Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Markus, powiedz prosze, gdybys drugi raz budował, tez bys budował z Ytonga?

 

Bardzo prawdopodobne. W gę ewentualnie wchodziłaby ściana 3-warstwowa z warstą zewnętrzną wykonaną z klinkieru. Ot taki kaprys.

 

Problem ścian każdemu z nas na początku zajmował mnóstwo czas i energii, ale jak już zbudujesz dom to się przekonasz, że to z czego zbudowało się ściany jest najmniej istotne (byle był to materiał dobrej jakości - czyli większość z tego co jest na rynku). Jak otynkujesz z jednej i drugiej strony to zapomnisz z czego dom zbudowałaś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do p.Kordka czy moglibyscie podac namiar, bo wydawalo mi sie za mam, ale po sprawdzeniu mojego kapownika nie znalazlem.

 

Tak na marginesie to ile on sie ceni, bo jak czytam to jest pomocny. Ciekawe czy moj rejon nie jest dla niego zbyt odlegly, ale zapytac nie szkodzi.

 

Dzieki

Piotr

Wysłałam Ci info na priv

 

Dzieki, zadzwonie jutro. Nie bede niedzieli kolesiowi psul i tak jeszcze nie mam pozwolenia, wiec nie jest to sprawa gadlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRÓBUJĄCY ZAMIENIĆ SZAMBO NA OCZYSZCZALNIĘ PRZYDOMOWĄ

 

Widziałem dzisiaj, że u Grablowskiego na sklepie wisi baner z napisem "Przydomowe oczyszczalnie ścieków, projekt, montaż, obsługa". Jak myślicie - czy gdyby nie miał pewności, że jego klienci będą w stanie je zainstalowac to by wchodził w ten interes ?

 

Nie to żebym coś sugerował ...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - mnie wodę, prąd i wykopy oferował Pan Tomasz Chrzanowski z Bojana. Nie lubię monopolu (Grablowski) i chcąc go przełamać skorzystałem z jego usług polecam szybki i solidny. Podpowie Ci z kim jak i kiedy najlepiej coś załatwić jeśli chodzi o budowę. Podaję namiary tel.602610776 . Ja za prąd prowizorka-1200 zł, wodę 25m wykop zapłaciłem 1000zł, wykop pod fundament około 200m2 na jakieś 80 cm głębokości około 600 zł.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - mnie wodę, prąd i wykopy oferował Pan Tomasz Chrzanowski z Bojana. Nie lubię monopolu (Grablowski) i chcąc go przełamać skorzystałem z jego usług polecam szybki i solidny. Podpowie Ci z kim jak i kiedy najlepiej coś załatwić jeśli chodzi o budowę. Podaję namiary tel.602610776 . Ja za prąd prowizorka-1200 zł, wodę 25m wykop zapłaciłem 1000zł, wykop pod fundament około 200m2 na jakieś 80 cm głębokości około 600 zł.

Pozdrawiam

Rafał

U mnie juz jasnosc, jestem po spotkaniu z Groblewskim,i.....chyba zadzwonie do tego Twojego, Groblewski chce za wykop 7 zł za m3 i zarzeka sie ze nigdy nie bierze za godzinę.Nie chciałam podawac skad mam info o pracy na godziny, ale sie troche wkurzyłam bo 200m2, to 1400 zł.Powiedziałam ze wiecej niz 1000 nie dam, no i niby sie zgodził, ale jeszcze chce popatrzec jak geodeci wytycza,ZA wode 1200 zł woła, ale pod warunkiem ze robi kompleksowo :evil: A, i cos o studni mówił????Wy tez mieliscie studnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRÓBUJĄCY ZAMIENIĆ SZAMBO NA OCZYSZCZALNIĘ PRZYDOMOWĄ

 

Widziałem dzisiaj, że u Grablowskiego na sklepie wisi baner z napisem "Przydomowe oczyszczalnie ścieków, projekt, montaż, obsługa". Jak myślicie - czy gdyby nie miał pewności, że jego klienci będą w stanie je zainstalowac to by wchodził w ten interes ?

 

Nie to żebym coś sugerował ...... :D

Hmmmm, a oczyszczalnie na terenie ze spadkeim sie da?Sorry, za głupie pytania, ale ja juz jakiejs głupawki dostaje z nerwów przed wtorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam apel do Bojanowiczów : :)))

 

Macie jakieś namiary na czarnoziem??? - bo u mnie będzie trzeba baaaarzdo dużo aby przysypać tą moją pustynię :)

 

 

Jak wjeżdżasz do Koleczkowa to na wprost (przy nowym sklepie) wisi tablica "Sprzedam czarnoziem". Facet mieszka własnie w tym domu co go mozna "trafić" na wprost. Brałem od niego dwie ciężarówki (leży jeszcze pod płotem) po 300 PLN za naczepę.

 

Chociaż moim zdaniem niwelację terenu powinnaś zrobić wykorzystując taką samą ziemię jaką masz na działce, a dopiero na wierzch dać warstwę czarnoziemu. Inaczej pół kredytu wtopisz w sam czarnoziem.

 

Dzięki Markus za namiary, zobaczę jeszcze co z Grablowskiego da się wycisnąć :)

 

Niwelować terenu nie będe czarnoziemem, tak jak mówisz poszłabym wtedy dawno z torbami :)

Grablowski mi dzisiaj zeznał,z e jezeli nie wchodzi w gre wykopo pod budowe domu, to wtedy za godzine bierze 110 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, powiedz prosze, gdybys drugi raz budował, tez bys budował z Ytonga?

 

Bardzo prawdopodobne. W gę ewentualnie wchodziłaby ściana 3-warstwowa z warstą zewnętrzną wykonaną z klinkieru. Ot taki kaprys.

 

Problem ścian każdemu z nas na początku zajmował mnóstwo czas i energii, ale jak już zbudujesz dom to się przekonasz, że to z czego zbudowało się ściany jest najmniej istotne (byle był to materiał dobrej jakości - czyli większość z tego co jest na rynku). Jak otynkujesz z jednej i drugiej strony to zapomnisz z czego dom zbudowałaś :D

Pewnie jest tak jak mówisz, ale ja po doswiadczeniach z moim wczesniejszym archi mam jakas "schize" budowlana :( i nie chciałabym juz popełniac wiecej błedow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do p.Kordka czy moglibyscie podac namiar, bo wydawalo mi sie za mam, ale po sprawdzeniu mojego kapownika nie znalazlem.

 

Tak na marginesie to ile on sie ceni, bo jak czytam to jest pomocny. Ciekawe czy moj rejon nie jest dla niego zbyt odlegly, ale zapytac nie szkodzi.

 

Dzieki

Piotr

Wysłałam Ci info na priv

 

Dzieki, zadzwonie jutro. Nie bede niedzieli kolesiowi psul i tak jeszcze nie mam pozwolenia, wiec nie jest to sprawa gadlowa.

Tfu, tfu, ja jak na razie jestem z p.Kordka bardzo zadowolona, juz walczy jak lew o moje :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - za godzinę wykopu płaciłem 80 zł - u mnie 6 godzin. Za wcinkę wodną 1100 zł więc Twoje 1000 jest o. k.

Co do Grablowskiego ceny ma faktycznie kosmiczne. Rok temu za coś co kosztowało mnie 400 zł chciał 2500.

Co do prądu - za prowizorkę w całości 550 zł.

Jeśli potrzebujesz jeszcze koparkę, daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem tu po raz drugi :) i mam nadzieję, że nie ostatni. Podczytuję Was od jakiegoś czasu (z przerwami).

Będziemy stawiali dom w Gdańsku -Osowej (wg. projektu Archon'u "Dom pod limbą).

 

Aktualnie jestem na etapie adaptacji projektu i załatwiania warunków przyłączy, w tym absurdalnego Celu inwestycji publicznej => to odcinek 15 mb sieci wodociągowej.

Chcę zacząć jeszcze w tym roku. Ekipę raczej już wybrałam, chcą mi złoić skórkę i wyciągnąc kasiorkę nieziemską. Walczę dzielnie.

 

Teraz pytanko. Czy mogę prosić o namiary polecanego przez Was kierownika budowy?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - za godzinę wykopu płaciłem 80 zł - u mnie 6 godzin. Za wcinkę wodną 1100 zł więc Twoje 1000 jest o. k.

Co do Grablowskiego ceny ma faktycznie kosmiczne. Rok temu za coś co kosztowało mnie 400 zł chciał 2500.

Co do prądu - za prowizorkę w całości 550 zł.

Jeśli potrzebujesz jeszcze koparkę, daj znać.

za za wcinke z odbiorem płace 1200 :-? za wykop ma ok 1000, mysle ze jednak sie do Ciebie odezwe.Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moi drodzy jutro zaczynają ocieplać fundamenty. Ponadto przychodzi hydraulik i rozprowadza już kanalizację. Za trzy dni I etap prawdopodobie będzie zamknięty. Na razie jestem zadowolony chociaż nie miałem pojęcia jak szybko umiem pozbywać się... kasy. :wink:

Pozdrawiam.

fajnie masz :p zazdroszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - mnie wodę, prąd i wykopy oferował Pan Tomasz Chrzanowski z Bojana. Nie lubię monopolu (Grablowski) i chcąc go przełamać skorzystałem z jego usług polecam szybki i solidny. Podpowie Ci z kim jak i kiedy najlepiej coś załatwić jeśli chodzi o budowę. Podaję namiary tel.602610776 . Ja za prąd prowizorka-1200 zł, wodę 25m wykop zapłaciłem 1000zł, wykop pod fundament około 200m2 na jakieś 80 cm głębokości około 600 zł.

Pozdrawiam

Rafał

U mnie juz jasnosc, jestem po spotkaniu z Groblewskim,i.....chyba zadzwonie do tego Twojego, Groblewski chce za wykop 7 zł za m3 i zarzeka sie ze nigdy nie bierze za godzinę.Nie chciałam podawac skad mam info o pracy na godziny, ale sie troche wkurzyłam bo 200m2, to 1400 zł.Powiedziałam ze wiecej niz 1000 nie dam, no i niby sie zgodził, ale jeszcze chce popatrzec jak geodeci wytycza,ZA wode 1200 zł woła, ale pod warunkiem ze robi kompleksowo :evil: A, i cos o studni mówił????Wy tez mieliscie studnie?

 

 

Cześć późną porą,

coś mi się nie zgadza z Waszymi wyliczeniami metrów sześciennych. Wykop pod fundamenty przy domu bez piwnicy to wykop o głębokości ok. 1m - głębokość przemarzania. Tego wykopu nie wykonuje się pod całym domem - jeżeli dom w rzucie ma 120m2 to wcale nie znaczy, że pojemność wykopu będzie wynosić 120x1,0=120m3. Wykop należy wykonać jedynie pod ławy i stopy fundamentowe a to znacznie zmniejsza liczbę metrów sześciennych , z których każdy jak rozumiem ma kosztować 7zł. U mnie np. dom w rzucie ma 150m2 ale kubatura wykopu pod ławy i stopy fundamentowe (głębokość 1,0m) wynosi 45m3.

Pod całym domem należy usunąć warstwe gruntu urodzajnego.

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem tu po raz drugi :) i mam nadzieję, że nie ostatni. Podczytuję Was od jakiegoś czasu (z przerwami).

Będziemy stawiali dom w Gdańsku -Osowej (wg. projektu Archon'u "Dom pod limbą).

 

Aktualnie jestem na etapie adaptacji projektu i załatwiania warunków przyłączy, w tym absurdalnego Celu inwestycji publicznej => to odcinek 15 mb sieci wodociągowej.

Chcę zacząć jeszcze w tym roku. Ekipę raczej już wybrałam, chcą mi złoić skórkę i wyciągnąc kasiorkę nieziemską. Walczę dzielnie.

 

Teraz pytanko. Czy mogę prosić o namiary polecanego przez Was kierownika budowy?

Pozdrowienia

 

Witam przyszłą sąsiadkę - ja też buduje w Osowej, a raczej jeżeli znajdę ekipę to zaczne budować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do p.Kordka czy moglibyscie podac namiar, bo wydawalo mi sie za mam, ale po sprawdzeniu mojego kapownika nie znalazlem.

 

Tak na marginesie to ile on sie ceni, bo jak czytam to jest pomocny. Ciekawe czy moj rejon nie jest dla niego zbyt odlegly, ale zapytac nie szkodzi.

 

Dzieki

Piotr

Wysłałam Ci info na priv

 

Dzieki, zadzwonie jutro. Nie bede niedzieli kolesiowi psul i tak jeszcze nie mam pozwolenia, wiec nie jest to sprawa gadlowa.

Tfu, tfu, ja jak na razie jestem z p.Kordka bardzo zadowolona, juz walczy jak lew o moje :p

 

Moze sie troche pospieszylem z podziekowaniami, ale nie sprawdzile czy otrzymalem, bo nie mialem do tej pory zadnych problemow. Czy moglbym prosic jeszcze raz o namiar do p.Kordka

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie?wiem, ze ten z Redy podobno jest jakis nie taki?a, czy gdzies niedaleko 3 miasta jest beton komórkowy na pióro i wpust?gdzie sa dobre ceny?dobrnęlam do czesci wiadomosci, ale jestem przy 2003 i chyba sie troche pozmieniało :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...