Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie moi drodzy jutro zaczynają ocieplać fundamenty. Ponadto przychodzi hydraulik i rozprowadza już kanalizację. Za trzy dni I etap prawdopodobie będzie zamknięty. Na razie jestem zadowolony chociaż nie miałem pojęcia jak szybko umiem pozbywać się... kasy. :wink:

Pozdrawiam.

 

A może byś zmienił swojego nicka z La Mancha na Latający Holender :D Co zajadę to robota posuwa się do przodu tylko właściciela brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :D

Podczytuję sobie o waszych poczynaniach z pracami ziemnymi i ceny przyprawiają mnie o zawrót głowy.Z autopsji mogę podpowiedzieć,że najtaniej jest wziąć koparkę na godziny ok.50-75/h i jednego dnia robić wykop pod fundamenty,szambo i przyłącze wodne.Wychodzi to najtaniej.W jednej dniówce macie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ - mnie wodę, prąd i wykopy oferował Pan Tomasz Chrzanowski z Bojana. Nie lubię monopolu (Grablowski) i chcąc go przełamać skorzystałem z jego usług polecam szybki i solidny. Podpowie Ci z kim jak i kiedy najlepiej coś załatwić jeśli chodzi o budowę. Podaję namiary tel.602610776 . Ja za prąd prowizorka-1200 zł, wodę 25m wykop zapłaciłem 1000zł, wykop pod fundament około 200m2 na jakieś 80 cm głębokości około 600 zł.

Pozdrawiam

Rafał

U mnie juz jasnosc, jestem po spotkaniu z Groblewskim,i.....chyba zadzwonie do tego Twojego, Groblewski chce za wykop 7 zł za m3 i zarzeka sie ze nigdy nie bierze za godzinę.Nie chciałam podawac skad mam info o pracy na godziny, ale sie troche wkurzyłam bo 200m2, to 1400 zł.Powiedziałam ze wiecej niz 1000 nie dam, no i niby sie zgodził, ale jeszcze chce popatrzec jak geodeci wytycza,ZA wode 1200 zł woła, ale pod warunkiem ze robi kompleksowo :evil: A, i cos o studni mówił????Wy tez mieliscie studnie?

 

 

Cześć późną porą,

coś mi się nie zgadza z Waszymi wyliczeniami metrów sześciennych. Wykop pod fundamenty przy domu bez piwnicy to wykop o głębokości ok. 1m - głębokość przemarzania. Tego wykopu nie wykonuje się pod całym domem - jeżeli dom w rzucie ma 120m2 to wcale nie znaczy, że pojemność wykopu będzie wynosić 120x1,0=120m3. Wykop należy wykonać jedynie pod ławy i stopy fundamentowe a to znacznie zmniejsza liczbę metrów sześciennych , z których każdy jak rozumiem ma kosztować 7zł. U mnie np. dom w rzucie ma 150m2 ale kubatura wykopu pod ławy i stopy fundamentowe (głębokość 1,0m) wynosi 45m3.

Pod całym domem należy usunąć warstwe gruntu urodzajnego.

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

Namiar na geodete podam Ci jutro, bo z tego co widze ten co bedzie mi jutro wytyczał pod budowe jest tanszy od tego od mapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć późną porą,

coś mi się nie zgadza z Waszymi wyliczeniami metrów sześciennych. Wykop pod fundamenty przy domu bez piwnicy to wykop o głębokości ok. 1m - głębokość przemarzania. Tego wykopu nie wykonuje się pod całym domem - jeżeli dom w rzucie ma 120m2 to wcale nie znaczy, że pojemność wykopu będzie wynosić 120x1,0=120m3. Wykop należy wykonać jedynie pod ławy i stopy fundamentowe a to znacznie zmniejsza liczbę metrów sześciennych , z których każdy jak rozumiem ma kosztować 7zł. U mnie np. dom w rzucie ma 150m2 ale kubatura wykopu pod ławy i stopy fundamentowe (głębokość 1,0m) wynosi 45m3.

Pod całym domem należy usunąć warstwe gruntu urodzajnego.

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

 

 

Dzisiaj juz chyba rzadko kto kopie w sposób proponowany przez Ciebie (za dużo kombinacji i zabawy). Z reguły wybiera się wszystko po obrysie domu + metr do poiomu górnej krawędzi ław fundamentowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

 

Gosia - jesli zdecydujesz sie na BK z Castoramy (czyli BK z Oslawy)gdzies w historii grupy jest opis warunkow zakupu BK z Castoramy jakie wynegocjowalem czyli platnosci, transport, odbior palet i uszkodzonych bloczkow, rozladunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

 

Gosia - jesli zdecydujesz sie na BK z Castoramy (czyli BK z Oslawy)gdzies w historii grupy jest opis warunkow zakupu BK z Castoramy jakie wynegocjowalem czyli platnosci, transport, odbior palet i uszkodzonych bloczkow, rozladunek

a, pomietasz mniej wiecej kiedy to było?nie daje rady brnac przez wszystkie posty :( płodna ta grupa trójmiejska :wink: a, powiedz jeszcze bk oki był?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam :p dalsze pytania, czy ktos mógłby mi powiedziec, jaki beton komórkowy jest dobry w 3 miescie??

 

Ja budowałem z BK z Osławy. Moi budowlańcy nie narzekali, ja tez nie.

Kupiłem w Castoramie, na wiosnę ub roku mieli najtaniej a co najważniejsze - w ogóle mieli (taki był szał zakupów)

 

Gosia - jesli zdecydujesz sie na BK z Castoramy (czyli BK z Oslawy)gdzies w historii grupy jest opis warunkow zakupu BK z Castoramy jakie wynegocjowalem czyli platnosci, transport, odbior palet i uszkodzonych bloczkow, rozladunek

Juz mam, mam :p rany, ale Ty tez spłodziłes duzo postów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, pomietasz mniej wiecej kiedy to było?nie daje rady brnac przez wszystkie posty :( płodna ta grupa trójmiejska :wink: a, powiedz jeszcze bk oki był?

Gosia - warunki byly nastepujace, uzgodnione przed platnoscia i dostawa z kierownikiem dzialu w Castoramie w Osowej:

- tydzien przed dostawa platnosc calosci przelewem

- transport gratis

- rozladunek HDSem gratis,

- brak kaucji za palety, palety odbieraja sobie sami, swoim transportem po zakonczonym stanie surowym

- zwrot pieniedzy za bloczki uszkodzone w transporcie

- przyjmuja zwrot niewykorzystanych bloczkow (pelne palety)

Dostawa i odbiory odbyly sie bez zadnych potkniec. Bralem 54 palety bloczkow 24 cm i 6 palet 12 cm; bloczki dokladne w wersji na klej, i na klej kleilem; klej kupowany osobno: KB15 Atlasa; bloczki dobrej jakosci, trzymaly wymiar; palety foliowane.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, pomietasz mniej wiecej kiedy to było?nie daje rady brnac przez wszystkie posty :( płodna ta grupa trójmiejska :wink: a, powiedz jeszcze bk oki był?

Gosia - warunki byly nastepujace, uzgodnione przed platnoscia i dostawa z kierownikiem dzialu w Castoramie w Osowej:

- tydzien przed dostawa platnosc calosci przelewem

- transport gratis

- rozladunek HDSem gratis,

- brak kaucji za palety, palety odbieraja sobie sami, swoim transportem po zakonczonym stanie surowym

- zwrot pieniedzy za bloczki uszkodzone w transporcie

- przyjmuja zwrot niewykorzystanych bloczkow (pelne palety)

Dostawa i odbiory odbyly sie bez zadnych potkniec. Bralem 54 palety bloczkow 24 cm i 6 palet 12 cm; bloczki dokladne w wersji na klej, i na klej kleilem; klej kupowany osobno: KB15 Atlasa; bloczki dobrej jakosci, trzymaly wymiar; palety foliowane.

Pozdrowienia

Dzieekuje, a tego akurat nie znalazłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieekuje, a tego akurat nie znalazłam

Ha, bo tego nie bylo :wink:

Cholera w Castoramie maja ale za 5,97 za 24 i teraz jestem w kropce, w innej hurtowni maja po 5,40 czy to dobre ceny?

Prawdopodobnie w Castoramie sa bloczki w wersji dokladnej, czyli na klej (a te zawsze byly drozsze) a w hurtowni w wersji mniej dokladnej czyli na zaprawe. Musisz wiedziec (zdecydowac) jak bedziesz klasc bloczki: czy na klej czy na zaprawe. Jesli na klej to tylko wersja BK dokladna, jesli na zaprawe to wystarczy wersja BK mniej dokladna. Ale tak czy siak pytaj o bloczki BK z Oslawy bo sa lepszej jakosci niz bloczki z Redy

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś kupowal bloczki betonowe (a właściwie chyba keramzytowe na fundament) w Szemudzie w firmie Vera-s i ma jakieś doświadczenia z nimi. Pani dyrektor sprawia bardzo miłe wrażenie. Mają niedrogie systemy kominowe (tak mi się wydaje)?

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Maniek_73 Sama kiedyś prawie kupiłam u tej pani strop Teriva, faktycznie słyszałam o niej kilka pochlebnych opini. Ale w końcu stanęło na tym, że wybrałam firmę Leier (taniej i szybciej). Jeśli chodzi o BK z Osławy, to sama mam wybudowany właśnie z niego i jestem zadowolona. Bloczki kupowałam bezpośrednio w fabryce a zaprawę dostałam gratis. Co prawda musiałam trochę dokupić , bo nie starczyło ale było to ok. 10 worków x ok. 14 zł więc ...nie było źle. Jeśli chodzi o technologię, to ja widzę same plusy oczywiście :wink: bloczki są równiejsze od zwykłych (chociaż tym samym trochę droższe) więc i ściany prostsze, i tynku mniej idzie i kafelkarz ma łatwiej...no nic tylko budować :wink:

Jeśli będziesz zainteresowany mogę podać adres i tel. bezpośrednio do fabryki.

Jola plizzz,daj telefon do fabryki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym porozmawiać z kimś na temat betonu komórkowego z cienkimi spoinami (jak wygląda ta technologia, jakie ma plusy a jakie minusy), nie mówie o Ytongu, a dużo słyszałem dobrego o BK z Osławy.

Pozdrawiam

Plusy: czysto, szybko, mniej wilgoci w scianie (o ile ktos sie chce szybko wprowadzic), rowne sciany z obu stron, koszty niewiele wieksze, mocniejsza spoina.

Pozdrowienia

No tak, o wilgoci w ścianie zapomniałam :oops: a to był w sumie najważniejszy powód budowy na klej, bo chcieliśmy się właśnie szybko wprowadzić..a ściana faktycznie mocniejsza, prędzej "puści" sam bloczek niż spoina- wiem bo przerabialiśmy kawałek ściany i nie dało się uratować żadnego bloczka.

Przepraszam za głupie pytanie, ale czy te z cienkia spoina, to te same co na pióro i wpust????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieekuje, a tego akurat nie znalazłam

Ha, bo tego nie bylo :wink:

Cholera w Castoramie maja ale za 5,97 za 24 i teraz jestem w kropce, w innej hurtowni maja po 5,40 czy to dobre ceny?

Prawdopodobnie w Castoramie sa bloczki w wersji dokladnej, czyli na klej (a te zawsze byly drozsze) a w hurtowni w wersji mniej dokladnej czyli na zaprawe. Musisz wiedziec (zdecydowac) jak bedziesz klasc bloczki: czy na klej czy na zaprawe. Jesli na klej to tylko wersja BK dokladna, jesli na zaprawe to wystarczy wersja BK mniej dokladna. Ale tak czy siak pytaj o bloczki BK z Oslawy bo sa lepszej jakosci niz bloczki z Redy

Pozdrowienia

Z nieba mi spadłeś, własnie o to meczyłam Joole, tak sobie własnie pomytslałam, a Ty jakie miałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć późną porą,

coś mi się nie zgadza z Waszymi wyliczeniami metrów sześciennych. Wykop pod fundamenty przy domu bez piwnicy to wykop o głębokości ok. 1m - głębokość przemarzania. Tego wykopu nie wykonuje się pod całym domem - jeżeli dom w rzucie ma 120m2 to wcale nie znaczy, że pojemność wykopu będzie wynosić 120x1,0=120m3. Wykop należy wykonać jedynie pod ławy i stopy fundamentowe a to znacznie zmniejsza liczbę metrów sześciennych , z których każdy jak rozumiem ma kosztować 7zł. U mnie np. dom w rzucie ma 150m2 ale kubatura wykopu pod ławy i stopy fundamentowe (głębokość 1,0m) wynosi 45m3.

Pod całym domem należy usunąć warstwe gruntu urodzajnego.

 

Osobiście szukam namiarów na kogoś kto może wykonać przyłącze wodne w Osowej i szukam geodety do wytyczenia domu. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!!!

 

 

Dzisiaj juz chyba rzadko kto kopie w sposób proponowany przez Ciebie (za dużo kombinacji i zabawy). Z reguły wybiera się wszystko po obrysie domu + metr do poiomu górnej krawędzi ław fundamentowych.

 

Zgadza się, mój dom jest specyficzny - ściany fundamentowe tylko po obrysie, rzadnych ścian nośnych we wnętrzu. Poza tym zgadzam się z Bea3 - najłatwiej dogadać się na godziny - kto przeliczy te metry sześcienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...