkowców dochodzę do wniosku, że zejście z kominkiem (liczę jako całość) poniżej 8.000 jest niewykonalne. Planowałem mniej ale jakoś nie znalazłem wykonawcy skłonnego zrobić kominek według mojego pomysłu za mniejsze pieniądze. Chyba muszę skapitulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, Markus-dzięki za namiary.

Gosia@- Zródlana 5 na Jasieniu. Nie wiem czy facetowi się zmieniło :wink: , ale podał mi cenę...8 tys. :o więc albo facet ma takie ceny, albo ma tyle roboty, że podał cenę zaporową, bo klientowi się nie odmawia-on sam rezygnuje...

O, Qrczę,a za co taka cena?U mnie za rozprowadzenie takie z silnikiem, i bajerami chciał ok 3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@- Zródlana 5 na Jasieniu. Nie wiem czy facetowi się zmieniło :wink: , ale podał mi cenę...8 tys. :o więc albo facet ma takie ceny, albo ma tyle roboty, że podał cenę zaporową, bo klientowi się nie odmawia-on sam rezygnuje...

 

Po odwiedzeniu kilkunastu kominkowców dochodzę do wniosku, że zejście z kominkiem (liczę jako całość) poniżej 8.000 jest niewykonalne. Planowałem mniej ale jakoś nie znalazłem wykonawcy skłonnego zrobić kominek według mojego pomysłu za mniejsze pieniądze. Chyba muszę skapitulować.

Za całośc, to dokładnie, tak.Nam wycenił identycznie.Obudowa ok 5000, i 3000 rozprowadzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwiedzeniu kilkunastu kominkowców dochodzę do wniosku, że zejście z kominkiem (liczę jako całość) poniżej 8.000 jest niewykonalne.

To, przepraszam za pytanie, ile planujesz wydać na wkład ? :o U nas obudowa zamknęła się w połowie tej kwoty (wkład jakieś 2500) + jakieś 300-400 zł za rozprowadzenie do czterech pomieszczeń (wraz z kratkami ściennymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wkładu. Byłem skłonny kupić nawet w Castoramie, ale ceny nie były wcale niższe, a jak już były to wkład pasował do planowanej obudowy jak pięść do nosa.

Zadzwoń 602300114 (możesz powołać się na "człowieka z Banina, który ostatnio suszy mu głowę :lol: ") - facet robił obudowę i rozprowadzenie w naszym domu i jestem bardzo zadowolony. Przyjechał z wielkim katalogiem projektów i jako jeden z niewielu na budowie był terminowy :lol: Myslę, że może pomóc także w uzyskaniu rabatu na wkłady ze sklepu na Kartuskiej w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za namiar, ale właśnie się zdecydowałem na wykonawcę i po południu jadę podpisać umowę. U mnie głównym problemem jest materiał. Po prostu tylko dwóch wykonawców nim dysponuje.

 

Gwoli statystyki - jeszcze tylko 4279 taczek i działka będzie wyrównana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@- Zródlana 5 na Jasieniu. Nie wiem czy facetowi się zmieniło :wink: , ale podał mi cenę...8 tys. :o więc albo facet ma takie ceny, albo ma tyle roboty, że podał cenę zaporową, bo klientowi się nie odmawia-on sam rezygnuje...

 

Po odwiedzeniu kilkunastu kominkowców dochodzę do wniosku, że zejście z kominkiem (liczę jako całość) poniżej 8.000 jest niewykonalne. Planowałem mniej ale jakoś nie znalazłem wykonawcy skłonnego zrobić kominek według mojego pomysłu za mniejsze pieniądze. Chyba muszę skapitulować.

Markus, te 8tys., to za samą obudowę facet chciał! Ja za kominek z rozprowadzeniem zapłaciłam za całość (mat+robocizna+wkład) ok.6600zł. A teraz szukam solidnie wykonanej i w miarę taniej obudowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały, Markus-dzięki za namiary.

Gosia@- Zródlana 5 na Jasieniu. Nie wiem czy facetowi się zmieniło :wink: , ale podał mi cenę...8 tys. :o więc albo facet ma takie ceny, albo ma tyle roboty, że podał cenę zaporową, bo klientowi się nie odmawia-on sam rezygnuje...

O, Qrczę,a za co taka cena?U mnie za rozprowadzenie takie z silnikiem, i bajerami chciał ok 3000

Za obudowę! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możliwe jest wykonanie na działce przydomowej oczyszczalni ścieków pomimo że w warunkach zabudowy wpisane mam szczelny zbiornik bezodpływowy czyli szambo. Dokumentację do otrzymania pozwolenia na budowę już złożyłem ale nie wpisywałem POŚ. teraz chciałbym to zmienić. Czy jest taka możliwość? Babka w starostwie w Wejherowie powiedziała że trzeba zmienić warunki pozwolenia na budowę i potrzebna by była zgoda z gminy w Szemudzie na wybudowanie POŚ. Jak argumentować taką zmianę żeby przekonać urzędników do zgody na wybudowanie POŚ? Wiem że w Bojanie dużo osób ma POŚ jak to załatwiliście i z kim?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możliwe jest wykonanie na działce przydomowej oczyszczalni ścieków pomimo że w warunkach zabudowy wpisane mam szczelny zbiornik bezodpływowy czyli szambo. Dokumentację do otrzymania pozwolenia na budowę już złożyłem ale nie wpisywałem POŚ. teraz chciałbym to zmienić. Czy jest taka możliwość? Babka w starostwie w Wejherowie powiedziała że trzeba zmienić warunki pozwolenia na budowę i potrzebna by była zgoda z gminy w Szemudzie na wybudowanie POŚ. Jak argumentować taką zmianę żeby przekonać urzędników do zgody na wybudowanie POŚ? Wiem że w Bojanie dużo osób ma POŚ jak to załatwiliście i z kim?

Pozdrawiam

 

Właśnie szlifuję dokładnie ten sam problem. Jak na razie powiedzieli mi, że trzeba złożyć wniosek o zmiane pozwolenia i załączyć zmieniony projekt zagospodarowania działki, projekt oczyszczalni i jej dane techniczne. Nie mówili o konieczności zgody z Szemudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...