Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !!!

Naczytałem się do bólu . Nawet nie zorientowałem się że mam takie zaległości , a wydawało mi się że to tylko parę dni.

Meldunek o sytuacji .

Dach ukończony - wykonawcy prima sort.

Okna wstawione (narazie bez 2 łuków jadą z głębi kraju)

Ogrodzenie skończone.

Woda w domu

Drzwi wejściowe wstawione.

Teraz zaczynam ogrzewanie .

Pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczności za wsparcie duchowe :).

Jakoś prę do przodu. Może w tym tygodniu uda mi się złożyć dokumenty o Pozwolenie na budowę.

 

Markus, czy możemy pogadać przez telefon. Prawdopodobnie zdecyduję się na pana Jankowskiego, ale chciałabym jeszcze "poplotkować". Daj znać na privka.

 

gosia@ - mówisz hurtownia AZ. Uprzejmie uprasza się o niedręczenie tych co to muszą czekać na prąd ok 1roku. Znęcanie się źle wygląda i jest prawnie karane :) (chyba).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczności za wsparcie duchowe :).

Jakoś prę do przodu. Może w tym tygodniu uda mi się złożyć dokumenty o Pozwolenie na budowę.

 

Markus, czy możemy pogadać przez telefon. Prawdopodobnie zdecyduję się na pana Jankowskiego, ale chciałabym jeszcze "poplotkować". Daj znać na privka.

 

gosia@ - mówisz hurtownia AZ. Uprzejmie uprasza się o niedręczenie tych co to muszą czekać na prąd ok 1roku. Znęcanie się źle wygląda i jest prawnie karane :) (chyba).

 

Pozdrowienia

Eeee, co Ty :wink: jakie dreczenie :wink: Ty masz wsparcie w Jooli która w tamtych okolicach poznała juz pole bitwy :p a, Inspektor, to p Korek, a jankowski to Unikon :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Naczytałem się do bólu . Nawet nie zorientowałem się że mam takie zaległości , a wydawało mi się że to tylko parę dni.

Meldunek o sytuacji .

Dach ukończony - wykonawcy prima sort.

Okna wstawione (narazie bez 2 łuków jadą z głębi kraju)

Ogrodzenie skończone.

Woda w domu

Drzwi wejściowe wstawione.

Teraz zaczynam ogrzewanie .

Pozdrówka :wink:

Czy mogę poprosić o namiary na tego wykonawcę prima sort.

Jestem na etapie fundamentów, ale według harmonogramu na koniec sierpnia będę zainteresowany dachówką. Oferty, które narazie znalazłem na rynku to 30zł/m2 dachu +7%VAT (+ materiał z 7% VAT).

Będę wdzięczny za namiary.

Mam nadzieję, że "woda w domu" nie oznacza zalanej kondygnacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Naczytałem się do bólu . Nawet nie zorientowałem się że mam takie zaległości , a wydawało mi się że to tylko parę dni.

Meldunek o sytuacji .

Dach ukończony - wykonawcy prima sort.

Okna wstawione (narazie bez 2 łuków jadą z głębi kraju)

Ogrodzenie skończone.

Woda w domu

Drzwi wejściowe wstawione.

Teraz zaczynam ogrzewanie .

Pozdrówka :wink:

Czy mogę poprosić o namiary na tego wykonawcę prima sort.

Jestem na etapie fundamentów, ale według harmonogramu na koniec sierpnia będę zainteresowany dachówką. Oferty, które narazie znalazłem na rynku to 30zł/m2 dachu +7%VAT (+ materiał z 7% VAT).

Będę wdzięczny za namiary.

Mam nadzieję, że "woda w domu" nie oznacza zalanej kondygnacji :wink:

jakbys jeszcze potrzebowal, to mam tez rewelacyjnego (podobno)fachowca od dachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi fakturami i atestami czy potrzebuję na wszelkie materiały faktury i atesty? Czy faktycznie potrzebne mi to będzie do odbioru domu ?

Część sprzedających mówi żeby np. beton do zalewania ław lub bloczki fundamentowe tylko część wziąść na fakturę a resztę bez to będzie taniej a atest będę miał i tak na tą część z vat. Twierdzą że nikt sie do mnie nie przyczepi jakoś mi to strasznie naciągane wydaje się. Proszę o oradę.

 

Gosia@- dlaczego nie chcesz kupić BK w normalnej hurtowni materiałów budowlanych. Ja bez problemu wynegocjowałem cenę 5,30 za BK jakieś 2 tygodnie temu. Dowóz gratis i nie wszystko na raz tylko tyle ile potrzebuje i reszta na telefon.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi fakturami i atestami czy potrzebuję na wszelkie materiały faktury i atesty? Czy faktycznie potrzebne mi to będzie do odbioru domu ?

Część sprzedających mówi żeby np. beton do zalewania ław lub bloczki fundamentowe tylko część wziąść na fakturę a resztę bez to będzie taniej a atest będę miał i tak na tą część z vat. Twierdzą że nikt sie do mnie nie przyczepi jakoś mi to strasznie naciągane wydaje się. Proszę o oradę.

 

Gosia@- dlaczego nie chcesz kupić BK w normalnej hurtowni materiałów budowlanych. Ja bez problemu wynegocjowałem cenę 5,30 za BK jakieś 2 tygodnie temu. Dowóz gratis i nie wszystko na raz tylko tyle ile potrzebuje i reszta na telefon.

 

Pozdrawiam

upsss :oops: a ja taka zadowolona z siebie byłam :( a mówisz o tym o podwyzszonej dokładnosci na klej????z Osławy????az nie chce mi sie wierzyc, a w ktorej hurtowni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi fakturami i atestami czy potrzebuję na wszelkie materiały faktury i atesty? Czy faktycznie potrzebne mi to będzie do odbioru domu ?

Część sprzedających mówi żeby np. beton do zalewania ław lub bloczki fundamentowe tylko część wziąść na fakturę a resztę bez to będzie taniej a atest będę miał i tak na tą część z vat. Twierdzą że nikt sie do mnie nie przyczepi jakoś mi to strasznie naciągane wydaje się. Proszę o oradę.

Pozdrawiam

 

Atesty zgodności z normami budowlanymi betonu czy bloczków, czyli wszystko ze znaczkiem "B" bierz. Jest to przynajmniej minimalnym gwarantem że materiał spełnia kryteria i na głowę nie powinien Ci się zawalić.

Co do faktur - jeżeli nie brałeś kredytu z banku i nie musisz rozliczać transz, jeżeli nie jesteś naiwny i nie wierzysz w rządowe bajki z mchu i paproci dotyczące zwrotu VAT za materiały budowlane - to w zasadzie możesz te faktury w wychodku na gwoździu sobie powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@- przepraszam nie wiedziałem że mówicie o o tych bloczkach do murowania na klej. Jutro się dowiem i dam znać czy to te same.

Jeśli chodzi o beton to poprosze o namiary na Unikon bo gdzieś mi się zapodziały.

Pozdrawiam

Unicon, p Jankowski 0609117457, jest tez p,Dawid ale do niego nie mam namiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi fakturami i atestami czy potrzebuję na wszelkie materiały faktury i atesty? Czy faktycznie potrzebne mi to będzie do odbioru domu ?

Część sprzedających mówi żeby np. beton do zalewania ław lub bloczki fundamentowe tylko część wziąść na fakturę a resztę bez to będzie taniej a atest będę miał i tak na tą część z vat. Twierdzą że nikt sie do mnie nie przyczepi jakoś mi to strasznie naciągane wydaje się. Proszę o oradę.

 

Gosia@- dlaczego nie chcesz kupić BK w normalnej hurtowni materiałów budowlanych. Ja bez problemu wynegocjowałem cenę 5,30 za BK jakieś 2 tygodnie temu. Dowóz gratis i nie wszystko na raz tylko tyle ile potrzebuje i reszta na telefon.

 

Pozdrawiam

upsss :oops: a ja taka zadowolona z siebie byłam :( a mówisz o tym o podwyzszonej dokładnosci na klej????z Osławy????az nie chce mi sie wierzyc, a w ktorej hurtowni?
Bloczki fundamentowe mam po 3 zł z BComplexu,a TY?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczam, że płot został ukończony :)))

 

We wtorek wchodzą tynkarze :)

 

 

A tak z innej beczki ....Markus powinieneś się teraz nazywać Markus_Bojano a nie Markus_Gdynia :lol

a, jaki masz płot?tzn z czego?jakies zdjecie?

 

Taki prosty z siatki :) a brama wjazdowa i furtka z pospawanych prętów metalowych made mój tata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus_gdynia- dzięki za odpowiedź. Nurtuje mnie problem ewentualnego odbioru domu w przyszłości, czy nie będą wymagane wszystkie atesty na poszczególne najważniejsze elementy (np.beton na ławy, bloczki fundamentowe, gazobeton, strop itd.)

Niektórzy mówią żeby wziąść np. trochę betonu na fakturę a resztę bez i niby atest będzie potwierdzony (coś mi się tu nie podoba).

To samo dotyczy bloczków fundamentowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...