Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

PRIMO - cena 8.000 obejmuje wkład kominkowy z instalacją i finalną obudową z marmuru. Aż taki kamikadze nie jestem, żeby wydać wymienioną kasę za sam wkład.

 

SECUNDO - zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego ze zmianami z 11 lipca 2003r. w przypadku budowy Przydomowej Oczyszczalni Ścieków nie ma konieczności występowania o pozwolenie jedynie trzeba złożyć zawiadomienie. Tak więc piszcie zawiadomienie, wieźcie do kancelarii w Starostwie z potwierdzeniem przyjęcia na waszym egzemplarzu i czekajcie 21 dni. Piłkę trzeba wykopać na połowę Starostwa, a nie zapieprzać bezcelowo przez całe boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

SECUNDO - zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego ze zmianami z 11 lipca 2003r. w przypadku budowy Przydomowej Oczyszczalni Ścieków nie ma konieczności występowania o pozwolenie jedynie trzeba złożyć zawiadomienie. Tak więc piszcie zawiadomienie, wieźcie do kancelarii w Starostwie z potwierdzeniem przyjęcia na waszym egzemplarzu i czekajcie 21 dni. Piłkę trzeba wykopać na połowę Starostwa, a nie zapieprzać bezcelowo przez całe boisko.

 

Próbowałem tak. Odesłali mnie do PINBu, a ten wypowiedział się, że zamiana szamba na POŚ jest istotnym odstępstwem od projektu i wymaga zmiany pozwolenia. Tak czy inaczej pozwolenie trzeba zmienić aby nie budować szamba (gwoli wyjaśnienia w pozwoleniu jest decyzja o zgodzie na: pkt.1 budowę domu oraz pkt.2 budowę szczelnego zbiornika na nieczystości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU maniek_73 miałem podobną sytuację tzn. w projekcie szambo a zdecydowałem się na oczyszczalnię.

Zrobiliśmy tak: papiery ( projekt, wyznaczenie na mapce geod., badanie geologiczne gruntu) zawieżliśmy do starostwa w Wejherowie (gmina nie ma z tym nic do czynienia) i uzyskaliśmy zgode bez kłopotu.

Odnośnie wszystkich dokumentów to nie za bardzo wiem, ale jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany to żona wszystko dokładnie wytłumaczy- ona przerabiała ten temat a ja tylko ogólnie znam zagadnienie.

 

A JEDNAK SĄ TACY CO MOGĄ LICZYĆ NA P. TOPORKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możliwe jest wykonanie na działce przydomowej oczyszczalni ścieków pomimo że w warunkach zabudowy wpisane mam szczelny zbiornik bezodpływowy czyli szambo. Dokumentację do otrzymania pozwolenia na budowę już złożyłem ale nie wpisywałem POŚ. teraz chciałbym to zmienić. Czy jest taka możliwość? Babka w starostwie w Wejherowie powiedziała że trzeba zmienić warunki pozwolenia na budowę i potrzebna by była zgoda z gminy w Szemudzie na wybudowanie POŚ. Jak argumentować taką zmianę żeby przekonać urzędników do zgody na wybudowanie POŚ? Wiem że w Bojanie dużo osób ma POŚ jak to załatwiliście i z kim?

Pozdrawiam

Cześć!

Jeżeli w decyzji o warunkach zabudowy masz szambo to wybudowanie oczyszczalni może być problemem bez względu na to czy oczyszczalnia jest budowana w oparciu o pozwolenie na budowę czy w oparciu o zawiadomienie.

Mam jednak wielu przyjaciół, którzy również w decyzji o warunkach mieli szambo a bez pytania urzędu zrobili oczyszczalnie - nie namawiam do łamania prawa, :wink: ale takie są fakty :lol:

Prawdopodobnie jeżeli zawiadomisz urząd o zamiarze wybudowania oczyszczalni, wówczas urząd wyda opinie o sprzeczności oczyszczalni z decyzją o warunkach zabudowy - no chyba, że urzędnik coś przegapi :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCIN - no to kicha, wygląda na to że jednak musi orzejść cała drogę.

 

MANIEK 73 - w Twoim przypadku chyba jest lepiej. Bo jeżeli dokumenty są w trakcie obróbki to poprostu dowieź projekt oczyszczalni i dołącz do dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że problem oczyszczalni w Bojanie jest już nie tylko moim problemem. U mnie wygląda to tak - Zgosiłem w Szemudzie że chcę wybudować oczyszczalnie zamiast szamba , po tygodniu dostałem odpowiedź listem poleconym za potwierdzeniem odbioru że gmina się nie zgadza. Po telefonicznej rozmowie z gminą argumentując że dookoła są same oczyszczalnie napisałem odwołanie. Po upływie ponad miesiąca od wysłania odwołania zadzwoniłem do gminy z pytaniem czy brak odpowiedzi na moje odwołanie oznacza zgodę. Nie uzyskałem odpowiedzi , gośc odpowiedział że się odezwie jak poszuka moje odwołanie . Po upływie tygodnia dostałem ZWYKŁY list w którym znowu zostały podane warunki zagospodarowania terenu tz szambo. Nie wiem czy nie mają już na polecone czy zorientowali się że jest już po czasie ustawowym na odpowiedź (30 dni) i właściwie to mogłem już tą oczyszczalnie wybudować. Zastanawiam się co teraz zrobić budować czy spróbować jeszcze w Wejherowie.

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia- niestety u mnie też już jest za późno zadzwonili do mnie ze starostwa że pozwolenie na budowę jest już do odbioru tym samym wydaje mi się że pobili rekord świata od złożenia dokumentacji w starostwie do wydania pozwolenia upłynęło 10 DNI szok.

 

W dalszym etapie zamierzam spróbować zmienić pozwolenie na budowę i warunki zagospodarowania terenu. Może się uda. Mam nadzieję. Ale póki co zamierzam rozpocząć budowę za 2 tygodnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów mógłby udostępnić mi wzór umowy jaką należy zawrzeć z murarzem na wybudowanie domu? Ewentualnie miejsce skąd można ściągnąć taką umowę.

 

Pozdrawiam

 

MANIEK - póść sygnał na mojego maila to Ci wyślę umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was ma może ostatni numer Muratora z płytką na temat tarasów? Gdyby ktoś był na tyle chętny i zechciał się nią podzielić, to byłbym bardzo dźwięczny. W samej gazecie nie znalazłem nic, co by mnie zainteresowało, ale właśnie jestem na etapie snucia wizji o tarasie, więc materiały z płytki może nasunęłyby mi jakieś rozwiązania.

 

Wyślij mi adres to zrobię Ci kopie tej płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie umknęło mojej uwadze ale szukam sprawdzonych gostków do położenia płyt karton-gips na poddaszu. Jeśli macie namiary na solidnych wykonawców to bardzo proszę o namiary.

Wracając do tej oczyszczalni to najlepiej zadzwonić do starostwa i koniec gdybania. Ale jeszcze powtórzę, że ja miałem pozwolenie na budowę z szambem i w trakcie (po 1.5 roku od uzyskania zezwolenia) złożyłem wniosek do starostwa (Wejherowo). Bez żadnych zastrzeżeń otrzymałem pozytywną decyzję. Mogę tylko dodać, że gmina odesłała mnie do starostwa gdy próbowałem tam zdobyć zgodę na oczyszczalnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów mógłby udostępnić mi wzór umowy jaką należy zawrzeć z murarzem na wybudowanie domu? Ewentualnie miejsce skąd można ściągnąć taką umowę.

 

Pozdrawiam

 

MANIEK - póść sygnał na mojego maila to Ci wyślę umowę

 

 

Markus jak moglbym rowniez prosic o wzor umowy, wysylam ci maila

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o projekt kuchni, to lepiej pochodź po różnych salonach meblowych (że niby chcesz zrobić wstępną wycenę :wink: ) i zawsze coś podpatrzysz, bo co projektant to inna wizja. Możesz też zlecić zrobienie projektu ale to znowu kosztuje.

Markus, ja jeszcze kuchni nie zamówiłam :oops: Jutro muszę podjąć męską decyzję :roll: czy drewniana od Czerwionki , czy brać od tego stolarza o którym Ci wspominałam, że robi stoły i inne cuda ale wtedy kuchnia fornirowana :roll: ( no i nie ukrywam, że troszkę tańsza :wink: )

 

 

Ja chętnie pomogę w zaprojektowaniu kuchni.

 

Pozdrawiam

 

:D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możliwe jest wykonanie na działce przydomowej oczyszczalni ścieków pomimo że w warunkach zabudowy wpisane mam szczelny zbiornik bezodpływowy czyli szambo. Dokumentację do otrzymania pozwolenia na budowę już złożyłem ale nie wpisywałem POŚ. teraz chciałbym to zmienić. Czy jest taka możliwość? Babka w starostwie w Wejherowie powiedziała że trzeba zmienić warunki pozwolenia na budowę i potrzebna by była zgoda z gminy w Szemudzie na wybudowanie POŚ. Jak argumentować taką zmianę żeby przekonać urzędników do zgody na wybudowanie POŚ? Wiem że w Bojanie dużo osób ma POŚ jak to załatwiliście i z kim?

Pozdrawiam

Cześć!

Jeżeli w decyzji o warunkach zabudowy masz szambo to wybudowanie oczyszczalni może być problemem bez względu na to czy oczyszczalnia jest budowana w oparciu o pozwolenie na budowę czy w oparciu o zawiadomienie.

Mam jednak wielu przyjaciół, którzy również w decyzji o warunkach mieli szambo a bez pytania urzędu zrobili oczyszczalnie - nie namawiam do łamania prawa, :wink: ale takie są fakty :lol:

Prawdopodobnie jeżeli zawiadomisz urząd o zamiarze wybudowania oczyszczalni, wówczas urząd wyda opinie o sprzeczności oczyszczalni z decyzją o warunkach zabudowy - no chyba, że urzędnik coś przegapi :roll:

Pozdrawiam

 

Przerabiam ten sam problem tylko zastanawiam się co w przypadku gdy będzie już kanaliza? Wówczas zgodnie z warunkami szczelne szamba muszą być bezwzględnie zlikwidowane i należy się podłączyc do kanalizy. Co im powiem, bo jak teraz zainwestuję w oczyszczalnię to nie myślę się podłączać za kilka lat do kanalizy.

 

A na marginesie w naszych warunkach zabudowy jest jeszcze lepiej, bo można wybudować oczyszczalnię tylko, że zbiorczą czyli dla wszystkich sąsiednich domów i na osobnej działce. Nie wiem tylko skąd ta działka ma sie wziąć chyba, że któryś z sąsiadów będzie tak dobry i swoją przeznaczy na oczyszczalnię lub się na nią złożymy. Kolejna biurokratyczna paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_Gdynia- niestety u mnie też już jest za późno zadzwonili do mnie ze starostwa że pozwolenie na budowę jest już do odbioru tym samym wydaje mi się że pobili rekord świata od złożenia dokumentacji w starostwie do wydania pozwolenia upłynęło 10 DNI szok.

 

W dalszym etapie zamierzam spróbować zmienić pozwolenie na budowę i warunki zagospodarowania terenu. Może się uda. Mam nadzieję. Ale póki co zamierzam rozpocząć budowę za 2 tygodnie.

Pozdrawiam

 

Maniek - ja tez miala w warunkach zabudowy szambo - (warunki wydane na poprzedniego wlasciciela dzialki) - jak wystepowalam o przepisanie tych warunkow na mnie złożyłam tez wniosek w wydanie warunków dla oczyszczalni - no i papiery zaczely krazyc. Po 3 tygopdniach lece po polecony - a tu dalej szambo. Telefony, nowy wniosek, miesiac mija - nic.

Pojechalam osobiscie (ze razy dwa) - no i sie udalo. Mieli glownie zastrzezenia, ze jak bedzie kanaliza to nie bedziemy chcieli sie podlaczyc.

Ale na pytanie kiedy bedzie - okazalo sie ze 2010 no moze 2015.. (Koleczkowo) To stanelo na tym , ze za tyle czasu to bedziemy musieli te oczyszczalnie wymieniac - to sie podlaczymy do kanalizy..No i dostalismy warunki na oczyszczalnie. Acha - mielismy badanie geologiczne gruntu.

Moze warto osobiscie.. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMINKI - zajżyjcie do Chwaszczyna, do sklepu z kominkami koło ronda.

Ja korzystałem z ich usług i polecam.

Koło, faktycznie mój mąż ich wcześniej odwiedził i zrobili na nim dobre wrażenie. Mam pytanko czy robili Ci obudowę, czy kupowałeś u nich sam wkład?

Kompleksowo. Wkład i obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...