Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Erbi: nie mialem do czynienia z gazwonia w Rumi, mam na tapecie ta w Tczewie. Niestety w czasach realnego kapitalizmu gazownia musi sobie policzyc czy jej sie oplaca ciagnac instalacje gazowa. W tym momencie oprocz mojej jest wytyczonych 11 dzialek, a ma byc jeszcze z 30. Dopoki nie zglosimy sie do gazowni jako grupa nie mamy co marzyc o jakiejkolwiek rozmowie. Do mojej dzialki do przylacza jest 130m. Nadzieja w tym ze niezaleznie od gazowni podciagniecie gazu zalatwia urzad gminy, ktory pozniej przekazuje gazowni wieksza partie podlaczonych domow. Tak wiec moze tam cos wyjdzie.

Co do czasu po podpisaniu umowy po jakim przylaczaja to nie niestety wiem.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :wink:

Jeżeli chodzi o objazdówkę jestem za, ale nie w ten weekend -proponuję następny lub kolejny. Co do terminów zasadniczo w warunkach jest zapis, że gazownia ma 8 miesięcy na podłączenie odbiorcy, ale typowo w Rumi to trwa -jeżeli został wykonany odbiór instalacji wewnętrznej i przyłącza- około 4-7 dni. Zależy to od kilku czynników ale średnio w ciągu tygodnia instalacja zostaje nagazowana. Na odbiory trzeba się umawiać. Tu też może to być kilka dni -jak ma się dobrego inspektora szybko jak się kiepsko trafi dłużej. Jak by chodziło o konkretny odbiór proszę na priv.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - wielkie dzięki za krótki opis - większość Twoich cennych uwag na pewno znajdzie zastosowanie u mnie. Tak jak wspomniałeś, będę musiał przenieść okno balkonowe na południową ścianę, gdyż wejście do domu jest od strony NE. Zastanawiam się gdzie umieścić komin do kominka - być może podpowie mi miła p. architekt ( nawiasem mówiąc za całość chce tylko 800 - mam właśnie się z nią spotkać i pogadać o szczegółach - biuro ma w Gdańsku przy ul. Beniowskiego - złapałem z nią kontakt poprzez sąsiada z działki u którego pracował jej ojciec robiąc elektrykę - bierze ok. 15 zł za punkt - może to Ciebie zainteresować).Bardzo dobry pomysł z tym oknem doświetlający klatkę schodową. Jeśli chodzi o stan mojej rodziny to na razie rzeczywiście tylko jedna córeczka - 8,5 roku - ale w sierpniu spodziewamy się drugiego potomka - płeć na razie nieokreślona po pierwszym USG. Mam jeszcze jedną prośbę - na ile byś go ocenił - tzn. budowa stanu surowego otwartego. Powierzchnia podłóg to 148 m 2. Cześć!

 

Jeśli chodzi o geodetę to jak już wcześniej wspominałem znalazłem gościa , który zrobi mi mapki do celów projektowych za 400 bez rachunku - ale pracuje w składnicy map w Kartuzach a ja akurat tam podlegam.

 

Ostatnio odwiedziłem SEager dach na Przymorzu mają tam promocję na dachówki ceramiczne firmy Rupp Ceramika w kolorze naturalna czerwień- normalna cena 38,80 - dają rabat 20% - nie wiem czy to dużo - mi generalnie się podoba. Może macie jakieś doświadczenia w wyborze dachówek - jeśli tak to skomentujcie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pytał o zielony kolor dachu -jest w Pruszczu dom pokryty zieloną dachówką. Wygląda bardzo ładnie jak by co mogę dać dokładne namiary.

U mnie jest Roben czarny. Cena za 1 m2 dachu o powierzchni 220 m2 to razem z oknami dachowymi, rynnami itd. to około 90zł. Sama dachówka to połowa ceny dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Docent.

Z tą Panią architekt to dobra cena. Jeśli zamknie się w tej kwocie to super. Co do komina to powiem, że nie jest to proste rozwiazanie. Tak jak pisałem, jeśli chcesz dogrzewać górę to dobrze by było, aby znalazł się jak najbliżej środka, czy blisko kuchni. Na Twoim miejscu zrobiłbym ścianę długości np. 1m i od strony salonu zainstalowałbym kominek.

 

Prad jesto godny uwagi. Na razie jeszcze pasuję. Kuzyn żony zna się na elektryce choć, elektrykiem nie jest a z kolei wujek zony jest elektrykiem i ma uprawnienia, tylko że mieszka w Toruniu. Tak więc spróbujemy własnymi siłami. Jakby co, wiem do kogo uderzać.

 

Co do ceny. Powierzchnia podłogi nie jest dużo większa niż moja. U mnie jest ok. 130m2 i taki sam dach, więc powinno wyjść podobnie. Znasz moje koszty i mój wkład pracy. Myślę, że 50 tys. to maks. W cenie masz materiał i robociznę. Pytanie tylko co na dach i ile ma pow.

Cena za wymurowanie 1m2 ściany to 20zł, postawienie więźby+ folia + blacha lub dachówka to 30zł, położenie stropu to również 20zł/m2. Policz, nie jest to trudne. do tego kominy, stal, piasek, cement, wapno itd. Jak będziesz miał problemy to się spotkamy i Ci pomogę.

U mnie koszt domu na dzisiaj to 35tys zł w tym robocizna 3tys. zł. To daje do myślenia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - ztym elektrykiem to chyba warto - za cały domek parterowy wziął - 900 zł i jest na każde zawołanie. Nawet do takiej błachostki jak podłączenie gotowego uziemienia do kotła CO - u niego punkt to gnazdko i przewód gdzieś wystający w suficie ( dom miał pow. 116 m2 - parterowy). A co myślisz o tej dachówce - z tego co wyliczyłem to materiał na dach z folią kosztowałby ok. 8000 z wszystkimi dodatkami + 2 okna połaciowe. To chyba niedrogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra cena. Ile m2 masz tego dachu. Ja za samą blachę z drobnymi bajerami dałem 5000zł nie licząc rynien. Do tego folia 700zł. Tak więc za 8tyś z oknami to bierz, pod warunkiem że to przyzwoita dachówka. Nie mam opini natemat dachówek, więc Ci nie pomogę, ale jeśli chodzi o robociznę to jest taka sama cena.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - nie, bez okien i rynien - tylko sam dach i folia po 4,5 zł wysokoparoprzepuszczalna. Promocja jest teraz i trzeba by było teraz zadatkować, a pózniej odebrać. Zastanawia mnie tylko jedno - po powrocie do domu przejrzałem muratory i znalazłem cenniki dachówek - akurat ta wachała się między 42 - 43 zł netto , ale jedno ale firma dawała tylko 10 lat gwarancji, a inne po 30 -40. Czym to jest spowodowane - przecież to ceramika i to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia skąd taka różnica. Tak już jest, że jak coś jest w dobrej cenie i zaczynamy się zastanawiać to zwykle wątpimy.

Może dachówka jest II gatunku i stąd ta różnica. Z drugiej strony z tymi gwarancjami to też są przekręty i nie stresowałbym się czy jest to 10 czy 50 lat. Ważane abyś kupił pełno gatunkowy towar i w razie problemów, abys miał mozliwość zwrotu, wymiany.

A może po prostu się wyluzować. Jak zaczniesz budować w czerwcu, to dachówkę będziesz potrzebować na sierpień, wrzesień. To jest kupa czasu i jak znam życie to będzie jeszcze tysiąc promocji.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou,

CEZ = ja zamowilem od nich okna. Beda wstawiane na koniec lutego. Zobaczymy - teraz Ci jeszcze nic nie powiem. Polecani ze wzgledu na jakosc. Przy zamowieniu drzwi, na czas budowy wstawiaja gratis zamiennik coby nie zniszczyc. Ogolnie mozna sie dogadac i zrobia co zechcesz. Pogadaj z ERBI to on mi ich narail :smile:

ADAMSKI - czy ta twoja hurtownia ma ceny nizsze niz Jotul? Ten w promocji. To by mnie tez interesowalo :smile: Jesli chodzi o strop to srednio mozesz zarobic 500-1000PLN. Ogolnie wszystko zalezy od tego kto bedzie robil. Kodi - ze stemplami bym nie faszyzowal - kupilem w tartaku brand-new za 500 a sprzedalem za 450. W ciagu 2 dni! A jakbym sie targowal i kombinowal to wyszloby na to samo. Moj majster mial takie blaty wiec nie trzeba bylo robic pelnego deskowania i strop jest prostszy - pozyczenie blatow to ok. 150PLN.

DOCENT - SeegerDach rulez - szukaj kazdego typu dachowki, w kazdej firmie. Wywalcz rabaty. Potem idz do nich z najnizszymi cenami a oni dadza Ci lepsze. Sprawdzone, dziala. Dzis jutro bede mial dachowke - tylko gdzie ta wiosna?!?

 

Ludzie - czy ktos ma moze doswiadczenia z ubezpieczaniem budowy? Gdzie i za ile? Musze aby dostac kredyt...

 

Pozdrawiam serdecznie

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jaca. Spójrz tylko na fakt, że to ja budowałem sam, więc aby zrobić dobrze strop monolityczny trzeba mieć pewne doświadczenie. Ze stemplami zgoda - można sprzedać, choć nie zawsze po takiej cenie jaką Ty dostałeś. Powiem szczerze trafił Ci się niezły frajer. A i z tymi gotowymi szalunkami to też wychodzi jakoś dziwnie tanio. Takie jest już moje szczęście, że ktoś coś tam zrobił, kupił, wykonał za tyle a ja jak się zgłaszam to cena wzrasta dwukrotnie. Sam już nie weim czy mam taką zakapiorską gębę, czy wyglądam na rasowego biznesmena, którego można oskalpować do żywego mięsa.

Wybory ze stropem wbrew pozorom nie są proste. Ja patrzę na swój punkt widzenia, ty swój. Każdy ma z nas rację a zainteresowany i tak wybierze to co uważa za słuszne. Dobrze, że nie jesteśmy jednomyślni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W osobnym watku w Klubie Budujacych Dziadek napisal:

 

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam serdecznie. Jestem nowy i zielony jeżeli chodzi o budowanie domu itp.( choć już nie pierwszej młodości - prawie 40 ).

Nie znam praw i norm zwyczajowych panujących na forum , tak więc proszę o zrozumienie .

Chcę rozpocząć mozolny trud od zakupu działki budowlanej w okolicach obwodnicy +/- kilka kilometrów od wysokości Kartuskiej do Sopotu. Jak się za to zabrać ( oprócz przeglądania ogłoszeń w Anonsach )????

Oczekując na podpowiedzi jeszcze raz pozdrawiam wszystkich.

Niech moc będzie z Wami.

 

 

Wiecie cos moze na temat powyzszy?

Pozdrawiam

Adamski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. no problem.

 

Pytałeś o działki, więc poczytaj ten watek jest trochę info. o każdym z nas. Budujemy w okolicach Trójmiasta i jest to obszar, który i Ciebie interesuje.

 

Metody poszukiwania działek są różne i nie będę odkrywczy w przedstawieniu tych sposobów.

1. anonse - nie rezygnowałbym z tego medium. jest sporo ofert i można coś znaleźć dla siebie. Ja np. kupiłem w ten sposób działkę i co ważne trafiłem na właściciela a nie na biuro nieruchomosci.

2. inne czasopisma z gratką włącznie,

3. internet - jest trochę ofert,

4. biura nieruchomości - biorą prowizję, ale mają oferty takie, których nie ma np. w gazetach.

5. wyjazd w teren. Szukasz okolicy w której chciałbyś mieć działke i pytasz. Sam tak szukałem. Chodziłem po domach, do sołtysa i pytałem. Często same oferty na przydrożnych słupach wpadały mi w ręce.

Jest to dobry sposób. np. w Miszewku gdzie buduję jest oferta sprzedaży działek budowlanych.

Na razie to tyle

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że pytasz o glebę.

Ja płaciłem 10USD za 1m2. Więc rozpiętość cen jest od. ok. 8-9 do 15-16. Jeśli chodzi o naszą działkę to uzbrojenie było blisko, ale nie przy samej działce. Za prąd zapłaciliśmy 1400zł a woda ciągle czeka i jest to koszt ok. 7000zł /materiał + robocizna + projekt/, może uda się taniej i rozbije się to na 2 działki, co do kanalizy pozostaje szambo. Są jednak działki, gdzie myślę uzbrojenie jest dalej posunięte niż u nas.

W razie szczegółów pisz.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...