Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gosia - gdzie kupujesz BK i za ile?

zastanawiam sie jeszcze gdzie zamowic, za 5,80 mam w dwóch miejscach, a w Castoramie 5,96 z tym ze zabieraja niewykorzystany, a w hurtowni nie bardzo

 

A dzwoniłaś do Osławy? Wiem, że Jola rozmawiała bezposrednio z producentem, może mają lepszą propozycję cenową.

dzwoniłam, mozna rozmawiac o cenie ale nizej nie zejda i trzeba cały samochod na raz brac, a ja sie boje ze ukradna mi to co zostanie na noc, no ale podobno przesadzam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

sto lat mnie już tu nie było. Ale za to chałupka stoi :D :D :D !!!!!!

Właśnie dekarze kładą dachówkę, w przyszłym tygodniu okna, drzwi, tynki i ... Wakacyjna wykończeniówka. Radocha nie z tej Ziemi. Ale zmęczenie graniczne.

 

Pagin - od naszego spotkania nie napisałam ani jednego postu. A widzieliśmy się jak śnieg ostro zacinał. Widziałam domek Pagina na żywo. Umówiliśmy się na spotkanie przez mejle. I muszę powiedzieć, że jak jechałam po tych bezdrożach to miałam lekkiego stracha. Nagle zdałam sobie sprawę, że umówiłam się gdzieś daleko, sama z zupełnie obcym facetem... Ale Pagin okazał się miłym człowiekiem. Dach ma zrobiony porządnie, więc i u mne ta sama ekipa kładzie teraz dachówkę.

 

Muszę też powiedzieć, że wylewki robił nam pan Toporek i jestem bardzo zadowolona. Wylewki, mimo że chudziak - jak lustereczko. A pan Toporek wbrew jakiejś poprzedniej opinii - bardzo przystępny.

 

A propos poprzednich postów, to będę się niedługo pozbywać przyczepy, w której mieszkali moi murarze. Mam też na zbyciu ok 100 sosnowych stempli po ok 2,5 -2,7m plus legary 4-6metrowe. Wiadomość na priva.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i witam nowych :wink: Powodzenia w budowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

mam pytanko czy ktoś może mi poradzić gdzie moge nie za drogo kupić lub odkupić od kogoś barakowóz?

Nie rób tego błędu !!!

Barakowóz taki łątwo jest kupić, ale dużo ciężej sprzedać. Ja miałem coś takiego u siebie i jak zamieszkałem, to została mi taka wątpliwa ozdoba i nie wiedziałem, co z tym zrobić, bo nikt nie chciał kupić. Zastanawiałęm się już nawet jak to pociąć na częście i wywieźć na wysypisko, ale na szczęście jechała kiedyś koło nas ciężarówka i zagadałem faceta, czy nie chce jego zabrać. Następnego dnia miałem po kłopocie.

Taką budkę zbitą z desek rozwalisz po zakończeniu budowy łomem i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

mam pytanko czy ktoś może mi poradzić gdzie moge nie za drogo kupić lub odkupić od kogoś barakowóz?

Nie rób tego błędu !!!

Barakowóz taki łątwo jest kupić, ale dużo ciężej sprzedać. Ja miałem coś takiego u siebie i jak zamieszkałem, to została mi taka wątpliwa ozdoba i nie wiedziałem, co z tym zrobić, bo nikt nie chciał kupić. Zastanawiałęm się już nawet jak to pociąć na częście i wywieźć na wysypisko, ale na szczęście jechała kiedyś koło nas ciężarówka i zagadałem faceta, czy nie chce jego zabrać. Następnego dnia miałem po kłopocie.

Taką budkę zbitą z desek rozwalisz po zakończeniu budowy łomem i masz spokój.

i spalisz w ognisku :wink: tak mi powiedzieli u nie na budowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, az musze ich pochwalic, bo jestem w szoku, pozytywnym oczywiscie :p ze zdobyta wiedza z forum, wiedziałam,ze jak beton, to z Uniconu, od p.Dawida.dzisiaj dzwonie, bo beton na jutro potzrebny,a tu ....lipa, p.Dawida niet :-? mysle, cholera, i jak tu negocjowac, i na znajomych sie powoływac :wink: ale nie ma tego złego.....połaczono mnie z p.Jankowskim, co to dal dobra cene i na dodatek stanal na rzesach by miała beton jutro na 8 :p Po prostu, cud miód........daj boze,wiecej osob profesjonalnie podchodzacych do swojej pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie więżby to polecam tartak w Robakowie koło Luzina- p. Lange.

Jeżeli chodzi o impregnację to uważam, że najlepiej jest wykonać ją na budowie tzn. wykopać rów, położyć folię i moczyć. Widzę mnóstwo dachów (więżby) gdzie po deszczu (lub deszczach) kolor impregnatu blednie. Zacząłem drążyć temat i w tartakach przyznają, że moczą najwyżej 0.5 godz. Co do drewna to zwróćcie uwagę ile jest rdzenia (to ciemniejsze widoczne w przekroju i jak najmniej białego przyrostu). Im go więcej tym więżba mocniejsza .Konkluzja im starsze drzewo tym lepiej.

Co do BK to sprawdżcie w Almaresie w Wejherowie-jeśli macie duże zamówienie to negocjujcie z p. Grzonkiewiczem. Można wytargać dobrą cenę przy kompleksowym zamówieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajnie masz, ja własnie postanwiłam zostac, a moja familia 25.06 fruuu, na mazury

 

To Gosiu, jak juz przestaniesz doglądać wieczorem budowy - zapraszam na jakąś herbatkę czy coś do mnie do Kielna (adres pod fotką) - z Koleczkowa nietrudno trafić, zobaczysz, jak to fajnie mieszkać prawie na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym już była w stanie zapłacić za schody, ale zaczynam się rozglądać za wykonawcą porządnych, drewnianych schodów, nie ażurowych, 14 stopni i różne takie - czy macie kogoś godnego polecenia ?

 

he he zauważyłam, że mało piszę, w ogóle mam na liczniku tylko 90, więc zacznę być aktywniejsza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym już była w stanie zapłacić za schody, ale zaczynam się rozglądać za wykonawcą porządnych, drewnianych schodów, nie ażurowych, 14 stopni i różne takie - czy macie kogoś godnego polecenia ?

 

he he zauważyłam, że mało piszę, w ogóle mam na liczniku tylko 90, więc zacznę być aktywniejsza/

No i Wlowik cos zaniedbal Dziennik Budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin - od naszego spotkania nie napisałam ani jednego postu. A widzieliśmy się jak śnieg ostro zacinał. Widziałam domek Pagina na żywo. Umówiliśmy się na spotkanie przez mejle. I muszę powiedzieć, że jak jechałam po tych bezdrożach to miałam lekkiego stracha. Nagle zdałam sobie sprawę, że umówiłam się gdzieś daleko, sama z zupełnie obcym facetem... Ale Pagin okazał się miłym człowiekiem. Dach ma zrobiony porządnie, więc i u mne ta sama ekipa kładzie teraz dachówkę

Witaj Marto,

Przyznaje sie mialem niecne zamiary, ale jak Cie poznalem to sobie odpuscilem :D. A co mi tam, raz moge stracic :lol:. Zycze powodzenia w dalszej budowie

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pagin - od naszego spotkania nie napisałam ani jednego postu. A widzieliśmy się jak śnieg ostro zacinał. Widziałam domek Pagina na żywo. Umówiliśmy się na spotkanie przez mejle. I muszę powiedzieć, że jak jechałam po tych bezdrożach to miałam lekkiego stracha. Nagle zdałam sobie sprawę, że umówiłam się gdzieś daleko, sama z zupełnie obcym facetem... Ale Pagin okazał się miłym człowiekiem. Dach ma zrobiony porządnie, więc i u mne ta sama ekipa kładzie teraz dachówkę

Witaj Marto,

Przyznaje sie mialem niecne zamiary, ale jak Cie poznalem to sobie odpuscilem :D. A co mi tam, raz moge stracic :lol:. Zycze powodzenia w dalszej budowie

Pozdrowienia

O, ranyPagin,to chyba jednak nie był komplement :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...